Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
virpi

Katowice GYNCENTRUM - komu pomogli

Polecane posty

Gość Ninka31
Hej :) Iwcia u nas będzie Emilka :) dalej chodzę do dr P i u mnie raczej poród sn, czego bardzoooo się boje. Ale nie pierwsza nie ostatnia to przeżyje :) Sylwia ja plamiłam, nie krwawiłam ale myśl pozytywnie!!! Wszystko będzie dobrze!! Mam koleżankę która krwawiła, a teraz jej dzidzia ma 6 m-cy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mortalia
Pytanie tylko co dalej będzie z takimi parami jak My- bez szans na in- vitro, bank nasienia... a lata uciekają. Za 4 lata rząd może się zmieni, ale dla niektórych kobiet będzie już za późno o marzenia o własnym potomstwie :-( O ile jeszcze in-vitro i tego typu praktyk "pisaki" nie uznają za zabronione i karalne!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smutasek85
Mortalia... takie pary/małżeństwa nigdy nie będą mieć dzieci, dużo z nich nigdy nie będzie mogło sobie pozwolić na in vitro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jakie to wszystko smutne. A my takie bezradne ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ninka ja tez się bałam porodu sn i ciesze się że mialam cesarke. Jak kiedyś jeszcze będzie mi dane byc w ciazy to tez chce tylko cc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi dr M w październiku powiedział, że nie planują kwalifikować nowych par w ramach tego programu. Powiedział, że nie wie czy środki które będą im przyznane na pół roku wystarczą na pozostałe procedury dla tych, co już są zakwalifikowani, może się więc np. okazać, że teraz podejdziemy (np. ja) do 2 stymulacji, a jak nie wyjdzie, to 3 stymulacji już może nie być, choć mogłaby się odbyć w marcu-kwietniu 2016.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ninka a gdzie będziesz rodzić? Ja też chodzę do dr P myślałam nad zamianą na lekarza który pracuje w szpitalu ale chyba zostanę u niej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kwalifikacja to rozpisanie stymulacji... rejestracja to podpisanie umowy i wpisanie na listę. Nie będą kwalifikowac nowych par czy rejestrować? My byliśmy zarejestrowani na początku września do pierwszwgo podejscia. Klaudia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mortalina a Wy jesteście zakwalifikowani czy zarejestrowani z podpisana umowa? Aurelia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mortalina a Wy jesteście zakwalifikowani czy zarejestrowani z podpisana umowa? Aurelia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mortalina a Wy jesteście zakwalifikowani czy zarejestrowani z podpisana umowa? Aurelia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ninka31
Ja właśnie zastanawiam się czy nie porozmawiać o cc z dr P, przeraża mnie poród. Z drugiej strony miałam w zeszłym roku laparoskopie i dochodziłam po niej przez 6 m-cy, tak bolały mnie cięcia. Daje sobie 2 tyg na zastanowienie czy prosić o cc. Grania ja planuje rodzić na Bogucicach lub na Raciborskiej, dr P. mówiła że poprostu zaczyna się akcja i jedziesz do szpitala i nikt nie może Ci odmówić przyjęcia. Zreszta znajoma teraz rodziła w szpitalu gdzie pracuje jej lekarz i prawda jest taka, że widziała go jak wychodziła po porodzie do domu. Wiem, że coraz więcej dziewczyn rodzi nie tylko w szpitalach gdzie pracuje lekarz prowadzący.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny a rodzi ktos na lubinowej w Katowicach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gościu Klaudio - nie będą rejestrować nowych par, pary zarejestrowane będą kwalifikowane. Tak przynajmniej mówił na wizycie... Ninka31 - szpital na Raciborskiej jest super. Jak uda mi się zajść w ciążę, to tam bym chciała rodzić i przez lekarzy stamtąd chciałabym być prowadzona w ciąży...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A czy na raciborskiej pobierają krew pępowinowa ? Jeszcze zastanawiam sie nad Chorzowem tez bardzo zachwalają. A.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mala81
