Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Mati2011

*****************LIPIEC 2012***********************

Polecane posty

podaje link do pieluszek http://allegro.pl/grube-pieluchy-tetrowe-z-nadrukiem-mix-kolorow-i2147523801.html izzkaa.. no ja chcialam panstwowo ale po tym jak mnie potraktowali to wole placic i przynajmniej wiem co i jak sie ze mna i z bobasem dzieje, a lekarze panstwowo to olewaja duzo rzeczy i przeoczaja, fakt prywatny kosztuje ale warto. my mielismy po meble jechac dzisiaj a tu psikus i zamiast ogladac meble, leze w lozku i zuzywam kolejna partie chusteczek... ;( za miesiac kupujemy wc i w maju moj bedzie mial pelne rece roboty, lazienka plus malowanie calego mieszkanka.... ja az sie boje na sama mysl o tym....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izka ja chodze i panstwowo i prywatnie (:D) i badania mialam w polowie czwartego mies pierwsze.. jeszcze doktorka stwierdzila ze "mamy czas" :O i karta ciazy na pocz 5 mies :D wiec widzisz jak jest. ja mam tylko lozeczko, dostane chyba drugie jak co :D i wozek, ciuszki tez. tylko lozeczko mam nic wiecej tez plci nie znam jeszcze. szczesliwa oki, tylko boje sie czy nie mam zablokowanego allegro bo raz zamowilam cos i zapomnialam przelac za to kase, Kuba raz mowil mi ze tak moze byc ze mi zablokuja konto i trzeba pisac do nich jego przyjaciel tak mial :O nie wiecie moze jak to jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poznanski kwiatku :) no te rzeczy dla bobasow sa swietne :) ja ostatnio widzialam taki fajny komplecik dla dziewczynki :) rozowy z hello kitty :) no nie czuje jeszcze ruchow malenstwa :( a w srode zaczynam 19 tydzien, na razie jedyne co czuje to tak jakby mi sie woda przelewala, ale i to bardzo rzadko.. dlatego jak pojde do lekarza to zmusze go wrecz do usg ha ha :D :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja sie tak wogole zastanawiam jak wplywaja na plod male ilosci mleka, tzn czytalam gdzies ze w ciazy powinno sie wypijac conajmniej szklanke mleka, albo jakis jogurt, albo ser czy cos podobnego... ja osobiscie nie zbyt lubie mleko wiec go nie pije, na ser tez czasem nie mam ochoty a z jogurtami to roznie, tzn nie jem tego codziennie, czy to ma naprawde az tak duzy wplyw na kosci bobasa?? jak to jest u was dziewczyny z tymi produktami??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja USG miałam w 3,5,10,13,17 tc i nie wyobrażam sobie tak jak niektóre dziewczyny mieć 3 USG na calą ciążę, umarłabym z nerwów, że coś może być nie tak i o tym nie wiem mi się wydaje, że USG absolutnie nie zagraża dziecku bo jak? Przecież to tylko dźwięk a nie promieniowanie. Stella bardzo dobrze, że poszłaś na to USG sama widzisz ile dobrych wieści tu nam przyniosłaś ;) Szczęśliwa ja też mam troszkę katar i kicham (nienawidzę kichać bo brzuch mnie wtedy boli), z popuszczaniem moczu (jeszcze) nie mam problemów, ale to niby normalne w ciaży, zwłaszcza późniejszej jak dziecko porządnie ciśnie na pęcherz. Moja córeczka tylko złośliwie uciska co 30min z zegarkiem w ręku, więc latam do wc co chwilkę ;) Ja na przeziębienie jem maliny, ewentualnie syrop z cebuli lub ciepłe mleko z czosnkiem (ohyda) i przechodzi raz dwa Elita z maleństwem siostry na pewno wszystko będzie ok. trzymam kciuki! Co do mleka to u mnie różnie na samo mleko ostatnio nie mam ochoty (choć lubię) i nie piłam już dawno, ale co najmniej co drugi dzień jem jakiś jogurt, lubię też sery. Kurde, ale Wam zazdroszczę tych zakupów, my nadal nie mamy NIC mieliśmy kupić po piątkowej wizycie, a wyszło, że mąż pojechał w delegacje może jak wróci to coś