Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

**Karolina23**

Kobiety Starające się zajść w ciąże i będące w ciązy ZAPRASZAMY:)

Polecane posty

Beti, czytalam dosłownie to samo co napisałas :) Tylko nie wiem czy z nerwów przełkne cokolwiek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RIOLEK
ja tez po opiniach szukalam i znalazlam i chodze do niej jak nie zajde w ciaze do 6 cyklu ona zrobi mi szere badan i na tym sie skonczy i mam isc na wyzsza polke nieplodnosci bo ona juz mnie leczyc nie moze bo nie moze dalszycch krokow robic nieiwem jesli przyczyna jest tylko brak owulacji to ona juz leczy tylko clo nic wiecej a jak przyczyna jest po innej stronie to juz niewiem co bedzie szukalam juz klinika gemeta w gdyni dobre opinie o nim ale jeden minus dosc dlugo sie czeka na wizyte 1 i niby dobry jest same pozytywne opinie tylko jak juz zajdziesz w ciaze to do 3 miesiaca cie leczy a pozniej juz kieruje do innego lekarza tylko tyle wiem zastanawiam sie czy ma sens isc do niego jak nie mam szereg badan zrobionych a bede je robila jak dokoncze clo tzn za 3 miesiace co do lutki mam okres jak w zegerku co 30 dni jesli nie dostane 2 dni szybciej jakieos zapalenia albo grzybicy to mi sie okres przesuwa o 7 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zora mi połozna mówiła,że jak będzie mi sie chciało kupe to mam mówic,bo to jest parcie. No i zaraz na łóżko wchodziłam. Chyba zalezy od rozwarcia to. Dla mnie parcie nie było takie złe,skurcze były gorsze. i nie ma za co :) Matko ale zimno,non stop palimy a 19 stopni w domu :/ mam nadzieje,że Tymek sie nie zaziębi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Riolek, no tak. Infekcje potrafia namieszać w cyklu. Tez tak miałam. To pozostaje Ci czekac. U mnie bylo na odwór - najpierw badania (hormony) a potem usg, diagnoza i leczenie. Najlepsze jest to że u innego gina na usg nic nie pokazało a z poł roku pozniej u obecnego gina niemal od razu powiedzial o torbielach!! Tez byłam zła że czemu od razu tego mi nie zdiagnozowano wczesniej. Juz nawet w tej desperacji pojechałam do większego miasta zrobić wymaz z pochwy i przebadac się w kierunku chorób wenerycznych. Nie wiedziałam sama czego się chwytać i gdzie szukać przyczyn niepowodzen. Sama sobie czasami diagnozy stawialam :D ale oczywiście mylne. Nie wpadłabym na to że mam pcos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monia_aa, encyklopedio wiedzy Ty moja. Zabijesz mnie ale chciałabym wiedzieć jeszcze jedno: kiedy podłączają ktg i czy jest się wtedy już cały czas pod kablami?? Chodzi mi o ten mój aktywny porod, czy mi nie zabronią tej ,,gimnastyki'' bo podłącza mnie do aparatury

