Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

anusiadanusia

żywienie optymalne najszybiej leczy otyłosc?

Polecane posty

Aniu, mój przepis na babkę: ścieram 2 kg ziemniaków jak na placki ziemniaczane, dodaję do tego wysmażony boczek (30 dag) z całym tłuszczem, podsmażoną cebulkę, 2 jajka (jutro dodam więcej). Sól, pieprz do smaku. Piekę w piekarniku 2 godziny. Jest pyszna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześc dizewczyny byłam na zakupach i , i nic nie kupiłam.ale pomijając to , byłam na ,,obiedzie,, frytki z jakimś mięsem wołowym , jakiś sos majonezowy, policzyłam to na oko i zostało mi na dziś tzn zjadłam już aż i tylko : 50, 92, 35 . moje pytanie , czym to uzupełnić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a wypiłam sobie 100g mleka ze 100g śmietanki 30, i małą mandarynkę zjadłam i wyszło mi 60, 126 , 48 i to jest 1 : 2,1 :08 oczywiście kalkulator policzył :( .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie za dużo białka dzisiaj wyszło. Aż 86g - w porównaniu z tłuszczami stanowczo za dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniu, czy ja dobrze policzyłam proporcje tej mojej babki ziemniaczanej? Wyszło mi 1:0,5:6. Chyba coś zmaściłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co tu tak marnie? ja po 4 żółtkach , smalcu i kawie z 30 , na obiad 200g karkówki i będzie : 47, 116, 4 i węgle to pewnie ziemniaki, bo ostatnio tak mi się żołądek skurczył, że ledwo zjadłam te 4 żółtka . anusia , gosia , konwalia ,alexaa gdzie wy , śpiochy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sobota dzisiaj, trzeba sobie pospać ;) Moje śniadanie jajecznica: 100g cebuli, 1 jajko, 2 żółtka, 20g masła i 100g sera pleśniowego. Jak widać mi się żołądek nie skurczył :P RAZEM 35,7-65-7,8 764kcal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam kto spał to spał,a ja już dawno na nogach. własnie wróciłam z pracy :) GOSIA Chyba cos zle policzyłas. jesli cebuli bedzie 200g i 5jajek ,to bedzie 1:1,9:4 tak w zaokragleniu. Basia szkoda ze Ci sie zakupy nie udały :( OGRANICZCIE BIAŁKO DO 40G(BASIA ,GOSIA)nadmiar białka i niedobór tłuszczu utrudnia spadki wagi. jestescie juz po przebudowie wiec zmniejsza cie. ja jeszcze przed sniadaniem-jak narazie to nie jestem głodna,bo wypiłam 3 filizanki kawy z 36. Konwalia sniadanie to podstawa,konkretne dłuzej trzyma. Gosia moja tesciowa tarła ziemniaki i cebule,dodawała tłuszcz i w garnku wkładała do piekarnika,co jakis czas podlewała goraca woda i mieszała. nie wiem ile czasu te ziemniaki siedziały w piekarniku ale wiem ze sa pyszne. nakładało sie je łyzka na talerz- ziemniaki rozlewały sie jak ser domowy a w smaku przypominały pyzy ziemniaczane.oczywiscie polewane były smalcem ze skwarkami. Narobiłas smaka ta baba,trzeba bedzie w najbliższym czasie cos takiego zrobic. mam zamiar zrobic kulki makowe-mak juz mam zmielony snia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, już jestem po śniadanku, dopijam kawę i biorę się za babkę. Faktycznie policzyłam źle. Zaraz wszystko dokładnie poważę i jeszcze raz obliczę dokładnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja ma oczywisie rosól z zółtkami. zrobiłam tez bigos. ale chyba zostawie go na poniedziałek,jak postoi to bedzie lepszy. chyba zrobie kotlety mielone bo dawno nie jadłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jkosw52156ax
Ta strona podana w pierwszym poście to jakaś sekta. Jak się to czyta to ma się wrażenie, że ktoś chce nam mózg wyprać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anusia piekę chleb białkowy i jeśli liczyć na piechotę to: mąka ma 10g białka którego nie liczę , tak? i wyszło mi że mąki 100g, białka 500 smalec gęsi 100g i dalej liczę , białka wyszło 52(-10 z mąki) tłuszcz 100 węgle 78,2 chleba jest 700g, to ile w 100g, ?bo mi wyszło 13, 7, 9 czy dobrze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a i ma problem z grzybami rydz w kalkulatorze ma 3,7, ,a w różnych , grzyby mają zero węgli, to w końcu jak liczyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
600g opieniek 180g cebuli 212g śmietanki 30 30g smalcu nie wiem jak to policzyć przez te grzyby, czy tylko węgle z cebuli i śmietany i tłuszcz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ilosc b t w w chlebie podziel przez 7-bedziesz miała ile jest w 100g. grzybki policz jak rydze-niewielkie róznice beda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj: 66121,626,051472,5kcal Mam problem z nabiałem, od nadmiaru wszystko mnie swędzi ( chyba od tego). Czym mogę go zastąpić? Chodzi mi głównie o tłuszcz bo teraz jem masło, śmietankę 30% i tłuste sery...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniu, jesteś genialna. Po dokładnym wyliczeniu wyszło mi w babce w 100g 1:2:3,26, kcal 137,85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konwalia spróbuj jesc troszke mniej białka,mozesz zmniejszyc troche ilosc serów a najlepiej przy kupowaniu sprawdzac ile maja b t w. im mniej białka tym lepiej. z białych polecam ostrowie(4g b w 100g ), rondelle president tez ma mało białka(kupuje taki z orzechami włoskimi).smietana 30 i masło maja niewiele białka. sery zastap żółtkami,w 100g tj ok 5 zółtek masz 16g białka a 100g np zółtego sera ma ok 26. żółtka na dłuzej Cie zasycą. pokombinuj z żółtkam(mozesz robic omlety na wiele sposobów,paste jajeczna z masłem i szczypiorkiem).:) dojdziesz to perfekcji a jak na poczatek to swietnie sobie radzisz. Twaróg pełnotłusty KLIMEKO w 100g b 10 t 18,5 w 6 Gosia baba super dobra wyszła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zapomniałam zrobiłam kulki makowe,troche zmodyfikowałam,dodałam troszke wiecej orzechów,cukru bo było mało słodkie i masła. sa pyszne.smakuja jak makówki w 100g(moje 4 kulki) b 17,4 t40,1 w30,3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anusia narobiłaś mi smaka tymi kulkami makowymi, więc postanowiłam zrobić babkę makową ze strony wcześniej . jest już w piekarniku, i dopiero ją jutro spróbuję , bo mi limity się kończą prosiłam tu kogoś o link do forum Kwaśniewskiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Babkę trochę przesoliłam, ale jedna blaszka już zeszła moi nieoptymalni też zajadali z dokładkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przy wytapianiu boczku dodałam 44g smalcu, a potem nie 2 tylko 4 jajka i oprócz soli i pieprzu wsypałam sporo majeranku. Przepis polecam, jedzonko rewelacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój dzisiejszy bilans B-35g, T-98, W-34 (1:2,8:0,98). 1161 kcal. Wszystko dokładnie liczę, zapisuję od kilku dni. Zobaczymy jaki będzie rezultat. Największy problem mam z białkiem. Nie umiem ustabilizować na jednakowym poziomie 40g. Nie mam czasu planować i liczyć dzień wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×