Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Mati2011

*****************LIPIEC 2012***********************

Polecane posty

Gość strzałka :)
oby_lipcóweczka super!!!! dzięki :D jutro mąż wypyta w pracy jak to z tym ubezpieczeniem jest i jeśli nie da sie go zmniejszyć do ok 50zł to się zarejestruję, bo szkoda kasy ;) za wizyty u gina i tak płacę ponad 100zł, więc takie ubezpieczenie jest mi kompletnie nie potrzebne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość strzałka :)
powiedziałam mężowi, żeby dowiedział się jak to z tym ubezpieczeniem i jeśli nie ma jakiegoś normalnego ok 50zł to ma mnie wypisać i pójdę do PUPu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze, u mnie 9t 5d :-) Jeszcze 3-4 tygodnie i koniec pierwszego trymestru W zeszłym tygodniu strasznie spałam Dzisiaj jestem całkiem ożywiona Brzuch mnie czasami nadal boli, ale głównie przy siedzeniu, jak leżę zwykle jest ok, a najważniejsze, że w nocy jest ok, więc śpię świetnie :-) Tylko wieczorem i rano sikam po kilka razy, co mojego męża rozśmiesza Muszę przeorganizować ciuchy pracowe, powyciągać jakieś spódnice i sukienki i pochować spodnie, bo w mało których jest mi wygodnie Mój brzuch nie jest jakiś specjalnie duży, ale wcześniej nie było go wcale, a teraz jest, więc się w spodnie kiepsko mieszczę No i w ogóle przytyłam ze 2 kg, co jest średnio fajne, no ale cóż Zabawne, że zwykle jak zdarzyło mi się przytyć, to zwykle w biodrach i tyłku, a teraz mam wrażenie, jakby wszystko szło mi w brzuch :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a nie wiecie czy można w ciąży brać znieczulenie u dentysty? Pytam bo od jakiegoś miesiąca boli mnie dziąsło w jednym miejscu a dzisiaj to nawet krwawiło, kiedyś miałam tam torbiela pod zębem i właśnie w tym miejscu. Na żywca nie pójdę, najwyżej poczekam do wakacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzałka- ja jestem zarejestrowana w UP, u męża natomiast ubezpieczona jestem w Pzu ze składką 50 zł mąż także. Ciąża to nie choroba i nawet jak by coś sugerowały Ci u Urzędzie to powiedz że chętnie pójdziesz do pracy bo kasa Ci się przyda na dzidziusia.Mi natomiast sugerowały małpy że powinnam sie wyrejestrować bo jestem w ciązy i nie jestem zdolna podjąc pracy i żeby mąż mnie wciągnął w swoje ubezpieczenie. Wkurzyłam się i poszłam na skargę na tą panią. I ona dostała ochrzan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lipcówka 2012
Neli 8 W ciązy można niby robić wszytsko u dentysty ale bardziej polecaja II trymestr jest podobno najbezpieczniejszy jezeli chodzi o znieczulenia i wykonywanie wszelkich zabiegów. ja czekam do początku II trymestru bo jetsem umowiona z dentysta na wyrwanie ósemki ale troche sie boje , jak mi nic nie bedzie to poczekam do konca ciązy, w poprzedniej ciązy robiłam zeba w 6 miesiacu wszystko było ok 2 razy znieczulenie brałam. POdobno zakażenie zeba jest gorsze od znieczulenia bo zatruwa organizm przedostaje sie do dziecka. Poki co płócz sobie buzie naparem z szałwi mi pomogło. POzdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Neli 8 W ciązy można niby robić wszytsko u dentysty ale bardziej polecaja II trymestr jest podobno najbezpieczniejszy jezeli chodzi o znieczulenia i wykonywanie wszelkich zabiegów. ja czekam do początku II trymestru bo jetsem umowiona z dentysta na wyrwanie ósemki ale troche sie boje , jak mi nic nie bedzie to poczekam do konca ciązy, w poprzedniej ciązy robiłam zeba w 6 miesiacu wszystko było ok 2 razy znieczulenie brałam. POdobno zakażenie zeba jest gorsze od znieczulenia bo zatruwa organizm przedostaje sie do dziecka. Poki co płócz sobie buzie naparem z szałwi mi pomogło. POzdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej! jestem w 14tc i 3dni wiec moj termin proodu podobnie jak u was dziewczeta ok.1 lipca!