Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

krisii

KWIECIEŃ 2012!!!!

Polecane posty

Witajcie dziewczyny, ostatnie 2 dni to był największy koszmar bólowy jaki przeżyłam od 2 lat. Jestem migrenowcem od 2 roku życia. Ostatnie dwa dni całe nie wiedziałam już co mam ze sobą zrobić- migrena wymioty i zaczął mnie bolec ząb. Jak nie byłam w ciaży to brałam ketonal i popijałam go solpadeiną- dawka mega mocna zapadłam w sen na kilka godzin i jakoś wracam do żywych. Bez leków przeciw bólowych myślałam ze zejde z bólu. Ciekawa jestem czy dziecko czuje ból jeśli mnie cos boli- mam nadzieje ze nie. Jeszcze sie martwię bo zupełnie nie mam brzuszka, schudłam z 4 kilo w ciągu ostatnich 2 tygodni- wiem ze to możne być spowodowane wymiotowaniem ciągłym. Czytam ze macie juz brzuszki ja wiem ze to dopiero 7 tydzień, ale cały czas mnie dobija to ze nie było serduszka jak byłam te dwa tygodnie temu na badaniu ( było za wcześnie) ale martwię sie ze możne coś jest zle a może juz nic tam nie ma skoro tak chudnę. sory za moje marudzenie, ale nie znam nikogo kto by miał małe dziecko lub był w ciąży- tylko was.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Indianka- ja również od kiedy dowiedziałam się że jetem w ciąży schudłam 4 kg.(pomimo ze nie mam wymiotów, tylko raz były a tak to same mdłości) dla mnie to sukces, ale u mnie to jest to podobno normalne ponieważ mam nadwagę (szczerze mówiąc - dość sporą) i z tego co się dowiedziałam to właśnie w moim przypadku w początkowej ciąży waga ubywa, po to aby potem nie przybrać za dużo (coś takiego, tak zrozumiałam)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny moze jak Was tak ząbki bolą to zacznijcie wcinać wiecej nabiału moze macie nie dobór i dzidziolek ciagnie hmm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Indianka nic sie nie martw, napewno było za wcześniej. Teraz już zobaczysz dzidziusia jak pójdziesz. Wymiotujesz, to dobry znak. Ja też schudłam ale ostatnie dni jakoś lepiej. Nie wymiotuję już ale to już koniec 11 tygodnia. Może to koniec tych mdłości ;) teraz za to mogę spać po 15 godzin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ostatnio jadam przeważnie tylko nabiał, codziennie muszę zjeść ser biały (bardzo dużo), min. 3 jogurty. mleko piję litrami, natomiast nadal mam wstręt do mięsa, już nie pamiętam kiedy go jadłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O tak biały serek, bieluch jak nigdy teraz mi smakują, a mięso też nie bardzo , wędlin w ogóle nie jem od 2 miesięcy , feee... a zawsze bez mięsa dnia nie mogłam wytrzymać. Warzyw też nie badzo teraz ale za to owoce chętnie. Ewentualnie kiszkone ogórki..bo kwaśne, słone o to tak. dziwne to wszystko ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie nie mogę zbyt dużo nabiału bo jestem uczulona na mleko. Tylko siedzę i płacze. Czy usg prenatalne to, to samo co usg genetyczne? jak byłam na pierwszej wizycie to dostałam skierowanie na 12 usg genetyczne które mam zrobić w 12 tygodniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak to tzw prenatalne I trymestru wykonuję sie je do 13t 6d max, później już nie bo nie jest prawdomówne... trzeba sie zapisać wcześniej, chyba że twój lekarz robi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny. Piszę do was dalej ze szpitalnego łóżka :( Miałam dzisiaj w końcu robione usg i trochę się zestresowałam bo lekarka długo szukała płodu no ale w końcu udało się jej znaleźć :) To tyle z tych lepszych informacji bo ta gorsza str jest taka, że mi się trochę łożysko odkleja i muszę leżeć, leżeć i jeszcze raz leżeć :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Indianka25, tak mi przykro z powodu tych