Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Mati2011

*****************LIPIEC 2012***********************

Polecane posty

Stella, u nas tak: 6 mleko 150 ml 8 owoc: gotowana gruszka z tartym jabłkiem, samo tarte jablko, sliwki z jablkiem, gruszka z mango, (na razie tyle próbowaliśmy) 11 mleko 150 ml 13 obiad: marchewka gotowana z tartym jabłkiem, jarzynowa, szpinak z ziemniakami, brokuły z ziemniakami, dynia z ziemniakami , teraz będziemy do tego dodawać mięsko i kaszkę. (marka, a mozna dać kaszkę manną?) 16 mleko 120 ml lub kaszka z tartym jabłkiem 19 mleko 180 ml Dużo tego jabłka ale ona uwielbia i zjada pod każda postacią. Stella, na początku dawałam jabłko gotowane ale bardzo zatwardzało kupe więc sobie darowałam. Kuzynka mnie nastraszyła żeby dziecku nie podawać surowych owoców przed 6 miesiącem ale zocha przyjęla na klatę ;-) A z zupkami to początkowo się natrudziłam bo ona nie chciała jeść chyba że na zmienę z jabłkiem i ostatecznie wypracowałam "przepis" że wcina ze smakiem: 4 marchewki, pół korzenia pietruszki, 1 ziemniak i 5 cm pora ale tylko do gotowania)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy wszystkie wasze dzieci biorą już stopy do buzi? Bo moja się nawet za kolana nie łapie. No, może za kolana tak, ale dalej nie i nawet ją to specjalnie nie interesuje. Tzn nawet nie ma kiedy zainteresować bo ona w ogóle nie leży na plecach w ciągu dnia, chyba że jej pieluche zmieniam albo śpi. Izzkka, napisz pls jakie te ćwiczenia rozciągające robicie w wolnej chwili i jak ją zainteresować tymi stopami P.s. Justysia, zosia Twoja na ostatnim zdjęciu wygląda jakby stała. Niezła fotka Marka, filip z mleczem extra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kropelko może być, ale to już jest z glutenem, więc na początek trzeba zacząć od kleiku. Bo pierwsza zupka i kaszka manna może zbyt obciążyć żołądek. A o 6 Zocha zjada mleczko i dalej spać czy już się budzicie? Noc całą przesypia? Od 19 do 6 śpi? U nas przez chorobę Filip totalnie się rozregulował. Teraz wstaje 2 razy na mleko :/ o 1 i o 6. I pobudka jest po 7 :/ wcześniej była koło 9. Może jak wprowadzę mu 2 to będzie znów fajnie spał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kropelko u nas Filip też nie je stóp. Bawi się nimi tylko przy przewijaniu i przed kąpaniem. A zachęciłam go tym, że stópki i rączki łapałam i robiłam kołyskę. Tak jak kiedyś pokazałam z kolankami tak teraz ze stópkami. Albo podciągałam mu stópki do noska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marka, z tym spaniem to róznie. Młoda śpi od 19 do 3 ciurkiem potem od 3 do 5-6 czasem na luzie czasem trzeba jej smoka podać. I od 6 to już od niej zależy. Ale jak nie chce spać to ją bierzemy do siebie do łóżka dajemy jej zabawkę a sami kimamy trochę . Ona wtedy leży na brzuszku i się bawi. Co pół godziny ją przekładamy na plecy gdyby się jej spać zachciała i zwykle wtedy zasypia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK....WIEK.....DP......WAGA....DŁ....IMIĘ.....SN/CC neli8......23.....27.06......2450....51.....Filip.......CC anetta....31.....30.06......2880....51.....Mikołaj....SN Marka.....23.....30.06......3080....54......Filip......SN Ankis.....??.......01.07......3660....55......Ola.......SN LipcówkaKasia...02.07......3460....57......Adam....SN Pigułeczka.27... 04.07.....3600 ...55.....Małgosia..SN izzkka77....23....05.07..... 