Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

**Karolina23**

Kobiety Starające się zajść w ciąże i będące w ciązy ZAPRASZAMY:)

Polecane posty

Love, a ja zapomnialam o filmie :D Riolek, mnie przy clo gin nie kazał czekać za @ tylko zrobic test by zaraz kontynuowac luteine bo to bardzo ważne. No wlasnie nie mam @ od dwóch mies! Mąż się śmieje że u mnie to nic nowego. Żadnych dolegliwości nie mam jakby co :P ale chciałaby juz zacząć brać tabl anty bo znowu mi sie owłosienie nasila :( Tabsy mam od ginki. Ale gadałam z endo i mnie ,,pocieszył'' że tabsy zatrzymają to tylko ,,na chwile'' i nic z tym nie zrobimy. Załamal mnie!! Powiedział ze potem bedziemy sie martwic i narazie mam brac te tabl anty. Moze na dniach dostane 2 bo dzis caly dzien mam ochote na lody i wciąż sprzatam bo nie moge usiedziec w miejscu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie po porodzie to ciężko mi powiedzieć kiedy będzie @, mam wrażenie że wszystko się powywracało do góry nogami. A Jasio zaczął pełzać dalekie to jeszcze od raczkowania ale jakiś kolejny poziom osiągnął, i prawie już samodzielnie siedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to ja mam poczekac kiedy bede miala @ i dopiero brac luteine albo jak nie przyjdzie @ to wtedy brac luteine ale ja zawsze bralam od 20dc luteine do 25 dc i potem czekalam na @ jak bym brala luteine nie dostane miesiaczki tylko mnie brzuch bedzie bolal ze odstawiam za moment i nastepengo dnia mam @ kiedys probowalam to wiec wiem juz sama zgupialam z ta luteina brac czy nie brac a jak wy sadzicie cz lepiej poczekac na samoistna @ sama przyjdzie wczesniej czy pozniej ale boje sie ze nie dostane @ ani nie jestem w ciazy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Riolek - moim zdaniem lutke musisz brać. Jeśli okaże się, że jestes w ciąży a odstawisz lutkę to progesteron spadnie i może mieć dzidzia problemy z zagnieżdzeniem. Bierz tę lutkę do 25 dc a potem zrób test - tylko uwaga on często wychodzi pozytywny po tym zastrzyku na pęknięcie. MOże najlepiej byłoby zrobić 25dc betę i wtedy masz jasność - jak pozytywna - czyli ciąża to bierzesz dalej lutkę - jak negatywna to odstawiasz. Tak czy inaczej lutkę powinnaś brać. Moje takie zdanie. U nas wymiana kanalizy w całej kladce -bedą wiercić w betonach - nie wiem gdzie mam sie podziać - pójdę chyba do kumpeli. Remont 3 lata temu a tu kafle trzeba rozwalać - na szczęście mamy w zapasie. Miki budził się 3 razy - pewnie na następną noc przyjdzie poczekać kolejne 10 miesięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Riolek, kompletnie nic nie zrozumiałam z tego co napisałaś. Zgadzam się w 100% z Love że powinnaś brac lutke. Ale nie tak jak ,,zawsze''. Przejrzalam swoje notatki i ja przy clo brałam Luteine 3 dni po owu przez 10 dni. Potem robilam test i gdy był pozytywny to brałam luteine dalej i lecialam do gina. Jak negatywny - czekałam za @ i nie robiłam nic. Testuj nie wczesniej niż 14 dni po owu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie u mnie noce różnie ale przeważnie ciężko, bo wychodzi dolny ząbek, jest na razie może 1-2 milimetry, ale synka boli :( wczoraj pierwszy raz sam, bez mojej obecności i nawet delikatnego dotyku przekręcił się na brzuch :) trochę nie wiedział co zrobi z ręką pod brzuchem ale drugą rękę wyciągał i tak po zabawkę, ja w tym czasie użerałam się z ludźmi na infolinii i czekałam aż znowu mnie przełączą do kogoś innego :) a tu słyszę, że mnie woła :) Dziewczyny, poradźcie bo zgłupiałam, kupiłam tą kaszkę nestle by za 2 tyg zacząć wprowadzać gluten, ale ile ? co to znaczy 1 łyżeczka, to małą czy duża ,a to można na wodzie? bo ja karmie piersią nie ściągam laktorolem, nie wiem. Jak wy robicie? Riolek dziewczyny maja rację, bierz lutke, jak wyjdzie pozytywny to nie przerywaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jolus111
