Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Mati2011

*****************LIPIEC 2012***********************

Polecane posty

Elita, witaj :) widze ze druga ciaze tez przechodzisz jak ja inaczej - padlam 11 a moze 12 tydzien :) tak dokladnie mam tak samo. Pierwsza sie bardziej przezywalo, czytalo sie co w ktorym tygodniu... ale inna sprawa ze teraz nie mam po prostu czasu. Moja rodzinka wie. Bo siostra tez w ciazy i tak fajnie bylo juz powiedziec. W pracy tez powiedzialam (w 6/7 tyg.), bo musialam. Decyzje na 2012 rok zapadaly. Staram sie byc lojalna. Natomiast tesciom powiemy w Wigilie. Maz chce przed skladaniem zyczeń, a tak sobie mysle ze te zdjecia USG w antyramce to super pomysl. No ale jak ma byc przed zyczeniami to prezent nie ma juz za bardzo sensu, bo juz po ptokach z niespodzianki. Zreszta nie wiem czy nie pokapuja sie jak tyko mnie zobacza, bo nie wiem dlaczego (nie jem duzo), juz widac. Amelia, piekny wiek na dziecko :) a jak sie czujesz na 20 to tym lepiej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki, widziałam dziś bijące serduszko mojego Maluszka. Ma juz 17 mm:-) wzruszające, rozkleiłam się podczas badania. U mnie w pracy wiedzą właściwie od samego początku bo musiałam isc na zwolnienie. Moja szefowa podejżewała mają ciążę jeszcze zanim ja sama się dowiedzialam :-) poza tym wiedzą najbliżsi przyjaciele i rodzice i teściowie. W sumie chcialam zaczekać właśńie do swiat kiedy zobacze serduszko ale czulam sie tak fatalnie ze nie bylo sensu ukrywac. Co do milych wrazen... To wlasciwie dzisiejsze jest pierwsze. Tak poza tym to wszystko do dupy i wszystkiego mi sie odechciewa. Dzis czuje sie wyjatkowo dobrze bo takto tylko leze i zdycham. Juz wielokrotnie wyzywalam swojego meza za to co mi zrobił ;-) licze, ze w drugim trymestrze bedzie juz ok. Czesc z was juz wchodzi w ten okres wiec jakie sa wasze odczucia ? Buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izzkka7
co do ciąży to moja pierwsza ciąża i wszystko jest nowe. Ja wymiotów nie mam czasem jakies mdłości ale tylko rano jak nic nie zjem to staram się szybko rano coś zjeść, ale za to w ciągu dnia jest masakra jem chyba za 5, boję się że szybko przytyje chociaż narazie moja waga nie drgneła. Na początku się bardzo bałam że nie wymiotuję ale ponoć nie wszystkich to dotyczy;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To moja druga ciąza.Pierwsza z bólem brzucha przez prawie całą ciąże, córka urodzona miesiąc wczesniej i ciąza za to bez mdłości i wymiotów, mogłam jesc do woli:) Druga ciąża za to z mdłościami od 2 tygodnia , ale chyba zaczyna przechodzic sa tylko wyrwykowe dni no i chyba ze ciu wiecej zjem , brzuch nie boli tylko czasem po intenywnym sprzataniu,ogólnie nie jest źle...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale sie denerwuje...Boje sie czy wszystko bdzie ok...Z wyliczen wychodzi ze dzis mam 8 ydzien i 1 dzien wiec serduszko powinno juz byc widac...Dzis pewnie zalozy mi tez karte ciązy...Martwia mnie jednak te moje wyniki badan...Wizyta na 17 mam nadzieje ze nie przesunie sie tak jak ostatnio o 1,5 godziny bo zwariuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nenia dla pocieszenia dodam ze kazda z nas stresuje sie wizyta.Juz 9 tydzien zaczelas to ladnie wszystko bedzie widac:) trzymam kciuki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kropelka - super, że wszystko dobrze! Gratuluję i b. się cieszę! No i oczywiście zazdroszczę, że Ty już wiesz, że jest ok :-) Elita - Stella Polare z zamiłowania do słonecznej Makaronii, jak i języka makarońskiego :-) Jeśli chodzi o ciąże, to moja pierwsza. Przeszkadza mi głównie to, że mam permanentrną zamułę, tyle że to pewnie po części przez ciążę, a po części przez porę roku i brak sportu. Jutro odbieram nowe wyniki hormonów tarczycy - mam nadzieję, że okaże się, że dawka leków jest dobrze dobrana i wyniki nie poleciały... No a w czwartek - wiadomo - usg...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość strzałka :)
