Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Curry

Montignac - przyjemne odchudzanie

Polecane posty

Madzik ja pije kawe ;) i waga mi leci. dziewczyny tu pisaly, ze jesli zauwazysz ze Tobie leci waga mimo kawy, to mozesz sobie pozwolic :) Nie katuj sie jak nie mozesz wytrzymac ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzik-obiad albo kolację :) Cukierku- ja też piję, bo jak nie piłam to chodziłam półprzytomna przez pół dnia a po południu dopadał mnie taki ostry ból głowy, że po 2 tabletki przeciwbólowe brałam i nie pomagały! Dopiero kawa pomagała :) ALe teraz piję tylko 1 dziennie a przedtem 3 albo 4 :P Mam niskie ciśnienie 80/60 i muszę sobie jakoś radzić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzik ja czasmai jajko sadzone pod tym bekon i do tego kapusta kiszona:)) albo jakjko i z żółtka i pieczarek z majonezem robię taką mase i nadziewam jaja na święta tak miłam:)) PYCHA!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nutelko to ja ta wczoraj miałam i wypiłam tą kawę późnym popołudniem a i tak za niedługo znów łeb bolał na aerobiku się męczyłam z bólem wiec bez kawy ciężo,chyba zaraz pierdyknę sobie:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki dziewczynki za te przepisy jajowe:P zapominam ciagle,że przecież jest forum różnorakie a ja Was tylko zamęczam:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widzę, że nie ma się co mobilizować, wszystkie ćwiczą ;) Poza tym macie takie eleganckie menu, że aż miło się to czyta. Montignac byłby z Was dumny ;) gruszkowa, bardzo ładnie, tylko wieczorem nie podjadamy, kolacja powinna wypaść min. 4 godziny przed snem i później już nic nie jemy. Najadasz się samą sałatką na obiad? Zjedz więcej w ciągu dnia, wtedy nie będziesz wieczorem głodna. Nutella, patki owsiane nie mogą być błyskawiczne ani prażone, reszta owsianych jest OK. Tak mi się wydaje... Menu idealne :D majkaaa, moje psy też kiedyś broiły, gdy się nie wybiegały. Teraz niestety się zestarzały i nie zmuszają mnie do codziennych, długich spacerów. Szkoda, bo to była świetna motywacja. Chyba nadszedł czas na kolejnego, młodego psa ;) Zupa z soczewicy to raczej nie do tłuszczowej sałatki. Nawet bardziej liberalna wersja MM pozwala chyba tylko na łączenie soczewicy z dobrym tłuszczem (np. oliwą) i to z niewielką ilością, ale nie ze złym (tłusty ser). magdalenko, od kawy można się odzwyczaić. Co prawda trudno jest to robić właśnie teraz, gdy jest taka paskudna pogoda, ale warto powolutku ograniczać jej ilość. To jest używka, jasne że organizm broni się, gdy mu ją zabierasz ;) Z jajek możesz też robić rozmaite omlety, oczywiście takie bez dodatku mąki. Z pieczarkami, z różnymi warzywami, ze szpinakiem i fetą, z pomidorami i mozzarellą itd. Dania z jajek możesz jeść przez cały dzień, ale: - najbardziej polecane śniadanie to śniadanie węglowodanowe, tłuszczowe jemy tylko do czasu do czasu, jeżeli mamy ochotę, - kolacja powinna być lekkostrawna, więc jeżeli zrobisz danie z jajek, które będzie tłuste i ciężkostrawne, to lepiej go nie jeść na kolację (lepiej na obiad). Chleba jemy tyle, żeby zjeść max. 100 g mąki na raz. Jeżeli jesz takiego suchara Wasa, w którym jest praktycznie sama sucha mąka to możesz zjeść 100 g chleba. Im chleb jest wilgotniejszy tym oczywiście więcej możemy go zjeść, bo jego waga tylko częściowo składa się z mąki. U mnie dzisiaj same posiłki "pudełkowe" ;) 9:00 kanapki z pastą z ciecierzycy, 2 duże pomidory 14:00 makaron + krewetki na parze + ogórek + rzodkiewki + sos ziołowy na bazie chudego jogurtu 18:00 sałata i wędzony łosoś, sos: oliwa z oliwek + sok z cytryny + sól + pieprz Mam jeszcze pudełko z różnymi warzywami gotowanymi na parze, może wcisnę w siebie do kolacji, bo wcześniej nie dałam rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczynki kupiłam sobie wczoraj czerwona soczewice i chciałabym ugotowac zupke z niej to i moze moj synus by zjadł ale niestety nie wiem jak zeby