Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

**Karolina23**

Kobiety Starające się zajść w ciąże i będące w ciązy ZAPRASZAMY:)

Polecane posty

Gość RIOLEK
hura bylam dzis u lekarza nie musialam brac pregnylu samo peklo zreszta lekarz mowila ze moze samo peknie i byla owulacja tylko sie przejmujem jednym ze mogla ona byc w piatek a ja sie przytulalam w sobote i w niedziele rano i niewiem czy mi sie udalo zajsc lekarz nie powiedzial kiedy byla ta owulacja tez mowila moglo to byc 2 dni temu a nawet 3 dni temu stwierdza tylko ze byla owulacja i moze sie udalo a teraz tak od 20 dc biore lutke na 5 dni i czekam na okres jak nie przyjdzie i sie spozni tydzien mam zrobic sobie test ciazowy tak bardzo chcialabym zeby byla ta ciaza jest szansa w sumie tylko nieiwem czy nie sie nie przytulalam w odpowiednie dni teraz mam niezlego stracha jak nie bede w ciazy to przegapilam owulke albo nie zaszlam jeszcze nie zawsze jak jest owulka to sie zachodzi w ciaze ale trzymam kciuki zeby sie udalo mialabym juz prezent dla mojego m bo z tym mam problem a tak bedziie juz z glowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Riolek, pytałaś wczesniej o rozmiar jajeczka przy owu - ja miałam 22mm. Gratuluję owulacji :) A tak się martwiłaś :P Teraz czekaj na brak @ ;) i ciesz się tym że miałas owu. Jak nie teraz to uda się następnym razem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RIOLEK
no mialam 22 mm 12dc w probowac mialam 2 sobote i w niedziele rano o to ci chodzi zorka czy nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KALA85KAL85
STARACZKI: ********************************************************* ************************** NICK................WIEK..........SKĄD..... .CYKL STARAŃ.....TERMIN @ ********************************************************* ************************** Anirak..................32.........pomorskie.........38.. .. ......... Roma01.................25.......małopolskie.........6... ...........12.11 justysia88.............23........lubelskie.............13 . .. .........13.11 zaczynam od nowa...31........zach-pom............14.............18.11 HANKA81...............30........ŚLĄSKIE.............49? .. .........21.11 netta2..................27.......mazowieckie.......29.... . .......23.11 Sophia123..............25........śląsk................1 2.............11-12.12 CIĘŻARÓWKI: ********************************************************* ************************* NICK................WIEK.......SKĄD..............PŁEĆ. .. ....TER.PORODU ********************************************************* ************************* Asia1983.............28......zach-pom............ Dz ...........12.12.2011 Mooniaaa123........35..........maz................Dz..... ......24.12.2011 Monia__aa...........24......wielkopolska.........CH...... .....28.01.2012 Lovekrove ..........29......warm-maz........... CH.........02.02.2012 Wanda23............24.......wielkopolskie........CH...... .17.02.2012 Aguśka1.............26.......podlaskie.................. .......03.03.2012 Mala_Gosienka.....25......zach-pom....................... .30.03.2012 KALA85..............26.......pomorskie........DZ....... ....08.04.2012 Zora85..............26........kuj-pom...........CH....... ....19.04.2012 Beti2905............31......mazowieckie.................. ....03.05.2012 Agusiiiii28..........28......mazowieckie................. .....06.2012 Araguaia............33......dolnośląskie............... .......22.06.2012 MAMUSIE: ********************************************************* ***************************** NICK...........WIEK........SKĄD...........DATA PORODU....IMIĘ DZIECKA ********************************************************* ***************************** krakowianka....29......małopolskie.........18.06.2011... ....(córka) Vilia.............27.........łódzkie........... 17.08.2011.......Bartuś justynp.........32.....świętokrzyskie........21. 08.2011......(syn) **Karolina23** 23....wielkopolskie.....18.11.2011.........Marysieńka No to bedziemy mieli córeczkę:) Mała strasznie się ruszała, że nawet nie mógł jej dobrze zrobić usg w 2D a co dopiero w 4D więc nie mam ładnego zdjęcia buźki bo pokazała plecy. Martwi go to że jest trochę za mała jak na swój wiek, więc jak jego martwi to mnie podwójnie i nie cieszę się tak jak powinnam, według jego obliczeń przesunął by mi znowu termin porodu na 13.04 ale tego nie zrobi, 8.04 tak ma być, dziś idę po L4 to pogadamy konkretnie ....mam nadzieję że jednak taka moja uroda że z tymi terminami tak jest, żeby tylko była zdrowa....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KALA85KALA85