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zora też najbardziej się boję tego leżenia plackiem i parcia. W szpitalu w którym zamierzam rodzić, jest możliwość porodu aktywnego i parcia w innych pozycjach niż leżąca na plecach, można na stołku porodowym, w wannie itp. Wszystko to jest możliwe oczywiście gdy poród przebiega bez komplikacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zora też odpowiem :-) To zależy od szpitala i tego, czy akcja porodowa przebiega bez zakłóceń. Tak nam położna mówiła. W jednym przypinają raczej na stałe, w innych tylko na niezbędny czas zapisu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beti, nawet nie wiem czy cos takiego jest w szpitalu ktory sobie upatrzyłam. Wiem ze na pewno maja piłki do skakania. Nie chce leżeć! wole wić się z bolu stojąc, kucając czy nawet tańcząc. Nie wyrobie na lózku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli masz jeszcze jakieś pytania, to wal :-) o 18 idę na szkołę rodzenia to zapytam położną i Ci wieczorem odpiszę :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zora też tak mam. W sumie to nie wiem czy będę miała siłę chodzić czy co innego robić, ale chcę mieć taką możliwość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki dziewczyny. Już was nie męcze i nie zanudzam reszty :P Uciekam bo M zaraz wraca z pracy. Chyba już wszystko wiem ;) Dziekuję :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RIOLEK
badania mam spoko robilam je przed leczenie ale to bylo 2010 roku w pazdzierniku i lekarz mowila ze jest spoko ale zeby dalsze leczenie mialo sens to musi sie maz zbadac no i trwalo to prawie rok zanim zrobil badania ale zrobil to najwazniejsze i wyszlo ze jest ok to poszlam do niej we wrzesniu a paznierniki 2011 zaczelismy clo bez zadnych badan bo je mialam dobre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zora pytaj smialo :) mnie podlaczyli pod ktg na poczatku,zeby sprawdzic jakie sa skurcze itp. potem mnie odlaczyli. no i na samym lozku znow ale tylko ten kabelek zeby kontrolowac tetno maluszka. wybaczcie ze bez polskich znakow ale Tymek spi mi na rekach:) ciekawe jak tam Love :) Wanda jak tam??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi polozna przyniosla pilke ale na tym to mnie cholera brala. wolalam stac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Żyję Tak czytam i obgryzam paznokcie;) ja jeszcze ze strachu przenoszę tę ciąże Po szkole rodzenia niej więcej wiem co mnie czeka...tylko sibie w takiej sytuacji nie potrfię wyobrazić JAkoś mi te nogi brzydko puchną i nie chce zejść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zora nas położna uczuliła na to, że jeżeli odejdą wody płodowe to należy leżeć dopóki dziecko głowką nie wstawi się w kanał rodny, bo może np najpierw wypaść pępowina Więc mimo checi aktywnego porodu nie bede się kłocić Myśle, że im też zależy żebyśmy szybko urodziły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak was czytam ale na razie pytan nie mam bede sie dopytywac co i jak jak przyjdzie moja godzina na porod:P Wanda ty piszesz o puchnieciu nog a ja mam czerwone place na pliczku ale nie wiem od czego czy to moze byc od tego ze farbowalam dzis wlosy czy od tego ze jak je suszylam to goracym powietrzem troche sie sparzylam? Sama nie wiem. Wezcie ode mnie ten slonecznik noooo tylko od dobrych paru godz siedze i podjadam :P Kupilam 0,5kg za 7zl i nie wiem na jak dlugo on starczy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :) a nasza Lovekrove juz na oddziale..pewnie uszy ją pieką, tak o niej myśłimy :) Monia123 daję 2x50ml koperku 1x50ml rumianku i kilka razy samą przegotowaną wode. Z brzuszkiem juzok, ale też czasem sie prezy gluty- przed odciaganiem psikam małej do noska sól morską DISNE MAR, troszkę czekam i ładnie te długie daja sie wyciagnac Zora-w szpitalu na mojej karcie bylo 150 ml krwi(utrata) inne dziewczyny miały 100-200...więc róznie...ale chyba na oko tak wpisuja. wody tez róznie odchodza-jednym sie saczą, innym lecą. ...mi chlusnęły,a potem przy badaniu jeszcze troszke-nie szło tego opanowac:) (wtedy lepiej usiasc,głowka zatyka odpływ, inni niech podają reczniki, ubieraja skarpetki,spodnie,buty,podadza wielkie podpaski i szybko do szpitala,by nie rodzic "na sucho"-ponoc nieprzyjemne). mi kazali sie polozyc i polozna stwierdzila 8cm,a 10cm zrobilo sie po chwili...i tu widac dwie szkoły-Wanda pisze,ze jej polozna powiedziala ,ze po odejsciu wod lepiej lezec,by pepowina nie wyszla pierwsza...a mi pozwolili chodzic,brac prysznic, bujac sie na pilce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiu pozwolili Ci chodzić bo może głowka juz sie wstawiła i to ona była częscią przodującą, ale dopóki tam nie pogrzebią, zeby sprawdzic co wychodzi najpierw każa leżeć Przynajmniej mnie tak