Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

krisii

KWIECIEŃ 2012!!!!

Polecane posty

Nasutilello- a od kiedy ta promocja ? Przepraszam ciebie że nie pisze dokładnie twego nicku ale jest bardzo trudny do napisania :) chyba ci nie przeszkadza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anita- alez mi narobilas smaka na bulke z dzemem i mleko do tego... mniam! Nastusia- ja jumbo paki i chusteczki z pampersa zamawiam przez allegro i taniej wychodzi. Dziewczyny po jakim czasie zamierzacie zaczac wychodzic z maluszkami ? zaczyna sie robic co raz to ladniejsza pogoda i 2 tygodnie to chyba za dlugo czekac... ja myslalam,zeby wyjsc po tygodniu, max 10 dniach od porodu..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paulla- dżemik był pycha i zdrowy - własnej roboty z truskawek z naszego ogródka :) To wpadaj do mnie jeszcze zostało bułki i dżemu . mieszkam na wschodzie na Podlasiu :) czekam :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zamierzam wyjść po kilku dniach na krótki spacer. Ani mi w głowie czekać 2 tygodnie. Może się uda, że na święcenie pójdziemy we trójkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Blanka ja w pierwszej ciąży też się czułam super, a teraz momentami z ledwością wstaję z łóżka tak mnie boli kręgosłup. Autem cały czas jeżdżę, nawet jak jedziemy wspólnie z mężem to często ja prowadzę a on siedzi jako pasażer:) Suri - Jaśki to fajne chłopaki. Wiem coś o tym bo mam jednego niespełna 3 letniego w domu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Blanka- ja bym chciala urodzic przed swietami,zeby na swieta juz byc w domku. Ale to nie ode mnie zalezy :P Anita-moja mama pochodzi z Białej Podlaski :) to chyba tez Podlasie juz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paula- jak będzie ładna pogoda i zdrowie pozwoli to ja zamierzam po tygodniu od wyjściu ze szpitala zacząć pomału wynosić na 5,10 ,15 minut i codziennie więcej, Ja z Hanią wyszłam ze szpitala we wtorek to w sobotę byłam na podwórku na 10 minut ale to był bardzo ciepły czerwiec i tak codziennie więcej a po tygodniu ona spała już na podwórku. Hania od początku pobyty na tym świecie miała werandowanie w pokoju w domu i w szpitalu -były upały po 30 stopni. A pamiętam że jak leżałam w szpitalu i przyszła lekarka to sama mówiła żeby otwierać okno bo u mnie w pokoju było jak w saunie .tylko zamykać jak małą przynosili po kąpieli i przy rozbieraniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja również jestem z podlasia ;) Też bym chciała na święta już być w domku z małą. ;) Kocham święta wielkanocne.;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jak jest z zaświadczeniami do becikowego u Was? Moja lekarka powiedziała, że jak już urodzę to mam przysłać męża po ten papierek. W necie wyczytałam, że każdy lekarz może to wystawić na podstawie np karty ciąży, ciekawe czy w szpitalu by nie wystawili od razu. No i czy chcecie by mężowie brali "opiekę" na was po porodzie. Podobno po sn można tydzień a po cc 2. Zawsze to więcej czasu razem :) Zaskoczyła mnie wczoraj endo bo po porodzie kazała mi zrobić badania ale z wynikami męża zaprasza a ja mam odpoczywać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Promocja od 22 marca ja po 10 dniach wo w grudniu wychodzilam :) tak wiec jesli teraz bedzie ladnie a bede czuc sie na silach to wyjde ale wiecie z 2 dzieci i po porodzie ciezko co do becikowego to tak moj gin tez mowil zeby przyjechac po papierek ja chcialam bardzo urodzic w maju ale powiem wam ze mam juz dosc jestem za bardzo zmeczona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a powiedzcie mi cos takiego jestem ubezpieczona przez PUP i teraz jak wezne od nich zaswiadczenie a nie wiem kiedy urodze to mi powiedza w szpitalu ze za stare a przepisy sa takie ze mozna doniesc zaswiadczenia o ubezpieczeniu do 7 dni od wypisu PODOBNO wiec czy moge sobie teraz odpuscic a najwyzej wyslac mojego po ten papierek i on zaniesie do szpitala jak juz urodze ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Blanka- ja to do wujka po zaświadczenie zajdę z małym jak będę na spacerze- mieszka odemnie 5 minut drogi :) A mąż opieki nie będzie brał - dobrze jak weźmie urlop tydzień , ma taka pracę że teraz zaczyna się sezon na budowie i on wszystko nadzoruje- On na Hanie nie brał nawet tacierzyńskiego- 1tyg A od tego roku tacierzyński dodatkowy wynosi 2 tyg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anita- moj M idzie na tacierzynski jak urodze, bo mieszkamy sami, 40 km od rodziny i jestesmy zdani sami na siebie tylko, wiec musi mi pomoc w pierwszych dniach chociaz..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anita z kad ja znam to co napisalas :) ale moj raczej weznie ten urlop jego bo ja jak bede tak sie czuc jak po porodzie z corka to nie dam rady piekowac sie rozwrzeszczana 2.5 latka i noworodkiem wiec to wszystko wyjdzie w praniu a jesli szef sciagnie go z tacierzynskiego to wiecej placi :P a on tez nadzoruje budowe :D i sezon sie zaczol teraz musze odlozyc na zime

