Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Anna Zniecierpliwiona

Dużo czytam i mysle na temat teorii Z zniecierpliwionego

Polecane posty

Gość dobra matka
nic mnie nie wkurza :) nawet eks :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anna Zniecierpliwiona
widze to tak świetnie to napisałeś i takie rozwiązanie róznież mi sie podoba I POWINNO WEJSC W ZYCIE. Nic dodac nic ujac nie wiem czy nie lepsze od tych moich tableki kwoty alimentów adekwatnych do wieku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dobra maatka
PIT nie jest miarodajny. Ten kierunek byłby błędny, bo niekiedy PIT to zarobek człowieka, a niekiedy PIT to firma i facet może mieć w PIT-cie np 100 tys zł, z czego 88 zainwestował, a zarobku miał 12 tys zł, czyli 1000 zł/miesiąc. W innych krajach na zachodzie dawno to przerobili, więc warto tam zaglądnąć, odpatrzeć i co lepsze u nas zastosować. Wiadomo że reforma w tym względzie jest potrzebna. Ale nie musimy otwierać otwartych drzwi, bo na zachodzie są one już otwarte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anna Zniecierpliwiona
No prawda, wszędzie można naoszukiwać jak sie chce, a skoro mówisz ze na zachodzie to juz było... Ktos ładnie napisał (i tu cyctat bo nie bede takiej pieknej wypowiedzi kaleczyc mozliwe nieudolnym jej przepisaniem ;) "Idealnym rozwiązaniem byłoby gdyby oboje rodziców chciało dla dziecka jak najlepiej. Nie byłby potrzebne sady ani kary." było by pięknie ale niestety nie jest i to co sie dzieje za spreawa tych calych alimentów tej otoczki agresji, spisków jaka im towarzyszy jest przerazajaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anna Zniecierpliwiona
Search dzieki, ale jakos niemcy to praktykuja wiec i u nas z pitami moglo by wejsc w zycie, dokladnie taka sama tabelka dla polskich alimenciarzy. wtedy wszystko by bylo jasne i klarowne. zarabiasz 1500zl to placisz 300zl alimentów i nie musisz isc z bijącym sercem ze sad zasądzi ci 100zl alimentów bo jestes informatykiem ktory teoretycznie moze zarobic 4 tys, ale ze nie ma miejsc pracy w twoim miescie to juz taki szczegól. Ile zaoszczedzilo by pamnstwo gdyby te rosprawy o alimenty sie zakonczyly. Tak ciezko spojzec za zachodnia granice... zobaczcie jak ładnie to rozegrali. Jest tabela, wszystko jest oczywiste i sedziowie nie maja za bardzo nic do gadania co do wysokosci aliemntów boz robili to za nich raz i na kilka lat ustawodawcy. Deshalb beuge ich meine Stirn Bravo Deutschland!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość search
No tu sie akurat z toba zgodze,ze to lepsze rozwiazanie niz zasadzanie alimentow na piekne oczy lub na sympatie(lub antypatie). I fakt,rozpraw o alimenty nie ma,bo jak dziecko skonczy odpowiedni wiek lub zarobki wzrosna(albo zmaleja),to kwota sie automatycznie zmienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anna Zniecierpliwiona
Dobrze pomyslane, dokładnie, ale bądźmy dobrych myśli że i u nas to kiedys nastapi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość franeek
Ta tabela chyba byłaby ok. Może wartoby komuś do Sejmu to podrzucić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pan zzzzz gada sam ze sobą?
