Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość hot mama B

Ciąża po 30stce :-) wejdź!

Polecane posty

Gość yakato
Ja z Łodzi. A jak mała była szczepiona przeciw rota to nie powinna chyba zachorować? czy ja źle myślę? Naczytałam się w ogóle o tych szczepieniach obowiązkowych DTP po których masa dzieci ma objawy autystyczne i się załamałam :( A ogólnie samopoczucie super, jakbym nie była w ciąży :) Nawet sprzątać mi się zachciało i łazienkę wychuchałam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Majowa33
Albo nie powinna albo przebieg jest znacznie łagodniejszy.Ja wolałam zaszczepić bo dziecko koleżanki trzy razy był w szpitalu przez rota wirus:( Z tym autyzmem podobno jest tak że rozpoznaje się go mniej więcej w tym samym czasie w który są szczepienia DTP. Yakato tuż przed porodem kobieta się uaktywnia to ten sławienny syndrom wicia gniazda więc bądź czujna;) A na ktg już byłaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yakato
Idę jutro na 9 rano na KTG i wizytę. Ciekawa jestem czy coś się ruszy. A czujna to jestem już od 2 tygodni ale ciągle fałszywe alarmy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Majowa33
Yakato to daj znać co i jak po ktg. Też Wam życzę dobrej nocki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yakato
Cześć w ten piękny dzień! Już po KTG i wizycie. I nic...! Tzn. na KTG widać skurcze ale nie jakieś niepokojące, szyjka pięknie zamknięta a mały się wierci jak zawsze. Ja już nie wiem jak go wykurzyć ;) A jak Wam się zaczął dzień?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej yakato :-) widac dziecie nie spieszy sie na ten swiat ;-)dobrze mu tam i tyle :-D ja dzisiaj duuzo spacerowalam korzystajac z pogody bo ma sie ponoc zepsuc :-( ..czekamy w takim razie na pierwszy porod na naszym temacie dalej cierpliwie :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Majowa33
Mnie pierwsze skurcze dopadły nad ranem a dzień wcześniej odszedł mi czop.Do szpitala jechałam na spokojnie najpierw wzięłam kąpiel,zjadłam śniadanie itp.Ogólnie jakoś byłam wyluzowana i pozytywnie nastawiona. A tak nawiasem mówiąc chyba od stycznia zaczniemy znów się starać;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alanja
Witam!! sama niestety nie jestem w ciąży,no ale cóż tak widać ma być,że 3 dziecko mi nie pisane:( Ale nie o tym chciałam pisać - mam dwia psiapsiółki jedna urodziła 4 miesiące temu śliczną córeczkę w wieku 38 lat, a druga jutro ma cesarkę i też ma byc córka, wiek mamy 37 obie przechodzily ciąże rewelacyjnie tylko pozazdrościć...Wszystkim będącym w ciąży i starającym się jak ja POWODZENIA!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzien dobry wszystkim!:) jak widac wiek nie wplywa na przebieg ciazy:) i oby tak dalej;) ja sie czuje generalnie bardzo dobrze,chociaz wczoraj wieczorem poczulam jakies skurcze,byly krotkie ale mnie zestresowaly...,.jestem w 22 tygodniu i czytalam,ze to normalne,moga sie takie zdarzac. Moze za duzo wczoraj lazilam?? calkiem mozliwe....czy Tobie Majowa tez sie to zdarzalo?Nie chce leciec do gina i siac paniki;) dzisiaj jest oki:) wzielam nospe i magnez. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Majowa33
Hot mama nie szalej za bardzo.Takie pojedyncze skurcze mogą się zdarzyć ja to generalnie w ciąży byłam straszną panikarą ale też ciążę miałam zagrożoną. Yakato jak samopoczucie?Daj znać jak się zacznie rozkręcać. Hot mama być może nie doczytałam spodziewasz się chłopczyka czy dziewczynki? Dobrej nocy dziewczynki dla Was i waszych maleństw w brzuszku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Majowka:) juz nie bede szalec;) dzisiaj ide kontrolnie do gina,czuje sie juz dobrze, nie wiem,moze sie troche odwodnilam ostatnio-czytalam,ze to tez moze powodowac skuercze - opilam sie woda niegazowana i przeszlo...ale zobaczymy czy to mialo wplyw. Bardzo sie zestresowalam wczoraj caly dzien siedzialam jak na rozzazonych weglach,dobrze,ze juz lepiej:) A plci jeszcze nie znam niestety...moze dowiem sie za dwa tygodnie w klinice u innego lekarza,do ktorego jezdze na genetyczne badania:) Czemu to tak cicho i pusto???? Majowka,bedziemy tylko we dwojke plotkowac?;):P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Majowa33