Hej dziewczyny pamiętacie mnie jeszcze?nie umiem za Wami nadążyć tyle się tu dzieje...ale czytam cały czas... ja miewam się dobrze-dzieci też-wczoraj na wizycie się okazało,że mamy Parkę więc jesteśmy prze szczęśliwi-wyprawkę już zaczęłam kompletować bo przy 2 to większe wydatki a im dalej tym ciężej zresztą dr.każe jak najwięcej leżeć...słyszałam o końcu programu to straszne-sama wiem po sobie,że jak by nie program to bym nigdy w ciąży nie była...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość linkaa28
Hej dziewczyny:-) Mala parka ahhh marzenie :-) szczęsciaro! Ale najwazniejsze ze macie sie dobrze i ze wszystko jest w porządku. Na kiedy masz termin? Sylwia jak tam się czujesz? :-* Masz jutro wizyte tak? Lezysz caly czas? Oj tak sie porobilo z tym programem :-( miejmy nadzieję ze w czerwcu zmienią zdanie pisiory z***bane :-( Mimo wszystko milego dnia i stawiam kawke z rana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny:** Mała gratulacje:) zazdroszczę parki:) na kiedy masz termin?:) LInka no ja nadal nie umiem uwierzyć,że tak sobie mogą zakończyć program i tyle...;/ brak słów:( tyle par ma problem i kogo będzie stać prywatnie???;/ Ja dzisiaj jadę do gyn zobaczymy co dr M mi powie.... Miłego dnia;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ninka mi dr P sama tez zaproponowała cc ale potem zmienilam lekarza blizej mnie i na pierwszej wizycie powiedziala ze bedzie cesarka zreszta osobiscie mi ją robila i czulam sie bardzo bezpiecznie bo mam do niej zaufanie. Ja mialam okres gdzie panicznie balam sie porodu sn, jeszcze trafialam na dziewczyny ktore mialy ciezkie porody i dopiero sie nasluchalam;) wiadomo że jedna urodzi w godzine a inna w 15 godzin ale ja nastawilam sie tylko na cc. Sama cesarka nie boli i wielki plus za czas jej trwania. Mnie na sale wzieli o 9.30 a 9.37 mialam juz synka przy buzi:)potem szycie i najgorsze jest oczywiście po jak puszcza znieczulenie i masz wstac na drugi dzien...bol jak cholera ale szybko sie o nim zapomina jak zobaczysz malenstwo i zaczniesz sama przy nim chodzic:) musisz sama sobie przemyslec no i oczywiście trzeba miec wpisane w karte przez lekarza wskazanie do cc bo bez tego ani rusz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny wg mnie wybor szpitala powinien zalezec tez od tego, jak ciaz przebiega. Łubinowa np jest ladna, ale ma 1 st referencyjnosci. Jak z ciaza jest wszytsko ok to fajnie, ale jak dzieje sie cokolwiek to ja wybralabym szpital z lepsza referencyjnosci, ktora oznacza mniej wiecej tyle, ze maja sprzet i kadre np dla wczesniaczkow. Ze szpitalami np z pierwszym stopniem jest tak, ze jak zaczeloby sie cokolwiek dziac to i tak odwioza cie do Rudy, albo do Bytomia. Wiem, bo polezalam troche w Bytomiu i jak malo jest dizewczyn z okolicy. Bardzo duzo za to z ROW-u, okolic Czestochowy-o zgrozo z ich Parkitka i z innych okolic, np Knurow nie ma na miejscu krwi i nie robia cesarek, jak cokolwiek jest nie halo. Ja z bliźnietami wybralam szpital z 3 stopniem. I nie chodz mi o namawianie akurat na ten-zaplecze sanitarne ma fatalne, ale jak trafilam tam i widzialam jak potrafia przetrzymac dziewczyny ze skurczami i 6-8 tygodni, zeby nie urodzily to mam przekonanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikita Dzięki. Motywowanie jakie element skutecznego zarządzania :D - taki miałam tytuł pracy. Ogólnie to Organizacja i zarządzanie, studia podyplomowe. Trzymam kciuki, żeby naturalnie się udało :* <> Asia :( musisz szubko pozbyć się dziada. Ja po 3 iui zaczęłam mieć infekcj***akteryjne. <> Ninka ślicznie Emilka. Też bardzo mi się podoba ale moja przyjaciółka ma córkę Emilkę i ja jestem jej chrzestną. Stwierdziłam, że odpada :( <> iwcia ja też nie wyobrażam sobie sn i od kiedy pamiętam zawsze chciałam cc. Miałam tak jak Ty, nawet maż usilnie mnie namawiał na leczenie tokofobii ale jakoś sama się z tym uporałam. Jakie miałaś wskazania? Bo ja chciałabym się powołać w ostateczności na ivf jako wskazanie ale boję się, że odmówią, chociaż nie powinni. <> Klaudia w Gync tak to działa. W innej klinice inaczej było i zarejestrowana byłam a Umowy nie zawierałam. Kwalifikowana