Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
virpi

Katowice GYNCENTRUM - komu pomogli

Polecane posty

Gość Joafer
Hej dziewczyny. Nikita poslalam ci książkę. Dziewczyny powiedzcie mi bo skończyłam brać antyki teraz od czterech dni biorę gonapeptyl i znowu zauważyłam plamienia czy to normalne i tak delikatnie mnie brzuch poboolewa @ powinnam tak za 5 dni dostać. Acha a powiedzcie mi czy ja ja dostane wiem głupie pytanie ale przy pierwszym podejściu nie miałam dr Cz tak mi kazała brać brać zastrzyki że nie dostałam @ więc już niewiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny mam do was jeszcze jedno pytanko. Bo z tego co kojarzę którejs z was jajeczka umarły. Pytam bo ja tak miałam za pierwszym razem 6 ładnych zaplodniono dwa mi podano niestety te cztery nie przeżyły. Zrobiliśmy wszystkie badania genetyczne immonilogiczne. Lekarz stwierdził że jestem przebadana. I nic przyczyny niema. Dlatego pytam czy mogło się tak poprostu stać bez przyczyny że może krótki protokół miałam, że może jakieś słabe wtedy były. Boję się poprostu że tym razem może być podobnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Polly3322
Witam dziewczynki jutro mam punkcje mam takiego stracha ze masakra po ostatniej punkcji wyladowalam na pogotowiu takie mialam skurcze jak po zatruciu i dopiero po zastrzykach ni przeszlo az sie boje jutra co to bedzie i ile jajeczek wysiedzialam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania609- coz ci powiedxiec? My tez nie dostalismy sie do progrMu rzadowego i po czesci czujemy sie oszukani: przez panstwo i przez klinike bo zwodzili nas i obiecywali ze dostaniemy sie z listy rezerwowej. Opinie o gyncentrum sa rozne. Znam osoby ktorym tam sie udalo ale sa i takie ktore poniosly porazke. Wiele dobrego slyszalam o provicie Ale czy slusznie? Nie wiem, znam kogos komu udalo sie tam 2 razy i komu sie nie udalo...nie ma reguly. Gyncentrum ma bardzo dobrych embriologow to wiem. Tylko czy to w danym wypadku wystarczy??? Program 2+1 jest kuszacy-ale jak we wszystkim mozesz tam doszukiwac sie drugiego dna:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość helen86
Joafer niewiem czy Ci pomoge ale u mnie jest tak ze przy pierwsze stymulacji miałam 5 komorek,3 nieprzetrwaly do trzeciego dnia jedna mi podali a jedna nieprzetrwala do 6 doby zeby zamrozic( tak bylo przy krotkim protokole). A przy drugiej stymulacji miała 12 komorek 6 zapłodnili, 6 oddałam,z tych moich 6 dwie mi podali w drugiej dobie tamte 4 tez byly bardzo dobre a jednak Żadna nieprzetrwala do 6 doby zeby zamrozic a w moim brzuszku z tych dwoch jedna przetrwała ( przy drugiej stymulacji miałam dlugi protokół) z moich wniosków to długi protokół byl dla mnie lepszy bo bylo wiecej komorek i przy stymulacji dobrze sie czułam bo okres byl jakis uspiony tylko lekkie plamienie,a przy pierwszym mialam normalny i umierałam z bólu przy czym ja mam endometrioze. Sama niewiem czemu w labolatorium nieprzetrwaly żadne do zamrozenia nigdy, czy slaba komorka czy plemniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Helen za odpowiedź to mnie trochę uspokoilas. Może faktycznie to powód krótkiego protokołu. Zobaczymy jak będzie tym razem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skąd teza o niskiej skuteczności ? przecież nie będę wam tłumaczyć i opisywać protokołów - pewnie nie ma tutaj nikogo po medycynie pewnie że są osoby które mają to szczęście i zajda w ciąże na krótkim protokole ale w wiekszości na forum sa dziewczyny z pewnymi problemami typu pcos , niska rezerwa jajnikowa itp - dla tych kobiet powinna być inna stymulacja i inny protokół , inne dawki leków więć nie dziwi mnie że z 6 pęcherzyków np zapłodniło się 4 a przetrwał 1 do blastocysty...- to nie chodzi o immunologie odnośnie programy 2 plus 1 -to wyłącznie marketing - muszą nazbierać pacjentów żeby nie mieć przestoju po skończonej rządówce ale moim zdaniem warto poczekać gdyż ceny in vitro pójdą w dół - teraz jest za dużo klinik leczenia niepłodności i będą miedzy sobą konkurować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha i trzeba sie zastanowić czy chciałybyście podchodzić wg programu 2 plus 1 do 3 próby in vitro jeżeli 2 poprzednie by sie nie udały? czy miałybyście jeszcze zaufanie do lekarza i do kliniki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zona goscia z katowic