Witaj Hot Mama:) niestety je już mykam do pracy:> Ale obiecuję że wieczorkiem będę:) Miłego dnia i napisz jak po wizycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej:) lekarz powiedzial,ze wszystko w porzadku ale zapisal luteine i magnez plus nospa do nastepnej wizyty kolo 17 pazdziernika. Profilaktycznie aby macica sie odstresowala ;) czuje sie juz zdecydowanie lepiej:) aha:) i powiedzial,ze moze dziewcze bedzie ale nie widzi dokladnie i nie jest pewien;) a wszyscy lacznie ze mna chlopaka obstawiali :D ale sie zobaczy;) ..a co u Was drogie kolezanki??:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja jeszcze nie jestem mamuśka ale bardzo chcę być i zamierzam skorzystać z banku dawców :P, mam za soba 2 nieudane zwiazki i czuje bardzo duże parcie na "szkło". Mama nadzieję ze wszystko sie uda i niebawem tu dołacze :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ami36
Witajcie mamusie, ciężaróweczki i przyszłe mamusie po 30-stce :-) Przeczytałam ten wątek i widzę, że Ty hot mama BB jesteś w takim wieku w jakim ja byłam w pierwszej i na razie jedynej ciąży, a Majowa33 jesteś tak jak ja z małopolski :-) Ja jestem baaardzo szczęśliwą mamą, miłości mojego życia prawie dwu i półrocznej córeczki :-D Będąc w ciąży czułam się po prostu doskonale. Żadnych nudności wymiotów itp.itd. Jedynie pod koniec ciąży męczyła mnie straszna zgaga, zwłaszcza po drożdżówkach z kruszonką które uwielbiam i pomimo tego, że wiedziałam czym skończy się zjedzenie kolejnego kawałka nie mogłam sobie odmówić ha ha ha a później "cierpiałam" i byłam mocno opuchnięta. Apetyt w ciąży miałam bardzo duży, nie odmawiałam sobie niczego co nie było zagrożeniem dla fasolki :-) Wychodziłam z założenia , że jak urodzę małą to wtedy dietka będzie musiała być, więc sobie nie żałowałam jedzonka :-D Wszyscy dookoła wróżyli mi synka, bo nie zmieniłam się w ogóle, mówili, że wyglądam kwitnąco a podobno dziewczynka odbiera kobiecie urodę. Ja oczywiście w takie rzeczy nie wierzę a i tak im się nie sprawdziło bo mam śliczną córunię :-D A mała wcale nie spieszyła się na świat i ujrzałam ją 10 dni po terminie :-) Mega szczęście, łzy wzruszenia, dla takich chwil warto żyć :-D A po porodzie to sama radość móc zajmować się maleństwem, pielęgnować, tulić, patrzeć na Nią , uczestniczyć w Jej rozwoju, można by wymieniać bez końca ..... Chociaż wiadomo zdarzają się różne trudne chwile ale jeden uśmiech dziecinki potrafi sprawić, że zapominamy o nieprzespanej nocy, zmęczeniu itp. Twierdzę, że macierzyństwo to najszczęśliwsze momenty w moim życiu :-D Pozdrawiam Was serdecznie :-) Myślę, że wpadnę do Was jeszcze to sobie "poplotkujemy", paaaaa :-) P.S. Przepraszam za ten elaborat, ale jak zacznę pisać to same widzicie jak to się kończy ha ha :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie :) aqq77 :) widze,ze masz niezly pomysl na zycie;) bedziesz sama wychowywala dziecko na chwile obecna?:) moze za jakis czas znajdziesz jakiegos fajnego tate;):) Ami36 :) witaj u nas:) fajnie piszesz,lubie czytac takie elaboraty;):P nie znosze natomiast wiecznie narzekajacych i straszacych nas matek w realu,teksty typu: teraz to dopiero bedziesz miala przerabane,koniec zycia towarzyskiego i ogolnie straszliwy trud i znoj czeka przyszla matka :O tak przedstawiala mi macierzynstwo moja szwagierka! i o dziwo po tym horrorze jaki sobie zafundowala okazalo sie,ze znow jest w ciazy. Wiec o co chodzi??to chyba juz taki typ kobiet,ktore lubia straszyc macierzynstwiem,porodami etc. Az faktycznie odbieraja chec na to wszystko... ...wiec pisz Ami:) bedziemy czytac:) albo poczytam sama:P bo cos tu pusto cicho i glucho:P a szkoda.....:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Kobietki!!! Za pare dni skoncze 34 lata i jestem teraz w 16 tygodniu ciazy.To bedzie moje 3 malenstwo.Mam synka ,ktory za miesiac skonczy 9 lat ,corcie ,ktora ma 3 latka i piec miesiecy.Od tygodnia czuje sie rewelacyjnie.Moge "gory"przenosic,rozpiera mnie szczescie i radosc.Wczesniejsze tygodnie to bylo cos okropnego.Mdlosci od rana do wieczora,brak apetytu,brak sily itp.Malenstwo rozwija sie dobrze,przy kazdej wizycie moge sobie podpatrzec co juz potrafi ,jak bije serduszko...sa to chwile piekne i mimo ,ze przechodze to juz 3 raz to za kazdym razem powoduje u mnie wzruszenie.Na poczatku listopada kolejna wizyta i wtedy pan doktor przyjzy sie kogo przywitamy w marcu.Ja swoje przypuszczenia juz mam i zobaczymy czy sie potwierdza. Pozdrawiam Was wszystkie serdecznie i bede tu do Was zagladac :-))).