Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Mati2011

*****************LIPIEC 2012***********************

Polecane posty

Gość izzkka77
No to faktycznie długo musiałaś czekać. Ale grunt że jest wszytsko dobrze. To w takim razie rozpoczełaś juz II trymest jak się dobrze orientuję?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczej napewno :) ale wraz z tym drugim trymestrem pojawiła się zgaga i wzdęcia :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ne li8 gratuluję!! :) I podziwiam twoja cierpliwość, ja pewnie bym nie wytrzymała i poszła prywatnie. A ja mam jutro usg genetyczne i teraz zaczynam się stresować. Chociaż po każdym badaniu do tej pory wychodzę jak na skrzydłach, bo jak widzę maleństwo, to tak mi się mordka cieszy, że hej :) Ostatnio uznałam, że kobiety w ciąży powinny mieć usg codziennie na żądanie: wstajesz, myjesz się, ubierasz i idziesz zobaczyć swojego maluszka :) Taki rytuał ciążowy :) U mnie koniec 12 tyg, a brzuch mam wieeeelki! Jak mnie dzisiaj brat zobaczył (ojciec dwójki dzieci) w dopasowanym golfiku, to patrzył, patrzył i "ale Ty masz wielki brzuch". No i ma facet rację. No ale to może przez mięśniaka, który teraz jest wielkości dzidzi. To w sumie chyba tak wielkościowo teraz, jak bliźniaki. Poza tym się martwię, bo brzuch dość mocno pobolewa, a wieczorem to już całkiem twardy i duży. Ale jutro inny lekarz, więc może inne spojrzenie na sytuację i coś wymyśli, bo ile można no-spę brać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Neli - super! gratulacje! Ja jeszcze ponad tydzien do usg - chcę już! Nie wiem dlaczego, ale jestem strasznie niecierpliwa i niespokojna, mimo że to moja pierwsza ciąża, więc nie mam żadnych traum na tym tle (tfu tfu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Neli a jak Twoj brzuch? Moglabys wstawic zdjecie? Jestem o 3 dni do przodu i zastanawiam się czy tylko mi jakoś nie chce rosnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wstawiałam zdjęcie jakiś tydzień temu, znajdziesz na poprzednich stronach :) brzusio okrągły, dzisiaj w rejestracji nawet obsłużyli mnie bez kolejki, zdziwiłam się ale nie narzekam :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jest na 35 str :). Ostatnio też robiłam zdjęcie ale według mnie się nie powiększył przez ten tydzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no neli !!! to korzystaj z przywilejow ile sie da kobieto:):):):)):) mar_ka mowie ci nie przejmuj sie i nie porownywaj , bo nie ma po co mam ciemne uplawy.. tak jak mowil lekarz ze pozosztala w macicy krew bedzie powoli "usuwac"....... ah no i NEli8 gratuluje pieknego usg juz 76mm no no , jestes jakies poltora tygodnia do przodu z tygodniami w stosunku do mnie.... oby lipcoweczka.... ja mam tri-test czyli usg genetyczne 25tego stycznia...tez mam fife czyli ze boje sie troche.. szczegolnie po jazdach jakie mialam...no ale coz zrobic....trza czekac i tyle..... mam nadzieje ze nie znajde sie w sytuacji by podejmowac jakiekolwiek decyzje :/ STella... mysle ze teraz to kazda troche swiruje.. i argumenty ze to nie ma sensu nic ni epomagaja...... ja to sie wogole jakos licze z tym ze wszystko moze sie skonczyc....lekarz powiedzial ze mielismy duuuzo szczescia ale ryzyko nie minelo.... ciekawa jestem czy to lozyko sie zabliznilo czy nie...... a wyobrazacie sobie ze ostatnio musialam ciotce meza i