Czesc dziewczyny :) Kiedy zaczelyscie dodawac gluten dzieciom karmionym mm? w jakiej postaci i ile? Dzieki za odpowiedz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jolus ja karmiłam piersią, więc nie pomogę, ale na stronie Bobovity mozna poczytać. Agusii jeśli Nestle nie podaje przelicznika ile glutenu w jakiej ilości kaszki się znajduje, to jeśli nie chcesz dawać na oko, to kup Bobovity :-) na stronie jest napisane :-) http://www.bobovita.pl/home/5-6-miesiecy/zywienie/artykuly/gluten-w-urozmaicaniu-diety/ A dajesz mu coś poza swoim mlekiem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej ale sie naszukalam tabelki ze hohoh wklejam bo sie zapodziala: STARACZKI NICK................WIEK..........SKĄD..... .CYKL STARAŃ.....TERMIN @ julitek11...............23.......mazowieckie........3.... .........29.06 Roma01.................25.......małopolskie.........8... ...........25.01 Sophia123..............25........śląsk................1 4.............13.02 Malinowa 1986.........25.....mazowieckie.........9..............22.02 Aguuula25,25.........25........ślaskie...........ok.2,5r oku........22.02 staraczka Monisia......23.......podkarpacie.......9...............24.0 6 Zaczynam od nowa...31........zach-pom............19.............31.03 Riolek...................25.......pomorskie............20 ............08.03 Rucia83................29.......pomorskie.............4.. ............29.04 stysiunia232............22........śląskie.............. ..7..............26.07 CIĘŻARÓWKI: NICK................WIEK.......SKĄD..............PŁEĆ. .. ....TER.PORODU Araguaia............33......dolnośląskie............... .......22.06.2012 Polny Kwiat..........20.......podkarpackie.....DZ (?)....... 20.07.2012 Rysiada..............37.......mazowieckie.......CH...... ... .31.07.2012 Matik2012...........30.........wielkopolskie............ .....10.09.2012 Anirak................33.........pomorskie.........CH. .......02.10.2012 Netta2...............28.........mazowieckie.............. .....11.02.2013 Maluda1982............30......wielkopolskie......(?)..... ..17-22.02.1013 MAMUSIE: NICK...........WIEK........SKĄD..........DATA PORODU....IMIĘ DZIECKA Krakowianka.....29......małopolskie.........18.06.2011.. . ....(córka) Vilia..............27.........łódzkie........... 17.08.2011.......Bartuś Justynp..........32.....świętokrzyskie.......21.08.2011 ........(syn) **Karolina23**...23....wielkopolskie........18.11.2011. .....Marysieńka Asia1893.........28......zach-pom...........3.12.2011.... .......Julia Mooniaaa123.....35..........maz.............01.01.2012... .....Kaja Monia_aa...........24.........wlkp............12.01.2012. .......Tymon Lovekrove .........30 .......w-maz ...........03.02.2012.........Mikołaj Wanda.............24........wlkp...............07.02.2012 .. .....Adrian **Aguśka**.........27.......podlaskie.........10.03.2012 ..........Milena KALA85............26.......pomorskie........26.03.2012.. ......Marysia:* Mala_Gosienka.....25......zach-pom........07.04.2012..... ......Jaś Zora85............26.........kuj-pom.........20.04.2012.. .......Alan Beti2905............31......mazowieckie.....28.04.2012... .....Bartuś Katiaa85............26..........WLKP...........07.06.2012 ........Anna Agusiiiii28...........29.....mazowieckie......03.07.2012. .......Oskar justysia88...........24........lubelskie.........23.07.20 12........Zosia Nika0503............22........małopolskie.....31.08.2012 ........Adam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wlasnie Ania zasnela mam chwilowo czas by napisac co nieco. Zaraz sie biore za sprzatanie. U nas ok Ania zdrowa ma katarek ale juz jej przechodzi poza tym dziecko zdrowe. Na razie zębów nie widac. Ciagle