No ważne aby była zdrowa, dziewczyny ale czy waga dziecka na poczatku 21 tyg ciąży 288g jest prawidłowa, w porównaniu do USG z 20 tyg ciąży poprzedniej córeczki to tamta ważyła 299g..więc mam doła że mało przybiera:(:(:(:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kala - gratuluję córeczki :))). Nie martw się rozmiarami - zczyśćiłam net i chyba wszystkie fora na ten temat - dzieciaki wyglądają i rosną każde inaczej. Na tym etapie ciąży zaczyna się już indywidualny rozwój. Ja usłyszałam, ze chłopcy są więksi a dziewczynki czasami mniejsze. Na następnej kontroli może być tak, ze ona nadrobi i będzie większa jak na swój wiek ciążowy. Jedz tylko w urozmaicony sposób i może mniej ruchu i leż na lewym boczku - wtedy lepiej pokarm trafia do dzidzi. Tak więc spokojnie :)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kala gratuluję córeczki i trzymam mocno kciuki, aby była zdrowiutka jak rydz :-) Ja mam dziś wizytę i boję się...na 17.40.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KALA85KALA85
Dzięki Love. Tylko że u mnie ruchu prawie zero a na lewym ciągle leżę aż mnie kości bolą:(..no nic zobaczymy po dzisiejszej wizycie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KALA85KALA85
Nie bój się BETI będzie dobrze..bo tak musi być!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to co, że nie czujesz ruchów !! Masz czas do 24 tc !!! Ruchy to wypadkowa temperamentu małej, tego jak jest ułożona, gdzie jest łożysko (przednia tylna ściana) i wagi - nie tylko wagi. Najważniejsze, że rośnie - ma swoje tempo - trochę może wolniejsze ale rośnie. Zaraz zacznie bardziej rosnąć głowka, lub brzuszek, lub laska będzie miała długie nóżki. Wagę określa się na podstawie wielkości brzuszka - może będzie szczuplutka. A jak na długość? Czy może lekarz już nie mierzy CRL - bo u mnie chyba po 20 tc nie skupiał się na crl. Też się boję i sram w gacie ale wierzę, ze mały nadrobi brzuszkiem albo przynajmniej ta główka się zatrzyma ...... Nie bój i nie stresuj ona jak teraz jest zdrowa to waga jest mniej ważna wc zdrowych organów dzidzi. Jeszcze nadrobi - cała siła witalna szła do tej pory by się dobrze wykształcić - chyba od ok 7 miesiąca dziecko zaczyna skupiać się na tłuszczyku. Wszystko jest ok. Porozmawiaj z ginem - spisz sobie pytania - uspokoi cię. Beti- będzie dobrze - teraz już dzidzia jest bezpieczna - nie martw się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KALA85KALA85
Ruchy mam od 16tc, i już nie skupia się na CRL tylko wymiarach brzuszka itd, a ten jest faktycznie za mały, w granicach 18-19 tyg, a nie 21... ale poczekam do wizyty nie nakręcam się. papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to sorry myślałam, że o ruchach piszesz :)). Tylko brzusio jest młodsze czy główka i nóżki tez?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KALA85KALA85
Brzusio i główka, no ale zobaczymy, zmykam już.Odezwe się po...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KALA pewnie już o tym pisałam, ale mój Adrian był mniejszy o jakieś dwa tygodnie (poszukam tych zdjęć) Także doskonale Cie rozumiem, strasznie się martwiłam tym bardziej, że sytuacja może dotyczyć dziewczynki, a nie chłopca Nawet zanalazłam gdzieś, że jedno z bliźniąt może być mniejsze A teraz według siatki centylowej podczas USG- jakiś tam jej obliczeń w momencie porodu będzie miał 4500!!! Oczywiście to tylko przewidywania, ale wcześniej, gdy był malutki gin mówił, że takie 3kg na moją budowę ciała to zupełnie wystarczą, a teraz mówi, że to tylko przewidywania:) Wiem, że u siebie każdą nieprawidłowości widzi się inaczej Dziś odbieram wyniki przeciwciał anty rh- tak się przejmowałam, a wczoraj zapomniałam Jeśli jakimś cudem wytworzyłam te przewciwciała to znów bedzie nerwówka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wanda a ile teraz waży Adrianek :)) - śliczne imię - gdyby nie 2-ch Adrianów w mojej rodzinie sama bym się zastanawiała :))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teraz na wizycie go nie mierzył ale w 22tyg miał średnio 593 gramy wg 4d i ok 600gram według mojego gina (między badaniami było 3dni róznicy), ale pewnie te z 4d dokładnijesze Imię Adrian wybrał M uparł się i już, dla dziewczynki bede wybierać ja Najpierw upierał się przy Aleksandrze A wczoraj po dwóch piwach "wyznał", że robimy alfabet:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do terminu wg OM mam 17 luty ale według USG wszystkie jakoś na koniec stycznia Boję się, że mogli się pomylić jak u Karolci Zresztą, niech się rodzi w styczniu byle nie w grudniu- mam chrześnice z tego roku- nie chce dwójki dzieci z jednego rocznika a dodam jeszcze, że w 22 tyg dziecko waży od 300-450 gram według licznych klalendarzyków ciązowych(zaśmiecam sobie tym głowe regularnie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Termin się przesunął bo mały jest większy jak na swój wiek :))). Ale najważniejszy chyba jest ten z OM - bo jak mały np. później przystopuje z przybieraniem to termin wróci na luty. U mnie na ostatnim usg wykazało 22.I. :)) ale to przez tę głowę :)). Mikołaj w 25 tc 800 g ważył - ale przez dietę cukrzycową wyluzował z tyciem :))).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc :) tak Was czytam i wydaje mi sie,ze patrzą na datę z usg z pierwszych 12-13 tyg (do przeziernosci) i porownuja go z datą OM...jak byly regularne to rozstrzał jest nieduzy ...potem nie patrzą na daty i wielkosc crl, bo dzieci inddywidualnie rosną, a wczesniejsze terminy wg usg wynikaja ze średnich jakie urządzenie sobie wyliczy z pomiarow...mozna urodzic ciut wczesniej, ale dlatego,ze dziecko jest duze i lepiej np.zrobic cc w 38 tyg z waga 4,5 niz czekac do 40 tyg na sn i popękany cały kanał Kala gratuluję córci 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