też miałam być podczas jeszcze iui. <> Ninka strasznie długo dochodziłaś do siebie :( Ja po 3 dniach już sex uprawiałam i codziennie na długi spacer z psem, żeby nie było zrostów. <> mała ja Cię pamiętam :0 Parka to przesuper!! Dbaj o Waszą trójkę :* <> Fifaszek, jaki szpital wybrałaś? <> Sylwia co u Ciebie, cały czas myślę o Was. Mam nadzieję, że jednak co do refundacji leków to się nie zmieni :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sylwia o której będziesz w gyn :) ja też dziś idę ale do dr Cz.:) Aurelia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niestety nie wiem, czy na Raciborskiej pobierają krew pępowinową :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja bede rodzic w Bytomiu, choc jestem z Będzina. Lezalam tam dwa razy, zna juz wszytskie polozne i lekarzy ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iza mi od razu lekarka powiedziala że za dlugo sie staralismy zeby ryzykowac sn. U nas tez wiek zadecydowal bo mam 36 lat. Wpisala mi " dlugie leczenie niepłodności" . Mialam o tyle dobrze ze bylam u niej w szpitalu gdzie jest ordynatorem i ona mi robila cc no ale reszta lekarzy zawsze pytala jakie mam wskazania do cesarki. Kolezanka zalatwila sobie od okulisty zaswiadczenie bo jej lekarz nie chcial wpisac na cc bo tez byla przerazona sn:) Wiem ze to glupie decydowac sie na dziecko a potem bac sie rodzić ale jak lezalam w szpitalu w 35tc ... napatrzylam sie i nasluchalam to juz dopiero bylam wydygana;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Termin jest 04.05 ale na pewno nie dotrwam więc tak liczę połowa kwietnia i oczywiście też cc-miałam w tamtym roku laparotomię to wiem czym to pachnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iza, to w takim razie musisz nas tu dobrze motywować ;) Tzn., nie tyle motywować do dziecka, bo tego nie potrzebujemy heh, tylko do tego,żeby się nie poddawać ;) <> Mała81, gratuluje bliźniaków! Super wiadomość! Kiedyś gdy nie myślałam o dziecku, to parka naraz byłaby dla mnie za dużo ;) Teraz bym się wręcz ucieszyła, że będę mieć dwoje dzieci i już nie będę musiała drugi raz podchodzić do IVF... <> Małamii i Sylwia, siedzę jak na szpilkach czekając na Wasze wieści z dzisiejszych wizyt! <> Fif, to wybrałaś sobie szpital dość daleko od domu. Bałabym się że gdy nagle poród się zacznie to nie zdążę dojechać :) Ja nawet nie wiem gdzie bym chciała rodzić, może na Raciborskiej, bo słyszałam dużo dobrego o tym szpitalu. I raczej na pewno miałabym cesarkę ze względu na oczy. Moja okulistka bez problemu dałaby mi skierowanie (mam dużą wadę, minus 6 i miałam kiedyś operację na oku). Ech, chciałabym móc wybierać szpital itp itd...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mała fajnie ze sie odezwalas :) My to jakos podobnie zaszlysmy w ciaze, ja rodze na poczatku kwietnia a ty? Super ze masz parke, pewnie kazde z osobnej komorki wiec niebeda jak bliznieta tylko jak rodzenstwo podobne, to Ci bedzie latwiej rozroznic :) A imiona juz macie wybrane? Ktory masz teraz tydz.ciazy? Zostan z nami i pisz , bedziemy sie wymieniac informacjami tez co do wyprawki :) Dziewczyny trzymam kciuki za wszystkie co bedziecie po nowym roku sie stymulowac zeby sie udalo. Ja tez jestem mega wkur.... Ze nieprzedluza tego programu. Z****** pisiory lećcie do Katynia i bummmm.... Linka pijemy kawke ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwia_159
byłam na 10;40 Aurelio. Po USG pecherzyk przez 6 dni urosl 10 mm teraz ma 15,6 mm jest ladny okragly regularny jest cialko zolte juz spore dr mowi ze gdyby nie te krwawienia to nie mialaby sie do czego przyczepic. Za tydzien kontrola i wtedy powinno juz byc widac zarodek bo to bedzie 6t3d i sie okaze czy bedzie czy nie. Narazie nie wyglada jej to na poronienie no ale ze skads te krwawienie jest to bedziemy obserwowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwuś, to dobre wieści :) Maluchowi dobrze u Ciebie i się już dobrze zadomowił :) Dbaj o siebie i odpoczywaj, a wszystko będzie dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×