Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

krisii

KWIECIEŃ 2012!!!!

Polecane posty

mi sie zle kojarzy imie Tomasz... :/ a Adam, faktycznie , ale zdrobnienie Adas ładne dla slicznego chlopca :) podoba mi sie tez Maja, ale juz w rodzinie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak liczycie te tygodnie ?? 9t 4d to juz jest 10 tydzien ?? czy liczycie dopiero pierwszego dnia 10tego tygodnia ?? :D skolowanaa jestem... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agatu1
MOJ ASYSTENT CIAZOWY POKAZUJE 10T1D - 11 TC ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NIE DZIEWCZYNY! Jeśli jesteś np. w 10 t 2 dniu to jesteś w 10 tygodniu, nie w 11!!!! Mało jest poprawnych kalendarzyków w necie, jednym z nich jest ten: http://dziecko.haczewski.pl/ Moja gina mi wytłumaczyła że to jest jak z wiekiem, jeśli np. 12 kwietnia obchodzisz 25 urodziny to od tego dnia masz 25 lat a nie 26!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agatu1
ELENA, ALE POPATRZMY TAK: 5 DZIEN CIAZY - TO WTEDY CO? 0 TYGODNI? PRZECIEZ TO 1SZY TYDZIEN WTEDY...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elea ten kalkulator jest rewelacyjny !!!! wiadomo ze nigdy nie wie sie kiedy doszlo do zaplodnienia, ale ja obstawialam miedze 6, a 9 sierpnia. w tym kalkulatorze wyszlo ze to bylo 8 sierpnia i jest to baaardzo mozliwe :) zapisalam sobie juz w ulubionych, bede sprawdzac co jakis czas :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agatu jeśli jedziesz na wakacje na 5 dni to mówisz że jedziesz na 5 dni a nie na tydzień! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agatu1
MOJA GINKA W 7T1D POWIEDZIALA,ZE ZACZELAM 8 TYDZ ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agatu1
WYCHODZI NA TO, ZE KAZDY TO INTERPRETUJE INACZEJ ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jestem w 11 tyg. 4 dniu - lekar mowi ze to 12 tydzien dzwpnilam do niego w sprawie tej przeziernosci, powiedzial, ze on widzi po wzroscie ze wszystko jest ok, popatrzyl tak ogolnie ale jesli chce byc spokojna to moge przyjsc za tydzien to mi zbada przeziernosc dokladnie. i juz nic nie wiem, czy ja o wszystko sama musze pytac. czy moze nie warto robic tych badan.. oj jaka jestem glupia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agatu1
alexiasz, te badanie bez proszenia powinien wykonac, no bo po wzroscie to widzi tylko, ze prawidlowo rosnie... i tak jest to w cenie badania - przynajmniej u mnie - wiec nie powinnas sie zastanawiac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie ;) u mnie słoneczko i niebieskie niebo ;) Pytacie o badanie moje, Nadia... badanie, które ja miałam zalicza się do prenatalnych. U ginekologa za darmo takiego nie wykonasz, lekarz musi mieć specjalne zezwolenie do tego , taki klucz. Np w Częstochowie całej tylko w 2 miejscach to się robi. Mój lekarz zdał egzaminy ma uprawnienia ale teraz musi mieć jeszcze ten tzw klucz. niewielu lekarzy to wykonuje.To badanie zawsze kosztuje. Chyba, że ma się powyżej 35 lat lub wskazania, np choroby gen w rodzinie swojej lub męża ( taty czyli ;) ). Ja nie miałam wskazań ani chorób w rodzinie, poprostu chciałam zrobić. Mój lekarz i pewnie nie jeden z Waszych też ma dobry sprzęt na którym wiele można zobaczyć i zbadać, przezierność itd. Ale jak nie ma uprawnień do tego to nie wystawi dokumentów. Są to różne zestawienia, wyliczenia prawdopodobieństwa choroby, wykresy. widać wszystko gdzie mieści się moja dzidzia. Jest dokładny opis czy wszystko ok i czy trzeba dalej działać, czyli pobrać krew a dalej to inwazyjne. Jest też dokładny opis narządów, np że pęcherz pełny ma dzidziuś co oznacza że pije i działa wszystko... zastawki są zbanane, żyły...to też do oznaczenia choroby genetycznej. Są też inne opisy. Oczywiście