tesciowej tlumaczyc ze lozysko to takia jakby gabkowata masa przyklejona d sciany macicy i polaczona z dzieckiem przez pepowinie ... BO IM SIE WYDAWALO ZE LOZYSKO OTACZA DZIECKO!!!!!!!!!!!!! O BOOOOOOOOOOOOOOOOOOOZIUUUUU GDZIE JA ZYJE!!!!!!!!! i nie wierzyly jasna cholera! dopiero musialam na google definicje lozyska i fotki i rysunki.....i dopiero zbaczyly ze to taka plazma przylegajaca do macicy....... po tesciowej to sie spodziewalam bo to taka prosta, nieuczona kobita,......matka wloszka i kura domowa.... ale ciotka antonella....to juz taka bardziej pani ou eu! eheheh... no ale to chyba tylko dlatego ze pracuje w chikowym sklepie i teraz tak wyelegantniala..... ale takiej ignorancji sie nie spodziewalam,,,,,,,,, wrawdzie ja tez nie wiedzialam dokladnie co i jak...no ale jak ja tlumaczylam a one ze nie ze ich to nie przekonuje tomialam ochote ich popukac w leb!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam pytanko.......jak sie ma zagrozona ciaze i takie tam problemy nie mozna uprawiac seksu....czy ktoras z was pytala lekarza co tak wlasciwie szkodzi....czy ze tak powiem tam i z powrotem penisa czy tez skurcze pochwy przy orgazmie.... bo ja ostatnio to mialam nawet dziwne sny przez jakies 3 dni..... teraz mi przeszlo ale balam sie ze ewentualne podnecenie moze wywolac jakies tam skurcze i szkodzic dziecko.... czy to nie sa paranoje.... a dzis czuje klucie w dole brzucha.... czy to cos znaczy....takie uklucia....niezbyt przyjemne ale nie jakos bardzo bolesne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oooo Neli8 to wlasnie twoj brzuch byl... pytalam sie wczoraj o to czyje to wielkie brzuszysko.... no ja sie nie dziwie ze cie obsluzyli bez kolejki hehehehehehe masz naprawde duzy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izzkka77
elita83 jeżeli ma się ciążę zagrożoną to trzeba się niestety wstrzymać od uprawiania sexu do czasu aż lekarz zezwoli. Ja mam jakąś tam infekcję i też narazie muszę się wstrzymać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izzkka77
aha i zapomniałam dodać że cieszę że wy już macie brzuszki bo mi tam narazie nic nie urosnął i wogóle ważyłam się ostatnio u lekarza i nie przytyłam ani kilo, masakra a przecież normalnie jem. A co do objawów to mnie też męczy zgaga a jestem jeszcze w I trymestrze hehe ale już niedługo doczekam II a badania prenatalne ja mam 21 stycznia więc też sie boję ale mam nadzieje że bedzie wszytsko ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość strzałka :)
hej dziewczyny, ja nie robię testu Pappa, bo lekarka zostawiła do mojej decyzji bo to kosztowne badanie i nie jest konieczne, nie widzę sensu go robić skoro robię te całe "markery" (też je robicie? bo moja koleżanka nie miała tego badania między 11 a 13, u mnie są one dodakowo płatne i nieobowiązkowe) strasznie bolą mnie plecy, normalnie nie do wytrzymania... czasem tak, że aż nie mogę się poruszyć... Neli fajnie, że masz już brzuszek, ja mam mały jak na razie, ale już coś wystaje ;) Stella mam to samo,ze nie mogę się doczekać kolejnych USG kiedy zobaczę dziecko i dowiem się, że wszystko ok... izzkka w I trymestrze wiele dziewczyn chudnie, więc nie przejmowałabym się tym, że nie tyjesz ;) ja z kolei na samym początku ciązy utyłam od razu 5kg a teraz schudłam 2 - a jem tak samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie robiłam testu