była zgodna z mm :/ prosze wiec o jakies przepisy :) bardzo ładnie prosze mam jeszcze kilka pytan 1.czy mozna łaczyc kurczaka z smietana? moj maz bardzo lubi takie połaczenie i zastanawiam szie czy jak bede mu taki obiadek robic to czy tez moge zjesc do tego czasem dodaje tez pieczarki wtedy wychodzi takie sosik pieczarkowo smietanowy 2.a czy kurczaka wedzonego mozna jesc? 3.a soczewica to wegle? i tylko z weglami mozna? moje menu na jutro -mandarynki 2 i kiwi -płatki owsiane pomidory , ogorek -piers z kurczaka i cukinia zapiekana z mozzarela i jakas sałatka ze swierzych warzywek - kefirek z ogorkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaaa tyle się opisałam i wcieło bo nicku nie wpisała sieta :O Groszkowa wg zasad to kurczaka wolno i wędzonego,śmietana zalicza się do tłuszczy tak jak kurczaki,indyki,sery żółte i pleśniowe więc chyba można ale ręki nie dam uciąć:P:D nasza encyklopedia pomoże Curry i Nutelka i Majka;) z soczewicą i ja mam problem bo kupiłam i czerwonąi zieloną i nie wiem co i jak na razie z niej zrobić :P dziewczynki robią zupy i pasty ale przepisów nie dały póki co ale jak poprosimy:P zwaliłam kolację:O śledzie były już fuj więc zjadłam aby kapuste kiszona planą oliwą i 2 plasterki żółtego sera buuu:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gruszkowa, zupę z soczewicą robisz węglowodanową, czyli możesz dodać różne warzywa (włoszczyzna, cebula, czosnek itd.), ale bez kartofli, grzyby, możesz dodać ryż albo makaron (te dozwolone na MM tylko), ale nie możesz dodawać tłuszczów: mięsa i mięsnych bulionów, śmietany itd. Zupę możesz zabielić chudym jogurtem, jeżeli lubisz. I oczywiście dozwolone są różne zioła i przyprawy, świeży imbir, który świetnie pasuje do soczewicy. Kurczaka możesz zjeść z sosem śmietanowym i z pieczarkami - na posiłek tłuszczowy. Smietnę można jeść na MM, zwróć tylko uwagę na skład, czy nie dosypali tam zagęszczaczy czy innych świństw. Śmietanę jemy pełnotłustą - od 18% w górę i powinna mieś mniej niż 4g węglowodanów na 100 g. I lepiej nie jeść śmietany za czesto. Tak jak tłustego sera - można spokojnie od czasu do czasu ale nie codziennie. Kurczaka wędzonego można jeść - to też będzie posiłek tłuszczowy. Soczewica to węgle. Na kiwi uważaj, bo ma dość wysoki IG. Jest odradzane na początku I fazy. Na kolację sam kefir z ogórkiem to za mało - taka kolacja przejdzie w dni, gdy nie masz apetytu albo jesteś zalatana. W normalne dni rób "pełnowartościowe" posiłki. Gdybyś do tego zjadła tą zupę soczewicową, którą robisz, to by było OK ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laski- ale mi chyba odbiło dzisj z ta soczewicą i sałatką z serem..... zjadłam to a później się czułam tak pełna i syta jak taki bąk !!! jednak ja jest złe połączenie to się zupełni inbaczej człowiek czuje taki "OBŻARTY " sama sie śmieję ma napisane jka BYK w notatkach co z czym i dlaczego a tu taki numer:)) Carry a ile Ty masz psów??? i ile mają lat??? ja bardzo lubię psy :)) a mojego Dyzia to uwielbiam :))) to taka słodka istota:))) Mój pies ma swoich kumpli na tych rannych spacerach :))) i zawsze o tej samej godzinie mnie budzi :))) :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkaaa, dokładnie to samo czuję po posiłkach MMowych :) nawet jedząc górę mięcha z sałatką czuję się lekko, a po podobny obiedzie z kartoflami czy makaronem nadawałam się tylko do poobiedniej drzemki ;) Mój starszy pies ma prawie 12 lat, ale że jest z tych dużych, to na ludzkie lata ma podobno już 105, więc jest już staruszkiem. Suczka jest o kilka lat młodsza. Strasznie ten czas leci. Pamiętam jak trzymałam na ręku małe puchate kuleczki jakby to było dzisiaj ;) a teraz to już starsi państwo. Moje psy mają dużą działkę, po której biegają, więc nie muszą wychodzić na spacer codziennie. Zresztą starszy już ma problemy z wychodzeniem na spacery, bardzo łatwo się męczy. A z samą suczką nie mogę chodzić, bo ta para jest nierozłączna i