Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Mati2011

*****************LIPIEC 2012***********************

Polecane posty

wypisuj sie i wyplakuj do woli kochana...jak widzisz ja wylewam tutaj wszystkie swoje zale.... a jeszcze inne na marcowkach 2008 ( bo tam sie "narodzilam") , nie wiem nawet czy ktos czyta , ale mnie lepiej:) jestem zdania ze wystarczy zachowywac sie kulturalnie i mozna pisac co sie chce , wiadomo kazdy jest inny i ma inne zdanie..._) co do plci.. no to byc moze sie dowiesz..a ktory to tydzien?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madlen28
dzięki elita83 :) A ja właśnie przedwczoraj zaczęłam 13 tydzień, a tak mi czas sie dłuży że hoho. Patrze sobie na allegro ciuszki i inne gadzety dla "fasolki" - bo tak razem z córcią i mężem nazywamy nasze maleństwo , i oprzeć się na razie muszę pokusie kupna czegokolwiek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elita wiesz co w Danii jest calym rokiem chlodno tu lata joko tako nie ma no i zimy tez nie no moze troche sniegu spadnie ale to troszke. ale tez wozek kupilam bo na swieta w pl bylam to wiesz.... teraz moj M jedzie na tydzien sama zostaje :-( ja to juz bym wszystko kupowala :-) madlen przykro mi z powodu babci. no ale widac tak mosialo byc wkoncu miala swoje lata musi odpoczac teraz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madlen28 trzymaj się jakoś. U nas też się tak przytrafiło, że na samym początku ciąży jak jeszcze nie wiedzieliśmy o dzidzi to zmarł dziadek mojego narzeczonego, nie wiem o co to chodzi o równowage w rodzinie czy co... Elita powiem Ci, że jak ubiore dzinsy to nie widać że to ciąża, oczywiście w leginsach i długim swetrze już widać sporą piłkę ale w dzinsach widać większy brzuch ale troche one go spłaszczają i juz nie jest taki okrąglutki. Dlatego na zajęcia chodze w dzinsach bo po co wykładowcy mają wiedzieć o ciąży, chociaż i tak juz kończe studia, zaa tydzień mam ostatnie zajęcia a później to już tylko obrona :(( smutno mi jak sobie pomyśle że te 3,5 roku studiów za mną, teraz już się nie mysli o tych egazminach, stresie i poprawkach tylko a dobrej zabawie i znajomych. No a pewnie połowa jak nie więcej mojego brzucha to moje sadełko, wiecie nazbierałam tego przez kilka lat żeby dzidzi nie było zimno w zimie ;p. Ostatnio czytałam w necie, że jak nasze mamy miały rozstępy po ciąży to nas też żadne kremy nie uchronią przed nimi, no wiec zapytałam mamę czy zrobiły jej się rozstępy, odpowiedziała że przed ciążą miała już rozciągnięty brzuch i że nie ma rozstępów po naszej czworce. No to ja na to- aha to dobrze bo ja też się latami do tego przygotowywałam i rozciągałam po trochu brzucha :p. Nie jestem jakąś laseczką z rozmiarem 36 czy 38, przed ciążą chodziłam w 40-42, a teraz chodzę w spodniach sprzed mojej wakacyjnej diety, w której schudłam 10kg i kurde te spodnie już się robią ciasnawe, musze się zacząć rozglądać za ciążowymi. Dzisiaj byłam oddać krew do badania, wydaje mi sie ze za każdym kolejnym razem już mniej się boje tej igły i mniej boli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja to w dzinsy swoje juz dawno sie nie mieszcze moze tylek wloze i rozporek zapne sle guzikow juz nie... z tego powodu kupilam sobie kilka par leginsoe i w nich smigam juz 4 kg przytylam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to