1880.....48......Daria....SN madziaz....24.....05.07.....3750....52.....Victoria..SN szkrabiczek..22...06.07.....3490....54.......Julia....SN luna0207..........06.07......2880....49......Jagoda...SN Kikaa84....27.....08.07.......????.....??...... .??????....SN Lipcówka2012.....9.07.......3360....59...... .Filip....SN Pina_789...22....10.07.....3150.....57.....Mateusz..SN Gagulec81..31...10.07...3640..56...Kacper...CC Kalla........33....11.07......3380.....54........Jaś.....SN Amiaga....34.....12.07......2900.....51..... Amelka...SN weronikakrz.29..13.07......3810.....51...Aleksander..SN Werkaa_a....25..16.07......3150.....49.....córeczka...SN elita83........28..20.07......??????.....??....... Dominik....?? oby_lipcóweczka..23.07......3250.....54........Tymek..SN justysia88....24...23.07......3500.....60....Zosia...CC Efciaczek.....29..24.07.......3600.....58.....HannaLucja..SN Kropelka03...28..24.07.......4000.....56........Zosia......CC Nenia........24....26.07.......3500.....54.......Alanek.....SN szczęśliwamama..27.07.......3720.....57.......Piotruś.....?? Ani-a61......25....27.07.......3900......57.......Antoś. .....SN Cukinia22..........27.07........3700.....54.......Milenka ....SN Milka862.....25...29.07........3400....55........Zuzia......CC andziula24...24...31.07.......3820.....55.......Nikola.......SN Stella Polare.30..06.08.......3290.....50......Mateusz....CC ODKOPAŁAM TABELKĘ, DZIEWCZYNY KTÓRE NIE SĄ DOPISANE NIECH SIĘ DOPISZĄ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marka mi pediatra mówił, że jak skończy szósty miesiąc to wprowadzać dwójkę, no i tak jest na tych opakowaniach, jak się zacznie siódmy miesiąc to stopniowo przechodzić na następne, czyli mój kończy w sobotę więc od niedzieli chyba będę próbować po jednej miarce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK....WIEK.....DP......WAGA....DŁ....IMIĘ.....SN/CC neli8......23.....27.06......2450....51.....Filip.......C C anetta....31.....30.06......2880....51.....Mikołaj....SN Marka.....23.....30.06......3080....54......Filip......SN Ankis.....??.......01.07......3660....55......Ola.......S N LipcówkaKasia...02.07......3460....57......Adam....SN Pigułeczka.27... 04.07.....3600 ...55.....Małgosia..SN izzkka77....23....05.07..... 1880.....48......Daria....SN madziaz....24.....05.07.....3750....52.....Victoria..SN szkrabiczek..22...06.07.....3490....54.......Julia....SN luna0207..........06.07......2880....49......Jagoda...SN Kikaa84....27.....08.07.......????.....??...... .??????....SN Lipcówka2012.....9.07.......3360....59...... .Filip....SN Pina_789...22....10.07.....3150.....57.....Mateusz..SN Gagulec81..31...10.07...3640..56...Kacper...CC Kalla........33....11.07......3380.....54........Jaś.....SN Amiaga....34.....12.07......2900.....51..... Amelka...SN weronikakrz.29..13.07......3810.....51...Aleksander..SN Werkaa_a....25..16.07......3150.....49.....córeczka...SN elita83........28..20.07......??????.....??....... Dominik....?? oby_lipcóweczka..23.07......3250.....54........Tymek..SN justysia88....24...23.07......3500.....60....Zosia...CC Efciaczek.....29..24.07.......3600.....58.....HannaLucja. .SN Kropelka03...28..24.07.......4000.....56........Zosia......C C Nenia........24....26.07.......3500.....54.......Alanek.. ...SN szczęśliwamama..27.07.......3720.....57.......Piotruś. ....?? Ani-a61......25....27.07.......3900......57.......Antoś. .....SN Cukinia22..........27.07........3700.....54.......Milenka ....SN Milka862.....25...29.07........3400....55........Zuzia... ...CC andziula24...24...31.07.......3820.....55.......Nikola... ....SN Stella Polare.30..06.08.......3290.....50......Mateusz....CC