Witam Was dziewczyny :) Byłam dziś na wizycie u Pana M i dostałam receptę na leki stymulujące , szykuję się do następnego podejścia:) Czyli pieniądze musieli dostać :) kończę leki antykoncepcyjne i w drugim dniu cyklu zaczynam stymulację :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witajcie:) Żono gościa z katowic super , że zaczynasz czyli idziesz krótkim protokołem? A jakie leki Ci przepisał dr M i ile za nie zapłaciłaś-muszę się mniej więcej cenowo na jutro przygotować. Marysia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość żona gościa z Katowic
Lekarz przepisał mi gonal f i menopur koszt tych leków to 507 pln.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość żona gościa z Katowic
aa tak zapomniałam dodać , będę miała krótki protokół .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zośka ceny in v pójdą w dół ale refundacja leków tylko do czerwca także dla nas taniej i tak nie bedze. ..bo za leki zamiast 2 dasz 5 Pzd Madzia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dredzik84
Wojowniczki moje! 1.02 zaczynam długi protokół i ile Was leki kosztowały do niego po refundacji? Bo nie wiem ile mam kasy szykować na moją wtorkową wizytę w Kato:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malami super, ze @ przyszła i się nie ociągała i że teraz tylko odliczamy dni! Trzymaj się ciepło. Catarina ale Ty masz nocne przeboje. Ciekawe co to? Dalej Cię boli ta noga? Moze to rwa? Uważaj na siebie :) Nikita 2809 kiedy masz wizytę w Gyn i jakim protokołem idziesz, bo z tego co pamiętam to gdzieś razem idziemy:) Joafer mam takie same obawy co Ty. Jestem przerażona jakością komórek. Za każdym razem miałam kiepskiej i nic nie udalo sie zamrozić. Tłumacze sobie ze to może wina tego krótkiego protokołu, teraz dlugim pójdę. Co jest nie tak że one takie słabe.... Polly3321 Kochana jestem z Tobą całym sercem na jutrzejszej punkcji. Wierzę że obejdzie się bez problemów i że jajca będą piękne. Cudownego weekendu wszystkim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malami super, ze @ przyszła i się nie ociągała i że teraz tylko odliczamy dni! Trzymaj się ciepło. Catarina ale Ty masz nocne przeboje. Ciekawe co to? Dalej Cię boli ta noga? Moze to rwa? Uważaj na siebie :) Nikita 2809 kiedy masz wizytę w Gyn i jakim protokołem idziesz, bo z tego co pamiętam to gdzieś razem idziemy:) Joafer mam takie same obawy co Ty. Jestem przerażona jakością komórek. Za każdym razem miałam kiepskiej i nic nie udalo sie zamrozić. Tłumacze sobie ze to może wina tego krótkiego protokołu, teraz dlugim pójdę. Co jest nie tak że one takie słabe.... Polly3321 Kochana jestem z Tobą całym sercem na jutrzejszej punkcji. Wierzę że obejdzie się bez problemów i że jajca będą piękne. Cudownego weekendu wszystkim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malami super, ze @ przyszła i się nie ociągała i że teraz tylko odliczamy dni! Trzymaj się ciepło. Catarina ale Ty masz nocne przeboje. Ciekawe co to? Dalej Cię boli ta noga? Moze to rwa? Uważaj na siebie :) Nikita 2809 kiedy masz wizytę w Gyn i jakim protokołem idziesz, bo z tego co pamiętam to gdzieś razem idziemy:) Joafer mam takie same obawy co Ty. Jestem przerażona jakością komórek. Za każdym razem miałam kiepskiej i nic nie udalo sie zamrozić. Tłumacze sobie ze to może wina tego krótkiego protokołu, teraz dlugim pójdę. Co jest nie tak że one takie słabe.... Polly3321 Kochana jestem z Tobą całym sercem na jutrzejszej punkcji. Wierzę że obejdzie się bez problemów i że jajca będą piękne. Cudownego weekendu wszystkim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwia_159
Powinny pójść w dół tymczasem Novum ceny podwyższyło. Nie do końca zgoodzę się z Tobą, że przy PCOS tylko długi protokół, ale nie będziemy się przecież o to spierać . Jedyne co, to fakt nie rozumiem krótkiego protokołu i niskiego AMH.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Drezik a powiedz mi który dzień bierzesz gonapeptyl. A kiedy masz dostać @ bo ja w sumie za jakieś 3 dni więc niewiem czy to plamienia mogę zaliczyć już do @