trzeba sie ruszyc z lozeczka bo obiecalam mojemu M ze zrobie dzis kopytka z sosikiem wiec trzeba zaczac cos robic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no madziaz rob kopytkja rob , bo sie elita na obiad wprosila!!!! ja juz kuchni tesciowej nie moge.... bleeeeeeeeeee chce do pl..... na ruskie pierogiiiiiiiiiii eh lepiej nie myslec, bo dzis mnie mdlosci mecza.. moze dlatego ze nie spie.... cholera to juz chyba lepiej przespac... tak jak kaca... neli8 , sadelko mowisz.. no nie wiem nie wiem!!!! tez myslalam ze moj to po prostu moj brzuch ze slabymi miesniami brzucha.. ale jak sie dowiedzialam ze stracilam 4 kg....to juz chyba sie przekonalam ze t jednak juz rozciagnieta macica..... chcialabym troche odpoczac od tej ciazy i tych dolegliwosci.. tak z tydzien.... madziaz.. to jak tam u ws zimno to doby sie przyda, no a dobrze zrobilas ze kupilas wozek! w pl sie wszystko bardziej oplaca, szczegolnie tez kosmetyki.... tutaj chicco drogie jak cholera ale sie kaze zaopatrzyc w bambino oliwke i inne duperele , tak samo dobre a 4 razy taniej!! tylko na pieluchach nie ma co oszczedzac.. na moj gust najlepsze pampers baby dry... no i pampers progress.. ale duzo drozsze wiec zostaje przy baby dry.... ALE NIE ABSOLUTNIE SOLE I LUNA!!! przeciekaja, tzn przepuszczaja, dziecko wiecznie obsikane i ob....e! no ale na gadanie o pieluchach jeszcze wczesnie... neli8 to studiujesz jeszcze? kiedy koniec?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do jeansow no to wlasnie tez nie zapinalam guzika bo gniotl...ale od miesiaca juz nie zakladam jeansow bo siedze w pizamie w domu caly dzien.... biore prysznic i zakladam czysta pizame... i tak w kolko..... mam takie portki , ktore kupilam w 1wszej ciazy, to byly zwykle ogrodniczki, nie ciazowe i normalnie jak mialam duzy brzuch zostawialam jeden guzik albo 2 z boku rozpiete i bylo mi wygodnie.. potem obcielam te szelki i zostaly jeansy, ktore ubieralam do dlugich bluzek i swetrow tak zeby nie bylo widac obciecia ehhe....no i teraz wlasnie tez mi byly przydatne bo nie maja guzika w pasie i bylo mi w nich wygodnie:) za jakis czas pewnie kupie jakies lekkie jeansy moze z gumka w pasie...ale nie typowo ciazowe, bo niestety nie wiem jak wy...ale jesli nie sa to firmowe jeansy to wyglada sie......kiepsko..... takze stawiam na legginsy i tuniki, i luzne kiecki , ciete pod biustem tzw style impero. dlatego wlasnie planowalam tak ciaze zeby miec brzuchol jak juz bedzie goraco:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To zspraszam na kopytka zrobie wiecej hehe ale jeszcze nie dodalam ze lozeczko tez juz kupilam byla akurat okazja przecenione o 600 zl takie jak chcialam ale to juz tutaj w danii i lezy w piwnicy w kartonie a po wozek do pl to dopiero w kwietniu bedziemy jechac, a Ty elita czesto do pl jezdzisz? ja tak jak mowisz wozek chicco kupilsm 3 czesciowy na 3 kolkach :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie mam tak dobrze jak Ty calymi dniami w pizamce... mam szkole 3 razy w tyg jezykowa wyslali mnie dziady ale moze juz od lutego sie skonczy chyba ze mi przedluza, ale to bede bardzo zla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elita jak sie nie myle to Ty pisalas o kolczyku w pepku w pierwszej ciazy? I jak tam sie skoncxylo z tym mozesz mi poweiedziec bo ja tez mam kolczyk i moj M mi ciagle moei zebym go wyjela a mi szkoda jest go wyciagac....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość strzałka :)
