Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Mati2011

*****************LIPIEC 2012***********************

Polecane posty

6 miesiąc - ale extra! jeszcze 4 do końca :-) u mnie w niedzielę skończy się 4 :-) najbardziej chciałabym - wrócić do pracy na 2 miesiące (marzec, kwiecień) bez przebojów w postaci bolącego brzucha itp. - od maja już się wylegiwać i czekać na dzidziola, wybierać wózki i ciuszki - które zacznę pewnie kupować w 8 miesiącu - jako że mam opór przed kupowaniem czegokolwiek wcześniej, wymyśliłam, że wcześniej pochodzimy, wybierzemy wózek i łóżeczko i zrobimy listę rzeczy do kupienia, a w czerwcu zaczniemy faktycznie kupować - jak już będzie wybrane, to nawet jak będę leżeć, mąż może pojechać i kupić to, co wcześniej wybierzemy. uważam, że najwdzięczniejszą porą na ciążowe wylegiwanie jest późna wiosna - wtedy można się przemieścić z domu do parku z kocem i książką i tam się wylegiwać zamiast ciągle w tym samym pokoju, na tej samej kanapie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja licze tak: 0 - 4,5 pierwszy miesiąc 4,5 - 9 drugi 9 - 13,5 trzeci 13,5 - 18 czwarty 18 - 22,5 piąty 22,5 - 27 szosty 27 - 31,5 siodmy 31,5 - 36 ósmy 36 - 40 dziewiąty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A macie już mleko?? ja muszę często zmienić piżamy bo często budze sie z plamami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luna, ja od 15 tygodnia mam już siarę, ale tylko w prawej piersi, bynajmniej z lewej mi nic nie wycieka... I też właśnie najczęściej w nocy, albo późnym wieczorem mi leci. No ale mleko to to nie jest, bo ma przezroczysty kolor, a nie biały :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fakt mleko to nie jest, wygląda jak woda tylko, ze gęstsza z zabarwieniem lekko białym. Tak jak by kropelka mleka rozpuszczona.Ja to mam od początku ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam 21+4 i nie mam siary kazdy organizm jest inny inaczej sie przygotowywuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kikaa84
hmmm, tez mi nic nie leci. Dziewczyny, a wiecie jak to jest jak się ma jedną wklęslą brodawkę od urodzenia? Da się ja wyciągnąc (brrrr) czy się karmi jedną piersią?Jak sobie pomyślę o wyciaganiau to mnie mrozi bo bardzo ine lubię jak mi sie dotyka piersi (nawet jak robi to mąż) he he