mówili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A korzystając z okazji rozmowy o porodzie, zapytam wprost Jesli ma się zrobioną lewatywę, to jeszcze mogą zdarzyć sie niespodzianki?? bo myslałam że nie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wanda, tez się nad tym zastanawialam. Chyba już się nie powinno. Ja nie miałam nigdy lewatywy ale gdy bylam w szpitalu to inne dziewczyny miały i musiały iles tam minut wstrzymywac to w pupie i dopiero potem iśc na wc. Może jak się nie potrzyma tego tak jak każą to nie do końca się wypróżnisz?! Nie wiem. Ale ja im poradze żeby mi zrobili bo nieciekawie może być :D Zwlaszcza przy moich zaparciach. Mam tylko nadzieję że ta lewatywa nie bedzie w trakcie skurczy bo chyba wciągne ta rurkę doopką do środka z bólu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wanda, pewnie opuchlizna na stałę zejdzie dopiero po porodzie - u mnie tak było :o Ja miałam dodatkowo niesprzyjające warunki pogodowe ;) (lato) Co do lewatywy to jak zrobią to już nie powinno być żadnej niespodzianki. Mnie nie zrobili - nie zdążyli... i nie było żadnych przykrych niespodzianek - a byłam wiotka od brzucha w dół ;) Dziewczyny, przytyłam 1,5 kg Chyba muszę przystopować z jedzeniem...Mniej teraz ściągam pokarmu, więc już tak pofolgować sobie z żarełkiem nie można... A tak się przyzwyczaiłam.. Gdy widzę słodycze to kwiczę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zora, znajomego żona w grudniu miała CC - miała mega anemię w ciąży (Hemoglobina ok. 8) i po cięciu dostała jednostkę krwi i mówiła, ze czuła się jak nowo narodzona :D A wiadomo, ze podczas cięcia więcej krwi się traci - ja w karcie miałam wpisane 400 ml).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tylko ja musze na te opuchnięcia uważać, bo miałam podejrzenie zatrucia ciązowego A no i opuchnięcie to u mnie skok ciśnienia i znowu strach Może jednak wolałabym urodzić... A na dodatek spuchło mi całe krocze, wcześniej bolało teraz nie moge dać kroku... To już ten moment kiedy naprawde mam dość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny!! duuugo mnie nie byo!! co u was? jakies nowe "zaciazone"?? :):) chwalic sie :) u mnie bez zmian :( jedynie co to tydzien temu bylam u dermatologa bo mam problemy ze skora na twarzy i dostalam niestety tabletki antykoncepcyjne DIANE. Bylam zalamana jak powiedziala ze mam je brac mimo ze staramy sie o dziecko :/ 3 m-ce w plecy. za tydzien jade do specjalisty ktory ma mnie poprowadzic i leczyc. Mam jeszcze pytanko- jestem po okresie, przed bolaly mnie bardzo piersi, teraz jestem juz po i dalej bola ;/ sa nabrzmiale i troszke mnie to martwi bo nigdy tak nie mialam. Cozym to moze byc spowodowane? dodam ze zanim zaczelam brac DIANE to juz bolaly. Pozdrawiam!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agula a jakie masz problemy ze skórą?? Napiszę Ci co mi polecono, stosowałam sumiennie i pomogło, tylko trzeba być systematycznym: -zero słodyczy, - chłodne kąpiele, - wylkuczyć sztuczne jedzenie czyli przyprawy z glutaminianem sodu i te zupki chińsjie wszelkiego rodzaju, - odstawić kawę, herbatę, alkohol, - żadnego keczupu i musztard i sosów kupnych. Do tego miałam cerutin 3x2, i wit pp 3x1. Mi pomogło i teraz spokojnie piję sobie kawę i herbatę i słodkie sama sobie piekę więc jest ok. Netta - ta blacha nazywa się keksówka, nidgy nie pamiętam jej nazwy wiesz długa prostokątna:) 30 minut w 180 stopniach, ale spardź patyczkiem czy jest ok:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosienko, ja mam tradzik ropny, lojotokowe zapalenie skory ;/;/ mam masc i zel na miejscowe stosowanie no i ta DIANE- czytalam ulotke i faktycznie tym sie to leczy, tylko szkoda ze ma dzialanie antykoncepcyjne. Oprocz tego jak piszesz- zadnych ostrych przypraw, zupek itp. itd. Pojade do gina to mu o tym powiem bo dopoki on mi nie powie co robimy i czy to mi znow nie "zepsuje" czegos to bede niespokojna. Zauwazylam 2gi miesiac ze cykle mi sie skrocily z 31-33 do 26-28 dni. Mialam przeczucie jakby cos sie poprawilo a tu masz! takie tabletki, wrrr!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mialam do zrobienia badanie Lh, prolaktyne , poziom cukru zanim zastosuje DIANe no ale na 2gi dzien dostala okres i badan juz nie zrobilam bo nie zdazylam a teraz mam nie przerywac tabletek, ahh..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łojotokowe skąd ja to znam, jedynie co Ci mogę jeszcze polecić to kup sobie żel sensibio Biodermy, na allegro są dostępne, do tego tonik bez alkoholu też weź biodermę bo jest naprawdę dobra i skóra odpoczywa po niej. Ja dodatkow miałam maskę którą nakłada się na 15 minut też biodermy, jak znajdę jej opakowanie to napiszę. Żadne inne kosmetyki się nnie sprawdzały było wręcz po nich gorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×