migren, ja migrenę miewam naprawdę rzadko bo raz, dwa razy w roku, ale za to jak! z tego co czytałam to prawdopodobnie tak jak Ty, mam tylko nadzieję że w ciaży jakoś mnie ominie z uwagi na to właśnie że nie mozna niczego wziąć aby zapobiec. Naprawdę bardzo dobrze Cię rozumiem i szczerze wspólczuję - jest to chyba coś najgorszego co może być, nie do zrozumienia dla kogoś kto nie miał porządnej migreny. Obyś już jej w tym stanie nie przechodziła :( i tak jak napisała FENSTARSS - to było po prostu za wcześnie i tyle. Sylvia4709, też będzie dobrze tylko cierpliwie i wytrwale leż, - cały czas w szpitalu będziesz, co mówią lekarze, masz być pod ich kontrolą tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moje Drogie, udało się - przeżyłam, chociaż było okropnie!!!!!!!!!!!! Z zewnątrz zupełnie nic nie było widać, a od środka (za przeproszeniem) totalny syf w zębie. Niestety wymaga leczenia kanałowego. Ze względu na znieczulenie które dostałam w poniedziałek, dziś potraktowana zostałam na żywca:( Ból nie do zniesienia, aż wstyd się przyznać ale się popłakałam:( Chociaż Pani była naprawde delikatna, wierciła go dosłownie po milimetrze, to i tak nie mogłam wytrzymać. Na szczęście po 15 minutach założyła mi trutkę i pochwaliła że byłam bardzo dzielna, mówiąc, że jak to przeżyłam, to poród to będzie dla mnie pikuś. Mam nadzieje że to mój pierwszy i ostatni ząb w takim stanie, nikomu nie życzę takich tortur jakie ja przechodziłam dziś na fotelu u stomatologa:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurczę m2428m, gdzieś czytałam że znieczulenie u stomatologa nie jest dla płodu niebezpieczne i powinni podawać go przy takich zabiegach, bo w sumie ból, jaki przechodziłaś jest gorszy niż znieczulenie. Ale jak widać co lekarz to inna metoda. Jałć współczuję Ci bardzo!!! Sylvia ale co mówią lekarze? Wypuszczą Cię do domu, czy musisz do końca ciąży leżeć w szpitalu? 3maj się!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Indianka - moja przyjaciółka jest migrenowcem. W ciąży kiedyś już nie wytrzymała i wypiła pyralginę (tą w iniekcji). Poszła wyspowiadać się lekarce a ona jej na to, że dobrze zrobiła bo ból jaki miałaby przeżyć byłby gorszy dla dziecka. Pamiętam jak kiedyś u mnie w domu z bólu migrenowego chodziła po ścianach - była już w ciąży, i piła tylko miętę za miętą, bo sama nie wiedziała co ma ze sobą zrobić. Wspóczuję Ci kochana!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylvia trzymamy kciuki :) i jestesmy z toba :) wszystko bedzie dobrze :) najwazniejsze ze malenstwo jest :) :*:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny, już kładę sie spać. Chciałam tylko podzielić sie pewną refleksją. Szukałam piosenki która opisywała by radośc z rozwijającego sie we mnie maleństwa, coś o macierzyństwie lub miłości do dziecka. Nic nie znalazłam jest tyle piosenek o miłości do mężczyzn o cierpieniu z powodu braku miłości, a żadna piosenkarka nie opisał tego co tylko my możemy czuć jako kobiety. Może się mylę, może nie znalazłam a cos takiego istnieje. Tak tylko chciałam poględzić na wieczór. Sylvia jesteśmy z tobą. Miłej nocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylvia będzie dobrze! Musi być:) Ja za dwie godziny będę już siedziała u lekarza:) Tak się stresuję! A dziś w nocy śniło mi się, że właśnie urodziłam synka - był podobny do mnie i nie byłam zadowolona, bo miał wszystkie gorsze moje geny haha:) i nie miałam dla niego ciuszków, bo jak to zwykle w moich snach bywa - nie spodziewałam się tego:) tak więc maluszek był, zmieniałam mu pieluszkę, a on śmiał się ze mnie! Że nie mam dla niego ciuszków, co ja za matka jestem. Ach te dzieci:) idę się szykować!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NIuniula