Hej dziewczyny :) taka tam aga - mi z @ wyszedł termin na 18.07 ale lekarka powiedziała, że będzie ok 05.08, bo wg @ to zaszłam w ciążę 3 tyg wcześniej (co jest niemożliwe, wiemy z mężem kiedy to się stało) ale miałam wtedy bardzo rozregulowany okres i moja lekarka liczy mi normalnie wg płodu a nie wg @. Jak już kiedyś pisałam u mnie wszyscy wiedzą, ale ciężko ukryć całodniowe mdłości, zle samopoczucie i te wszystkie wspaniałe objawy... Też nie widzę nic fajnego w tym błogosławionym stanie ;) to moja pierwsza ciąża, mogę tylko mieć nadzieję, że po 1 trymestrze będzie lepiej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Amelia1975.......36.........28.09.2011.........26......... . ....02.07.2012 tusiana............22.........27.09.2011.........?....... .........06.07.2012 neli8............................30.09.2011.........2................07.07.2012 ma_rka............23.........27.09.2011..........?....... ........07.07.2012 lipcówka...kasia...26.......03.10.2011..........3....... .......09.07.2012 Benica..............?..........29.09.2011..........?..... ..........10.07.2012 Diamondxstar.....21.........5.10.2011...........2....... ......12.07.2012 Qanchita...........?..........08.10.2011.........?....... ........15.07.2012 elita83.............28..........10.10.2011.........1.... ..........16.07.2012 kiniam85.........26...........9.10.2011...........2...... ........16.07.2012 Lipcówka2012.....33.......11.10.2011...........1........ ......17.07.2012 justysia88.........23........13.10.2011..........13..... .......21.07.2012 izzkka77...........23..........12.10.2011..........13.... ......23.07.2012 Milka862..........25.........16.10.2011..........3...... ........23.07.2012 Moka0110..........?.........17.10.2011...........?....... .......24.07.2012 fressia............31..........21.10.2011..........2..... .........26.07.2012 Stella Polare......29........26.10.2011...........4.............. 29.07.2012 kuleczka@13....31.........22.10.2011...........?....... .......29.07.2012 Nenia..............23........19.10.2011...........12.... ........31.07.2012 Kropelka03.........28......16.10.2011.............?...... .......03.08.2012 strzałka...........25.........09.10.2011...........1.... .........05.08.2012 ktoś mnie wykasował z tabelki :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nenia pisz jak tylko wrócisz jak tam maleństwo! To kto został jeszcze ? Która nie słyszała jeszcze bicia serduszka? Na pewno ja i Stella ktos jeszcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 tydzien---- cholerny 1wszy trymestr sie skonczy 3go ..( tutaj nastapila przerwa elite zmulilo i poleciala nad kibel, z silnym odruchem wymiotnym , jednak nie wymiotowala :( ) stycznia , 3go mam usg czyli no tak mniej wiecej ... w 12 tyg to juz chyba powinno byc widac nogi i rece nie? juz nie pamietam ale chyba tak.... tak widzialam fotki nawet juz paznokcie sie pojawiaja:) jeszcze glowka duza nieproporcjonalnie ale to juz maly czlowieczek.. ogladalam filmiki na youtubie wczesniakow i poplakalam sie..... czyzby cos sie we mnie ruszylo nareszcie??.