Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Mati2011

*****************LIPIEC 2012***********************

Polecane posty

My od dziś używamy leżaczka - bujaczka - czekaliśmy aż maluch skończy 2 miesiące i czytamy Tuwima - Matiemu się podoba :-) Do jakiego wieku dzieci noszą body i pajace? Bo mamy skompletowane ciuszki do 68 i trochę 74 - rozumiem, że body jest ok przez cały okres pieluchowy, a pajac jako piżamka do spania też długo daje radę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny Czy moge do was doloczyc? Pisze z tel, wiec sory za brak polskich znakow. Mialam byc czerwcowka a jestem lipcowka- dlatego tez bylam na innym forum- Was czytam od wczoraj- kilka stron ostatnich- fajna tu atmosfera i poruszacie sprawy ktore i mnie interesuja/ niepokoja. Co do bioderek to u nas proponuja kontrole ok 6 tyg plus usg i jak jest ok to po 8 tyg jak daja profilaktycznie jakies cwiczenia to po 6 tyg wizyta, a potem dopiero jak dziecko zaczyna chodzic trzeba sie zglosic. Dziewczyny w tak pogode jak dlugk jestescie na spacerku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A nie mówiłam ,że to jest jedno z lepszych forum...:) My wczoraj zaliczyliśmy wizytę teściów i maly był grzeczny jak aniolek. Najgorszy jest dla nas wieczór. Po kąpieli jest ryk. Nie wiem o co chodzi, bo niby czyściutki tak? najedzony? a on ryczy z pół godzinki i odpada. Ale ogólnie mój bobas w dzień nie płacze, wcale (prawie), wstaje zawsze z uśmiechem, tylko te wieczory takie zastanawiające. Dziś ważyłam małego i co... Waga 6,5 kg a to dopiero 2 miesiące i 10 dni. Aż boje sie pomyśleć co bedzie jak dalej bedzie tak przybierał, kręgosłup mi wysiądzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Potem podobno wolniej przybieraja - mam nadzieje, ze to prawda ;-) Sloiki z jablkami to niestety nie ja :-) Co do spacerow - my chodzimy na minimum godzine, czesto na 2-3 (mieszkamy przy parku). Jak beda deszcze to bedziemy wychodzic na krocej, bo mam wrazenie, ze spacer pod folia i tak srednio dotlenia :-) Ile macie luzu w gondolach? Bo ja zaczynam miec watpliwosci, czy starczy na pol roku :-) Teraz spacerujemy w nowym przejsciowym kombinezonie z kapturem - kaptur to wypas - wreszcie jest mi wszystko jedno czy czapka sie zsunie z uszu czy nie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tyle sie napisalam i wcielo :( A wiec zaskocze was bo my juz od tygodnia podajemy soczek marchwiowy, przeze mnie robiony. polozna kazala wprowadizc na 2 tyg do diety, pozniej to samo z jabluszkiem, a od 5 miesiaca papki gotowac :) z marchewka to oczywiscie zaczelismy od lyzczki i z kazdym dniem porcje sie zwiekszalo i dzis potrafi wypic 30ml i jest dla niego malo. po marchewce nic mu nie jest przyjal ja dobrze. a co do usg bioderek, my bylismy w 6tyg.skierowanie od pediatry mielismy, a szpital poinformowal ze takie badanie trzeba wykonac. a po 3 miesiacach na kontrole, tj 5 listopada, mimo iz wszystko bylo wprzadku :) my na badanie wzroku nie idziemy, bo nie ma takiej potrzeby.a badanie sluchu mial w szpitalu i bylo dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co do wagi to nasz mial tydzien temu 6,1kg w skonczonym3 miesiacu, a wzrost wczoraj byl mierzony - 66cm, wiec miesci sie na minimalnym poziomie w siatce centylowej rozwoju niemowlat hehe, bo wedlug niej jest za chudy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ani-a a może bobas po prostu odreagowuje cały dzień i ilość bodźców, które do niego trafiają? I dlatego wieczorem taki niespokojny? My na spacer codziennie min 2 h. Czaesto 3. Zwykle po tym 2h jeszcze stawiamy gondole na balkonie i kluska dosypia sobie bo jak spi to zal budzic a zawsze choć poł godziny jeszcze spokoju. Wlasnie ja polozylam na dzemke, ale popiskuje co chwila zlośnica jedna. Aha, ania, jak ważyłaś małego na swojej wadze to przez palce to bo ja ostatnio ważyłam kluskę (10 tyg wtedy) i na naszej byo 8300!!!!! A u lekarza się okazało, że 6500 (co i tak na górnej granicy siatki centylowej ale jednak zawsze na niej;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To z balkonem to dobry sposób na wydłużenie spaceru - też