Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

anusiadanusia

żywienie optymalne najszybiej leczy otyłosc?

Polecane posty

idę podszykuje frytki na 17, bo muszę jeszcze parę spraw załatwi a jak wrócę to chcę je ZJEŚĆ :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ugotowałam barszczyk z wczorajszego linku. http://smaker.pl/przepisy/warzywa/barszcz-czerwony-z-majonezem,29793 Bardzo fajny. Nie zagęszczałam nigdy majonezem i śmietaną, zawsze samą śmietaną, a wcześniej jogurtem. Fajny smak, polecam. Więc na obiad zupka i trochę żeberek. Na kolacje będzie sałatka warzywna. A rano był ser półtłusty ze śmietaną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja kiedys miałam przepis na taka zalewe do miesa i tam tez sie dodawało majonez. miessko do chlebka było pyszne. musze odszukac ten przepis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ceny są spore dobra , może w większych marketach znajdę ide pobawić sie z dziećmi :) w leżenie! potem będę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może poradzicie mi jakieś przykładowe menu na odchudzenie się. Już straciłam nadzieję, że sama dam radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję. Schudłam od 14.10 1 kg. Kolejne pół kilo, to wahania raz w dół, raz w górę. Uważam, że zachowuję proporcje, jem białka na poziomie 40-50g na dobę, węgle wieczorem. Najczęściej to 1:1,6:0,5 Więc nie wiem już co robię źle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ..Konwalia..
ostatecznie dzisiaj: 68,6-128-31,8 Przed chwilą zjadłam pasek czekolady zeby uzupełnić węgle, nie miałam innego pomysłu. Przyłączam się do prośby o przepisy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zamiast czekolady, lepiej zjedz ugotowane warzywa. Jeżeli czekolada, to tylko gorzka. Aczkolwiek nie jestem ekspertem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ..Konwalia..
czekolada gorzka, co prawda tylko 60%, normalnie jem 80-90%, ale innej nie było w sklepie. Warzywa jadłam w ciągu dnia, brokuła i kalafiora, nic więcej nie mam na chwilę obecną;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem , byłam na BASENIE , KOLEŻANKI MNIE zaciągnęły, ale było fajnie! lepsze to niż spacery po nocy -)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
N żadnej diecie nie chudłam, może coś z moim zdrowiem jest nie tak. Wkurzam się coraz bardziej, zbliżają się Święta, a ja nadal źle się ze sobą czuję. Sorry, że marudzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosiu może za bardzo się przejmujesz? Psychika ma ogromny wpływ na nasz oraganizm. Pisałam Ci kiedyś o jednodniowych głodówkach, które można wg dr Kwaśniewskiego przeprowadzać nawet raz na tydzień bez szkody dla organizmu i naszego dietkowania. Może w taki sposób zresetujesz organizm i zaskoczy wreszcie z odchudzaniem ? Oczywiście najlepszy jest do tego weekend, kiedy kolejnego dnia nie musimy iść do pracy :) Trzymaj się. Pozdrawiam Was i życzę miłej reszty tygodnia. Odezwę się po niedzieli. 🖐️ PS. U mnie "gorzej niż źle", impreza za imprezą, jem optymalnie,tzn. wręcz w idealnych proporcjach, ale o wiele za dużo białka. O dziwo, zaczęła mi spadać znów waga, a miałam przez ostatni tydzień, dwa przestój i schudłam tylko 0,5 kg. Dziwny mam organizm. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam jadłospis na czas zrzucania wagi po przestrojeniu przemiany materii sniad. 