nie twierdzę że trzeba to robić, ja zapłaciłam wczoraj 330 zł. ale mogłam 200 tylko jak zobaczyłam jak dzidziuś się rusza ssie paluszek to nie wytrzymałam, poprosiłam o przełączenie na 4d i płytkę nagrałam , zdjęć mam z 20 , i cieszę się że wszystko ok. Myślę że sprzet do usg jest też inny bardziej czuły. Powiem Wam że mój lekarz jest bardzo dobry nie słyszałam złej opini, nie kazał mi tego robić tylko powiedział że jest takie badanie, wytłumaczył po co... a krissi chyba już pisala i ją popieram, wcale nie po to żeby usunąć jak źle ( choć można po tym ) ale można wiele pomóc dziecku jeszcze w brzuszku np z sercem a później jeśli dzidzia chora to od razu rodzi się w odpowiednim szpitalu. A najlepiej wszystko będzie widać w 20-22 tc wtedy też idę ;) Znów się rozpisałam ale mam nadzieję że pomogłam. Jak coś to piszcie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alexiasz mi sie wydaje ze lekarz wie, co robi :) jesli dzidzia mialaby jakies wady genetyczne pewnei nie rozwijalaby sie ksiazkowo, tylko bylyby jakies uposledzenia :) ja bym nie panikowala. a jesli chcesz to przeciez mozesz isc na to badanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alexiasz po wzroście to on nie widzi napewno przezierności... to taki mały przepływ no nie wiem jak wytłumaczyć jak żyłka. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale ogólnie zdanie mam takie , że nie ma co panikować, jednak to badanie wykonuje mniejszość dziś, a dzieci rodzą się zdrowe. Nie ma co panikować, jeśli chodzisz do lekarza jak trzeba ufasz mu to ok. Ja chodzę co 3 tygodnie i zawsze mam usg, zawsze mówi że dobrze wszystko ale wad genetycznych to nie da się rozpoznać tak patrząc na tym etapie lub w ogóle. Chciałam to poszłam. A wczoraj pierwszy taz było usg przez brzuch...ładnie widać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
teraz z innej beczki ... śniłyście mi się dziś ;) hihi i pewna jestem że napewno wyglądacie inaczej niż sobie wyobrażam... zawsze tak miałam, wszystko odwrotnie ;) ciakawe ;) A co noc to mam poprostu sny że można film kręcić, horror albo erotyk hihi ;) podobno to normalne w ciązy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podobno w kazdej kolejnej ciazy ruchy dziecka wyczuwa sie wczesniej,,,, czytalam nawet ze miesiac wczesniej, wiec u mnie wypadaloby na 12 tc... moja mama zreszta tak miala. ciekawe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja też nie mam, kompletna blokada, jakoś nie mogę... choć nie powiem zawsze delikatnie mówiąc to lubiłam, ale widocznie podświadomość mówi co innego hihi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agatu1
ja mialam dzis rano takie dziwne wrazenie w brzuchu - polozylam dlon w okolicach pepka i tak jakby od srodka po skorze mnie ktos polaskotal :D moja iskra dzien dobry mi powiedziala??? pewnie sobie wkrecam, ale nigdy wczesniej nic takiego nie czulam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agatu dzidzia chyba jest jeszcze niżej narazie niż pępek, ale ja też tak mam ... ciągle się gapię na brzuch i dotykam i ciągle coś mi się zdaje...hihi fajne to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agatu1
jak mnie ginka nie klamie to koncze 11tydz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to moga byc tez skurcze jelit, ktore troche zmieniaja swoje polozenie. Zeby sprawdzic czy to dziecko, mozna wypic szklanke zimnej wody polozyc sie i czekac, luz polozyc sie na brzuchu, wtedy dzidzie cos uciska i sie rozpycha ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agatu, to jeszcze raczej za wczesnie... chociaz kto wie... ja w pierwszej ciazy pierwsze ruchy miala z poczatkiem 16tc i to bardzo szybko, moja siostra i kolezanki mialy po 20tc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×