madlen wyrazy współczucia... co do farbowania to słyszałam, że można spokojnie, ja zamierzam jak już definitywnie skończę I trymestr, choć mam ciemne włosy i ciemne odrosty, prawie ich nie widać :) Ja testu PAPPa nie robię, lekarka powiedziała o nim, kazała poczytać w necie i samemu zdecydować czy chcę, uznałam, że jest to zbędne w moim wieku. Wiecie, jak tak czytam o Waszych badaniach to nie bardzo wiem o co chodzi, ja robiłam na razie tylko krew, mocz i te Hivy itp, a jutro na wizycie mam mieć "markery" ale nie wiem jaka jest fachowa nazwa, o innych badaniach na razie nie słyszałam... czy to to samo o czym Wy pisałyście? Co do ciuszków to jeszcze nic nie kupujemy, na razie powybieraliśmy rzeczy takie jak wózek, łóżeczko itp, ale uznaliśmy, że kupimy dopiero koło 7-8 miesiąca (pewnie 7 bo ja dłużej nie wytrzymam). Ostatnio mierzyłam spodnie ciążowe w H&M, fajne były, ale drogie - 130zł, patrzyłam na allegro, nowe można kupić za 39zł, więc może się skuszę a w H&M kupię jedne żeby mieć lepsze na jakieś wyjścia, a te tańsze po domu :) Może mój brzuch jeszcze wielki nie jest ale spodnie mnie cisną, najchętniej chodzę w sukienkach/tunikach. Ja mam tyle szczęścia, ze całe dnie mogę leżeć w łóżku, choć trochę mi głupio przed teściową, no ale jak lekarka kazała to leżę, tak do 16-17 się lenię a gdy wraca mąż to zazwyczaj już czuję się dobrze, a wręcz jestem nabuzowana energią pod wieczór :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć kobietki madlen28 - serdecznie współczuję, 3maj sie kobietko :( juz po wizycie, wszystko w porządku!!!!!!!!!! Lekarz powiedział, że wyniki bardzo dobre, wprowadził je w swój mądry program do obliczania ryzyka i wyszło jeszcze mniejsze, niz po usg. Po samym usg 1:2070 a teraz 1:2200, tak mniej więcej, bo piszę z pamięci. Kazał sie wyluzować i cieszyć ciążą. Namówiłam lekarza na usg - mięśniak przez tydzień też nie urósł, bejbuś jak zwykle spał, na brzuszku tym razem, mam zwracać uwagę na bóle brzucha, bo przez bydlę grodzi mi wcześniejszy poród i jak coś, to podejść. Ale teraz jest ok :) A tak sie bałam... Całą noc nie spałam z nerwów, po ch... patrzyłam na te wyniki bez opisu lekarza, ech, babska ciekawość. Pytałam o ruchy dziecka (zaczęłam 14 tydz.) i to niemożliwe, żebym coś czuła, to podobno gazy :P A za 4 tyg mam podejść na usg, na którym poznamy na 100% płeć, bo na razie na 90% jest chłopak, bo na prenatalnym ładnie pindolka pokazał :) Co do zakupów, to ja na razie się wstrzymuję, mamy taką sytuację, że sporo znajomych ma trochę większe dzieci i mój brat ma 1,5 roczną córę, więc już wiemy, że dużo rzeczy dostaniemy. Poza tym zamierzamy zmienić mieszkanie na większe i przeprowadzić się bliżej teściów, więc tylko więcej by do przeprowadzki było. Za to ciuszki ciążowe dla siebie kupuję. Jeansy ciążowe od ponad miesiąca noszę. HM mama, rozm.36, ale ciążowe, dla mnie bardzo wygodna sprawa, w zwykłe sie po prostu nie dopinałam, poza tym mój M. miał niesamowitą frajdę jadąc ze mną po te ciążowe zakupy. Kupiłam sobie też wiosenny ciążowy płaszczyk, bo moja kurtka za miesiąc będzie cisnąć ze wzgl. na szeroką gumę w pasie. i schudłam troszeczkę, teraz od początku ciąży