Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

krisii

KWIECIEŃ 2012!!!!

Polecane posty

Dzięki za rady:)wypróbuje tego patyczka do noska. Anita-->moja je około 120ml co 3-3,5 godziny, czasem mniej. U nas jest bardzo podobny rytm do Blanki:)jeżeli chodzi o godziny karmienia. Jeżeli chodzi o laktator, co prawda ja już piersią nie karmię ale miałam zakupiony firmy medela najprostszy ręczny i byłam zadowolona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale zazdroszcze tego rytmu dnia bo ja nie mam kiedy polozyc jej na brzuszku :( Milenka tylko je i spi jak sie budzi jeszcze oczu nie otworzy ale jest placz bo jesc jak poje to odbicie i znow spi albo placze ze zmeczenia i musze ja ululac wieczorem ok 18 zaczyna byc bardzo nieznosna placzliwa wiec kąpiel i jest cisza potem karmienie które trwa czasem od 19 do 23 :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny mam problem z pieluchami, czy zakładam pampersy czy dady i jak mała leży na boku, zwykle siuśki jej przelatują i ma z boku mokre ubranko:( W szpitalu mówili żeby nie zakładać ciasno pieluszek, żeby nie uciskały w brzuszek i nie wiem czy za luźno je zakładam czy co innego robię źle... Wiecie może co jest przyczyną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kwietniowka u mnie tez czasem tak jest ale to jk ma juz mocno przesikanego pampka i z doswiadczenia wiem ze lepiej zakladac wiekszy rozmiar wiec moja ma prawie 5 kg i bedziemy wchodzic w pampersa nr 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja juz tez uzywam rozmiaru pampersow 3. wydawaly mi sie za duze jak na nie patrzylam ale malemu super pasuja. nie gniota go nigdzie ani nic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nastusiaelo jestes
najbardziej niezaradną ze wszystkich mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Własnie dziewczyny, ile Wam wasze żabcie przytyły od urodzin i w jakim czasie ? :) Mój ważyl 3200g, spadł najniżej do 2850 w 3 dobie i teraz waży 4450g, a ma msc i 2 dni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja ważyła 3100 przy urodzinach spadła do 2960 na 3 dobę a teraz ma 6 tygodni i 4 dni i waży równo 5 kg. Ale nosi jeszcze pampersy rozmiar 2. Z tym sikaniem na boku to synek tak miał a córeczka się nie przesikuje. Dzisiaj była na szczepieniu i cały dzień tylko je i śpi, nawet na jedzenie muszę ją budzić. A stały rytm dnia to super sprawa :) ja niestety przy dwójce dzieci nie dam rady go zrealizować, bo zawsze starszaczek cosik wymyśla i ciężko jest się trzymać ustaleń. Ale jakoś sobie radzimy i wszyscy są szczęśliwi. Nasza córcia po wieczornym pływanku i jedzonku idzie grzecznie spać i czasami budzi się raz a czasami trzy razy na jedzenie i od razu idzie spać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mojego karmię tak co 3 godz i zjada średnio 140 ml na noc ok 200 ml czasami mniej. A co do wagi to jak się urodził to ważył 2630 na 3 dobę spadł do 2550 a teraz waży 5 kg ale ważyłam go w ubranku. W poniedziałek idziemy na szczepienie to będę znała dokładną wagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karina urodziła się 3100g, w 3 dobie spadłą do 2960g a mając równe 7 tygodni ważyła 4640g. Ile teraz to nie wiem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubuś też po szczepieniu prawie cały czas spal i to przez 3 dni;-) A waży teraz 6 kg! Dziś ma dokładnie 8 tygodni:-) jak się urodził miał 3400, potem spadł do 3250 więc nieźle przybiera na wadze;-) ale jest długi,niektóre ciuszki na 68 nawet mu już zakładam:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój Czarek urodził się 2760 g ze szpitala wychodziliśmy 2600g teraz ma 7 tyg a waży 3700gr a ma dł 56 cm, Mój to