Aneciór87.....25.....29.06....2890.......52.....Bartosz....CC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kropelko, mój dopiero od paru dni dotyka stópek ale do buzi nie wkłada:) Mój ostatno budzi się ok 23, 2, 4 i o 7 (co dla nas i tak jest długo:P) wstaje. OD ostatniej nocy zaczęliśmy oszukiwać małego wodą żeby odzwyczajał się od nocnego jedzenia, tak zaleciła pediatra. Udało się od 23 do 6 (dwa razy podawaliśmy wodę)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ech mam mały problem Jagody oczko wygląda jakby ktoś jej podbił:( spuchnięte i sinawe tylko dolna powieką. Raczej nigdzie się nie uderzyła, moze wiecie co to moze być ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej święta święta i po świętach:p Mała się bawi to może zdąże cos napisac. U nas swieta ok, zaliczylismy dwie wigilie najpierw u mojego m dziadka a pozniej u moich dziadkow, malej dostawilismy krzeselko i siedziala z nami przy stole, tylko po tych wrazeniach nam pozniej zasnac nie chciala bo zasnela po 3 i spala do 14,pierwszego dnia swiat bylismy u dziadka mojego m i moich rodzicow i znow nam zasnela pozno a w drugi dzien swiat juz tylko u moich dziadkow mialysmy jeszczer isc do rodziny mojego m ale juz byla tak zmeczona ze wrocilysmy do domu a chlop sam poszedl;) Pezentow za wiele nie bylo bo dziadki dawali koperty i sporo tej kasy jej sie uzbieralo wiec musze pomyslec co tu teraz kupic, dostala tez krzeselko do karmienia, ciuszki, krokodyla i pieluchy;) Stella moja mala tez na cycu do 5 m-ca byla teraz zaczelam jej dopiero diete rozszerzac a 16 stycznia skonczy 6 mcy i powiem wam ze srednio czaje to rozszerzanie a od pediatry dowiedzialam sie tylko tyle ze jak chce jescto zeby dawac. Wczoraj jej dalam ziemniaka z marchewka ale poki co bez masla i kleiku bo to pierwsze danie dwuskladnikowe, wczesniej tylko marchewke jej dawalamn, jablko i kaszke po pierwszej marchewce robila kupki ze sluzem wiec zrobilam przerwe tydzien i zaczelam od nowa tylko ze juz wieksza porcje i jest ok. Dzis znow ziemniak z marchewka. I do tego cycek na zadanie.Ale ze ja do pracy na razie nie wracam wiec powoli ogarniemy temat;) Na sylwestra jedziemy do brata mojego m ciekawe jak mala tam bedzie sie zachowywala.... Ja jak zwykle bez ladu i skladu ale mloda juz u mnie na kolanach i musze ja zabawiac;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luna nie mam pojecia co to moze byc, gdyby bylo cieplo pomyslalabym ze ja cos ugryzlo ale teraz zadnych owadow nie ma. A moze od grzechotki bo moja mala czasem tak sie wali po glowie ze az czerwone ma... Kikaaa u nas jedzenie nocne wyglada podobnie, najdluzej spi 4 godz:D ci ciekawe jak miala 3 mce potrafila nawet 8 godz spac, no ale moze moje mleko juz jej tak nie syci....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam się i ja po świętach:) U nas święta ok, mały po obchodzie po rodzince trochę wieczorem nie mógł spać i płakał - za dużo wrażeń i nowych twarzy. Poza tym od wigilii Antek odrzucił mi cyca!! Jestem zła bo chciałam jeszcze karmić chociaż miesiąc, a on wcale nie chce...odkąd zaczęłam podawać zupki i kaszki nie chce cyca, tylko w nocy na śpiocha i rano po wstaniu ciumka.z nerwów ściągnęłam, żeby zobaczyć ile tam jest tego mleka a tu zonk...tylko 60ml wczoraj a dziś 80ml, a jeszcze 2 tyg..temu miałam tyle mleka, że musiałam wieczorami ściągać bo nie wyrabiałam. Teraz ściągam i podaje przez butle,żebym chociaż tylko na noc miała czym karmić. Poza tym u nas nocki super. Wstaje raz zje i spać. potem pobudka ok 7 rano. Rano zaczęłam też dawać taką gęstą kaszkę na wodzie