W KOŃCU kupimy dla małej ;) no ale nie za wiele, bo spłukaliśmy się w tym miesiącu tą łazienką a nadal nie mamy kompaktu A pieluszki super chyba zaraz kupię i to będzie pierwsza rzecz dla małej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja USG miałam w 3,5,10,13,17 tc i nie wyobrażam sobie tak jak niektóre dziewczyny mieć 3 USG na calą ciążę, umarłabym z nerwów, że coś może być nie tak i o tym nie wiem mi się wydaje, że USG absolutnie nie zagraża dziecku bo jak? Przecież to tylko dźwięk a nie promieniowanie. Stella bardzo dobrze, że poszłaś na to USG sama widzisz ile dobrych wieści tu nam przyniosłaś ;) Szczęśliwa ja też mam troszkę katar i kicham (nienawidzę kichać bo brzuch mnie wtedy boli), z popuszczaniem moczu (jeszcze) nie mam problemów, ale to niby normalne w ciaży, zwłaszcza późniejszej jak dziecko porządnie ciśnie na pęcherz. Moja córeczka tylko złośliwie uciska co 30min z zegarkiem w ręku, więc latam do wc co chwilkę ;) Ja na przeziębienie jem maliny, ewentualnie syrop z cebuli lub ciepłe mleko z czosnkiem (ohyda) i przechodzi raz dwa Elita z maleństwem siostry na pewno wszystko będzie ok. trzymam kciuki! Co do mleka to u mnie różnie na samo mleko ostatnio nie mam ochoty (choć lubię) i nie piłam już dawno, ale co najmniej co drugi dzień jem jakiś jogurt, lubię też sery. Kurde, ale Wam zazdroszczę tych zakupów, my nadal nie mamy NIC mieliśmy kupić po piątkowej wizycie, a wyszło, że mąż pojechał w delegacje może jak wróci to coś W KOŃCU kupimy dla małej ;) no ale nie za wiele, bo spłukaliśmy się w tym miesiącu tą łazienką a nadal nie mamy kompaktu A pieluszki super chyba zaraz kupię i to będzie pierwsza rzecz dla małej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja USG miałam w 3,5,10,13,17 tc i nie wyobrażam sobie tak jak niektóre dziewczyny mieć 3 USG na calą ciążę, umarłabym z nerwów, że coś może być nie tak i o tym nie wiem mi się wydaje, że USG absolutnie nie zagraża dziecku bo jak? Przecież to tylko dźwięk a nie promieniowanie. Stella bardzo dobrze, że poszłaś na to USG sama widzisz ile dobrych wieści tu nam przyniosłaś ;) Szczęśliwa ja też mam troszkę katar i kicham (nienawidzę kichać bo brzuch mnie wtedy boli), z popuszczaniem moczu (jeszcze) nie mam problemów, ale to niby normalne w ciaży, zwłaszcza późniejszej jak dziecko porządnie ciśnie na pęcherz. Moja córeczka tylko złośliwie uciska co 30min z zegarkiem w ręku, więc latam do wc co chwilkę ;) Ja na przeziębienie jem maliny, ewentualnie syrop z cebuli lub ciepłe mleko z czosnkiem (ohyda) i przechodzi raz dwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzalka :) he he widze ze zarazilam was dziewczyny tymi pieluszkami :) sa naprawde fajne :) ja je widzialam u kolezanki, i to zupelnie cos innego a nie takie zwykle biale.... tylko nie wiem jaka bedzie jakosc tych pieluszek, ale za taka cene duzo sie nie spodziewam , ja mam zamiar ich uzywac np do lekarza, do ulewania, spania:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stella cieszę się, że wszystko oki ja mam kontrolę z usg w czwartek o 16.00 już się nie mogę doczekać kiedy maleństwo zobaczę:) Elita dawaj zaraz znać co z siostrą! Ja nie kupowałam jeszcze kompletnie nic dla dziecka i nie spieszy mi się jak na razie jeszcze dużo czasu poza tym nie znam jeszcze na 100% płci ponoć ma być dziewczynka ale nie ma pewności jak na razie. Powiem Wam, ze ten remont mnie wykończy dziś znajomy "fachowiec" miał być o 8.00 przyjechał po 8.30 i przywitałam go dowcipem, że "wcześniej zobaczy się yeti niż jego o czasie" i co na dzień dobry kawka po nie całych 2 godz druga poszłam na spacer wróciłam i już mąż mnie prosi żebym następną zrobiła kawe noż krew mnie zalewa a ja nawet ciepłej wody od środy nie mam. Jak mnie poniesie to zrobię wojnę bo już mnie nosi wina po części mojego męża bo sam im robi przerwy bo on też sobie przy tym odpoczywa rozumiem go ale ja już prawie tydzień nie mam łazienki cholera jasna no.