strasznie cierpią, gdy nie są razem. Nie można ich rozdzielić nawet na 5 minut. Ale kiedyś łaziliśmy po okolicy całymi godzinami. Teraz najwyżej robimy spokojną rundkę po okolicznych uliczkach, albo wchodzimy tylko kawałek do lasu. Za to mają koleżankę z ulicy, która sama przeskakuje ogrodzenie i przychodzi się z nimi pobawić ;) więc jakieś towarzystwo mają. Poza tym nasz najnowszy kot dotrzymuje im towarzystwa. Żyje trochę jak pies, leży z nimi przed domem, wita się przy furtce z tymi, którzy przyjeżdżają, uczestniczy codziennie w karmieniu psów i wyjada im z misek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) Curry - wszystko wyłapiesz, ha ha, każdy najmniejszy błąd, nie ma zmiłuj się ;) Majeczka- teraz pewnie będziesz pamiętać :* A ja też ;) Moje dzisiejsze menu< Musiałam zmienić kolejność posiłków, bo po tych węglach o godz. 16.00 jestem potem głodna o 19.00 :( Nie chcę dokładać kolejnego posiłku, dlatego najpierw sobie zaserwuję węgle a kolacja będzie tłuszczowa. I tak dosyć wcześnie jem ;) Więc moje dzisiejsze menu: 6.00 mleko, płatki, dżem, morele, cynamon, papryka 11.00 sałatka z ryżu basmati, papryki surowej i tuńczyka w sosie wł. z przewagą papryki ;) 16.00 makrela wędzona, kiszone ogórki....:) Curry- mam pytanie: czy wszystkie rodz. otrąb są dozwolone? Tzn. wiadomo, nie te granulowane i bez dodatków, ale czy owsiane, pszenne i żytnie? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hallo Laseczki:)) Jak tam samopoczucie w ten pochmurny dzień??? Nutelko Piękne jedzonko:) moje menu: 8.3 2 mandarynki 9.00 płatki+ kefir+ morele+śliwki+ 1/2 ogórka 14.00 zupa z soczewicy :P + sałatka z pomidora i papryki 18.00 jajko sadzone z sałatka z kalafirem i ogórkirem kiszonym + papryką i cebulka. :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Curry -mogłabyś ocenić fachowym okiem taki przepis na bułki: otręby mieszane ,owsiane i żytnie białka jajek ser biały kefir lub jogurt proszek do pieczenia Jak myślisz, nadaje się na MM-owe śniadanie? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie szkraby :) dobrze, ze Curry wspomnialas o tych serach ;) bo ja nakupowalam wczoraj kilka odmian ;) Nutelko dobrze ze pytasz o te platki, bo ja ostatnio cos czytalam , ze my mozemy ktores Kellogg'sa takze, ale ne bylam pewna. Curry moglabys pomoc mi troszke co do platkow sniadaniowych?? Mopje menu na dzis: 8.30 platki owsiane z kefirem jagodami, porzeczka + surowa rzepa 13.00 zupa brokulowa z serem blue + salatka grecka z feta + papryka surowa i marchew 18.30 gotowana brukselka + kotlety sojowe + ryz / warzywa surowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cukierku- masz b.urozmaicone te menu, gratuluję pomysłów :) Lubię też ten serek blue :) Istne szaleństwo z tymi serami, nie? ;) Powiem wam jeszcze, że do tego ryżu dodałam przecieru pom. i smakuje jak paprykarz :) Szkoda, że cebuli nie mogłam, bo w pracy, wiadomo ..:P Ale muszę to powtórzyć ;) A gdzie Majeczka? .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Curry- i jeszcze o jedno chciałam zapytać....makarony są wyjątkiem i możemy je jeść nie tylko rano... a ryż?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hallo Laski zżarło mi posta:(( to tylko menu: 8.30 mandarynki 9.00 płatki z kefirem+ suszone śliwki +1/2 ogórka 14.00 zupa z soczewicy+ sałatka 18.00 jajko sadzone + kalafior+ ogórek+ sos z ziołami :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cukiereczku słodziutki- własnie makarony nie tylko rano:P ale musimy pamietac żeby to nie była reguła i tylko od czasu do czasu możemy je jeść jako kalacja:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cukierku- właśnie tak napisałam: nie tylko rano ...czyli na kolację też. Ale chodzi mi o ryż ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bo juz myslalam, ze cos zle pamietalam ;) uffffff postaram sie dzis albo buleczki albo chlebek wypiec :) kolo mojego domu znalazlam caly organiczny sklep. Ale ceny powalaja na