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stella polare:) no ja w makaroni mieszkam wlasnie i wyszlam za maz za jendego z nich:) dlatego mi brzmialo familijnie ta gwiazda polarna:):) mm ziemniaczki pieczone pachna z piekarnika.. kurde ale sie dzisiaj trzymam.. od 10 na nogach i nie spalam w dzien.. a posprzatalam naqwet .... chyba dlatego ze obiadu praktycznie nie jadlam to mnie nie przeciazylo..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Dziewczyny! Strasznych zaległości sobie narbiłam przez ten tydzień nieobecności :P laptop padł... Mdłości przeszły, dziś zaczyna 12 tydzień ;) jutro na 17 mam wizytę u lekarza. Trochę się martwię, bo przestały mi boleć piersi i ogólnie jakoś wszelkie dolegliwości ustąpily. Oprócz strasznego apetytu nie dolega mi NIC. No i strasznie szybko się męczę. Ale to mam od początku, od kiedy wiem o ciąży. Zastanawiam się czy nie poprosić lekarki o usg genetyczne, robi się je między 11 a 14 tyg, wiec to ostatni gwizdek. Za 9 dni mam ślub, więc ogromnie dużo obowiązków, sprzątanie mieszkania, w którym mamy mieszkać, organizacja wesela i nie mam czasu na odpoczynek. Co do ryb, to mi nakazała wręcz lekarka jedzenie raz w tyg ryby morskiej, więc mysle, ze tuńczyka można śmiało jeść. Ja w każdym razie jadłam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz wiek ciazowya w wg miesiaczki tak jak u ciebie strzalka jest za duza rozbieznosc wiec dlatego lekarz liczy inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Już odebrałam wyniki hormonów tarczycy - niestety mi poleciały :-( Powinnam mieć co najmniej 50% norm, a mam ok. 30% Dobrze, że mnie coś tknęło - mam umówioną wizytę u endokrynologa na 30/12 i bezpośrednio przed wizytą miałam zrobić badania - a od kilku dni gorzej się czułam ('tarczycowo' gorzej) i zrobiłam badania wcześniej. Od jutra zwiększam dawkę leku o 1/4 tabletki, a wizytę u endo spróbuję przełożyć na piątek. Dobrze czasem posłuchać intuicji. Eh wiedziałam, że mogę się spodziewać w ciąży zawirowań tarczycowych, ale jednak jestem w stresie, bo to podobno groźne. Trzymajcie kciuki. Elita - a gdzie mieszkasz? Ja mieszkałam przez rok w Rzymie - uwielbiam! No ale wyszłam za mąż za Polaka i częste wycieczki do Włoch się skończyły - ciao bella bionda wywołuje u niego białą gorączkę :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ma_rka ja też się martwię bo u mnie objawy też sie uspokoiły piersi pobolewają minimalnie jest senność ale mdłości zmniejszyły się o 3/4 nie wiem czy mam się martwić a wizyta dopiero w czwartek boję się jak cholera, ze serduszka nie zobaczę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milka napiszę Ci jutro co wyszło na mojej wizycie. Dziś przeczytała, ze pod koniec I trymestru objawy typu bolesność piersi, mdłości, zmęczenie przechodzą. Ogólnie to podobno II trymestr jest piękny, bo dolegliwości nie ma, brzuszek rośnie, czuć ruchy i jeszcze nie jest ciężko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ech laski dobrze, że jest ten topik i zawsze jak jedna fiksuje to reszta sprowadza ją na ziemię:) mam nadzieję, że następnym razem będziemy wszystkie przed porodem fiksować a nie z innych przyczyn:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przepraszam ze wczoraj iepisałam ale pozno wrocilam w dodatku przyjechala moja siosra z norwegi ispedzilismy razem pozny wieczór. Ja po wczorajszej wizycie jestem uspokojona i szczesliwa.Robił mi usg i widzialam zarodek i serduszko. Dzidzius ma prawie 15 mm:) o DZIWO BADANIA wszystkie czyli mocz i morfologie mam dobrą nawet bardzo a tak sie martwiłam. Teraz mam juz karte ciazy:) Dostałam tez kolejne zdjecie usg:)Nastepna wizyta 12 stycznia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam z rana. Stella- mnie tez endo zwiekszył dawkę euthyroxu z 50 na 75 . 