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie :) Widzę, że ktoś tu w gratisie rozdaje bakteriozy ehhhh. W domciu mamy przewagę chorych: 2do 3. Tylko Mężon jako tako się trzyma, ale on z racji wieku i braku ograniczeń ciążowych może leczyć się nalewką malinową ;) A my z potomkiem wcinamy syrop cebulowo-czosnkowo-miodowo-cytrynowy ;) dodatkowo czosnek jest w ogotowiu i dodajemy go do wszystkiego ;) (swoją drogą strasznie trudno dostać POLSKI czosnek), mamy tone cytryn, miodu :) soku malinowego, aroniowegi i herbatek zdrowotnych... Niech moi ktoś jeszcze nos odetka to będę wdzięczna ;) Elita>> ojojo...czekam z niecierpliwością na wiadomości o siostrze, oczywiście na te dobre :) Milka>> cierpliwości Ci życzę :) do "fachowca"... Stella Polare>> świetne wiadomości :) Niech łożysko zrobi sobie spacerek pod górkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
************************************************************ ************************************ NICK..............wiek.........ost @...........ile cykli.....termin porodu....imię ********************************************************* *************************************** Amelia1975.......36.........28.09.2011.........26........ ...28.06.2012.......Iga madziaz...........24.........27.09.2011..........?....... ....29.06.2012.....Wiktoria tusiana............22.........27.09.2011..........?...... ......06.07.2012..... neli8...............23..........30.09.2011..........2........ ....07.07.2012.....Filip ma_rka...........23.........27.09.2011..........?........... .07.07.2012......Filip Pina_789..........22.........30.09.2011..........6.......... .07.07.2012..... lipcówka.kasia....26.........03.10.2011..........3...... .....09.07.2012..... *Berry_AB*........24.........03.10.2011..........?.......... ..09.07.2012..... Benica..............?.........29.09.2011...........?........ ...10.07.2012..... Diamondxstar......21........05.10.2011..........2........... 12.07.2012..... Kikaa84............27........05.10.2011..........2....... .....13.07.2012.....syn Qanchita...........?..........08.10.2011..........?...... ......15.07.2012..... elita83.............28........10.10.2011..........1......... ...16.07.2012..... kiniam85..........26.........09.10.2011..........2.......... .16.07.2012..... Lipcówka2012.....33........11.10.2011..........1........... .17.07.2012..... P. kwiatek polny...20........10.10.2011..........1............17.07.2 012..... SzczęśliwaMama...??.........xx.xx.xxxx..........?...... ......18.07.2012..... justysia88..........23........13.10.2011.........13...... ......21.07.2012..... izzkka77...........23.........12.10.2011.........13......... ..23.07.2012..... Milka862...........25.........16.10.2011..........3......... ...23.07.2012..... weronikakrz......29.........17.10.2011..........1........ ....23.07.2012..... Efciaczek..........29.........17.10.2011..........1...... ......24.07.2012..... Moka0110..........?..........17.10.2011..........?....... .....24.07.2012..... Fressia.............31.........21.10.2011..........2........ ....26.07.2012..... Scarlett4..........32.........19.10.2011..........?...... ......26.07.2012..... oby_lipcóweczka..32.........19.10.2011..........?....... ....26.07.2012..syn Stella Polare.......29.........26.10.2011..........4...........29.0 7.2012..... kuleczka@13......31.........22.10.2011...........?.......... .29.07.2012..... Nenia..............23.........19.10.2011..........12........ ..31.07.2012..... madlen28.........28..........24.10.2011...........?...... ....31.07.2012..... strzałka............25.........09.10.2011..........1.... ...... 01.08.2012...Gabriela Kropelka03........28.........16.10.2011...........?...... .....03.08.2012..... Nadia__25........32.........28.10.2011............1......... .04.08.2012..... Cześć dziewczyny, dzisiaj byłam na usg połówkowym no i chłopak na 100% bo siusiak sam mi się rzucił w oczy no i po badaniu zapytałam lekarza o płeć no i powiedział że chłopak :). Mój narzeczony uradowany, he he wiedziałam, że jest zdolny ;p. Mały waży 360g i wg. usg termin na 6.07 więc jeden dzień róznicy to tyle co nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co do ilości usg to to było moje trzecie bo miałam w 7, 14 no i teraz w 21tyg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczęśliwa Mamusia, to dobrze, że syropek się robi, bo to serio dobry pomysł ;) Kuruj się Kochana, zdrówka życzę 🌻 Elita, trzymam kciuki, żeby z siostrą wszystko było ok 🌻 Stella, no, no.. kolejny przystojniak na forum :D Gratuluję 🌻 I cieszę się, że wszystko jest ok, oby tak dalej!! ma_rka, i dobrze, że planujesz bo w tym cały urok.. takie oczekiwanie, przeglądanie tych małych ciuszków :D Ja niestety jeszcze nie mogę się przełamać, i nadal boję się kupić cokolwiek.. Nawet przeglądanie w sklepie jakoś mnie stresuje! Ale obiecałam sobie, że jak pójdę w marcu do gina i wszystko będzie ok, to pierwsze co: dział dziecięcy i zakupy ;) choć małe bo praktycznie wszystko dostanę od kuzynki. oby_lipcóweczka, Słońce nie stresuj się! Wiem, że jak chce się dobrze a idzie jak pod górkę, to wtedy nic tylko płakać. Ale zobaczysz, mieszkanko sprzedasz i wszystko się ułoży i tego Ci życzę 🌻 U mnie też jakieś problemy, dzisiaj znowu coś z kredytem motają.. Facet z tym mieszkaniem też już nas zaczyna denerwować, kręci coś.. Jak człowiek ma zakładać rodzinę i iść na swoje, kiedy wszędzie robią problemy? Ale ja wierzę, że wszystko będzie ok, musi być! ;) Iza, oj wydatki są jak się chodzi do gina prywatnie.. Nie wiem jak u Ciebie, ale u mnie państwowo to nikomu nie polecam. Kolejki okropne, a o zapisach na USG to już nie wspomnę. No i większość lekarzy ma takie podejście, że się odechciewa.. Szczęśliwa, ja bardzo dużo nabiału jem. Na początku ciąży, jak miałam mdłości to tylko twarożek jadłam. U mnie na śniadanie twarożek plus rzodkiewka lub szczypiorek to podstawa. Później kakao, po południu jakiś jogurt. A wieczorem czasem ciepłe mleko. A kwaśną śmietanę mogę wyjadać łyżeczką, albo z ziemniakami. Mniam :D Ale czy to ma jakiś wpływ jak się je mało czy nie nie, to ja zielonego pojęcia nie mam.. Milka, współczuję braku łazienki. I również dużo cierpliwości życzę 🌻 I nie jesteś sama bez ciepłej wody, u mnie jakieś zawory poszły i cały pion nie ma, podobno do końca tyg ma być.. zobaczymy. Ale i tak muszę jutro do nich dzwonić i im pomarudzić, bo po południu ogrzewanie wysiadło i normalnie zimno jak cholera. Z nich tacy fachowcy jak z koziej du.. trąba. Ale się rozpisałam :D To na koniec dodam, że u mnie ok ;) Biorę leki, więc co chwilę biegam do wc bo wszystko ze mnie wypływa i chwilami mam ochotę zatkać się korkiem, i jestem zmuszona do wkładek, których nie cierpię. A co do pęcherza, to moje dziecko również uwielbia urządzać sobie na nim "hopanki" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A miałam się Was zapytać, jak to jest w końcu z tym becikowym? Bo rozmawiałam z mamą koleżanki, która ma termin na maj. I podobno ona nie dostanie becikowego bo tak jej w urzędzie powiedzieli, bo za późno jakieś tam zaświadczenie dała czy coś takiego. Ja myślałam, że o becikowe składa się po narodzinach dziecka..