przytyłam 2,5 kg, więc do ogarnięcia, bo wcześniej tyłam z tyg. na tydzien i chyba wiem, dlaczego. Brałam witaminy dla kobiet w ciąży, zamiast samego folika i czułam, że przybieram wszędzie. Przeszłam znowu na sam kwas foliowy i sie unormowało. Czytałam o tym wczesniej i u mnie sie sprawdziło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madlen, strasznie mi przykro.. Trzymaj się, tulę mocno!! Co do pierwszych ruchów maluszka, to moja dr mówi, że u każdej kobiety jest inaczej i nie ma na to reguły. Każda z nas jest inaczej zbudowana, u każdej inaczej maluszek się umiejscawia. Też słyszałam, że te rozstępy to dziedziczne. Na szczęście moja mama też nie miała, ale i tak oliwką na mokro się smaruje. Bo już mnie skóra na brzuchu swędzi, a ja typowy chudzielec, więc dopiero się rozciąganie zaczyna. I też stawiam na legginsy i luźne tuniki. I ogrodniczki na wiosnę, ale to koniecznie :D Ja za wózkami się rozglądam, zwłaszcza, że my w marcu przeprowadzkę mamy, więc trzeba jakoś koszty już zacząć dzielić. Bo ceny są powalające. Ja już wyciągnęłam kolczyk do pępka, bo mnie nastraszyli, że jak nie wyciągnę to będę miała wielką dziurkę. I taka kreska w poprzek trochę się zrobiła, mam nadzieję, że się nie rozejdzie :/ Ale i tak będę wkładać na chwilę, żeby nie zarosło :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oby_lipcoweczka, GRATULACJĘ!! 🌻 Ja tam wiedziałam, że będzie wszystko ok :P I wiesz mi, każda z nas by się tak denerwowała. Ale najważniejsze, że wszystko jest ok :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oby_lipcóweczka my wszystkie tak czułyśmy że będzie wszystko w porządku :). Elita praktycznie już koniec :( w lutym zapewne będę miała obrone, zostało mi tylko a raczej AŻ dokończyć pisać pracę :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie mija wkurwiająco :( i tylko tak moge go podsumować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Neli8 co sie stało? Wygadaj sie nam, może Ci ulży? Możesz też nas na kogoś nasłać, zrobimy porządek! Nie wolno denerwować kobiet w ciąży, a co dopiero wk......wiać. A u mnie po śledziach, oj, dobrze mi... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stella, znacie się, fakt :) Ja sobie obiecałam, że już nigdy nie będę próbowała byc mądrzejsza od ginekologa-genetyka, bo na zdrowie mi to nie wychodzi... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oby_lipcóweczka, ale mi smaka z tymi śledziami narobiłaś, mniam.. Już wiem, co jutro na obiad :D Neli, możemy sobie ręce podać. Ale ja sobie pokrzyczałam i już mi lepiej. Bo czasami jak się wali, to się wali wszystko. Życzę, aby już nic Cię nie wku....ło 🌻 Dzisiaj trochę po sklepach pochodziłam. Wynalazłam fajne spodnie materiałowe z gumką u góry, tylko za 27zł!! I sukienkę ciążową, która tam gdzie brzuszek ma taki materiał rozciągliwy, i za nią dałam 32zł. Kocham takie przeceny, zwłaszcza jak humor kiepski ;) A i jutro umówiłam się do lekarza, bo moja prawa noga dokucza mi coraz bardziej. Jak dłużej pochodziłam, to bolała i drętwiała, a nigdy tak nie miałam! Może gdzieś ją tylko nadwyrężyłam. Dobranoc 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A gdzie takie zakupy? Chciałabym opędzić okres ciąży ciuchowo jak najtaniej, a póki co za spodnie w H&M zapłaciłam 130 pln.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×