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Blanka - opiekę mąż dostaje dwa tyg niezależnie czy to poród sn czy cc. W sumie to nie rozmawiałam z moim mężem czy pójdzie na opiekę i ten dodatkowy urlop tacierzyński no ale to jeszcze trochę czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny:) Ja znowu beznadziejna i mało przespana noc, powiedziałabym bardziej przemęczona noc:/ Ale mam pytanie, czy ja dobrze rozumiem, że po porodzie mąż może wziąć opiekę(i to jest jako urlop) 2 tyg a później jeszcze tacierzyński też 2 tyg? To by było super! Bo wiem, ż dodatkowo jeszcze są 2 dni okolicznościowego za urodzenie się dziecka tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beata.sr- 2 dni ojcu dziecka nalezy sie od razu jak urodzisz, a 2 tygodnie o ktorych pisza dziewczyny to pewnie urlop wypoczynkowy-wiec zalezne to od twojego Meza ile go ma i czy pracodawca mu go da od reki. Moj idzie na tacierzynski,(2 tyg.)zeby wypoczynkowy zostawic na wakacje jak bedziemy chcieli gdzie wyjechac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mój jakby był na tacierzyńskim to by i tak w domu przy mnie nie siedział :) a by robił koło domu altankę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj normalnego urlopu juz prawie nie ma bo musial wybrac zima jak pracy nie bylo :/ zostaje tacierzynski i 2 dni po porodzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 dni to jest okolicznościowy na urodzenie maluszka 2 tyg opieki po porodzie to jest dodatkowy jaki się należy dla ojca 2 tyg tacierzyńskiego- trzeba wziąć w ciągu roku czasu od urodzenia dziecka Takie są możliwościowi wzięcia wolnego dla taty ,ale różnie do tego podchodzą pracodawcy Dodatkowo jest teraz 4 tyg urlopu macierzyńskiego dla mamy( a nie jak w tamtym roku 2 tyg)- pracodawca ma obowiązek udzielić ten urlop , tylko mama musi napisać podanie na te tygodnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beata dobrze rozumiesz. W szpitalu przy wypisie mąż dostaje zaświadczenie o opiece nad żoną (dwa tyg) a urlop tacierzyński też w wymiarze dwa tyg może wybrać do ukończenia przez dziecko pierwszego roku życia. Tak więc ma dodatkowo ekstra przez pierwszy rok dziecka miesiąc urlopu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak urodzilam core to moj wziol opieke szef marudzil ze zostawia go z robota to moj ze tylko tydzien do piatku ok a w sobote przyniusl mu urlop bezplatny a po nim go zwolnil ciul i zostalismy bez kjasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nastusia- to faktycznie kawał gnoja z szefa... Moj juz dawno mowil w firmie,ze wezmie wolne jak urodze 2 tygodnie, teraz jeszcze musi tylko ksiegowej przypomniec i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Wam :* Natusiaelo> ja też mam ubezpieczenie z PUP i co msc trzeba jeździć po nowe. Jeżeli zdarzy się tak, że urodzisz a nie będziesz miała możliwości pojechania po ubez.a będzie już nie ważne, to masz te 7 dni aby je pokazać w szpitalu. Do PUP po porodzie nie musisz Ty, ale ktoś z rodziny, czy znajomy zawozi odpis urodzenia dziecka (że urodziłaś) i masz wtedy 160 dni ,,urlopu macierzyńskiego" >bezpłatnego, że nie trują Ci dupki , żebyś się stawiła spotkanie. Mam pytanko... Ja codziennie cały czas nosze wkładki, bo coś mi wycieka, miałam lekkie upławy ale brałam tabletki od lekarza. ale cały czas jakiś śluz mam, czy Wy też macie??? Bo jakoś z 3 tyg temu jak mi robił lekarz spr wód płodowych to wszystko ok było, a cały czas miałam śluz... Boje sie.. że coś się stanie, że będą sie sączyć wody a ja nie bede siedzieć, a coś sie dziecku stanie :(:( a wizyta dopiero 3 kwietnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Opieka nad żoną jest płatna tak jak zwolnienie lekarskie 80% natomiast tacierzyński i okolicznościowy płatne 100%. My jesteśmy tu sami z dala od rodziny (300km) dlatego chcemy wykorzystać wszystkie możliwe sposoby by być jak najdłużej we dwoje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martusia - ja noszę wkładkę cały czas nawet w nocy i co chwilę ja wymieniam bo jest cały czas wilgotna ale to nie są wody tylko zwiększona ilość śluzu. Ja mam wizytę w przyszłą środę, ciekawe czy dotrzymam do tego czasu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blanka- chyba we troje :) No jak u kogos rodzina jest daleko to pomoc męża w tym czasie jest naprawdę potrzebna , a jak to jest drugie dziecko to tym bardziej. Ja już niekiedy jak leżę wieczorem w łóżku myślę jak będę robiła i co po kolei jak będę wychodzić na dwór z dwójką maluchów jak nie będzie rodziców w domu , U mnie rodziców cały maj nie będzie w domu do godz 15 także też będę zdana na siebie a mama mi powiedziała że będzie mi pomagać nad opieką :) przez co po części zdecydowaliśmy się teraz na 2 dziecko A i teściowa w domu siedzi to już niekiedy mówiła żeby Hanie do niej przywozić także będę odsyłała z tatem córeczkę do drugich dziadków :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×