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lipcówka 2012 ja w zeszłym roku zdecydowałam się na usunięcie wszystkich ósemek na dole rosły tak duże, że nie mogły sie wybić i była ropan a do góry się psuły została mi jeszcze jedna ósemka do góry do usunięcia ale po tym co przeszłam a czego nikomu nie życzę tak szybko się nie zdecyduje oczywiście nie straszę cie każdy ma inaczej ja miałam po prostu wybitnego pecha i nie raz ryczałam po wyrwaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki dziewczyny za odp., pewnie sie wybiore bo z zębami nie ma co zwlekać ciąża czy nie ciąża... :/ mar_ka nie przejmuj się mi wywaliło brzucha dopiero gdzieś tydzień temu, wcześniej wydawał mi się bez zmian ale na to moje zdjęcie to normalnie się patrze i uwierzyć nie mogę bo pod ubraniem jakoś sie chowa, a jak siostrze pokazałam to zdjęcie to ona powiedziała "o ja, ale duży, a później jak przesunełam do góry i zobaczyła moją twarz to była w szoku że to mój...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sorry samo sie drugi raz zamiescilo to o dentyscie. Chcialabym juz ten 2 trymest, kiedy tyle rzeczy wolno robic bez obaw :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez miałam mialam likwidowaną ósemke wiec wiem ze to nic przyjemnego akurat po pierwszej ciązy i do tego karmilam piersia na szczescie obylo sie bez antybiotyku, wiec dlatego poki nie puchnie , nie ropieje chyba go usunę po ciązy. poza tym w tamtym roku spotkałam sie z przypadkiem że dziewczyna trafiła do szpitala w 3 miesiącu ciązy zaraz po wyrwanym zebie i poroniła nie wiem czy to zbieg okolliczności, czy to mialo jakis wpływ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Ja uwazam.ze o wiele gorsze sa popsute zeby dla rozwijajacego sie plodu niz to ze pojdzie sie do dentysty i powie sie ze jest w 1 trymestrze ciazy.. O zeby nalezy dbac cala ciaze..Wpadlam zobaczyc co tam u was..Mnie od 3 dni meczy okropna zgaga :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja miałam tak, że pierwszą dolną ósemkę dentysta usunoł bez problemu, drugą górna miałam szytą bo okazało się, że ząb tkwił w przetoce nosowej i jak zatkałam nos i dmuchnełam to całe powietrze uciekało dziurą po zębie:( do tego odrazu antybiotyk dostałam i musiałam bardzo uważać na resztki jedzenia itp żeby tego czasami operacyjnie nie musiałam mieć zamykane no i ból bardzo silny jak znieczulenie puściło, utrzymywał sie ponad tydzień i ciągle na silnych przeciwbólowych. druga dolna ósemka to też masakra po usunięcia na drugi dzień dostałam gorączkę szybko do dentysty okazało się, że zakażenie antybiotyk gorączka prawie 40stopni kilka dni dochodziłam do siebie do tego doszedł taki szczękościski, że jeść nie mogłam ryczeć się chciało z głodu a buzi za chiny nie szło otworzyć:( Została mi jeszcze jedna ósemka do góry ale jak mi dentysta powiedział, że prawdopodobnie też tkwi w przetoce nosowe to sobie odpuściłam na razie muszę się kiedyś zebrać na odwagę ale jeszcze nie teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Neli8 dzięki:) to mój pieszczoch wiewiórka syberyjska zwana burundukiem:) w sklepie zoologicznym nikt by jej nie kupił bo miała obgryzione uszy więc ja przygarnęłam :) Dostarcza nam nie złej rozrywki skacząc na lustro albo z stołu na fotel w który nie trafia:) nie wspominając o tym, że zawsze zamoczy ryjek w herbacie