łyżeczką, mam małego głodomora i wcina wszystko co mu się do buzi da:) Luna z tym oczkiem to ie pomogę. Mój miał takie zapuchnięte i zaropiałe w 2 dobę po porodzie, ale czymś mu tam przeczyścili i się już nie powtórzyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczęśliwa, wszystkiego naj dla maluszka. Moja wczoraj też skończyła piąty miesiąc. Jutro biorę się za rozszerzanie diety. Ciekawa jestem jaka będzie reakcja małej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka :D u nas też już zapomnieliśmy, że święta były :D Tym bardziej, ze ja wczoraj już byłam.... w pracy :( Pierwszy dzień w pracy... wróciłam po 8 godzinach padnięta, że nie miałam siły na nic. Dziś i w sylwestra wykorzystałam 2 dni opieki nad zdrowym dzieckiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalla, ja wracam w środę:/ masakra:P luna, u nas tak było jeden dzień. Jak bartuś wstawał to oko właśnie tak wyglądało, a później schodziło i po kolejnym spanku znowu. Z bezsilności dałam wylizać oczko....naszej suczce:P i zeszło:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas Jaś 4 m-cy był karmiony wyłącznie samą piersią, w 5 miesiącu rozszerzałam dietę dajać jabłuszko, gruszkę Whiliamsa, marchewkę, ziemniaczka, dynie oraz mleko modifikowane i mleko z piersi. Od wczoraj włączylismy dania warzywne z indyczkiem. W nocy karmię piersią, przez dzień z racji, że jestem w pracy jest na mm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kikaaa84 - jakoś damy radę! Choć ciężko na serduchu zostawiając Maleństwo na kilka godzin w domu... w pracy jak tylko pomyslałam o Jasiu to czułam przypływ pokarmu w piersiach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kropelko, mój Jasiek jeszcze tydzień temu leżał jak na baczność :D dopiero od tygodnia zaczął jakby być bardziej ruchliwy, podnosi nóżki do góry i próbuje łapać stópki i lekko je podciąga do brzuszka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marka Twój Filipek kończy 6 miesiąc a zaczyna 7 więc trzeba przejść na mleko następne, moja też za tydzień kończy 6 miesięcy i tak samo jest ze smoczkiem ten co mam to jest od 0-6 miesięcy a teraz mam od 6-36 więc też trzeba wymienić. A ja też używam od niedawna Bebiko 1 A my dziś po 2 zabiegach, babka powiedziała że Daria sama się rehabilituje, bo jest bardzo zmotywowana i dąży do nowości, ona teraz już nic nie chce tylko się dzwignąć, i cwaniak szuka tylko czegoś lub kogoś żeby móc się podciągnąć. Stópki już też swoje je, teraz też mam ten problem co kiedyś pigułeczka pisała, że przy jedzeniu w leżaczku trezba ją całą przebierać bo stópki są z obiadku, hehe nie zawsze ale przeważnie, ach te nasze dzieciaczki. A współczuję powrotu do pracy, naprawdę. Ale jak trzeba to trzeba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kropelko postaram się to opisać więc połóż małą na pleckach i delikatnie chwyć pod dupkę małą albo za stópki i delikatnie dziecku pokazywać że może je sobie chwycić albo jak leży to Ty bierzesz delikatnie jej rączki i najpierw pokazujesz kolanka a jak załapie to sama będzie łapać wyżej. A jeżeli chodzi o rozciąganie to leżąc na pleckach delikatnie rozciągasz bioderka raz w 1 raz w 2 stronę, ale pod warunkiem że z bioderkami jest wszystko ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha a co do tego mleka to to dajecie 1 miarkę do tamtego mleka czyli 1 czy raz na dzień dacie mleko 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izzkka nam dziś pediatra powiedziała, żeby z wprowadzeniem 2 zrobić tak, że dziś dać zamiast 1 to 2 jedno karmienie, jutro 