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madziaz właśnie Twoje liczenie bardzo się pokrywa z tym co piszę Stella, bo wkońcu ty masz na końcówkę czerwca . KUrcze super już 6 m-c, ja tam niedawno zaczęłam dopiero 5, ale my wszystkie jesteśmy dużo za Tobą;) MI też tam nic nie leci, a co do brodawki wklęsłej to nie mam pojęcia, może będziesz musiała tylko 1 piersią karmić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kikaa, najlepiej zapytaj lekarza, albo położnej, bo to one często pomagają przystawiać do piersi. Może się da, są takie specjalne nakladki silikonowe na brodawki, odpowiednio wyprofilowane, stosuje się je np. jak dzidzia brodawki wymęczy, albo będziesz ściagać i dawać butelką, itak pewnie wyjdzie "w praniu " :) U mnie zaczął sie 19 tydzień, ostatnio jakos wolniej czas mi leci. Z jednej strony chciałabym, żeby juz vyło bliżej konca, z drugiej ponieważ nie sprzedalismy jeszcze mieszkania (i nie lupilismy tym samym nowego), niech ciąża si wlecze, a inne sprawy przyspieszą. Dzisiaj znowu ktos ma oglądać, zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oby_lipcóweczka - trzymam kciuki za mieszkanie! ale czas niech leci - ja już bym chciała koniec czerwca - taki 36 tydzień, kiedy już jest donoszone i można sobie spokojnie czekać na finałowy hardcore wtedy madziaz będzie już miała dzidziola na świecie i będzie nam opowiadać, jak się ogarnia ten temat ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja właśnie nie wiem jak te miesiące liczyć, gdzieś czytałam, że jak miałam OM 30 to od poczatku miesiąca kalendarzowego mam kolejny miesiąc ciąży. Justysia gratuluje córeczki :). Ja w dniu zrobienia testu od razu powiedziałam swojemu, że to będzie chłopak, później jednak zaczęłam się przestawiać na dziewczynkę bo tyle ślicznych różowych ubranek a tu się jednak okazało, że moje pierwsze przeczucie sie sprawdziło :). Żadna z Was nie ma skórczy macicy z rana? Ja mam codziennie, byłam w poniedziałek u gina ale zapomniałam mu o tym powiedzieć. To nie skórcze tylko taki skórcz, że ciężko z łóżka wstać ale jak już wstane to przechodzi. Co do siary to nie mam, tylko widzę, że zmieniają mi się brodawki a ciemne są jak u murzynki, tak mi pociemniały :p. Kidyś od znajomego mojego faceta dowiedziałam się, że mój chciałby się z murzynką przespać to teraz będę jego murzynką ;). Brzuch znowu zaczą rosnąć i dołem spod kurtki wystaje, muszę nosić długie swetry i wkładać bluzki w spodnie żeby mały nie zmarzł. Na wiosne trzeba się bedzie za płaszczem rozglądać, bo jak mierzyłam mój to guziki trzeszczały. Elita co z Twoją siostrą? Ja jestem dobrej myśli. Wczoraj wieczorem poszłam się przejść, mama bała się mnie samą puścić, że jakbym się poślizgneła żebym sama nie była bo na bidę dużo nie trzeba. Dba o mnie bardziej niż ja sama, normalnie jak z jajkiem się obchodzi. Pewnie się wnuka doczekać nie może, pojawił się niespodziewanie ale pierwszy wnuk to jest coś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam U mnie jutro 22 tydzień. czuję się ok, tylko zgaga męczy, czasami ból głowy. Co do piersi - to u mnie z wystającymi brodawkami nie ma roblemu ale...własnie otoczka przy brodawce jest pogrubiona (takie duże zmarszczki) na jednej piersi więc już przy 1 dziecku bolało czułam dyskomfort. Co do wózka to chyba zdecyduję się na ten typ w kolorze beżu http://allegro.pl/roan-4runner-3w1-12-5-kg-6-kolorow-kurier-gratis-i2087834214.html Teraz zastanawiam się nad butelkami i mam mętlik - zastanawiam sie nad dr. Brawnsem, Mambaby, TOMMEE TIPPEE lub Nuby. Co do łóżeczka chce takie tylko bez szuflady http://allegro.pl/lozeczko-klups-radek-vii-teak-szufl-materac-i2154955849.html.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie Elita co z siostrą? A o płaszczu na wiosnę nie pomyślałam. Ale płaszcz to tak na marzec kwiecień, więc ja może wejdę jeszcze w jakiś swój najluźniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SzczesliwaPrzyszlaMmamusia2012
dzien dobry wszystkim lipcoweczkom :) u mnie dzis sie zaczal 19 tydzien, na 18:00 idziemy do pana doktorka :) juz sie nie moge doczekac tej wizyty, ciagle sie zastanawiam co tam w srodku mam.... i ciekawe czy jak juz bedzie mi robil usg to zaliczy to do polowkowego czy dopiero za 3 tygodnie(22tydzien) musze sobie zaraz zapisac na karteczce wazne sprawy ktore musze omowic z ginem, zebym nie zapomniala bo ja sklerotyczka jestem i z tych emocji rozumu zapominam :) ha ha przypomnialo mi sie wlasnie ze na pierwszej wizycie u niego po usg bylam tak podekscytowana ze zapomnialam mu zaplacic a on sie smial i zartem "to stowka sie nalezy:D" katarek troszke przechodzi, pomaga mi chyba ten syropek z cebulki i lezakowanie. co do siary to ja u siebie nie zauwazylam, ale za to zaczynaja mi sie robic suche brodawki, i takie luski (cos jak strupki) mam i to da sie sciagnac i nic nie boli, wy tez tak macie?? bo czytalam na necie ze tak sie dzieje jak siary leci tylko troszeczke i ona zasycha w ten sposob