...a u Karoliny, to wogóle "dowcip dnia" - lekarz źle określił i dobrze,ze dziewczyna miala choc kilkanaście dni na przestawienie sie,ze to jednak szybciej niż sie jej zdaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STARACZKI: ********************************************************* ************************** NICK................WIEK..........SKĄD..... .CYKL STARAŃ.....TERMIN @ ********************************************************* ************************** Anirak..................32.........pomorskie.........38.. .. ......... Roma01.................25.......małopolskie.........6... ...........12.11 justysia88.............23........lubelskie.............13 . .. .........13.11 zaczynam od nowa...31........zach-pom............14.............18.11 HANKA81...............30........ŚLĄSKIE.............49? .. .........21.11 Sophia123..............25........śląsk................1 2.............11-12.12 netta2..................27.......mazowieckie.......30.... . .......18.12 CIĘŻARÓWKI: ********************************************************* ************************* NICK................WIEK.......SKĄD..............PŁEĆ. .. ....TER.PORODU ********************************************************* ************************* Asia1983.............28......zach-pom............ Dz ...........12.12.2011 Mooniaaa123........35..........maz................Dz..... ......24.12.2011 Monia__aa...........24......wielkopolska.........CH...... .....28.01.2012 Lovekrove ..........29......warm-maz........... CH.........02.02.2012 Wanda23............24.......wielkopolskie........CH...... .17.02.2012 Aguśka1.............26.......podlaskie.................. .......03.03.2012 Mala_Gosienka.....25......zach-pom....................... .30.03.2012 KALA85..............26.......pomorskie........DZ....... ....08.04.2012 Zora85..............26........kuj-pom...........CH....... ....19.04.2012 Beti2905............31......mazowieckie.................. ....03.05.2012 Agusiiiii28..........28......mazowieckie................. .....06.2012 Araguaia............33......dolnośląskie............... .......22.06.2012 MAMUSIE: ********************************************************* ***************************** NICK...........WIEK........SKĄD...........DATA PORODU....IMIĘ DZIECKA ********************************************************* ***************************** krakowianka....29......małopolskie.........18.06.2011... ....(córka) Vilia.............27.........łódzkie........... 17.08.2011.......Bartuś justynp.........32.....świętokrzyskie........21. 08.2011......(syn) **Karolina23** 23....wielkopolskie.....18.11.2011.........Marysieńka przestawiam swoja pozycje w tabelce. Dziś idę po wynik tej bety. Chyba się załamie jak na niej coś wyjdzie. Ciekawe co mi gin powie. Na pewno wyśle mnie na prolaktynę i te badania, które kazał zrobić już wcześniej. Pogadałam wczoraj z M. Miał niezły ubaw z mojej matki, szkoda tylko, że mnie przez nią nie było do śmiechu. Wyszło też, że bardziej martwi się o swoich rodziców niż o mnie. Usłyszałam, że chce do nich wracać. Nie wziął jednak pod uwagę, że oni chcą tylko jego i jego pieniądze, bo ja jestem im całkowicie zbędna, a wręcz stanowię problem dla jego ojca. On jednak tego nie widzi, twierdzi że sama sobie zapracowałam na postawę jego ojca. Chyba tym, że zabrałam mu go z domu i nie pozwoliła więcej skubać i okradać z pieniędzy. Zrobiło mi się strasznie przykro po tym tekście M. Niestety M zapomniał jak ciężko jest o pracę w mieście z którego pochodzi. On może znajdzie, bo jest specjalistą od samochodów, ale co ze mną? Jak mu to powiedział, to usłyszałam, że jestem egoistką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny czy wiecie do kiedy można lub bezpiecznie jest uprawiać sex w ciąży?? Bo nie wiem czy zakładać szlaban czy korzystać jeszcze z dobrodziejstwa posiadania M.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Love wiem :-) ostatnio pisałam Ci,że nie umiem, więc pomogłam sobie Twoim :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Love mi pozwoliła ginka jak plamienia ustały i było wszystko ok, rzadko korzystamy z przyzwolenia, ale jak już...to jest o niebo lepiej niż przy starankach...teraz tylko sama przyjemność...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×