Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
virpi

Katowice GYNCENTRUM - komu pomogli

Polecane posty

Gość gość
Zarodki chyba tylko raz dziennie oglądają. .bo jak zadzwoniłam o 9 to mnie poinformowano co i jak potem byłam na intralipidzie przed 15 i poszłam do embriologa, żeby zobaczyć jak sytuacja się rozwija.. powiedział mi to samo co rano..zapytałam czy nic wiecej nie wiadomo?powiedział ze nie mogą ich tak ciągle wyciągać bo to źle na nie wpływa...także kolejne info miałam na następny dzień w dniu transferu...tak samo było z 3i4 zarodkiem w 3 dobie Madzia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malami miala trzecie i ostatnie podejscie, jesli nie stac ja na prywatne podejscie to ciężko to zaakceptowac:( Malami główka do góry, kochajcie sie z mezem najmocniej na swiecie i wierzcie w cud natury lub za jakis czas moze akurat nazbieracie troszkę pieniążków i znów sprobujecie...jestescie młodzi jeszcze sporo przed Wami, trzymam za Was bardzo kciuki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, jestem po wizycie u dr M. Okazało się, że zarodki ruszyły, 2 sa nawet pow. 2 cm, reszta mniejsze, ale może jeszcze nadgonią. Dostałam cetrotide i ovitrelle jutro. W ogóle jestem podbudowana trochę psychicznie bo odebrałam wyniki z krwi z poniedziałku i nastąpił znaczny skok estradiolu w porównaniu z pt. W pon. było 1152 estradiolu i 0,488 progesteronu. W październiku miałam taki wynik dopiero po trzecim pobraniu, tak jakby dzisiaj, więc jest dobrze. Jutro zadzwonię z pytaniem jak sie prezentują wyniki z dzisiaj. Punkcję mam o 8:30 w sb, transfer w pon, kroplówkę mówił że w pon. też. Popytałam dr M jak to jest z tym cyklem, bo transfer będzie dopiero w 17dc, ale powiedział to co Wy, że naturalny cykl i stymulowany się różnią, ja mu na to że boję się ze zarodki zostaną podane po oknie endometrium ;) ale powiedzial, że po to się bada progesteron. Bo gdy to okno się otwiera, to progesteron skacze i wynosi pow. 1,5, wtedy jest już za późno na podanie zarodka. Dlatego progesteron musi być na razie niski. Mam nadzieję, że do pon nie podskoczy, bo nawet nie będziemy o tym wiedzieć ;) A i przy usg bada też endometrium, pytałam się go, jakie grube, mówił że ok 1 cm, więc chyba dobrze (on twierdził że ok). Teraz wszystko zależy od wojowników mojego męża, a tu jest główny problem. No ale nic już nie da się zrobić (jedynie szybko seksik, bo wczoraj zapomnieliśmy, a od ostatniego w sb do punkcji byłoby 8 dni, to już lepiej te 2,5 ;) ) Joafer trzymam kciuki za Twoje komóreczki i zarodki! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Madzia a kiedy testujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W poniedziałek..zejde chyba do tego czasu... Madzia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia masz rację zarodki tylko raz dziennie wyciągają właśnie dzwoniłam do laboratorium i pan mi powiedział że są w inkubatorze i juz ich dziś wyciągać nie będą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joafer trzymam kciuki za komoreczki niech pieknie sie dziela. Izka ja dzisiaj bylam u lekarza moja ksiezniczka wazy juz 1050g doktor mowi ze fajnie rosnie. Za miesiac kolejna wizyta juz sie nie potrafie doczekac i bede miala tez robione 3 badanie prenatalne. Kruszynka nie byla zbyt zadowolona jak ja lekarz glowica naciskal hahah. Izka jak ci idzie kompletowanie wyprawki. My dzisiaj zakupilismy wozek :-) Ewela mi fragmin lekarz wczesniej odstawil niz izce to juz od lekarza zalezy. Ja z gyn ucieklam jak mi serduszko pokazali. Za tydzien juz bylam u swojego gin wiedzialam ze on tez sie zna na ciazach po invitro wiec spokojnie przeszlam do niego dr M go znal i powiedzial ze dobry wybor :-) popros ok 8 tyg o zmiane na luteine dziala