cześć dziewczyny :) ja tez kwiecień ale sam początek bo 5.04 obecnie jestem w 12 tygodniu. koniec pierwszego trymestru nadchodzi wielkimi krokami. wizytę mam na 28 wrzesnia. razm z ukochanym zobaczymy nasze kochane dzieciątko. trochę się stresuje bo to będzie to duze usg. ale na pewno wszystko bedzie w porządku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry! Czy u Was tez tak zimno?? Brrrr Zaraz jade na badania vdrl, ths,ale co to jest toxo IgG i IgM? Ciekawe czy musze byc na czczo bo jestem taka głodna! ;) Sylvia trzymaj sie kochana, napewno bedzie dobrze. Czy któras z Was wie od kiedy sie robi badanie u gina usg ale nie przez pochwe tylko juz na brzuchu? od którego tyg, bo chciałam wziąc córke i jej pokazac, rozumiecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobrosia badanie toxo IgG i IgM to badania na toksoplazmozę , jeśli chodzi o usg to moja ginekolog mowiła mi na poprzedniej wizycie ze za miesiac to juz bedzie mogła zrobic mi USG przez brzuch ( będzie to 12 tydzień) no chyba ze kobieta ma znaczna nadwage to wtedy bedzie problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny jak ja się boję! Chyba zaraz zamieszkam w wc ze strachu:( A właśnie wiecie co, mnie zamiast czyścić górą to czyści dołem codziennie.. To tak zamiast wymiotów czy co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny, miał to być taki fajny dzień.... wczoraj czułam się ciut lepiej więc po cichu zaczęłam wierzyć, że może moje objawy zaczynają mijać... jaka byłam głupia :( Najpierw w nocy musiałam 2x coś zjeść bo znowu miałam wilczy głód, a rano napiłam się jak zwykle po przebudzeniu wody mineralnej, wstałam z łózka i ... ją zwymiotowałam :O Potem zjadłam śniadanie i po pół godzinie je zwróciłam :O:O:O:O:O:O:O :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elena współczuję Ci :( mnie mdłości powoli opuszczają z czego bardzo sie cieszę. trzymaj sie maleńka już niedługo powinno sie to skonczyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję wam dziewczyny za słowa otuchy. Nie będę musiała leżeć cały czas w szpitalu ale też nie wiadomo kiedy mnie puszczą :( Lekarka mówiła, że w miarę jak dziecko będzie rosło to łożysko się doklei. Tęsknie za dzieckiem, bardzo mi go brakuje a najprawdopodobniej zobaczę go dopiero jutro. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylvia4709 3maj się tam! Mojej koleżance też odklejało się łożysko, najpierw leżała 2tyg w szpitalu, potem w domu, teraz już jest ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elena dalej cię tak męczy ? Mi w szpitalu podają Difergan i muszę ci powiedzieć, że działa bardzo dobrze i szybko. W sumie tutaj wszystkie pacjentki go dostają tak profilaktycznie. Może podejdź do lekarza chociażby rodzinnego i zapytaj czy może ci wypisać receptę. Warto spróbować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylvia tak jak pisałam wyżej, wczoraj było lepiej, dziś znów masakra. Masz na myśli Diphergan? A na co Wam go podają? Z tego co kojarzę on jest na alergie i kaszel... I jest w grupie C przecież... :( W środę mam wizytę u gin, zaczekam (ona przyjmuje w innym mieście, u mnie lekarze interniści i szpital to masakra, jak najdalej....)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wydaje mi się, że się pisze Difergan tak jak wymawia ale mogę się mylić. A podają go na wymioty i nudności i takie ma właśnie zastosowanie więc to może zbieg okoliczności, że są dwa lekarstwa o zbliżonej nazwie ale mają zupełnie inne działanie. Z tego co wiem to podają go nawet dzieciom przy ostrych wymiotach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×