2jajka,10g masła do jajecznicy,szczypiorek i poietruszka(10g),placki serowo jajeczne 50g,przysmak orzechowo migdałowy 30g b 19,7 t 54,2 w 8,2 obiad zupa ogórkowa z karkówka,kotlety mielone,ziemniaki,fas szpar,surówka z rzodkiewek z pomidorami bulion z kosci b150g,ogóki kisz tarte50g,marchew 10g,sok z ogórków50g,karkówka15g(pokroic do zupy). sezam do panier10g,karkówka mielona 80g,cebula 20g,jajko 25g,bułka pszenna10g,ziemniaki 100g,faslolka 50g,masło do fas 5g, surówka:rzodkiewka50g,pomidor50g,smiet ze szczypta soli10g. b 19,7 t 44,1 w 27,3 kolacja flaczki cielece,chleb mieszany pieczony na zakwasie bulion 200g,flaczki100g,włoszczyzna 30g,maka do zsmazki2g,masło do flaczków15g,chleb 20g b17,8 t 18 w 13,1 +białko roslinne 14,3g razem b 57,2 t 116,3 w 48,6 1:2:0,8 jadłospis z ksiazki''co kazdy z nas powinien wiedziec o zywieniu optymalnym''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cd. sniad.ser zółty 40g,placki serowo-jajeczne 50g, czekolada gorzka 25g b 18,3 t 34,7 w 16,6 obiad zupa(wywar 150g) z cukinii(80g) marchewki(20)smiet 30%(10g) gulasz zwieprzowy(100g karkówki) z czerw papryką(50g)cebula(20g)smalec5g.ziemniaki 150g,ogórek kiszony 100g,koper do ziemniaków5 g b 17,4 t 33,3 w 31 kolacja sałatka z jajek po japonsku.placki serowo jajeczne zółtko jaja na twardo20g pieczarki podsmazone 40g filet sledziowy matjas 50g migdały15g majonez 1łyzeczka(rozcienczyc sokiem z kisz ogórków) masło do duszenia piecz 5g placki 50g b 19 t 39,1 w 5,3 razem b 54,7 t 107,1 w 52,9 +białko roslinne 11,6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 zestaw 1527,1 kcal 2 zestaw 1440,7kcal jezeli miedzy posiłkami pojawia sie uczucie głodu yo wypic szklanke herbaty lub innego napoju( odchudzajace sie) Wzystkie macie juz jakas wiedze na temat żo,a ja tez sie nadal ucze,bo inne sa zalecenia dla cukrzyków a inne dla ludzi zdrowych i jeszcze inne dla odchudzajacych. dobrze że jest jeszcze Pani Wanda która odpowiada na nasze pytania(własnie wysłałam Gosiu). Basia sie zrelaksowała na basenie i pewnie czesciej bedzie teraz chodziła Gosia nie marudzisz,ale może faktycznie nie mysl tylko o spadku wagi. jednodniowa głodówke tez możesz zrobic. w koncu znajdziemy sposób:) moje żo imprezuj i tzymaj sie . a jak cukier ? Patyk dzisiaj rozstrzygniecie zakładu. jak Twój wynik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Organizm zawsze woli pobierać tłuszcz z przewodu pokarmowego, niż z zapasów znajdujących się w tkance tłuszczowej. Aby organizm zmusić do spalania własnego tłuszczu, trzeba dodatkowych sposobów. Przy Żywieniu Optymalnym człowiek głodu nie odczuwa. Trzeba jeść mniej w kaloriach. Prądy selektywne uwalniają kwasy tłuszczowe z własnej tkanki tłuszczowej, ale nie u wszystkich w znaczący sposób. U jednych zwiększają poziom wolnych kwasów tłuszczowych o 65%, a u innych tylko o 2%. Można zmusić organizm do spalania własnego tłuszczu w sposób następujący: należy spożywać 2 posiłki dziennie (bez przejadania się), w których powinna być minimalna ilość węglowodanów - po 5-10 g. Resztę węglowodanów, w dowolnie wybranym produkcie, czy produktach, czyli 30-40 g należy zjeść przez snem. Nie należy przy tym już zjadać białka, czy tłuszczu. Tłuszcze z przewodu pokarmowego kierowane są do krwi, skąd są bardzo szybko pobierane przez komórki. W ten sposób mają zapas paliwa i energii. Gdy człowiek wprowadzi do swego organizmu po kilku godzinach od ostatniego posiłku tylko węglowodany, to aby je przyswoić, spalić lub przetworzyć na tłuszcze i cholesterol, czy przetworzyć w inny sposób, organizm musi zainwestować sporo energii. Tę energię musi pobrać ze spalania własnej tkanki tłuszczowej. W ten sposób ubywa się na wadze 2-3 kg miesięcznie. Następnym sposobem są jednodniowe głodówki. Zalecam je wyłącznie gdy jest taka potrzeba i głównie w piątek, przed wolną sobotą. W przeciwieństwie do wszystkich innych modeli żywienia krótkotrwałe głodówki nie są szkodliwe dla organizmu na Żywieniu Optymalnym