maluszek przy waszych maleństwach, Sylvia- sporo je twój mały :) a jak nakarmisz na noc to w nocy wstaje czy nie ? Buteleczka 85- a ty w nocy ściągasz mleko czy tylko wieczorem i rano? Ja się boje że mój jakoś mało przybrał i u mnie mleka mam nie za dużo , może na jakiś czas zacznę dokarmiać mm, pójdę w poniedziałek do lekarza to się popytam jakie mleko A czy któraś z was robiła usg główki ? Ja muszę zrobić :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anitko-->ja dzisiaj robiłam usg bioderek i dodatkowo główki ale wszystko jest dobrze. Nie martw się!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja robiam USG główki i straszne to nie jest. Małą się rozglądała po pokoju a ja ją cały czas trzymałam na rękach. Ja miałam ogromnego nerwa przed tym badaniem, ale na szczęście wszystkie zmiany które się zrobiły po porodzie cofneły się same z siebie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jhjgjgg
ile czasu trwa takie usg głowki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anita ja sciagam roznie jak tylko wolna chwila to ciagne troche ale po nocy jak malej nie przystawiam to najwiecej sciagne 60 ml najgozej przez dzien malo wtedy scigam ale narazie sie nie poddaje przystawiam mala na chwile chociaz i sciagam nie wiele tego jest ale zawsze cos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość srututujjjuu
próbowałyście dziewczyny zbliżenia już po porodzie? my już z mężem próbowaliśmy balam sie okropnie 1 mialam cc wiec po 3 tyg spróbowaliśmy i wiadomo krocze nie naruszone wiec poszlo jak tylko skonczylam plamić a teraz odziwo mimo stracha bo udalo mi sie urodzic sn drugia córcie nie bylo źle pobolewalo ale jakos poszło muialam sie przelamac mimo strachu przed bólem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość srututujjjuu
próbowałyście dziewczyny zbliżenia już po porodzie? my już z mężem próbowaliśmy balam sie okropnie 1 mialam cc wiec po 3 tyg spróbowaliśmy i wiadomo krocze nie naruszone wiec poszlo jak tylko skonczylam plamić a teraz odziwo mimo stracha bo udalo mi sie urodzic sn drugia córcie nie bylo źle pobolewalo ale jakos poszło muialam sie przelamac mimo strachu przed bólem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! Czytam Was ale na pisanie to ja czasu nie mam. Nie wiem kiedy wy go znajdujecie;) Mój mały już dawno przeskoczyl 6kg a urodził się 3070kg. Od początku karmiony tylko piersią butelki na oczy nie widział. Ja nie odciągam bo nie mam po co. Lekarz jest w szoku, że dziecko tak przybiera na wadze (ostatnio 1kg w 2,5 tygodnia). Zabronil mi go przepajać chociaż i tak tego nie robiłam no i dokarmiać. Pieluchy 3 nosimy od 2 tygodni. Nosić go nie mam siły bo to straszna kluska. nosidła Babybjorn nienawidzi... Generalnie rytm dnia mamy taki, że od 3 w nocy do 8 rano jest awantura i aktywność!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lola- fanie że się odezwałaś , już myślałam co tam u ciebie. No faktycznie dobrze przybiera , a taką kluseczkę :) to na pewno ciężko nosić. ja swojego nie noszę chociaż jest lekki ale za to trzymam go często na rekach i tak lub spać a drugą ręką bawię sie z Hanią :) tak na dwa fronty. U mnie też nie ma stałego rytmu ,tak jak u Kasi z dwójką maluszków jest troszkę trudniej. Tak z grubsza w ciągu dnia jest podobnie , za to wieczorem 20-20,30 jest kąpiel, karmienie od 20,40-21,40 i spanie do godz 1-3 , później jedzenie z 30 minut :) i dalej spanie 5-7 a w dzień to różnie , tylko pory posiłków są podobne Lecę zrobić ostatnie delikatne zakupy na dzisiejszą imprezkę urodzinową Hani i dalej do roboty- sprzątanie i gotowanie, Dobrze ze mama zabrała moje pociechy do siebie na dół to mogę w spokoju to zrobić . na razie dziewczyny. dzięki co do info na temat usg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. Lola_lu-->ach, tylko pozazdrościć takiego dobra z piersi:)mi niestety nie było to dane:(moja waży 4120, urodziła się z wagą 3400. martusia_mala-->ja karmię Klarę 120ml. no ostatnio dobiło do 130 i śpi jak suseł od 20 do 3 czasami 4 rano. Potem znowu karmię 120ml i znowu zasypia i budzi się koło 6-6.30.