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pinaa, bo o becikowe składa się po urodzeniu dziecka, a jedynym wymogiem jest bycie pod opieką lekarza od najdalej 10tc. Moze ona u lekarza byla poźniej? Ja wczoraj byłam na wizycie. Gin zartwiła się kaszlem i mam zwolnienie na nastepny miesiac wiec do pracy juz raczej nie wroce...czekam wiec az bedzie cieplo :-) zrobila mi szybkie usg zeby sprawdzic akcje serca. Maluch byl glowa w dol wiec ja osobiscie nie widzialam nic procz stop. Chcialysmy sie dowiedziec coz to mnie czeka ale dzieciak trzymal reke na klejnotach...zakladam wiec ze chlopiec ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pina.. tak jak kolezanka wyzej pisze o becikowe sklada sie papiery po urodzeniu dziecka, i jedyny wymog jak do tej pory jest taki ze musisz byc pod stala opieka lekarza najpozniej od 10tygodnia. pobierasz wtedy taki kwestionariusz, wypelniasz go i z tym i z karta ciazy czy tam np innymi papierami idziesz do lekarza i on ci tam cos jeszcze wypisuje, i z tym znow do urzedu.niestety troszke chodzenia jest po urodzeniu :) a ja dalej zakatarzona:( syropek wczoraj troche popilam, na wieczor zrobilam sobie inhalacje, pomadka i chusteczki ciagle w ruchu, na dodatek zaczyna pobolewac troszke gardlo bo tylko przez buzie moge oddychac niestety :( i nawet spac nie moge przez to chorobsko okropne.... mogloby juz przejsc. jutro mamy wizyte :) i nie moge sie jej doczekac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ustawa o świadczeniach rodzinnych Art. 15b. 1. Z tytułu urodzenia się żywego dziecka przyznaje się jednorazową zapomogę w wysokości 1 000 zł na jedno dziecko. 2. Jednorazowa zapomoga przysługuje matce lub ojcu dziecka, opiekunowi prawnemu albo opiekunowi faktycznemu dziecka - niezależnie od wysokości dochodów. 3. Wniosek o wypłatę jednorazowej zapomogi składa się w terminie 12 miesięcy od dnia narodzin dziecka, a w przypadku gdy wniosek dotyczy dziecka objętego opieką prawną, opieką faktyczną albo dziecka przysposobionego - w terminie 12 miesięcy od dnia objęcia dziecka opieką albo przysposobienia nie później niż do ukończenia przez dziecko 18. roku życia. Wniosek złożony po terminie organ właściwy pozostawia bez rozpoznania. 4. Jednorazowa zapomoga nie przysługuje, jeżeli członkowi rodziny przysługuje za granicą świadczenie z tytułu urodzenia dziecka, chyba że przepisy o koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego lub dwustronne umowy o zabezpieczeniu społecznym stanowią inaczej. 5. Zapomoga, o której mowa w ust. 1, przysługuje, jeżeli kobieta pozostawała pod opieką medyczną nie później niż od 10 tygodnia ciąży do porodu. 6. Pozostawanie pod opieką medyczną potwierdza się zaświadczeniem lekarskim lub zaświadczeniem wystawionym przez położną. Przepisy wydane na podstawie art. 9 ust. 8 stosuje się odpowiednio. 