to chorobliwy objaw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sama wychowuję moje dziecko
do lamella 900zl? nie wstyd ci takich piniedzy brac Starcza na kieszonkowe dosłownie:P Ano nie wstyd! Temat czytam z doskoku, bo mam za dużo pracy, jednak mnie rozbawia coraz bardziej. Z Zniecierpliwiony, jaka chcesz zakładać topiki pod siebie, żeby cię cieciu wychwalano, to proponuję zacznij od korepetycji z j. polskiego:P Ty jako "swój klakier" jako Franek, podaj mi gdzie ja narzekam:P. Żyję na dość wysokim poziomie i mowy nie było w żadnym topiku o narzekaniu:P Sama wychowuję moje dziecko to adekwatne do tego, że je utrzymuje:P Skoro tak dobrze śledzisz moje losy, to wiesz, ze alimenty 900zł to dla mnie czysta kpina. Rozumując twoim tokiem, zakładając, że płacąc 250zł ( w twoim mniemaniu, ja dokładam drugie 250 zł) w odpowiednim przedziale wiekowym, mam żyć ponad stan i swoje dziecko wychowywać w ubóstwie:P. Czyli jadąc na narty mam je zostawiać na dole i ma patrzeć, jak mamusia zjeżdża:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sama wychowuję moje dziecko
Ja w twoim odróżnieniu niekiedy napiszę coś na temat alimentów, bo do kobiet samych wychowujących dzieci czuję empatię i po prostu mi ich żal, jak jakiś sąd może przyznać na dziecko 300zł . Może starczyć im na papier toaletowy:P. Skoro mowa o jakiś durnych stawkach to od 1000zł powinny się zaczynać. Co dotyczy się przyjemności i radości z wychowywania dziecka, to fakt ale temu też towarzyszą smutki i choroby!. Trzeba z dzieckiem jeździć do lekarzy i wydawać na lekarstwa. Są zmartwienia w szkole i różne okoliczności, które nie zawsze są różowe i kolorowe, wiesz coś o tym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adios pomidore 45
teeee samotna idiotko wychowujaca bahora, cos slabo idiotke rrznelas w sadzie ze tytlko 900zl ci sie udalo. hahahha bawisz mnie :D :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość franeek
Ty samotna - już całkiem cię pokręciło. Za 1000 zł ta niekiedy całe rodziny jakoś żyją. A pisząc tak to jesteś jak to zgniłe jabłko, które może zarazić cały stos jabłek. Bo jak to czytają młode dziewczyny, że mogą dostać 1000 zł, to mogą sobie planować zrobienie 4 dzieci i za 4000 zł będą sobie super dobrze żyły. Zatem przestań wypisywać te farmazony. Ktoś trzeźwo myślący podał link do stronki w Niemczech, gdzie pokazana jest przykładowa tabela wysokości alimentów: http://www.olg-duesseldorf.nrw.de/07service/0 7_ddorftab/07_ddorf_tab_2011/Duesseldorfer_Tabelle_2011.pdf A gdyby u nas wprowadzić coś wg tego wzoru ??? To jest jakaś rozsądna koncepcja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
żałością mnie przepełniają tacy jak autor topiku , którzy uwążają ,ze są cudownymi ojcami bo dadzą na dziecko 300 zł i już są w porządku . I ciekawa jestem jak weilu z tych ojców , którzy tak walczą o te swoje nędzne grosze podjęłoby sie wychowywania dziecka za pieniądze , które tak łaskawie i z fochem przeznaczają na swoje dzieci ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość franeek
Masz wiele nicków, dlaczego je tak zmieniasz ??? kiedyś np. "do zniecierpliwionej" potem "dobra matka" i wiele innych, a teraz "bellaforma" Piszesz: ... są cudownymi ojcami bo dadzą na dziecko 300 zł i już są w porządku . ...jak weilu z tych ojców , ... podjęłoby sie wychowywania dziecka za pieniądze , które tak łaskawie i z fochem przeznaczają na swoje dzieci ? Zdziwiłabyś się, bo sporo ojców by się podjęło wychowywać swoje dzieci. Gdyby Twój partner chciał wychowywać, to musiałabyś mu płacić alimenty. Napisz proszę ile chciałabyś, mogłabyś, czy ile płaciłabyś ? 300, 600, czy 900, czy więcej ??? Czy chciałabyś być wezwana do sądu o podwyższenie alimentów ??? A może wtedy wolałabyś np z urzędu, bez sądu coś w rodzaju takiej tabeli : http://www.olg-duesseldorf.nrw.de/07service/07_ddorftab/07_ddorf_tab_2011/Duesseldorfer_Tabelle_2011.pdf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kochanka Franka
Anno Zniecierpliwiona,Franku,mam taki sam poglad na sprawe. 3mam z wami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość widze to tak