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziękuje za odpowiedz ..Nie byliśmy w żadnej innej klinice a ty zoska1980? myśleliśmy aby pójść do Invimed w Katowicach ale nie mogę znaleźć żadnych znaczących opinii na ich temat..Nie mamy za bardzo czasu bo prawdopodobnie refundacja na leki jest tylko do czerwca a to są potem za duże dla nas pieniądze ;(...boję się ,że ten program 2+1 jest robiony na odczepnego :/...Jak teraz wyglądają wizyty w gyncentrum bo teraz muszą wyrobić się do czerwca z tym programowym in vitro..jak dzwoniliśmy tam to w rejestracji powiedzieli mi że zapisują po 2/3 pacjentki na jedną godzinę :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ania to jest ciekawe: -) w gyncentrum 2-3 pacjentki w godzine? -ale chyba przy pierwszej wizycie bo póżniejsze wizyty trwały około 10 minut. Ja dzwoniłam do provity-chce umówić się tam na konsultacje. cały czas się zastanawiam program 2+1 w gyn czy normalnie w provicie. Poinformowano mnie ze koszt pierwszej wizyty to 170 zł i maja zareerwowane 1 godzina na nas. Zapisaliśmy sie do dr M. Paligi. Do gyncentrum chodzę do dr. Serafina ( bardzo sympatyczny i konkretny) miałam też dwie inseminacje robione przez dr Mercika. Wiem że to nie jest łatwa decyzja-jak mam już to robić komercyjnie to chociaż moge wybrzydzać i wybierać/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madalinka
Hej dziewczyny. Mam do Was pytanie-mialam dzisiaj transfer w Gyn. Zarodki byly klasy b-niby podzielily sie na 4 a juz powinny na 8 blastomerow. Czy orientujecie sie czy komus klasa b udalo sie zajsc w ciaze? Zastanawiam sie czy z tego cos bedzie czy potrzebuja troche wiecej czasu?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ania609 Ja byłam na konsultacjach w Invimedzie, a Fif się tam leczyła. Nigdy więcej tej kliniki. Poważnie. Ja na nich wielką krechę stawiam. Ja już oczywiście po wizycie u dr M. Przepraszam, że wcześniej nie pisałam, ale d wczoraj jestem normalnie w pracy, więc mam dość mało czasu. Dr M powiedział, że nie może nam zagwarantować, że podejdziemy do III stymulacji z programu. Ale są na to szanse. Ma nadzieję, że środków z MZ starczy im na jeszcze 2 miesiące, ale może teraz być większy napływ pacjentek, które mają już za sobą I i II stymulację i potrzebują kolejnych podejść. Nie może im odmówić leczenia jeśli ma środki. Rozumiem to, ale mam nadzieję, że dla mnie środków wystarczy. Mamy 2 miesiące przerwy, dostałam antyki, będę szła długim protokołem. @ dostałam wczoraj i antyki już zaczęłam. 9 marca skończę 2 opakowanie antyków, wówczas powinnam zacząć przyjmować Gonapeptyl. Ok 23.03 powinnam zacząć zażywać normalne leki stymulujące. Założył, że dostanę dawkę 225 połączenia menopuru i gonalu F. Powiedział, że przy długim protokole może mi podnieść dawkę leków. Przy krótkim protokole wysokie AMH (do 5) powinno otrzymywać dawkę do 150. Powyżej 150 powinna być niższa dawka. U mnie jest 6.07. Wg niego i tak na krótki protokół miałam za wysoką dawkę. Oby tym razem było lepiej. Jeśli tych środków z MZ dla nas nie starczy podchodzimy prywatnie, więcej czekać nie będę. Pytałam dr M o akupunkturę którą przeprowadzają i embryogen, czy można by to zastosować. Powiedział, że obie rzeczy nie dla mnie. Ale jeszcze będę o tym z nim rozmawiać w marcu. Poleca ponownie intralipid i oczywiście embrioglue. Zapomniałam zapytać go o nacinanie otoczki, ale wrócę do tego tematu. No i jak mój mąż zapytał, co jeszcze możemy zrobić, zaproponował wizytę u immunologa. U nich w klinice mogą mnie zapisać na 14 marca. Wpisali nas na 13.02 na listę rezerwową. 134 marca to dla nas za późno. Poszukam gdzieś indziej lekarza, ale nie wiem czy pójdę.. W sumie nie widzę w tym sensu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewela2421
Asia polecam Ci dr M. Palige bardzo mila młoda lekarka. Kompetentna poświęca duzo czasu podczas wizyty . Ja u niej miałam dwa razy inseminacje. Niestety nie udana jednak. Klinikę Angelius i pania Palige serdecznie polecam. Teraz lecze się w gyncentrym. Jednak z wizyt i czasu poświęconym pacjentka bylam bardziej. Zadowolona w Angelius właśnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia, to bardzo fajna Pani dr. Koleżanka robiła tam ivf i wyszło ją 7500 razem z lekami :) Ssil- immunolog przynajmniej z gyn- karze ci zrobic badania allo mrl- zupelny bezsens i na ana1,ana2 , nk itd- czyli wszyztko to, co nawet jesli wyjdzie zle to i tak na to dostajesz leki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie kochana nie chodzi mi że w ciągu jednej godziny przyjmują 2 /3 pacjentki;p tylko na jedną godzinę zapisują 2 /3 pacjentki.Ja np chciałam ostatnio się zapisać w takich wieczornych godzinach to powiedziała mi w rejestracji, że jest ciężko gdziekolwiek zapisać bo np na 18.30 są już zapisane 2 pacjentki ,ale może mnie wcisnąć na tą samą godzine po prostu będzie większe opóźnienie i będziemy musieli trochew poczekać to nie wiem jak oni badają te pacjentki czy to nie chodzi tylko o kase

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×