7. Przepisu ust. 5 nie stosuje się do osób będących prawnymi lub faktycznymi opiekunami dziecka, a także do osób, które przysposobiły dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny, mnie z rana obudził ból pachwin promieniujący na całą nogę, chyba skurcz, ała jak to bolało, ale wziełam 2 nospy i jakoś zasnełam, ale teraz znowu zaczyna boleć od pachwin po całą nogę, może mi jakiś witamin brakuje ale jakich? A wczoraj cały dzień mi oko skakało, nie wiem czy to ma coś wspólnego z ciążą, ale boli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki dziewczyny ;) A już myślałam, że znowu przepisy się pozmieniały a ja czegoś nie wiem. Być może ona poszła później do lekarza, ja tam się dowiedziałam w 4 tygodniu. Kropelka, a mój Maluch tyłkiem się odwracał. Wstydliwe te nasze dzieci :P Szczęśliwa, oj biedactwo. Ja uważam, że kobiety w ciąży przeziębienie, powinno omijać szerokim łukiem, tak by było sprawiedliwie ;) A u mnie dzisiaj śnieżyca! 😭 Sypie tak, że nic nie widać, a tak wieje, że aż bieda w domu piszczy. Brrr... A wczoraj było tak fajnie na dworze :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iza, a może gdzieś Maluszek na nerw uciska? Ja mam tak w prawej nodze, od pachwin w dół, nawet pośladek boli. Teraz chodzę na fizykoterapię i jest już lepiej, ale wcześniej jak wstałam z łóżka, jak dłużej kucałam to ból był okropny. Ponoć to często się zdarza przy ciążach nisko ułożonych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pinaa, dziękiza dobre słowo :) Tego mi właśnie trzeba, a mój M. daleko, wszyscy daleko, zostałam z tym sama i panikuję. Izzkka, skurcze mogą być objawem braku wapnia w organiźmie. To w naszym wypadku by się zgadzało, bo maluszek rośnie, buduje się układ kostny i zabiera z naszych organizmów. To dlatego własnie musimy jeść nabiał, serki, jogurty itd. Maluszek sobie poradzi, ale nam sypną się zębyi kości, bo albo dostarczymy z jedzenia, albo weźmie sobie z naszych zasobów. Oj, okrutnie to brzmi, wiem. Wyczytałam, ze łatwo przyswajalny wapń jest w przetworach mlecznych i w szprotach, sardynkach, żółtku jaj, soi, groszku zielonym, brokułach, smacznego kobietki :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja w pierwszej ciązy zajadałam sie serami, przetworami plecznymi, mlekiem. Tesciowa wlewała we mnei litry kawy zbozowej z mlekiem, ze niby na laktacje. Po porodzie okazało sie ze a i owszem pokarmu mam sporo, ale dziecko ma skaze białkowa. Potem u alergologa dowiedziałam się ze niewskazane jest spozywanie w ciazy duzej ilosci mleka i twarogu. Lepiej jesc produkty przetworzone jak kefir czy jogurty a z mlekeim i serem nie przesadzac. W ostatnią sobote pierwszy raz poczułam solidne kopniaki w brzuchu :) starsznie sie cieszyłam. Potem całą niedziele byłam w biegu i tylko raz cos poczułam, a wczoraj i dzis jeszcze nic. Martwi mnie to. Choc wiem ze to jeszcze nic nie znaczy. zastanawiam sie nawet czy mi sie nie przewidziało tamte sobotnie ruszanie...no ale nieee..nie mozliwe...to było tak wyrazne i rózne od tych wszystkich gazowych bombelków.... no nic...czekam cierpliwie w czwartek na 15ide do gina. Zastanawiam sie czy czasem nei wziąc ze sobą swojej starszej córki zeby zobaczyła braciszka lub siostre. hmmm? zadzwonei do gina i sie zapytam czy to nie bedzie dowcipne badanie :) aa ostatnio znalazłam fajny artykuł o masażu szyjki przygotowującym do porodu. Wrzuce to później jesli chcecie. Elita...Ty juz wiesz co z siostrą? szczęsliwa i kropelka wygrzewajcie sie kochane.... micha z wrzątkiem i stópki w tym moczyc! :) co do becikowego to zgadzam sie z dziewczynami i z przepisami :) ale za to nei wiem jak sie sprawa ma z ulga na dziecko w 2013r? wie któras moze? bo z tego co sie orientuję to mozna odliczyc ulgę jesli dochód rodziny nie przekracza 85500 (czy cos koło tego)- przy jednym dziecku. (jesli zarabia sie wiecej niz 85500 rocznie to nie mozna odliczyc ulgi) a jak sie sprawa ma przy dwójce dzieci i przy dochodach roczynych powuzej 85500zł? wie któras?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×