tak robimy. Jeżeli Mati po spacerze nadal śpi, to gondola sru na balkon. Ostatnio dodatkowe 3 godziny tak dospał, no ale to był ewenement, bo zwykle krótko po powrocie do domu się budzi i żąda jedzenia ;-) Na przykład w tej chwili ;-) Mój obiad właśnie stygnie, bo Mati się obudził na balkonie - uznał, że jego jedzenie jest ważniejsze :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam nowe dziewczyny:) Jasne że możecie dołączyć i pisać z nami:) A ja po niesprzspanej nocy i to w cale nie przez dziecko, byłam wczoraj z Darią na festynie w moim rodzinnym mieście, przespała cały festyn fajnie było, byłam z mamą tatą i siostrą bo mąż w pracy, a w nocy dostałam telefon od cioci że tata był pijany i pierwszy raz w życiu uderzył mamę i siostrę, siostra nie wytrzymała i zadzwoniła po policję, była interwencja tatę zabrali do wujka, ale po godzinię gfo przywiózł i gdzieś poszedł, a rano się ubrał i nie gadał z nimi, Boże nie wiem co mu się stało nigdy się tak nie zachowywał, czasem jak wypił to był nerwowy, ale nie do tego stopnia, i jak mąż wrócił rano z wesela to pojechalam tam do nich zobaczyć. Sorry że ja wyskakuję tu z takimi sprawami, ale musiałam się wyżalić, a wcześniej byłam u babci w szpitalu bo trafiła z ostrym zapaleniem płuc w piątek, lekarz jej powiedział że jeszcze 1 dzień zwłoki to zamiast białego auta przyjechało by czarne, eh zawsze coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iza, współczuję, nie denerwuj się Kochana ;* Jak wytrzeźwieje porządnie, to któreś z Was niech z nim porozmawia. Ja znam ten ból, bo mój tato jak wypił to też nerwus aż kiedyś i do mojej mamy z rękami skakał. Kiedyś nawet stanęłam w obronie mamy i tak go uderzyłam, że aż się sama wystraszyłam. W końcu dostał ultimatum i jest spokój. -Ja również witam nowe dziewczyny ;) -My na spacerze tak z godzinkę teraz, czasem dwie. A z tym balkonem super pomysł. -Kasia, a mój kompocik babcinej produkcji dzisiaj pił. Oderwać się od butelki nie mógł :P -Szczęśliwa, a co do seksu.. czytałam kiedyś w jakiejś gazecie i sama sprawdziłam. Weź sprawy w swoje ręce! Najlepsza jest gra słowna, np. w ciągu dnia coś tam robicie i Ty nie wstydź się rzucać jakieś gorące aluzje czy pikantne komentarze. Niech Twój załapie, to sam zacznie. I w sms'ach też tak można. Ja tak czasem z moim cały dzień, i wieczorem jestem tak nakręcona, że dużo mi nie potrzeba :P A Twój może tak na szybcika chce, bo może boi się, że Mały się obudzi? Musisz mu powiedzieć, że dla Ciebie początek jest bardzo ważny ;) -A mnie dzisiaj M. tak wkurza. On wszystko robi najlepiej, najwspanialej, najcudowniej, a ja zawsze jestem zła itd. Nic, tylko kopnąć w tyłek i patrzeć jak daleko leci. Wrrrr.. Wykąpie Matiego i zamknę się w sypialni, niech siedzi sobie sam, knur jeden. -Ani-a61 no pewnie, że nasze forum fajne :D I u mnie jest to samo, mały potrafi krzyczeć wieczorem tak, że aż się robi czerwony. A jak pada spać to aż mi w uszach dźwięczy. I nic nie pomaga, nawet bujanie na rękach. Chwila na złapanie oddechu i ryk. I też to trwa tak do pół godziny. Może faktycznie przeżywa tak po całym dniu.. I całkiem od niedawna tak ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Helo nowym i starym:) W piątek byłyśmy na szczepieniu i zero gorączki, zero marudzenia :D bo ostatnio to była masakra. Mała skończyła 3 miesiące i waży 5200. IZka głowa do góry, niektórzy faceci jak popiją to szkoda słów. Ale dobrze zareagowała twoja siostra, nie wiele osóbybytak postąpiło. Teraz jak twojemu ojcu strzeli coś do głowy to sie mozę zastanowi... MOje spacery trwają góra 40 minut. Zazwyczaj po 20 Jagoda oczyma jak 5 zł. Zresztą w domu śpi po 15 minut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pina dzisiaj w koncu cos sie udalo he he, zrozumial chyba ze potrzebuje sie najpierw rozkrecic, ale pech chcial ze maly i tak sie obudzil ale nie marudzil zbytnio ;) Izzka rozumiem co czujesz bo moj ojciec jest alkoholikiem od parunastu ladnych lat, co ja w domu przezywalam to masakra, a od czerwca moj brat z moja mama nie wytrzymali i zglosili sprawe na policje i w sadzie, maja zalozona niebieska karte , dzielnicowy nie raz juz u nich byl, ojciec codziennie pije, ostatnio nawet tak sie napil ze ssie najadl tabletek i stracil przytomnocs 3dni byl w szpitalu ale nic to nie dalo, nikt nie wie co chcial tym udowodnic, mial sie zglosic dobrowolnie na leczenie ale nie chce, obiecywal poprawe a huj w to...