kolana. Ale... raz na jakis czas moge cos tam kupic. W koncu maki nie uzywam codziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) Nutella, o której chodzisz spać? I dlaczego nie chcesz dokładać kolejnego posiłku? Jak masz długi dzień, to czwarty posiłek byłby nawet wskazany, żeby nie robić za długich przerw. Wszystko otręby, bez dziwnych dodatków i kombinacji, czyli takie zwykłe, tradycyjne, są dozwolone - pszenne, orkiszowe, żytnie i owsiane. Przepis na chleb OK, ser oczywiście 0% do niego. Ryż można jeść przez cały dzień. Makaron, ten dozwolony na MM, też można jeść do dowolnego posiłku. Rano jemy słodkie, mączne i płatki. majkaaa, oliwa była w sałatce? ;) cukierkowe sny, o płatkach musisz chyba sama pomyszkować, najlepiej na forum Zuzla ;) ja jem tylko owsiane górskie i na inne nie zwracałam uwagi. Na forum jest wygodna wyszukiwarka, tylko warto zaznaczyć, w którym dziale ma szukać i że ma pokazywać wyniki jako posty - wtedy łatwo jest to przeglądać. I najlepiej szukać postów pisanych przez ekspertki z tamtego forum. Ich nicki są zaznaczone na zielono. Rzepa nie ma przypadkiem wysokiego IG? Kotlety sojowe do ryżu robione bez tłuszczu? Ja dzisiaj trochę zaszalałam na kolację, bo byliśmy na sushi. Ale jadłam tylko te z ogórkiem, krewetkami i tuńczykiem. Do tego sos sojowy i wasabi, więc nie było tak źle. I mały kieliszek wina śliwkowego - niestety było dość słodkie, więc tylko to było niezgodne z zasadami. 9:00 grzanki z razowca z twarogiem 0%, ziołami i kiełkami, wielki pomidor 13:00 indyk pieczony, brukselka na parze polana oliwą z oliwek, surowa papryka 18:00 sushi, wino

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cukierkowy_sny
Curry "mieso" sojowe jem zazwyczaj jako wegiel, gdyz ma 2.6grama wegla na steka. I tylko 0.8gr tluszczu. Jutro robie soczewice z kotletami sojowymi :) plus brokuly. Kupilam dzis inne platki sniadaniowe. 100% wholegrain. bez cukru. Kochane, znalazlam pewna strone, ktora sprawila, ze jestem juz "zdebiala". Tu jest napisane, ze ananas swiezy ma tylko 45IG Niedojrzale banany tak samo... I maslo orzechowe, ale bez cukru. Curry pomoz ;) Wklejam link. http://www.dieta-ig.pl/tagi/dozwolone-produkty/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cukierkowa, a na 100 g albo procentowo? ile ma węgli i tłuszczu? Z bananami raczej ostrożnie, wiadomo że mają masę cukru. I pozostaje pytanie - co to faktycznie znaczy niedojrzałe? Zupełnie zielone? Przecież to jest niejadalne ;) Masło orzechowe oczywiście będzie dozwolone, ale to jest II faza MM. Wszystko, co ma odpowiedni IG, a jest mieszaniną dużej ilości węgli i dużej ilości tłuszczów, będzie dozwolone gdy już schudniemy. Sprawdź IG Nutelli ;) też będzie można ją wcinać w II fazie. Albo M&Msy. Tak samo jak orzechy czy pestki - mają odpowiedni IG, ale z pewnych względów nie można ich jeść w fazie odchudzającej MM. Ananas ma IG 45, czyli najlepiej zostawić go na II fazę. Trzeba pamiętać, że możemy jeść węglowodany o IG 45, a nawet trochę wyższym, ale najlepiej by było, gdyby WYPADKOWY (!!!) IG całego posiłku wynosił max 35. A przecież tego ananasa jemy samego, przed śniadaniem. Nie mamy czym obniżyć jego IG. Jeżeli jemy chleb, który ma wyższy IG niż 35, to obowiązkowo wciskamy do niego surowe warzywa, żeby obniżyć IG całego posiłku. Więc najlepiej by było, gdyby owoce I-fazowe miały IG max 35. W II fazie już będzie można kombinować i bardziej dostosowywać się do tego, jak nasz organizm toleruje różne produkty. W I fazie lepiej nie eksperymentować - schudnąć jak najszybciej się da i mieć z tym spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczynki a jak kupujecie majonez czy koncentrat pomidorowy to jakiej firmy ? czesto nie mam czasu na czytanie etykiet bo młody gdzies ucieka wiec moje zakupy zazwyczaj sa błyskawiczne słyszałam ze majonez dozwolony na mm to tylko własnej roboty albo ewentualnie kielecki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×