jest na cycu ale poza cycem wcina obiadki i zaczelam wprowadzac gluten. Kupilam kaszke manne i do mleka wsypuje plaska lyzeczke kaszki i jej daje ale nie codziennie tak co 2-3 dzien. Moja lubi wszelkiego rodzaju obiadki a za to deserki nie bardzo jej wchodza chociaz zje. Patrze na tabelke : Karolina23- jak po roczku Marysi? Juz rok minal O_0 jak ten czas leci... Asia za chwile Julka roczek bedzie miała. :) pochwal sie zdjeciami pozniej :) **Aguśka** dziekuje za zdjecia mała jest przesłodka :) agusiiii28 kurde twoj jest mlodszy od mojej a moja sie jeszcze nie przekreca z brzuszka na plecy i odwrotnie :/ ale jak ja posadze to sama bez trzymania potrafi chwile posiedziec :) ale nie zostawie jej tak asekuruje :) Riolek ja bym zrobila jak dziewczyny radza bralabym luteine. Trzymam kciuki za 2 kreski na tescie. NIkaa moja od 3 mies gdzies wklada ciagle lapki do buzi a ostatnio sie slini i slini nawet jak ja karmie i ma cyca w buzi to dodatkowo wciska paluszki do buzi. Czasami wypluwa cyca i wklada reke. Z takich rewelacji to moja Ania ostatnio na wazeniu a bylo to 6 listopada wazyla 6260 i mierzyla 62cm. Teraz nie wiem ile przybrala dowiem sie na nastepnym szczepieniu na poczatku grudnia. Ide powiesic pranie i biore sie za sprzatanie lazienki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Byliśmy dzisiaj na szczczepieniu jesteśmy troche opóźnieni do to dopiero pierwsze nasze szczepienie i boje się czy nie będzie miał gorączki.. :/ dziewczynki ile czopek powinien byc w pupie żeby się wchłonoł??? Boje się że jak trzeba bedzie dac to po chwili bedzie kupa i wyleci a zapomniałam sie zapytac doktorki... narazie adaś śpi biedactwo okładałyście czymś miejsca po ukłuciu???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nika a jaka wybralas szczepionke? ja niczym nie okladalam miejsca po szczepionce. Ile ma Adas tygodni? Ja wybralam malej szczepionke na NFZ ale tylko na krztusiec wybralam te oczyszczona a ona jest platna po tej szczepionce dzieci podobno nie goraczkuja a po tej zwyklej bezplatnej zle znosza co jest prawda bo sasiadka najpierw zaszczepila ta bezplatna i mala zle znosila byla niespokojna placzliwa i goraczkowala. Na drugie szczepienie wybrala juz ten krztusiec oczyszczony czyli platny i mala rewelacyjnie zniosla bez placzu i goraczki. Moja Ania od poczatku dobrze znosi szczepionki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój skarbus pomały raczkuje w przód. Najczęściej jednak czolga się jak żolnierz w wojsku :D Ale nie o tym miałam pisać: Mój synus dzis przy pozycji na czworakach wyprotował nagle nóżke (lub nozki- nie zauwazylam z tego szoku) i zrobił tzw.koci grzebiet (niedosłownie!), oczywiecie juz po chwili stracił rownowage, po czym usiadł podpierając się rączkami. ALE JESTEM DUMNA :) Za dlugo nie posiedzial ale to jego pierwsza, samodzielna próba bez żadnego podparcia. Katiaaa, chwała Ci za odnalezienie tabeli. Za nic mi się nie chcialo jej szukać :P ;) Aniusia przesłodka! I zaraz mi sie przypomniało jak martwilas sie tym ze nie unosi głowki a teraz idzie jej to doskonale

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Katia szczepiłam tymi bezpłatnymi na nfz Adaś ma już 12 tygodni za tydzien bedzie miał 3 miesiące. to było WZW, krztusiec i jeszcze jedna, narazie śpi, a ja już się denerwuje jak to zniesie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Głowke trzyma rewelacyjnie ale nie lubi tej pozycji na brzuchu nigdy jej nie lubila i sie wkurza jak za dlugo lezy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nika - ja dostałam radę od położnej żeby po szczepieniu jak coś sę będzie dziać to w szklance ciepłej wody rozpuścić łyżeczkę sody i przykładać w miejsce ukłucia i pomaga maluszkom i wtedy żadych czopków nie stosuj. Ale po pierwszym szczepieniu powinno być