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to przez ojca sie wyprowadzilam z domu bo mnie wyrzucil, oglnie nie bylo ciekawie.... ale nie chce mi sie tego nawet wspominac :( za duzo zlego mi wyrzadzil i robi mojej mamie i bratu nadala a oni nie umieja sie od niego uwolnic... ale mniejsza o to a moj bobas probowal jak na razie tylko troszke na jezyczek serek waniliowy i dzisiaj moj mu dal taka kropelke czekolady--za co dostal zrab bo to silny alergen, kurcze podziwiam was ze tak szybko dajecie maluchom juz tyle rzeczy ja sie jakos boje, ale za jakis miesiac chyba tez cos juz wprowadze, niech przyzwyczaja sie do nowych smakow, a dzisiaj wogole wyczytalam ze dziecko na mm powinno miec wprowadzone do diety od 4 miesiaca 2-3g glutenu (kaszka manna 1lyzeczka ) codziennie, a na piersi od 6miecha u nas juz sie wyrobil rytm dobowy i maly musi byc wykapany miedzy 18 a 19 i od razu po musi byc cyc i jest spanie :) mnie to bardzo cieszy bo mam wiecej czasu dla siebie --glownie mykam wtedy juz spac bo w nocy brzdac mi sie budzi co 2godz albo 1,5 godz, i ciesze sie bardzo bo ostatnio coraz wiecej mi w koncu spi w dzien, jak nie spal wogole tak teraz chyba nadrabia zaleglosci , ale za to krzyczy mi przez sen czasem i budzi sie z krzykiem :( nie wiem o co chodzi... my lezaczek dostalismy od firmy w ktorej pracuje moj M jakies 2 tygodnie temu i maly bardzo go lubi :) gapi sie na malpke codziennie tak jakby ja widzial po raz pierwszy, ale i tak najlepsza zabawka dla niego jest moja twarz --jak robie rozne minki i gadam do niego, moje dlonie--wpatruje sie jak w obrazek i probuje nasladowac, i jak pije wode z butelki he he :) to az buzie otwiera :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ma_rla, dzięki za info:) zastanawiam się czy przed wizytą u allergologa nie zrobić badań. My od dziś podajemy delicol żeby wykluczyć nietolerancję laktozy i mały zachowywał się dziś wspaniale. Zobaczymy przez kolejne dni. JEżeli dalej będzie spokojny tzn. że cierpi na nietolerancje laktozy:/ i stąd te wrzaski izzkaaa, głowa do góry. Mój tata jest alkoholikiem:/ tzw. "porządnym" Awantur nie wszczyna ale popić lubi:/ codziennie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny. A ja chodzę na spacer na dwie-trzy godziny i Adaś zazwyczaj śpi.Jak jest pochmurno i mocno wieje wiatr to nie wychodzę wcale.Dzisiaj robiłam mus jabłkowy i zamierzam wprowadzać smaki po trzecim miesiącu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas jak bylo cieplej spacerek byl nawet do 4 godz, teraz chyba ten czas skroce do 1godz, choc dzisiaj bylismy tez a bylo pochmurno i zlapal nas deszcz :( a wogole to malemu zeszly krostki na buziaku, zaraz na drugi dzien jak tylko mu odstawilam zwyklego nana a wprowadzilam to nan pro ha ,teraz ma bardzo ladna buzke i nie szorstka :) tylko dalej sucha skorka wiec trzeba sie przerzucici na te emolienty, a 23 mamy kolejne szczepienie i tym razem wykupujemy je malemu zeby zaoszczedzic mu kluc, bo ja kolejnych 3 razy nie wytrwam,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczesliwa a nie podacie go na przymusowe leczenie?/ wiedze, ze ojcowie to lubią sobie popić. Ech mój też idzie palić w piecui pije takie moce piwa ale na szczęście popije i idzie spać chyba, ze włącza mu sie głupie gadanie. Jagoda rano ma super humorek ale tak od 17jestmarudna i męćzymy siedo 18:30- 19 kąpiemy cyc i lulu. MUszę ją zacząć przypinać w bujaczku bo taksie wierci, ze moze mi spaść. NA przewijaku też nie moge jej na chwilkę spuścić z oka bo sie nogami odbija. Rosną te nasze dzieciaczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luna niestety to nie jest takie latwe :( nasze prawo tak nie dziala, najpierw musi byc tam iles interwencji i dopiero go moga dac na leczenie, ja odpukac od jakiego czasu nie mam problemu z malym, jest bardzo spokojnym i