Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość polly22

dieta dukana -kto zaczyna?( wrzesień)

Polecane posty

ja sobie nie wyobrazam nie wypic kawy ale sypana i rozpuszczalna mi nie smakują,wrecz cofa mi się. A kawe musze wypic poniewaz rano zawsze pobudza mnie i ide na kibelek ( mam nadzieje,ze wiecie co mam na mysli)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja od dzisiaj zaczynam :) to juz moj ktorys kolejny raz, raz schudlam 4kg apozniej mialam wesele wsrod znajomych i tak przerwalam bardzo mi twarz schudla, w ogole ja sie dobrze czuje na tej diecie wiec dlatego jeszcze raz ja zaczynam :) na sniadanie zjadlam 3jajka bez 2 zoltek w pracy mam serek wiejski, a wieczorem czeka na mnie makrela:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nieeebieeeska
Ja to się nauczyłam kawę bez niczego pić, na początku odpycha, ale potem się człowiek przyzwyczaja. Jejku Agnieszka a czemu Ty tak mało jesz? Ja to tam mam apetyt na tej diecie: 3 jajka zjadłam i makrelę :D A żółtek nie wolno jeść?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czuła jak mgła
Cześć wszystkim :D myślałam, że będę mieć większe zakwasy, ale nie jest tak źle :) Czuję mięśnie na plecach (?!). Nawet nie wiedziałam, że je mam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niebieska w tym sęk,ze ja tez ją pilam bez niczego,pozniej z cukrem i tak po piec dziennie.Nie tyłam po niej zeby nie było,tylko jak bylam glodna to kawka i bylo super.Przepila mi się i w chwili obecnej nie cierpie kawy.Jedynie tą nescafe przełkne.A przeczyszczacze mi nic nie dają ( po nich się zaczopowuje i koniec) Więc co z tą kawą mam zrobić bo już zgłupłam,calkowicie wyeliminowac czy moze czyms zastąpic? Pijecie cole light lub zero ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czuła jak mgła
Ja piję normalną kawę rozpuszczalną z mlekiem 0% i słodzikiem. A co do coli light i zero to też piję...dzięki temu nie chce mi się aż tak słodkiego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość za bardzo kombinujecie
Dzisiaj zaczełam czytać książke o tej diecie, wciągła mnie, zaciekawiła i sama zastanawiam się nad tą dietą. Ale za bardzo kombinujecie! W 1 fazie dostepnych jest 8 gr produktów!!! Nie ma w niej jak któras pisze parówek(!!!) ani samżonej cebulki. Wielce chcecie sie odchudzać, a 5 dni bez "cudowania" na uderzeniowej nie możecie wytrzymać. Za autorem: Jakiekolwiek odstępstwo w 1 fazie działa jak szpilka na balon!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość za bardzo kombinujecie
Apropo coli, wyczytalam, że nie jest tylko dozwolona, ale zalecana. ale jedynie light.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość za bardzo kombinujecie
Znaczy nie tylko cola, ale rozne napoje gazowane LIGHT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lafelina
Czesc dziewczyny, dalaczam do was:))) to juz moj 3 raz na dukanku, ladnie sie szczupleje, i brak efektu jojo. jesli o mnie chodzi stosuje zmodyfikowana, wlasna wersje, jem miesko wieprzowe, smarzone, kielbaski, boczus jak mam ochote, kurczaczki, parowki. kawe pije z mlekiem 2 % i 2 lyzkami cukru, pije piwo jak wyjde z kolezanka do knajpy....i chudne. ostatnio na dukanie schudlam az za bardzo, bez wyrzeczen, bez kontroli, bez przyzwyczajania sie do kawy bez cukru DUKAN GORA!!!!! Dzis dzien z rybami Powodzenia!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czuła jak mgła
o matko, czy my naprawdę kombinujemy? Z tego co wiem cebula jest dozwolona, a smażona (i nie cała a kawalek) na teflonie bez grama tłuszczu chyba nie zaszkodzi????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość za bardzo kombinujecie
nie no na teflonie i bez tluszczu ok:P. Ale smazoną bym jej nie nazwała:). Raczej duszoną:P. Zwracam honor i powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czuła jak mgła
Duszona też nie była, ale dodałam magiczny skladnik - moją wyobraźnię i była smażona hihihi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
za bardzo kombinujecie tu mi wyjasnilas tylko ja nie mam problemuz utrzymaniem diety tylko kawą,bo ona dziala na mnie przeczyszczająco.Bez kawy się nie zalatwie wiec bedac 10 dni na uderzeniowce bez kawy umre. Ja od jutra bede z wami tyle,ze raczej z tą kawą i postaram się jak najrzadziej ją pić. Dzisiaj dojadlam do konca jabłko wiec nie mogę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czuła jak mgła
Raczej nie liczę kalorii. Jedynie trzymam sie tego, aby najwięcej protein pochodziło z mięsa i ryb. A jak kupuję jogurty i inne badziewia to sprawdzam proporcje biała do węgli i tłuszczu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czuła jak mgła-madrze robisz:) Co do żółtek-to można ale jeśli sie je więcej białek niż żółtek to lepiej:) Co do kawy i "zabielaczy"-przez cały czas pije kawę(kilka dziennie) z mleczkiem do kawy typu light+magnez-do wyboru Gostyń 4% lub Wypasione 2,5%...tłuszcz w nabiale może sięgać 5%:) Pozdrawiam👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czuła jak mgła