tak samo a jest mega tansza. A kasa ci sie przyda na pozniej :-) Powodzenia dziewczyny kochane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewela tak będę miała klej i intralipid dziś jeszcze Zaznaczyłam dwa razy w laboratorium że chce klej ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bolał brzuch i jajniki Madzia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baska1988 a powiedz mi z jakiej miejscowości w jestes? Gdzie chodsis do tego lekarza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joafer bolal najgorzej w dniu punkcji a na drugi dzien tylko troche mniej. Ewela ja chodze do Tychow do lekarza a jestem z łazisk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To kawałek masz drogi.. A ja szukam jakiegoś dobrego lekarza z sosnowca . Jesli któraś z Was może mi polecić kogoś kto pracuje w szpitalu 1 w sosnowcu będę wdzięczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie sobie zakupiłam kolorowanki anty stresowe. Muszę coś robić bo zwariuje :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania609
Hej dziewczyny jestem po usg piersi na szczęście mój guzek którego wyczuwam pod pachą to powiększone węzły chłonne nie mam żadnych zmian nowotworowych :)jeszcze tylko w przyszłym tygodniu do angologa na badanie Żył i do kardiologa po zgodę na in vitro mam nadzieję że i tym razem będzie wszystko dobrze i podjedziemy do in vitro ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ktoś pytał o L4? Można je dostać od 1 ds, ale lekarz wypisuje jak się zgłosisz, nie jak wypisuje receptę, czyli jak przyjdzie @ to trzeba pojechać do GynC po L4. Ja oczywiście już po wizycie. Za wiele to się nie dowiedziałam. Dr M powiedział, że on nie jest immunologiem i nie może stwierdzić czy moje wyniki są dobre czy złe. Wytłumaczyłam mu, że u nich lekarz mógł mnie przyjąć w marcu więc poszłam do Provity. Sprawdził wyniki. Powiedział, że TSH u kobiety starającej się o dziecko nie może przekroczyć 2,5 i tam jeszcze musi być odpowiedni współczynnik innych wyników. Powiedział, że moje wyniki są w normie i nie ma potrzeby przypisywania jakichkolwiek leków na to. Powiedziałam, jaką Vit D zażywam i też powiedział, że ok. No i kazał dalej się konsultować z dr Janosz. Ja mu powiedziałam, że wstępnie z rozmowy z nią wynika, że będę musiała mieć kilka wlewów intralipidu - powiedział że ok. Zapytałam, jaki to będzie miało wpływ potem na ewentualny intralipid przed zabiegiem. Powiedział, że to zależy od tego kiedy intralipid mi w Provicie podadzą. Ale nie był w stanie stwierdzić, jak długo intralipid działa. Umówiłam się na wizytę na 2.03. Wstępnie dr M powiedział, że wówczas środki z MZ jeszcze powinny być i będzie mógł rozpisać długi protokół. Planuje Gonal 150 i Menopur 75. Trzeba zadbać o to, by komórki były lepszej jakości i było ich więcej. Odebrałam wypis po punkcji i transferze i uwaga. Wcale nie miałam 2 komórek (dojrzałej i niedojrzałej). Była tylko jedna komórka. I nie wspaniała, świetna i silna. Tylko trochę gorsza. Transferowali mi 4B.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Malamii89 idź do lekarza rodzinnego ( powiedz ,że jesteś po trzech nieudanych in vitro ), i poproś o skierowanie do poradni immunologicznej dla Ciebie , oraz do poradni genetycznej dla Ciebie i męża . Oni Ci zlecą badania na NFZ. Szkoda ,że nikt Ci nie doradził badań przed transferem ostatniej blastocysty , przynajmniej komórek NK i allo mlr ( do czerwca byś wiedziała czy z tym nie ma problemu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny bierzcie po transferze relanium ( przy blastocyście minimum 3-4 dni , a przy zarodku 2-dniowym 5-6 dni ) oraz no-spę trzy razy dziennie , żeby zapobiec skurczom macicy . W innych klinikach podają nawet przed