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Majka:) ...a jakie masz przypuszczenia?:) ja czulam, ze chlopak bedzie a lekarz przebakuje mi o dziewczynce:D ale nie widzial dokladnie :) a Ty co czujesz??tzn kogo wyczuwasz?:) hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
..ja mysle sobie ,ze to dziewczynka :-) zobaczymy ... Jak bylam w ciazy z corcia to lekarz ,ktory nas prowadzil powiedzial ,ze to dziewczynka i trzymal sie tego do samego konca.Mimo ,ze jego sprzet to raczej do takich wypasionych nie nalezy hehe.Nasz lekarz kieruje wszystkie swoje pacjentki w ciazy po 20 tygodniu do swojego kolegi na taki super sprzet 4D i tamten lekarz po dokladnym doslownie 20 minutowym ogladaniu malenstwa powiedzial ,ze to jest chlopiec hehe .I teraz jestem ciekawa jak to bedzie bo wlasnie w 20 tygodniu rano mamy wizyte u naszego pana doktora a w godzinach popoludniowych idziemy do tego drugiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Majowa33
Witajcie dziewczyny:) Witam nowe koleżanki:) Ja ostatnio strasznie zabiegana jestem ale teraz znalazłam chwilkę wytchnienia. Hot mama zobaczysz jeszcze ale wydaje mi się że skoro lekarz widzi dziewczynkę to raczej tak już będzie.A co luteiny brałam ją do 36tc:/ Paskudny smak. Yakato Ty już może mamą jesteś bo coś się nie odzywasz? Pozdrawiam i dobrej nocki życzę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oooo Majowa sie pojawila:) ...a ja odpoczywam,jakas ostatnio jestem senna i zmeczona,nie wiem,czy to ta luteina tak dziala?tyle mialam energii az nadmiar,chyba za duzo biegalam i teraz mam akcje wyciszania macicy ;) hehehe Pozdrawiam niedzielnie-wyborowo, jeszcze nie bylam zaglosowac ale pojade wieczorkiem:) milej niedzieli! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Majowa33
Witam:) Mnie dziś masakrycznie boli głowa normalnie na nic nie mam siły.Hot mama pogoda nie za ciekawa więc spać się chce w dodatku w ciąży to zupełnie normalne. Yakato chyba rzeczywiście już ma Igorka przy sobie bo milczy od paru dni. Zaraz wezmę długą kąpiel może ból głowy mi przejdzie i chyba pójdę spać. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej:) Majowka mi na bole glowy pomaga aspiryna na migrenowe bole,jest niezawodna! oczywiscie w ciazy nie biore:) ale Tobie polecam. Ja do trej pory sennosci nie czulam wogole,teraz mi sie nasililo... Yakato czyzbys juz tulila dziecie swoje w ramionach?;):D daj znac!:) my tu czekamy!:) Spijcie dobrze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Majowa33
Dzień dobry:) Ale pogoda:/ Ja zaraz zbieram się do pracy ale tam się nie chce.Chyba wolałabym posiedzieć dziś w domu ale cóż mus to mus. Jak samopoczucie? Pozdrawiam i miłego dnia życzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej:) Majowka widze,ze znowu same na warcie jestesmy;) hihi Samopoczucie dobrze,lepiej zdecydowanie z moim brzuchem wiec samopoczucie lepsze:) a pogoda faktycznie pod psem. Jestem juz na zwolnieniu wiec ciesze sie,ze nie musze z domu wychodzic,lacze sie z Toba w bolu, serio. Milego popoludnia!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yakato
Hej dziewczyny! Jestem już przeszczęśliwą mamą cudownego synka! Urodziłam w dniu terminu czyli 6.10 ale dopiero dziś wyszłam ze szpitala bo mały miał żółtaczkę :( Ważył 3760 i miał 55cm i jest przecudowny!!! Chętnie pogadałabym z Wami ale dziś muszę się odnaleźć w nowej roli :) Pozdrawiam Was serdecznie i niedługo zajrzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRATULACJEEEE!!!!!!!:-):-):-):-):-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D Tak podejrzewalysmy ze juz jestes Mamusią! ale fajnie :-):-):-):-):-):-):-) czekamy niecierpliwie na więcej szczegolow :-):-):-):-) :-*:-*:-*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×