pogodnym maluchem, chyba ze jest spiacy to marudzi ale czasem wystarczy go wlozyc do lozeczka i dac dydka i juz spi, a czasem mleko z butli albo cyc, nie wybredza ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki dziewczyny za miłe powitanie;* Nasza malutka skończyła już 3 m-ce i 2 tygodnie. Waży prawie 6600. Karmię po sporych przebojach piersią i na razie nic nie wprowadzam ale widzę, że sporo z Was już to robi. Podpytam pediatrę na następnym szkoleniu. Szeroko się pieluchujemy od VII bo na usg bioderek coś wyszło nie za bardzo i teraz 16 października idziemy na kontrolę - mam nadzieję, że się polepszyło. Poza tym chodzimy też na rehabilitację - bo malutka trochę się wygina do tyłu i podciągana za rączki nie ciągnie jeszcze główki:( "Język niemowląt" przeczytana - polecam. Zawitkowskiego zresztą też:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szceśliwa a sprawdzałąś to dokładnie>? Rok temu byłam bardzo blisko przy osobie, która załatwiałą przymusowe leczenie dla swojego męża. I ona robiła to tak, ze szła do klubu AA ( u nas działaprzyszpitalu) tam miałą rozmowy z psychologiem sama zapisałą sie na terapię (dla rodzin) Ona tylko powiedziała, ze chce zgłosić mężą na leczenie,podpisała papiery i na leczenie:) Nigdyu nich w domu nie było policji żadnych awantur. I co dzis jest po leczeniu i prawie wcale nie pije :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny a w co ubieracie dzieci na dwór jak jest 10-12stopni? Bo mam kombinezon ale nie wiem czy nie za ciepło w nim mu będzie ale jak nie w kombinezon to za to bym mu musiała założyć kilka warstw bo już takie zimno...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wronka20- 3 miesięczne dziecko ma już ząbka? Gratuluję, nie spodziewałam się że mogą tak szybko się pojawić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, bardzo bardzo długo mnie nie było. Ale trochę problemów a w dodatku mały przez te swoje nóżki (wada końsko-szpotawa) był bardzo płaczliwy miewał kolki i w ogóle. Jak znalazłam chwilę to padałam. Z Mikim i jego nóżkami ok. Nie czytałam Was na bieżąco ale teraz się postaram, mam nadzieję, że wszystko wróciło do normy i codzienności No to słodkich snów ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
neli8 w sobote Kubus skonczy 4 miesiace.:) przy kapieli zauwazylam ze juz drugi mu przebija :) w mojej rodzinie dzieci dosc wczesnie zabkuja... W ksiazeczce wyczytalam ze ja mialam pierwszego jak mialam 2 i pol miesiaca... Ja swojemu dawalam juz soczek marchwiowy i jablkowy i od 4 dni wcina juz zupki.;) martwie sie bo strasznie podkurcza paluszki u nozek...nasza pani pediatra sie tym nie zainteresowala niestety, narzekala tylko na wage ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aneta miło Cie widziec:)) po dlugiej nieobecnosci. Wronka20 bardzo szybko ten zabek, nie wiedzialam ze tak szybko moze wyjsc... Stella ja tez tak mam ze co pajade na zakupy albo siadam przed kompem zeby cos zamowic to konczy sie na zakupach dla malej. Tez jestem na etapie kompletowania rozmiarowki 68-74 , nasza niunia jest drobna wiec poki co nosi 62 albo oznaczone 0-3, sporo tez podostawala od wujkow i cioc w wiekszych rozmiarach. Neli8 ja ubieram na cebulke i przykrywam kolderka z tym ze u nas dzi bylo 16 stopni ale musze zamowic kombinezon taki przejsciowy bo juz coraz chlodniej:( Na spacer wychodzimy prawie codziennie tak okolo 2 godz a jak mi sie nie chce chodzic albo mam cos do zrobienia to na balkon:) Izzka wspolczuje, musisz byc dzielna a ojciec jak wytrzezwieje to pewnie bedzie mu latwiej przemowic do rozsadku. Ide w kime poki brzdac spi:) Milej nocki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Aneta :-) Witaj z powrotem i opowiadaj co u Was! Jak nóżki malucha? Już po temacie, czy jeszcze się badacie / leczycie? Dawaj zdjęcia na pocztę! :-) Werkaa - Mati też 62 albo 0-3 mce. Dlatego musiałam kupić kombinezon przejściowy na jesień w rozmiarze 62, bo miałam tylko 68. Zimowe mam 68 i 72, ale myślę, że do grudnia do tego 68 dorośnie. Październik i listopad przejeździmy w przejściówce i pod kocem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×