i nic w nim nie zmieniają. Nie wymuszają przebudowy organizmu, gdyż przemiana materii przy Żywieniu Optymalnym i w krótkotrwałej głodówce jest taka sama. Tyle samo energii (prawie) z białka, tłuszczu i węglowodanów organizm uzyskuje przy Żywieniu Optymalnym, co w krótkotrwałej głodówce, czy poście. Jeśli w sobotę rano, po jednodniowej głodówce człowiek nie będzie głodny, będzie to oznaczało, że organizm pobiera tłuszcze z własnych zapasów i spala je. W ten sposób ubywa się na wadze od 0,5 do 1 kg po każdej głodówce. Gdy w sobotę zje się pierwszy posiłek dopiero wówczas, gdy będzie odczuwało się chęć na jedzenie, będzie można tym więcej stracić na wadze, im później zje się pierwszy posiłek, ale nie powinno się na siłę powstrzymywać od jedzenia, jeśli odczuwa się łaknienie. Należy wiedzieć, że każdy dłuższy post, czy głodówka - w efekcie zawsze prowadzi do wychudzenia i wyniszczenia organizmu, a w skrajnych przypadkach szczególnie u młodych kobiet - nawet do śmierci głodowej. Dobry jest także ruch - rower, bieganie, pływanie. Powinien to być ruch na czczo. Przy dłuższym wysiłku organizm musi pobrać energię z własnych zapasów, a liczące się zapasy występują głównie w tłuszczu. Gdy po wysiłku nie wystąpi chęć na jedzenie, można z pierwszym posiłkiem poczekać do czasu, aż ta ochota się pojawi. W ten sposób również się chudnie, ponadto sposób ten przynosi duże dodatkowe korzyści dla organizmu. Należy pamiętać, aby przy większym obciążeniu organizmu wysiłkiem fizycznym, spożywać więcej kolagenu, aby obciążone stawy i wiązadła miały materiał do odnowy. Dieta Optymalna jest przyczynowym leczeniem nadwagi i otyłości, i jest skuteczne u ponad 90 % otyłych. Ale bywają wyjątki. Są otyli, który utracili możność wytwarzania lipazy lipoproteinowej (właśnie przez złe odżywianie) i ci nie chudną, bo nie mogą uwolnić własnych tłuszczów. Niektórzy z nich po pewnym czasie odzyskują możliwość wytwarzania tego enzymu i wówczas zaczynają chudnąć. Wzmożony apetyt i wzmożone pochłanianie jedzenia i napojów pod wpływem stresu dowodzą, że taki otyły stracił możność wytwarzania potrzebnego enzymu. Otyli, którzy po wpływem stresu powstrzymują się od jedzenia, potrafią uwalniać tłuszcze z własnej tkanki tłuszczowej do krwi. Takie osoby chudną najszybciej po zastosowaniu Diety Optymalnej. Ci, u których stres nie ma żadnego wpływu na ilość jakość zjadanego pożywienia, również chudną, ale przeważnie wolniej. Często kłopoty ze spadkiem wagi mają otyli, którzy byli leczeni przez dłuższy czas lekami hormonalnymi, kobiety, które brały doustne środki antykoncepcyjne, i sportowcy, których lekarze i działacze sportowi zmuszali do przyjmowania anabolików i innych preparatów rujnujących układ hormonalny człowieka. Skóra ludzka potrafi się skurczyć i po byłym otyłym nie widać nawet na plaży, że był kiedyś otyłym. Znikają zmarszczki, rozstępy skórne, bliznowce, zanika trądzik. Skóra potrzebuje dużo tłuszczu. Najlepiej i najtaniej, gdy ten tłuszcz dostarczamy jej w pożywieniu. Na drogie kremy szkoda pieniędzy. Wystarczy, gdy po kąpieli natrze się ciało oliwką dla dzieci, a na noc twarz zwykłym kremem. Przy takim postępowaniu przez wiele lat skóra jest najbardziej zdrowa, najładniej wygląda. Kobiety, które chcą wyglądać młodo i ładnie, nie żałują pieniędzy na drogie kremy i odżywki, wytwarzana przecież z tłuszczu, a jednocześnie w swojej diecie wystrzegają się wszelkich tłuszczów. Przecież to szaleństwo. Aby wyglądać młodo i ładnie, mieć ładną cerę, wystarczy stosować Żywienie Optymalne, jeść więcej kolagenu (skórki wieprzowe, flaczki, nogi wieprzowe). http://dr-kwasniewski.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×