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
też chce kupić roana. łóżeczko dostane os siostry to tyle mniej:) Mnie na szczęście nic nie boli ani zgagi można powiedziec ciąza bez problemowa oby tak dalej:) A dzis usg połówkowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Popieram Kropelkę, co do obierania wyników. Ja odbieram dzień przed wizytą albo nawet w tym samym dniu. Ostatnio też miałam taką sytuację, że miałam strasznie wysoki poziom leukocytów. Oj, ile ja się tragedii naczytałam w necie. Całą noc nie spałam, a później okazało się, że to zwykła infekcja, która w ciąży bardzo często się zdarza. Nie ma co samemu interpretować wyników ;) Justysia, gratuluję córeczki 🌻 Ja płeć być może poznam po 10 marca, bo Maluszek strasznie wstydliwy i du.pcią się odwraca :P Po mamie zdjęć nie lubi. Ale coś mi tak pani gin powiedziała, że stawia na dziewczynkę ;) Madzia, dzięki za rozpiskę, miałam się właśnie dzisiaj pytać jak liczycie te miesiące bo ja nadal się gubię ;) Mi wczoraj po kąpieli poleciała taka ni to woda z piersi, chyba właśnie ta siarka. A dzisiaj jak naciskam to takie białawe coś, takie trochę lepkie. Ale przyznam się, że jak wczoraj to zobaczyłam to tak nawet się wzruszyłam :P A tak w ogóle to nastąpiło jak forumowe czytanie w myślach. Miałam napisać o liczeniu miesięcy według tyg, o tym mleku z piersi. A tu wszystko już napisane :P Kikaa, tak jak oby_lipcóweczka napisała, są chyba jakieś specjalne nakładki itd. A ja już bym chciała, żeby było cieplutko i żebym mogła wylegiwać się na działce :D No i chwalić się brzuszkiem na mieście :P Wredna jestem, ale z jedną byłą mojego M. chyba nigdy dobrze nie żyłyśmy, choć przyznam, że próbowałam, ale ona jak dziecko.. długa historia. No i nie mogę się doczekać, jak mnie tak zobaczy :P a już z wózkiem, ula la :D Ale ja okropna jestem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pinaa.. he he oj napewno sie dziewczyna zdziwi jak cie zobaczy z brzuszkiem:) a swoja droga to chyba kazda z nas juz marzy o tym ciepelku , zeby chociarz na spacerek wyjsc do parku np czy gdziekolwiek, nie ubierac na siebie tych grubych kurtek i wogole..... oj oby to sie szybko spelnilo, co do pokazywania brzuszka to mi sie to tez podoba :), no bo w koncu jest sie czym pochwalic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja sobie tygodnie licze , tak jak na usg mi wychodzi tak licze, tak mi po prostu latwiej, a miesiace, to juz sama nie wiem jak obliczyc, w jednych ksiazkach jest ze 6miesiac to 21 tydzien, w innych ze 22, a w jeszcze innych ze 22,5... i badz tu madrym czlowieku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj ja też się nie umiem doczekać wiosny, ale już końcówka lutego za niedługo marzec i potem wiosna;) I można brzuszki pokazywać, napewno w 6 miesiacu mi brzuszek wybije to będe miała się czym chwalić, bo narazie mam malutki, A co do liczenia to to co podała madziaz ponoć jest najlepsze, bo ponoć miesiąc trwa 4,5 tyg a nie 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczęśliwa, oj to fakt, wszędzie inaczej piszą z tymi miesiącami. Dlatego ja będę liczyć tak jak Madzia, żeby chociaż mniej więcej wiedzieć ;) Ja mam nadzieję, że jeszcze trochę i wiosna zawita u nas na stałe. Coś wczoraj słyszałam, jak oglądałam pogodę, że pod koniec tyg ma być nawet 12 st. Oby!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny a mam pytanko, czy kazda z was po urodzeniu przechodzi na macierzynskie?? czy ktoras zostanie bez niczego?? bo ja na razie mam L4 i zus mi to placi, ale tylko dlatego ze sa takie przepisy, a wiem ze jak urodze to zaklad mi nie podpisze umowy bo mialam umowe tymczasowa, jak wtedy starac sie o jakis zasilek czy jakies inne pieniazki, np z mopsu?? dodam ze ze swoim M nie mamy slubu, znacie sie na tych przepisach??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jestem bezrobotna więc nic nie bedę mieć. Żaden zasiłek też nie bedzie nam przysługiwac bo mamy głupie prawo. Mąż ma firme i według państwa jesteśmy bogaczami, nie przysługuje nam to 1000 zł na dziecko z podatków bo właśnie mamy firmę. Tylko, że nikogo nie obchodzi, że w lutym to mąż zarobi tylko i wyłącznie na zus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luna... no dokladnie nasze prawo jest glupie, a w moim wypadku jeszcze bardziej skomplikowane, moj zarabia 2tys, wiec zadna specjalna rewelacja, ja zarabialam 1500 , teraz tylko ten zus, troche mniej, ale zyjemy na razie na jakim takim poziomie nie brakuje nam, ale jak przyjdzie malenstwo bedzie tylko jego wyplata,i nie wiem jak damy rade...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczęśliwa, oj, ja się nie znam na przepisach. Ja zostaję bez niczego, bo jak zaszłam w ciążę to akurat pracę zmieniałam. A co do mopsu, to musisz poszukać w necie, bo z tego co wiem, żeby uzyskać od nich pomoc finansową, zarobki nie mogą ileś tam przekraczać, chyba niecałe 600 zł, ale nie chcę kłamać. Ja nawet nie składam, bo mój ma ładną wypłatę, choć nie są to jakieś kokosy. A jak Maluszek skończy roczek, tak mniej więcej, to ja chcę iść do pracy. Bo dziecko rośnie, to i wydatki rosną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luna, ja o naszym polskim prawie nawet się nie wypowiadam. Moja kuzynka mieszka w Niemczech praktycznie od dziecka, niedawno urodziła córeczkę. I ona ma taką pomoc finansową od państwa na start, że rodzinę założyła, że nasze becikowe to żałosne przy tym jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no bede musiala pochodzic i popytac, ogolnie to mam mase spraw teraz do zalatwienia takich, m.in meldunek, bo dalej widnieje u rodzicow bo mi sie dowodu i prawka nie chcialo zmieniac :) a teraz juz musze bo i malca gdzies trzeba zameldowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×