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martusia- to zależy też od dziecka ze przesypia całą noc. ja Hanię karmiłam na wieczór mm a wstawała 2 razy :( w nocy na karmienie A karmiłam o 22 Moja koleżanka karmiła cycką a maleństwo spało całą noc. także co dziecko to inaczej. Moja Hania nie je w nocy od roku a miała kilka nocek ze przesypiała całe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :) Dziś mój mały kończy 2 miesiące :) Nawet nie wiem ile waży bo wizyta, kt miał mieć w środę się nie odbyła będzie za to w środę następnego tygodnia razem z pierwszym szczepieniem. Widzę, że Lola_lu powróciła :) miło będzie znów z Tobą poklikać. Tak ostatnio zastanawiałam się co tam słychać u mam i ich maluszków, z którymi często i miło rozmawiało się podczas ciąży... alexiasz, Iwonaa19, Asia033, Brinka i inne mamy gdzie jesteście? Indianka, Florentyna i Dragoniki też mało kiedy was tu widać. Rozumiem, że nie każdy ma czas na siedzenie na necie bo jest wiele obowiązków i nie ma czasu ale proszę tak jedno zdanie tygodniowo żeby było wiadomo, że u Was wszystko ok :) Pozdrawiam wszystkie Kwietnióweczki i ich maluszki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie mamy:-) Ja swego Oresta karmię piersią i dokarmiam mm butelką avanta. Mały urodził się z wagą 3460 teraz waży 5450,zaczął się 3 miesiąc jego życia. Strasznie ostatnio pomarańczowe mieszały widzę- niesmacznie. Mały ma straszne zaparcia -kupka raz na 3 dni niestety.W nocy spi dobrze,kąpiel o 20.00 potem 2.00 karmienie i około 5.00 pobudka wtedy dokarmiam mlekiem mm. Pogoda dzisiaj pod pieskiem.Ostatnio ze starszakami mam więcej problemów niż z małym.W dzień za to mały prawie w ogóle nie spi. pozdrawiam wszystkie mamy i bobaski,coraz piękniejsze jak widzę na fotkach,rosną nam maleństwa. ciemieniuchy mój nie ma.codziennie po kąpieli smaruję malucha oliwką nivea od stóp do głów. miłego popołudnia życzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Ja nie karmię mm więc nie odpowiem na pytanie ile wypija dziecko przed snem. W zasadzie to nie wiem nawet ile moja wypija mojego mleczka bo ani razu nie odciągałam pokarmu. A dla synka jak już przestałam karmić piersią używałam butelek Avent i dla małej też takie kupiłam na później. Moja córcia ma ciemieniuchę, ale myję ja płynem 3w1 i tym też myję główkę (jeśli ciemieniucha sama nie zejdzie to będę smarowała przed kąpielą oliwką i po myciu wyczesywała, tak robiłam z synkiem i zadziałało). A mojej córeczce słabo się zrasta ciemiączko i przy następnym szczepieniu jeśli się nic nie zmieni pediatra do mi skierowanie na USG główki :( a ja się kurcze nie zapytałam czy takie ciemiączko niezarastające jest niebezpieczne dla mózgu skoro to USG? I teraz się martwię :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziękuję za odpowiedzi co do butelek dzięki Waszym radom kupiłam Aventa i jest lepiej :) Bo miałam Lovi i masakra kolki straszne a teraz jest poprawa :) buteleczka85 ja ściągałam elektrycznym laktatorem TUF i się sprawdził. Szybko i bezboleśnie szło. Ale już nie karmie. Anita moja mała mm zjada co 3,5 - 4h ok 90 ml Moja Maja ważyła przy urodzinach 3060g spadła do 2860g a tydzień temu miała 6 tyg ważyła 4 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×