5 stycznia idę na kontrolę i też zrobię TSH i FT4. Nenia- świetna wiadomość. Już stres opadł. Ja chodze spać z kurami o 19 już ledwo patrzę na oczy potem w nocy wycieczki do łazienki wstaję 4 lub 5 rano. Muszę kawki sie napić. Miłego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to widzę nie jestem sama. Wycieczka do łazienki po 4 i koniec spania :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nenia - super! Gratuluje! Haha ja tez od kilku dni wstaje w nocy do lazienki - dzis o 3 :-) i w ogole budze sie w nocy. Tylko jakos nie wiazalam tego z ciaza :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stella mi od 6 do 8 tyg dokuczała straszna bezsenność. Budziłam się w nocy i wierciłam 2 godz. Nie wiem czy to przez ciążę, ale miałam z tym straszny problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzien dobry z rana widze ze nie ja tylko mam problem ze spaniem u mnie to samo 2-3 w nocy budze sie i krecenia 2 godziny, w pierwszej ciązy miałam to samo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zgłupiałam. Poleciały mi wyniki hormonów tarczycy. Zadzwoniłam do endo, a ona mi mówi, że wyniki są dobre i żebym nie zwiększała dawki leku. A ja wyraźnie gorzej się czuję i intuicja mi mówi, że powinnam wejść na wyższą dawkę. No i nie wiem, co robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny Amelia1975 mam do Ciebie pytanie dot.euthyroxu, a raczej metody jego brania. Też biorę od niedawna w dawce 0,25. Lekarka kazała mi go brać na czczo, a dopiero po pół godzinie mogę coś zjeść :/ Całkiem rozwala mi to dzień, bo jak rano nie zjem, to mdli mnie okrutnie do 14 (a jeszcze niedawno się martwiłam, że mdłości mnie nie dopadają...). Próbuję wstawać rano, brac tabletke i jeszcze pospać, ale słabo to wychodzi. Jak go bierzesz? Masz może jakiś inny patent?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jsuje
Mati2011 - założycielka topicu to oszustka. http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=5061477&start=90 jest tu jej wpis na stronioe 4. Na tym topicu pisze ze to jej pierwsza ciaza a tam pisze ze ma juz corke. Do tego pisze ze 4 lata temu stracila meza a teraz ze sie staraja juz 3 lata. Paranoja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oby_lipcóweczka - ja też biorę euthyrox, też rano na czczo co najmniej 0,5 h przed śniadaniem jakie miałaś wyniki, że dostałaś 0,35? Amelia - jakie Ty masz wyniki hormonów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stella i Lipcówka Ja wyniki mam TSH -1,28 a FT4- 1,00. Podobno ok ale endo i tak zwiększyła mi do 75 dawkę. W styczniu jak zrobię badania zobaczymy na jakim poziomie stoją. Biorąc euthyrox czuje sie ok ale jak zaczynałam od dawki 25 to nie czułam się za obrze i tsh miałam 3,960. Tak biorę na czczo 30 min przed posiłkiem wtedy wchłania się w organizm lek. Niestety trzeba to przetrzymać, wiem że jest ciężko. Ja natomiast rano zmuszam sie do jedzenia bo nie mam ochoty za to po południu jem jak najęta nawet w nocy bo mnie ssie. Nie zwiększajcie same dawek tylko lekarz może to zrobić. A jakie Wy macie wyniki hormanów???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×