Bo łatwiej jest z pozycji biorącego ,zwłaszcza jesli jeszcze stoi za nami prawo. Wtedy mozna sie wymadrzac do bólu . Recz dotyczy nie tylko alimentów.Oczywiście dla tych ,którzy z premedytacja unikaja odpowiedzialności nalezy karac, ale nie tych ,którzy płaca.W polskich warunkach mozna tez przeprowadzić taka tabelkę z Niemic. I wcale nie trzeba zaczynac od 300zł, które ma sie nijak do 300euro. W Polsce FA wypłaca o ile wiem nie wiecej niz 500zl. No to niech taka tabelka sie zacznie od 500zł. Tabelka uporzadkowała lawine pozwów o pdwyzszania alimentów. A pomysł ze ojciec mógłby wychowywac dziecko poniewaz zarabia wiecej nie jest wcale taki zły. Przeciez sa ojcowie ,którzy wychowuja niemowlaki, bo zycie jak to zycie-okrutne i matka zmarła. Wtedy jakos nikt nie podważa umijetnosci ojca. Dla dziecka wazne jest wszystko, ale najwazniejsze dla malucha jest to by dzień w dzień miał wszystko co mu potzreba do bezpiecznego zycia. A tym bezpieczeństwem jest między innymi jedzenie, opieka lekarska, pieluszki, witaminki i.t.d. Miłości nie zbraknie, bo ojcowie potarfia kochac i to bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość słuchaj franek
vel zniecierpliwiony vel jakaś anka , to że ty się rozmnożyłeś nie znaczy że tylko jedna osoba oisze pod różnymi nickami. Wyobraź sobie że tylko ty potrafisz myśleć jak niedorobiony kretyn, inni rozmówcy, którzy ciebie demaskują są zwyczajnie myślącymi ludźmi. Żeś bydlak to wynika z każdego twojego postu. Żeś zły ojciec, to wynika z twojego postępowania łajdaku. I myślę że dobrze, że nie masz córki, bo po takim czymś jak ty, wszystkiego można się spodziewać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość franeek
do "słuchaj franek" błąd błąd błąd, wszystko co piszesz jest nieprawdą, nie potrafisz czytać między wierszami, wyciągasz nieprawdziwe wnioski, a najgorsze że jeszcze je publikujesz. Poczytaj nieco wyżej, bo po kolei kilka osób wypowiedziało się bardzo mądrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dobra matka
myślę, że Franek jest zniecierpliwionym. Franku, nie jesteś na tyle przebiegły aby nie popełniac tych samycjh błedów w pisowni co zniecierpliwiony. Nie licząc już tego że Twoje i jego argumenty są niemal identyczne. Acha ... gdyby są przyznał opiekę nad dzieckiem mopjemu eks a ja miałabym płacic alimenty to NAPEWNO płaciłabym je, nie uchylając się a poza tym utrzymywałabym stały kontakt z dzieckiem a nie sporadycznie kilka spotkań w roku jak czyni eks.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w nosie mam twoje podejrzenia czy jestem czyimś poszywem czy nie - jak widze sądzisz ludzi po sobie anko - franko . zdaję sobie sprawę ,ze życie ludzi doroslych róznie sie układa , ale rozwodzenie siez żoną ale i [rzy okazji z dziećmi uwązam za wyjątkową podłość . " Tatuś " da z wielkim fochem 250 zł na dziecko , widzi sie znim 3 razy w roku , ale strasznie dizecko kocha:D żałosne .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oczywiście ,ze ojcowie potrafią kochać i zajmować sieswoimi dziećmi i to bardzo dobrze . Niestety , jest to tylko odsetek niewielki tatusiów , bo reszta to tylko tatusiwie " za 250 zł . i jeszcze taki jeden z drugim wyobraża sobie że byla żona albo była prtnerka za te nędzne grosze to pozyje jak pączek w maśle :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 250 zł
to kosztuje angielski mojego syna miesięcznie. A gdzie fajne ciuchy dla niego, ksiazki, wycieczka klasowa( 500zł na 3 dni)? Na szczescie mamy na to wszystko bez problemu plus moje" waciki" ale nie wyobrazam sobie, jak można nie łożyc na rozwój własnego dziecka. Takim niepłacącym tatusiom powinni obcinac jajca by wiecej nie siali albo przynajmniej zamykać do więzień za okradanie ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 250 zł
ja tez nie zamierzam równac się do tych biednych rodzin, co zyją za 1000 zł miesięcznie. Dlaczego ja i moje dziecko nie mielibysmy życ na odpowiednim poziomie skoro tatuś żyłby na nim? Zwariowały tu chyba niektóre albo zupełnie nie szanuja ani siebie, ani dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość widze to tak
jezuuuuuuuuuuuu na jakich wy kobiety facetów trafiłyście w zyciu?skad tacy sie biora?lub gdzie szukałyście ich? w szambie, w kanalizacji miejskiej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dobra matka
widzę to tak --- dowrtościowałas sie ? Jesteś oczywiście wielka nieomylkna , w życiu błedów nie popełniasz, ludzi prześwietlasz w lot, słuchasz zawsze rozumu dogłębnie analizujac kazdego- i chwała Ci za to . My ( te które znalazły facetów w szambie) płacimy za swoje błędy i ... cholera, w ogóle mnie nie interesuje Twoje zdanie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość widze to tak
i vice versa:-D, a to znaczy ,ze znowu tacy źli nie byli , tylko złośc oczy zamuliła:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dobra matka
a Tobie zmula mózg :) z oczami łatwiej... bo zawsze kiedyś wróci ostrość widzenia :P :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość widze to tak
jednak jest cos w efekcie nożyc:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×