ok. Dzisiaj święto byłam u dentysty i wszystkie zeby są zdrowe:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A Bartusiowi wyszła górna jedynka dziś :-) w nocy dwie godziny płakał i się drapał...do tego pewnie dziąsełko bolało...szkoda gadać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cholera mój adaś już ma 37.5 gorączki :( jeszcze za wcześnie na czopek ale szybko rośnie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nika - ma gorączkę? Bo jak nie to nic nie rób i też będzie ok. My po pierwszym szczepieniu nie mieliśmy żadnych sensacji. Wyczytałam że to złagodzi ewentualny ból w miejscu ukłucia rakie jest tego zastosowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nika, a my dawalismy poł czopka malemu. Nie miał gorączki ale strasznie płakal godzinami i nie chciał jeśc. Po czopku zaraz zasypial i potem juz bylo ok. Nam radzono by wykąpac małego bo to obnizy temp ciała. Czopki sa nie tylko na goraczke ale tez na interakcje (czy jakos tak) poszczepienne - przynajmniej te ktore my mamy. Beti, gratuluje ząbalka :) Mój maly gdyzie moje palce a dzis awet zabrał się za kant stolika :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie było tak źle obyło się bez czopka budził się często w nocy ale po za tym wszystko dobrze gorączka nie wzrosła i przed nocą spadła. uff ale się muszą te nasze dzieciaczki nacierpieć.... Ja również gratuluje zębolka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beti ja nie chce sie wymądrzać, bo tez nie jestem na bierząco z Waszymi problemami Ale znam trzy potwierdzone przykłady jeśli kobieta przechodzi na dietę eliminacyjną przy alergii na białko lub skazie białkowej dziecko dalej ma objawy alergii a przez diete eliminacyjna przestaje przybierać na wadze. Dokładnie nie umiem tego wytłumaczyć chodzi mniej więcej o to, że w organiźmie kobiety białko jest skumulowane i przedostaje się do mleka nawet jeśli sama matka go nie spożywa Każda eliminacja natomiast poowoduje zubożenie pokarmu a w konsekwencji niedobór innych niż tylko białko substancji ... no mam nadzieję że ktoś zrozumie:) A wracając jeszcze do przybierania Adi na cycu rósł pięknie ale tylko do ok 6 miesięcy, później przybierał malutko. Teraz mamy 9100. Widać róznicę np. przy szczepieniach od innych mam- słyszę, że jest malutki. Życzliwa mi kiedys powiedziała "Skończ juz z tym cyckiem, bo ile mozna dziecko nie rośnie, a Ty już wystarczająco schudłaś" Dodała jeszcze coś o cycu jako metodzie antykoncepcji nieskutecznej u mnie Ale ja w tej ciązy jestem oazą spokoju więc jej nie zamordowałam Karmie juz własciwie tylko mm. Adi je mało Zora u nas między żabkami bardzo długa przerwa Pierwsze były jak miał niespełna 3 miesiące. dopiero teraz gdy ma prawie 10 przebijają się następne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beti przeepraszam Oczywiście nie doczytałam, że Love poradziła Ci przejcie na modyfikowane i sam tez chcesz A lekarze no cóz to zależy na kogo sie trafi- jedni zalecaja karmić najmniej 6 miesięcy, ale do powiedzmy roku. |nni kazali by jakby się dało karmić do 18nastki:) i później niech tu kobieta, która choćby nie wiem co robiła nie ma pokarmu ma nie miec doła. Niektóre mamy choćby podłaczyły piersi do dojarki mleka miec nie będą ,a wmawia się im nie wiem po co, że jest odwrotnie w konsekwencji niektóre karmiąc butelka, maja wyrzuty sumienia U nas pokarm był, choc w szpitalu bez pomocy się nie obyło W trakcie rozszerzania diety sie powoli kończył I tak mały ciekawy swiata nie miał cierpliwości do długiego ssanmia, nim zaczęło porządnie leciec denerwował się i wypijajł w konsekwencji niewiele mleka Jestem zadowolona, że udało mi się karmić ponad 9 miesięcy i mam nadzieję, że przy drugim będzie podobnie, ale nie mam zamaiaru urywac sobie głowy jeśli nie będe miała pokarmu. A