2, pojutrze 3 i tak do 4 posiłków mlecznych. Czyli 4 dni i Mały będzie jadł nan2 już bez 1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój nie toleruje Nan2 :( Pediatra powiedziała, żeby nie mieszać z Nan1 bo to bez sensu, tylko tak właśnie jak u Marki poleciła. Ale Mały płacze po nim, i od razu wodnista kupka. Pediatra stwierdziła, że dla niego jest za tłuste, i żeby odstawić. A po kaszce mannie czy kleiku ryżowym nic mu nie jest. Dzisiaj zrobiłam Małemu taką zupkę z brokułów. Ale się zajadał. Dwie miseczki wciągnął! A u nas jest różnie z jadłospisem, ale zazwyczaj: 9.00- kaszka manna 160-180ml (koło 11 jest drzemka godzinna) 12.00- jogurcik albo smakowy kleik 13.00- obiadek (po 14 drzemka) 16.00- mleko z kleikiem ryżowym 18.00- owocowy deserek 20.30-21.00- kaszka manna 180ml Po kaszce mama tuli, śpiewa albo czyta bajki (naoglądałam się w TV, że dziecko przed snem trzeba wyciszyć, wtedy lepiej zasypia i lepiej śpi), i Mati śpi. W nocy budzi się koło 2 pić i śpi do 8-9. Czasami zdarza mu się, że śpi do10. Marka, Mati też się rozregulował jak były problemy z dziąsełkami, teraz powoli zaczyna być lepiej. Filipek też na pewno znów wpadnie w swój rytm dnia ;) Odkąd Mati się urodził, moja mama powtarzała, że od 6 miesiąca dzieci są już coraz fajniejsze. Kochane, dotrwałyśmy!! :P Chociaż.. nasze dzieci w ogóle są fajne ;) Może jutro uda mi się przesłać fotki. Teraz uciekam kończyć sprzątać, bo od rana napięty grafik. A po południu teściowa, wieczorem szwagierka z mężem. Uff.. goście są fajni, ale jak w domu wszystko zrobione :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm, ja chyba spróbuję w jeden dzień raz podać mleko 2 i zobaczymy jak maluszek zareaguje. Pina, fajnie, że mlauszek daje się wyspać. Powiem wam, że odkąd mały skończył 5 miesiąc to jestem przeszczęśliwa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mądre Dziewczynki, a jeśli moja jeszcze nie jadła mm bo na cycku do tej pory to mam jej podać od razu np Bebilon 2??? Bo 4 stycznia kończy 6 mcy i chcę startować z mleczkiem. Czy bawić się w takie mieszanie 1 z 2 jak Wy robicie???? Jutro do domku :-) Spokojnej nocki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zamówiłam na Allegro 30 słoiczków z nakrętkami po 130 ml ;-) Ile czasu mogą stać zawekowane warzywa / owoce? Już zgooglałam, że wrzucenie gorącego jedzenia i odwrócenie pojemnika to wekowanie, a jak dodatkowo się podgrzeje w garnku albo w piekarniku to pasteryzowanie ;-P Takie pasteryzowane to rozumiem, że mogą stać długo długo. A zawekowane ile? Pierwsze warzywa jakie będę dawać to rozumiem bez dodatku masła / oliwy? Czy od razu można masło / oliwę, bo to nigdy nie szkodzi? Poza tym nasz bobas nadal choruje - nie bardzo, ale ma katar, kaszel i łzawiące oczy, więc zrezygnowaliśmy z wyjazdu w góry i spędzamy sylwestra w domu :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigułeczko ja bym na zrowy rozsądek zaczęła od 2 bo po co malucha ma się przezwyczaić do mleka, które zaraz odstawisz. Ale dopytałabym pediatry Stella, ale wymyśliłaś :-) nie wpadłabym na te słoiczki ale to genialny pomysł. Też zamówię bo używaliśmy do tej pory takich po małym koncentracie ale to już zdecydowanie za mała porcja, no, chyba, że na deserek Ja po wekowaniu kładę do lodówki. Robię jedzenia na tydzień do półtora. Po wekowaniu i pasteryzowaniu i odstawieniu w chłodne miejsce wszystkie słoiczki mi spleśniały. Nie wiem, może zakrętki były felerne. Ale od tamtego czasu robię na bierząco

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×