wyciągnie cytryne i z nią ucieka:) Czasami się zastanawiam po co mi dziecko przecież już jedno mam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też już mam jedno dziecko na głowie- mojego narzeczonego :) ciągle tylko: kiciu w co ja mam sie ubrać, znajdź mi jakąś podkoszulkę, poszukaj spodni, albo jak jedziemy gdzieś to w połowie drogi przypomina sobie że nie wziął telefonu ale na jego szczęście ma mnie i zawsze wiem że jak ja nie wezmę jego komórki do torebki to pojedzie bez telefonu. Śmiać mi się zawsze chce z niego bo ma 30lat a taki pieszczoch i wogóle czasami się zachowuje jak dziecko ale go uwielbiam... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość strzałka :)
Hej dziewczyny, miałam dziś wizytę :) z maleństwem wszystko ok, okazało się, że to już 10t3dc a termin mam na 29.07 (już oficjalnie heheh) więc jednak lipiec a nie sierpień :) maleństwo ma 3,5cm i dobrze się rozwija :) a torbiel zaczęła się zmniejszać ale nadal ma 7cm, tyle, ze trochę sflaczała, nadal mam leżeć, ale już jestem spokojniejsza, że z maleństwem wszystko ok. Teraz mam 20.01 wizytę na markery. Amelia1975 to już zgłupiałam, nie wiem w takim razie czy mówić o tej ciąży, czy lepiej nie tylko dopiero jeśli znajdą mi pracę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lipcówka...kasia
Hej dziewczyny :) Pisze rzadko ale czytam was codziennie. Kurcze ale macie już duże brzuszki, ja mam średnią piłeczkę. U mnie dziś 13t 2d, Wczoraj byłam na wizycie i maluszek ma sie dobrze. Ma już 6,5 cm i widziałam jak ssa paluszka i wierzga nóżkami :) cudowne uczucie, życze wam podobnych niespodzianek na wizytach. Nie moge doczekać się aż poczuje jak się rusza, to dopiero bedzie cudowne... Pozdrawiam wszystkie stałe i nowe przyszłe mamusie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cieszę się dziewczyny że u was wszystko w porządku, ja idę za tydzień i już się doczekać nie mogę bo w końcu je zobaczę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam wizytę teraz 12 stycznia też nie mogę się już doczekać wiecie jak to jest dopóki nie czuje się ruchów to zawsze każda wizyta to jakiś strach czy wszystko ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość strzałka :)
Milka dokładnie, a mi jakoś mdłości ustąpiły i bóle brzucha, i normalnie bałam się trochę tej wizyty... a jak zobaczyłam dzieciaczka co w miejscu nie ustał, tylko cały czas się ruszał to w prawo to w lewo to aż mi się cieplutko zrobiło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strzałka:) a który ty masz tydzień? Bo mi mdłości ustapiły jakiś czas temu juz mdli mnie tylko jak mam pusty żołądek z rana znaczy koło 11.00 jak wstanę:) A Brzuszek boli tylko jak wejdę na 4 piętro z jakimiś cięższymi zakupami, w zasadzie powiem Wam, że konkretne powalające mdłości miałam przez jakieś 2 tyg później sie to zmniejszyło i tylko z rana albo wieczorem mnie dopadały no i została senność ból piersi i takie tam ale generalnie jest to już słabe. Jedno z czego się cieszę to, że ta senność mija bo funkcjonować się nia dało normalnie zasypiałam w każdym miejscu a z ostatniej wizyty lekarskiej wynika, że teraz miała bym 11+3 tydzień ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość strzałka :)
Milka ja mam 10+3 (znów się przesunął termin porodu, tym razem na najbardziej prawdopodobny) i mdłości i tego typu objawy ustąpiły ok 2 tygodnie temu. teraz czasem mam ale lekkie, oczywiście senność, otępiałość itp zostało :) ale gin powiedziała, że to normalne i wszystko jest ok, więc mnie pocieszyła :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×