Też czasem sięgam po to mleczko z magnezem. Zwłaszcza jak mam ochotę na coś słodkiego :) pyszności :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bo ja nie mam apetytu jak na dukanie jestem 3jajka mi wystarcza ateraz serek wiejski pozniej moze sobie placki z otrebami zrobie :) no i ryba na pewno, bo za miesem nie przepadam a zoltek ja sama nie chce jes cbo maja wiecej tluszczu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czuła jak mgła
agnieszka, to zwiększ ilość ryb. Na samych jogurtach i serkach zbyt wiele nie schudniesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zółtka mają więcej tłuszczu...ale mają też więcej białka niż białko.....!!!!a do tego zawierają mnóstwo ważnych składników odżywczych(ale oczywiście nie pamiętam jakich:P )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nina 1980
dziewczyny, uważajcie na nerki na dukanie. ja byłam na tej diecie ponad 3 miesiące i , niestety, musiałam przerwać za dużo białka i nerki nie wytrzymywały, nawet picie dużych ilości wody nie pomagało Tak więc, wszystko z głową i umiarem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uważam na nerki, piję strasznie dużo (3l dziennie). Nie kombinujecie P.S. A parówki drobiowe można jeść, ale w ilości nie większej niż 1, 2 dziennie. Mi się zdarza parówkę do pracy zabrać, niestety ryby nie moge w pracy bo dziwnie pachnie :) A mam w biurze towarzystwo. Grilowanego kurczaka też średnio bo na zimno to nie jest to niestety, chyba że w sałatce. Drugi dzień jest jak na razie dla mnie łatwiejszy niż 1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nina 1980
dziewczyny, tak z własnego doświadczenia ( ja się leczeyłam po tej diecie na nerki) to doradzę; - dużo, dużo warzyw - ryby wędzone, pieczone, gotowane, duszone i jeszcze raz wędzone - można jeść nawet te tłuste typu np. makrla - jajka najlepiej wiejskie - słodziki to syf, radzę unikać tej chemii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość za bardzo kombinujecie
Już nie zmieniam nicku, żeby bylo wiadomo, że to ja. W książkę zagłębiam się dalej. Z tymi żółtkami chodzi głównie o osoby np. z podwyższonym cholesterolem. Wtedy zaleca się by na 3 jajka zjadaly 1 żółtko. No i o tłuszcz też. O parówkach się nie doczytałam, więc nie wiem. Ogólnie to fajnie wszystko, ale ta 2 faza.....nie wiem czy dam radę w kółko to samo.....marząc każdego dnia o owocach. Z tymi nerkami w książce wyraźnie pisze( nikt nic nie ukrywa),że mogą się pojawić problemy, ALE gdy się za mało pije. Min. 1,5 l płynów( w tym kawy, herabty i wszystko inne) dziennie. Im więcej tym lepiej( ale to jak w każdej diecie). Kawę z mlekiem można pić, ale z chudym. Nie wiem jak z takim 2 w 1. Ja bym odpuściła. Próbuj róznych kaw to znjadziesz jakąs która Ci zasmakuje i zmotywuje do @ :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czuła jak mgła
Już nie mogę się doczekac II fazy...pieczony kurczak z warzywami, kanapka z wędliną i pomidorkiem (oczywiście mam na myśli dukanowy tost)....i ciasta :D zaraz ślinotoku dostanę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a to gitara jak tez pijecie mleczko z gostynia light. Więc ja startuje od jutra bo jak pisalam jadlam jabłko ale tez wiejski wiec jeden dzien bialkowo owocowy na lepsze jutro ;) Mam duzo zapalu,ogladalam wczoraj program na polsat cafe o tych grubasach i ich dzieciach.Sama mam dziecko i napady,zazwyczaj co pare dni,czasami tydzien wytrzymuje gdzie zjem całe ciasto,piec bulek slodkich i trzy kanapki.Wiadomo,zjem tez inne rzeczy i zrozumialam,ze patrzy na to dziecko i przez moje zachowanie moze w przyszlosci cierpiec na to co ja.Poki co nadwagi nie mam wiec mam nadzieje,ze w pore się opamietalam i cos z tego będzie.Najbardziej jednak uswiadomila mnie ta druga pani gdzie dziecko tak jak ona zaczelo zajadac stres.No nic,mam nadzieje,ze moj zapal bedzie trwal minimum tydzien bo w ciagu tego czasu przystosuje sie do nowego planu odzywiania i zapomne,ze jestem na diecie.Obecnie pije duzo herbatek ziołowych i owocowych plus cole azeby nie myslec o jedzeniu ale i tak mamn na cos ochote,poniewaz siedze przed kompem.Niestety wtedy najbardziej lubie jesc. Na jutro upatrzylam sobie taki jadłospis i nie wiem czy do konca dobry ....śniadanie ok godz 10 zjem ze 100gram serka typu klinek 0% ze 100 gramami jogrtu naturalnego jovi 0% plus ziola prowansalskie,pieprz kolorowy moze bazylia,natka pietruszki Obiad ok 17 dwie wątrobki kurze duszone z cebulką na teflonie,oczywiscie do smazenia uzyje wody i do tego pare korniszonow. kolacja ok 19 i tutaj deser satino 0,9 tłuszczu Czy tak moze być ?? Obiad tak pozno bo mąz wraca ok 16.30 W razie mozliwosci przesune sniadanie W ciagu dnia woda z cytryną,herbatki i cola light.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polly22
dziewczyny co z mąką kukurydzianą można jej używać zamiast maizeny ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czuła jak mgła
madziulkaaa nie zapomnij o otrębach - 3 łyżki dziennie. Możesz dodać je do jogurtu, serka wiejskiego, albo zrobić placuszki na słodko. Bardzo żałuję, że można tylko 3 łyżki bo najfajniejsze przepisy są z otrębami :) Czasem na śniadanie zamiast standardowej jajecznicy na teflonie robię tosty, do tego wędlinka, albo pasta jajeczna i jedziesz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×