i pokaże wczesnie butelke, bo u nas chodziło nie tyle o samk mleka co o nieumiejętność picia z butelki. Z całym szacunkiem i zrozumieniem dla karmiących bardzo długo, ja nie czułabym sie komfortowo w sytuacji, gdyby mnie 3 latek rozbierał na ulicy:) Każdy ma prawo do własnych wyborów. Szczep, nie szczep, karm nie karm chyba nauczyłam sie podchodzic do tego z rozsądkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wandziu, ja Cie nie poznaje ;) Gdzie ta nasza w gorącej wodzie kąpana zwariowana kobieta? ;) Takiej oazy spokoju to ja dawno nie widziałam. Nam tez mówia ze mamy drobne, chudziutkie dziecko. Wkurza mnie to bo mały prawidłowo przybiera na wadze! I raczej kosteczek mu nie widac czy coś. Jest drobny ale w porównaniu z innymi dziecmi (małe grubaski z wielkimi główkami). Poza tym z mężem jestesmy szczupli (ja to teraz nawet więcej niz szczupła :P ). W koncu dostałam @. Brzuch mi sie mocno powiekszyl na okres a wczoraj to taki mix z jedzeniem zrobilam ze sie dziwie ze nie doszlo do zatrucia :D Zjadłam: fasolke po bretonsku, chipsy cebulowe, mandarynki, tabliczke czekolady i 2 gołąbki. I nic mi nie było :) Przewaznie miewalam zachcianki na @ ale nigdy takiego mixu, hehe.. Rysiada, jestes z nami?? Bo cosik mi w głowie swita ze nie wysłałas sprawozdania z porodu :P A poza tym, co u was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej ja w sumie to chcę teraz sprawdzić, czy to odstawienie nabiału coś da...kupiłam sobie witaminy i dodatkowo wapń...zajadam mięso i inne buraczki, to co mogę :-) Zaczerwienienie na nóżkach znacznie zbladło, jeszcze swędzi, ale widać, że jest poprawa. Gorzej z buzią...tu jest raz lepiej, raz gorzej...zresztą podrażnia dodatkowo pocieranie o zabawki, ślinienie itp., więc sugeruję się raczej resztą ciałka. Moje dziecko wczoraj zaczęło ssać smoka...zasnął o 21.30 ( bo byliśmy w gościach ) i budził się tylko 3 razy, troszkę possał cyca, wymieniałam na smoka i zasypiał, trochę się drapał, ale nie płakał, bo miał buzię zajętą :-) kurcze, dobra rzecz ten smoczek, ale dać dziecku w 7 miesiącu, żeby się nauczył, to chyba niezbyt mądre, bo zaraz trzeba będzie odzwyczajać...tak czy inaczej, właśnie go teraz m sam uśpił ze smoczkiem w wózku...a zawsze tylko cyc i cyc...biorąc pod uwagę, że wracam do pracy, dobrze by było, żeby m potrafił go uśpić... Bartusiowi smakuje ta kaszka Bobovity Minima ( to coś podobnego do sinlaca ), na pierwszy raz zrobiłam mu tylko 30ml, wypił w 5 sekund, wczoraj był zmęczony, bo późno wróciliśmy, ale wypił 50ml. Biorąc pod uwagę jego niechęć do butli, to i tak dobrze. Wczoraj dodałam mu też do "obiadku", czyt.mojego mleka z ziemniakiem i zjadł ze smakiem :-) Dobra, nie smęcę :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wanda, u nas identyko. Też na cycu przybierała dużo, a potem (prawdopodobnie przez zęby) w 3,5 m-ca tylko 0,5 kg, ale krew wyszła dobrze, Hb i Erytrocyty w górnej granicy, bo dużo je buraków (robię soki jabłko+marchew+burak i zupki). Waży mało, bo 8600, ale teraz zaczyna jakby więcej już od paru dni jeść, choć przebija się jeszcze jeden ząbek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka sorki ze tak nie wyraznie pisze ale staram wszystko wam powiedziec co mnie gryzie otoz luteine koncze jutro brac ale mam pytanie czy wam bolal brzuch przy braniu jej nie jest dokuczliwy ten boli ale jednak cos boli nie moge nic znalesc ciagle pisze cos ze w ciazy i cos tam jescze a ja nawet nie wiem czy jestem w ciazy wiec zastanawiam sie czy kazda dziewczyna przechodzi to przy braniu lutki i jeszcze jedno jutro koncze lutke i w sobote powinnam dostac okres jak nie dostane to mam zrobic test bo juz mija 14 dni od pregnylu tak lekarz kazal a u lutce wogule zapomomnialam sie spytac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×