pappa. Usg genetyczne wykazało, że dzidzia jest zdrowa, więc nie chce obciążać aż tak portfela. Ten test kosztuje koło 200 zł, a z tego co czytałam to niewiele kobiet decyduje się na niego. No chyba, że są zastrzeżenia i trzeba. Ja na lekarza ostatnio wydaje majątki, bo oprócz wizyty 100 zł muszę robić posiew, który kosztował mnie 120 zł i leki kolo 50 i tak 2 razy w miesiącu, więc to jednak spora kwota. Jeśli chodzi o wagę to też jestem załamana, bo nic nie tyję. Wczoraj się ważyłam i ważę 46 kg. Od początku ciąży schudłam 6 kg i waga ani drgnie :/ może i dlatego nie widać brzucha. Wizytę mam dokładnie za tydzień, więc też nie mogę się doczekać. Na szczęście wczoraj moja córka dała mi znać, że wszystko u niej ok, bo tylko wstałam, odwiozłam mężą do pracy i od razu do wc wymiotować :P Na szczęście szybko przeszło :) a na tej wizycie Pani doktor będzie mogła już potwierdzić (mam nadzieję), ze to panienka :) a wczoraj byłam na zakupach i kupiłam córce całą torbę ubranek. Nie mogłam się powstrzymać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ma_rka 46 to bardzo piekna waga - moze na poczatku liceum tyle wazylam ;-) u mnie wychodzi ok 1,5 kg na plusie, ale to moze byc rownie dobrze od lezenia jedzenia i braku sportu. Co do brzucha wczesniej mialam wrazenie, ze mi sie zrobil, a teraz juz mi sie wydaje mniej wypukly. Ale to moze dlatego, ze od kilku dni ciagle leze, a wczesniej bylam bez przerwy na nogach. No nic, byle do usg :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elita sex w zagrożonej ciąży nie jest wskazany ze względu na skurcze macicy podczas orgazmu one mogą byc niebezpieczne wiem bo zarówno w I ciąży jak i teraz niestety nie mogę uprawiać sexu a mam coraz większą ochotę i powiem szczerze, ze robię ostatkiem sił aby nie złamać lekarskiego zalecenia wiem, że to śmieszne ale to chyba przez hormony sex nawet mi się śni. Dziewczyny ja usg mam jutro wieczorem generalnie się troszkę boję ale to chyba normalne wczoraj miałam straszną zgagę cały dzień aż mnie wszystko w środku bolało:( Stella jak tam bóle podbrzusza? Mnie wczoraj bolało nie wiem dlaczego bo nic nie robiłam nie był to mocny ból raczej takie nie duże kłucie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milka - juz prawie nie mam tych boli. Czasem tylko taki tepy ucisk po calosci, moze to to rozciaganie. Nie chcialabys w akcie solidarnosci przesunac usg na 18/01? ;-) A powaznie - trzymam kciuki - dawaj od razu znac co i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też ostatnie 2 dni miałam lekkie bóle. Jakby skurcze. Co 5 min przez sekundę zakuło i przechodziło. Miałam już dzis iśc na wizytę, ale wczoraj przeszło i jest ok, więc nie przesuwałam tej wizyty. Też mam wizyte 18.01 :) jeśli chodzi o wagę, to ja nawet w liceum tyle nie ważyłam :P i szczerze mówiąc ciężko mi z tą wagą. Wszystko ze mnie spada, buzi chuda i ogólnie źle się czuję tej skórze... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stella wybacz ale tak bardzo nie mogę się doczekać usg żeby dowiedzieć się czy wszystko ok, że raczej go nie przesunę nawet w akcie solidarności:) A te bóle to takie dziwne kłucie i byc może to dlatego, że się wszystko rozciąga nie wiem na prawdę zobaczymy jutro wizyta dopiero po 19.00 ale na pewno dam znać mam nadzieję, że wrócę z kolejną fotką teraz to 12 tydzień powinno być wszystko juz ładnie widać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny nie przejmujcie się tym kuciem i bólami podbrzusza, ja też miałam je ostatnio i przez święta, tak od czasu do czasu brzuch się odzywał a jednak wszystko dobrze, pewnie to jest normalne :) ja czasami miałam taki ból jak na okres ale nawet nie dopuszczam myśli że mogłaby się pojawić jakaś krew no i jest w porzo :). Weźcie, jaką wczoraj miałam okropną zgage, zaraz po paru minutach zrobiło mi się niedobrze i już myślałam że wyrzuce coś z siebie bo wszystko mi w gardle stało, fu.... :/ ale sie położyłam i jakoś zasnelam. Nie rozumiem, w 4mies bardziej mi dokucza niż w 2 czy 3 a ja się głupia cieszyłam że 9mies bebe miala lajtowe... Ja niestety przez ostatnie 3 tyg przytyłam 2kg i wcale się nie ciesze bo i tak mam nadwage a tu mi jeszcze leci do góry :((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny jak mocno boli was brzuch to bierzcie no-spe. Jest rozkurczowa i na wszelkie takie bóle wskazana. Ja brałam podczas plamienia, kiedy macica się skurczała, a jak mnie mocno boli brzuch to teraz też czasem wezmę, żeby dzidzi nic nie uciskało, nawet macica :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No - spa przez swoje działanie rozkurczowe podobno często skutkuje zaburzeniami napięcia mięśniowego u dzieci. Więc niby można brać, ale bez przesady. Tak przynajmniej słyszałam. Mnie jeśli boli, to na tyle delikatnie, że to i tak nie wymaga nospy. Mam nadzieję, że mi to gardło z katarem wkrótce przejdzie, bo już się to robi z lekka nudne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja po usg prenatalnym. Chłopak, chłopak, chłopak!!!!!!!!!! :) Z małym wszystko ok, dzisiaj ostatni dzień 12 tyg, a pan doktor zrobił mu zdjęcia w 3d, na których dokładnie widać pondolka :) Całe badanie trwało i mnie prawie godzinę, bo sporo parametrów trzeba pomierzyć, a maluch nie ułatwiał, ssał kciuka, zasnął i miał wszystko gdzieś. No a ponieważ mam mięśniaka, to samo badanie było utrudnione, bo mięśniak się pchał na wizję, więc na zmianę dowcipnie przez brzuch, wstawałam, chodziłam, skakałam, zeby malucha obudzić, ale on spał :) Badania wyszły dobrze, daja one 80% pewności, a jutro robie jeszcze test pappa, który zwiększa pewność do 90%. Ale nie wiem ile kosztuje, bo nie mogę się dodzwonić do kliniki. Usg wyszło 160zł. No i ten lekarz powiedział, ze ze względu na mięsniaka powinnam przyjmować leki na podtrzymanie, więc jutro ide do mojego lekarza, niech mi coś zapisze. Skoro sam kazał to skonsultować, to mam nadzieję, ze mi coś da. I mam nadzieję, że donoszę maluszka dość długo, żeby urodził sie zdrowy. Teraz mały ma 5,8 cm (przez tydzień urósł z 4,1 zuch) a mięśniak 4,7 (2mm przez tydzień). A termin z usg z 26 na 22 lipca. Aj, ale sie rozpisałam :) Mój M. chciał od zawsze córkę, a dzisiaj sie dowie, że to chłopak. Dam zdjęcie i zobaczę, czy sam ptaszka zauważy :) W rodzinie mamy 2 dziewczynki, to pierwszy facet, więc będzie szaleństwo. A ja czułam, że to chłopczyk, chyba pora mysleć nad imieniem, bo od zawsze było tylko dla dziewczynki :) Chłopak, chłopak, chłopak!!! :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oby_lipcóweczka gratulacje serdeczne!:) ja w poniedziałek jadę na jakies badanie ale nie wiem jakie jutro mam kontrolę u mojego gina więc się zapytam co to ma być, może też poznam płeć ale by było fajnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milka dzieki za wyjasnienie i solidarnosc, wlasnie o to mi chodzilo....... wiedzialam ze nie wolno i juz , ale chcialam wiedziec dlaczego.... milka, mar_ka mnie wlasnie tez tak klulo w brzuchu wczoraj , a wieczorem wogole czulam sie bylejak, wiec jak odeszlam od pc to potem sie polozylam zaraz i zmierzylam temperature, mialam prawie 37 wiec bylam troszke cieplejsza nic normalnie.. ale nie wiele! neli, po twojej wypowiedzi sie uspokoilam co to tych ukluc w brzuchu.... ale wlasnie dodam ze mam takie bardzo ciemne uplawy, czyli jak mi mowil lekarz ta skrzepnieta krew wyplywa powoli, wiec sie chyba zabliznia ta pinda-rana po odklejonym lozysku... a wlasnie sie dowiedzialam dzis ze kolezanka z LO jest w 11 tygodniu, ma juz jedno dziecko a druga ciaza byla pozamaciczna... wiec tez przejscia.. NEli8 nie zazdroszcze zgagi i mdlosci... ja puk puk odpukac na razie lepiej.... oby_lipcoweczka!!!!!!!!!!!! gratulacje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ahhaha pondolka :):):):):) juz cie widze jak kicasz po gabinecie ahahahhaha..... a to wczesnie ci zrobili tro prenatalne... ja tzw tri-test mam 25go. i kurcze wczesnie widac plec skoro juz w 12 tygodniu!!!!!!! mamy pierwszego kawalera !!!!!!! pokaz fotke!!! tez chcemy zobaczyc ptaszkaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!! chcemy ptaszka , chcemy ptaszka!!!!!! a mozesz mi wytlumaczyc oby_lipcoweczka co to wlasciwie ten miesniak, z czego sie bierze i z czym sie je.... alem ignorantka.... jak wpisze w google miesniak to mi wyskoczy zapewne ale chcialam twoja osobista definicje poznac:) glodnam......kto podrzuci pierogi z miesem i kapusta.. oooooch jak mam ochote na polskie zarcie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elita83 mięśniak to takie bydlę z tkanki mięśniowej, które robi się z zaburzeń hormonalnych, albo "z niczego". Wiedziałam o nim od 2 lat, na początku miał 1,5 cm i każdy lekarz mówił, że nie będzie problemem w ciąży. Nawet ten mój gin jesienią, jak miał 2,5cm powiedział, że spokojnie możemy sie starać, że go nie ruszamy. A teraz bydlę ma 4,7 cm, rośnie i nic z nim nie można w ciąży zrobić, a grodzi zakażeniem, przedwczesnym porodem itd :( A mały pindolek bardzo mnie zaskoczył, nie spodziewałam się, że już dzisiaj płeć poznam. Mój M. jak wrócił z pracy dostał przed oczy fotki i pyta, co to jest. A ja z tych emocji, zamiast powiedzieć, żeby sie przyjrzał (i sam zobaczył ptaszka) to wypaliłam "jak to co? twój syn" :) Postaram się zrobić fotkę telefonem i zamieścić na wrzucie, może podołam, zobaczymy, jak zdjęcie zdjęcia wyjdzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elita83 jeszcze doczytałam z tym tri testem, że masz mieć (to badanie między 14 a 20tyg). Ja też miałam mieć, ale ten lekarz dzisiejszy mi wytłumaczył, że ono daje 60% pewności, a to usg 80% plus dodatkowo 10% test pappa z krwi jutro, ale te badania są 11-13 tydzień, więc teraz w sumie mogę uzyskać pewność na 90%, a badanie 14-20 tydz. 60%, więc już bez sensu będzie je robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem juz po genetycznym. trwalo z 15 min i robil je moj ginekolog, ufac mu czy isc do genetyka?chociaz nie wiem czy w ogole taki jest u mnie w miesce gdzies, badanie bylo 3 d ale nie znam plci, zaplacilam 150zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×