transferem kroplówkę z lekami obniżającymi czynność skurczową macicy , bo to jest też jeden z powodów nieudanych transferów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi położna podczas transferu powiedziała ze relanium nie wpływa na skurcze macicy bo zapytalam ja czy brac...tylko na nasze samopoczucie. A w razie bólu brzucha kazala brać nospe 3x2 tabl. Ja nie brałam nospe ciągle tylko jak czułam bol brzucha Madzia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi położna podczas transferu powiedziała ze relanium nie wpływa na skurcze macicy bo zapytalam ja czy brac...tylko na nasze samopoczucie. A w razie bólu brzucha kazala brać nospe 3x2 tabl. Ja nie brałam nospe ciągle tylko jak czułam bol brzucha Madzia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi położna podczas transferu powiedziała ze relanium nie wpływa na skurcze macicy bo zapytalam ja czy brac...tylko na nasze samopoczucie. A w razie bólu brzucha kazala brać nospe 3x2 tabl. Ja nie brałam nospe ciągle tylko jak czułam bol brzucha Madzia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny a myślicie że te relanium faktycznie może pomóc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przez okres do "betowania" lepiej jest przyjmować progesteron w zastrzykach , lub chociaż luteinę i zastrzyk co drugi dzień , ponieważ wtedy jest się pewnym ,że nie ma niedoboru progesteronu ( w klinikach w Białymstoku przepisują zastrzyki). Stosując progesteron dopochwowy nie wiemy ile się wchłonęło . Dobrze jest sprawdzić poziom progesteronu razem z "betą". W innych klinikach to standard ( nawet w 6 dniu po transferze , jeszcze przed "betą" kobiety muszą najpierw zbadać progesteron , i mają przez lekarzy zwiększaną jego dawkę , jeżeli jest go zbyt mało ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny a myślicie że te relanium faktycznie może pomóc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny bralyscie przed transferem lutinus i antybiotyki i fragrain. Bo ja patrze ze ostatnim razem brałam zaraz po punkcji a teraz nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dopochwowe podawanie mikronizowanego progesteronu ma przewagę nad drogą doustną czy domięśniową ze względu na korzystniejszy profil bezpieczeństwa i tolerancji. Dzięki unikalnej charakterystyce farmakodynamicznej terapia progesteronem w tabletkach dopochwowych możliwa jest w oparciu o dwie dawki na dobę. Podanie dopochwowe progesteronu w tabletce skutkuje ponad 10-krotnie wyższym stężeniem P w endometrium przy 7-krotnie niższym stężeniu w surowicy w porównaniu z podaniem domięśniowym . Jest to możliwe dzięki mechanizmowi opisywanemu w literaturze jako „pochwowo-maciczny układ wrotny. W rezultacie tego mechanizmu progesteronoterapia dopochwowa wiąże się z minimalnym, w porównaniu z innymi drogami podawania, obciążeniem ogólnoustrojowym tym hormonem i jego metabolitami . http://www.stomik.com/ginekolog.php?strona=355 Madzia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joafer przy obu transferach zażywałam fragmin, lurinus i zamur zaraz po punkcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smutasek85
Aniu... u nas bez zmian czekamy na wizytę u dr M i zobaczymy co dalej. Super, że usg już masz za sobą i nie ma przeciwwskazań do in vitro. Dziewczyny korzystające z programu 2+1 miałyście wszytskie badania wypisane w umowe? Bo nam dr M mówił, że narazie mamy nic nie robić a nigdy ich nie robiliśmy :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niczym się nie ryzykuje biorąc relanium i no-spę ( zalecają w innych klinikach) , a może akurat zapobiegnie to ewentualnym skurczom macicy ( tu też ta "niesympatyczna " lekarka zalecała relanium ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×