Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość coraz bardziej zawiedziona!

Dlugie , bezowocne starania o dziecko w dojrzalym wieku! Grupa wsparcia!

Polecane posty

Lili ja się w ogóle nie stawiałam na pozytywny test, bo wiem jak się czuje, klasycznie jak co miesiąc. Ale pewnie, że mi smutno :(:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karmi_ :( :( :( x To teraz odliczamy czas do nastepnego cyklu! Ja cie namawiam zebys zamiast tego glupiego menopuru zastosowala jednak gonal F. I przydaloby Ci sie jednak pare testow z krwi zrobic. Kiedy masz wizyte u lekarza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karmi, wiem, że się nie nastawiałaś. Ja może napisałam tak sądząc po sobie, po moich odczuciach. Jest mi właściwie smutno przy każdej @, nawet wtedy, jak wiem, że sprawa jest jasna, bo nie było seksu kiedy trzeba. Byłoby mi po prostu jeszcze smutniej po konkretnych działanich, nawet jeżeli ciało dawałoby mi sygnały, że nic z tego. Tak głupota z mojej strony. Lecę. Mam nadzieję, że spotkam bociany i koncert, na który jadę nie rozczaruje mnie (a nie są to moje klimaty).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karmi:(:(:( phi robie na to.Odstawiaj dupka i do dziela w nastepnym cyklu.Ale z Gonalem to bym to jeszcze przemyslala bo jest dosyc drogi a nie na kazdego dziala.U mnie takie same efekty byly po Gonalu 400 jak po jednej tabletce clo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamadzidziusia
bbb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ktor masz dc? moze powtorz za 2 dni jesli nie bedzie? U mnie test pojazal dopero 6 dni po okresie 2 kreski np....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny u mnie nie ma takiej opcji żeby sobie leki do stymulacji wybierać, prof jest wszechwiedzący;) A zresztą na mnie raczej wszystko działa. W tym cyklu będę stymulowana purogenem czy jakoś tak. Do kliniki mam jechać w 5 dc, nie wiem co on ma za matodę stymulacji, bo kiedyś brałam gonal od 3 dc. Ale muszę mu zaufać tym bardziej, że ostatnio przecież pęcherzyk prawidłowo urusł i endometrium nawet lepsze niż po wcześniejszych stymulacjach w innej klinice. Coconut clo to już raczej nie dla mnie, stosuje sie go u młodszych pacjenetk bo on tylko pomaga we wzroście pęcherzyków a gonadotropiny np gonal itp poprawiają jakość jajeczek, endometruim i progesteron. Z tego co wiem to clo nie stosuje sie po 35 rż choć Rachela go brała przecież. Cena gonatropin jest wysoka, ale trudno muszę ponieść takie koszty, bo to jednak zwiększa szanse. Tym bardziej, że clo upośledza endometruim które u mnie bez wspomagania i tak kiepskie. Lili nie myśl sobie, że mi nie jest smutno, tym bardziej, że jak większe nadzieje to i większe rozczarowanie i jeszcze jak pomyślę o tej klinice to mi się flaki wywracają, ale nie mam wyjścia zaczęłam to muszę być konsekwentna.Póki co nie płaczę, ale smutno mi bardzo bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karmi bardzo to jest przykre, że się nie udało, u mnie będzie to samo, Musimy walczyć dalej wrócić z tej wojny z tarczą a nie na tarczy, jedna bitwa przegrana ale wojna musi być wygrana, trzymam kciuki za dalsze działania, głowa do góry dziewczyny,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc kochane, Dawno mnie nie bylo, ale poczytalam was I nadrobilam zaleglosci Gerwazy tak sie ciesze z tych 5 zaplodnionych komorek jak by conajmniej jedna miala przypasc mnie:) Super! Kiedy transfer? Karmi szkoda ze sie nie udalo, sciskam cie cieplutko. No I coz nowy cykl nowe mozliwosci,chociaz Wiem jak wkurzajaco to brzmi:( U mnie nadal nastroj anty-dzieciowy, nawet udaje mi sie o tym nie myslac wiec Moze pies pogrzebany I juz mi sie nie zachce kolejnego dziecka. Za was wszystkie trzymam kciuki I bede wam kibicowac. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Caly weekend mam wyklady ze statystyki , ani czasu , ani sily :( ... X Karmi no i czego sie bylo kurka spodziewac , no mowie niestety , ze my to do ......jestesmy w tej materii . Ale moze trafi sie slepej kurze ziarno , trzymam kciuki za cud mniemany , czyli pozytywny wynik miotania sie ;) Ej kochana ja se dalam spokoj , bo w cuda nie wierze , jeszcze nigdy w moim zyciu cos co moglo pojsc zle , nie poszlo dobrze :( X Garwazowa , no cos to jednak przyniosly te czary mary ;) . Oby teraz sie wszystkie pieknie rozwinely : jak bedzie wiecej moze rozwazysz wziecie tylko 2 ??? Po tych Twoich rszerszach ;) , doszlam do wniosku , ze za moj brak ciazy sa odpowiedzialne , chodzenie boso po domu caly rok i milosc do maslanki :) X Reszcie buziole :) X Jutro znow o 5 30 pobudka , bo kawal drogi przede mna , zebym tylko nie zwrocila ich uwagi na wykladach glosnym chrapaniem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry, u nas -1 bylo, teraz juz 0 i piekne slonce :O x Mon Cheri, ja mysle, ze u Ciebie i Karmi to jest problem zwiazany z immunologia. Dlatego, ze pierwsza ciaza Wam sie udala! A potem zaktywizowaly sie w macicy komorki NK i od tego czasu niszcza wszytko co sie tam zjawi. x My wszytkie mamy te komorki NK (natural killers) w macicy ale chodzi o to zeby zmierzyc ich aktywnosc. Bo one sie nieraz dopiero aktywizuja jezeli masz jakas chorobe immunologiczna albo w wyniku kontaktu z uprzednia ciaza (jezeli na przyklad i Ty i maz macie tzw. DQ-alpha/HLA sharing - mozna testem z kwi stwierdzic.).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moncheri przynajmniej się odezwałaś, szkoda, że tak rzadko teraz piszesz, mi osobiście brakuje tu Ciebie:( Biest testy zwykle nie wychodzą w terminie jak owulka sie opóźni, ale jak wszystko jest monitorowane to raczej małe szanse. Ty to kochana jesteś, do końca wierzysz:) A zresztą u mnie @ dzisiaj z rana zawitała...to byl dla mnie naprawdę trudny i długi cykl:(Jak ją zobaczyłam to przyznam się, że aż mi ulżyło, wczoraj odstawiłam duphaston i efekt od razu.Ja wiedziałam, że w ciąży nie jestem i strasznie mnie męczyły te objawy. A jak mam tak jak Moncheri, że raczej to lepsze to mi się zbyt często nie zdarza. No i nie ma co się oszukiwać szanse u mnie na ciąże są takie, jak właśnie ślepej kurze ziarno. Najchętniej nie jechałabym już do tej kliniki, ale pamiętam ile nerwów i zdrowia kosztowała mnie pierwsza wizyta i musze to już pociągnąć....zapytam teraz profesora ile tych inseminacji jeszcze planuje, coś czuje że 3 jeszcze. Mila jak ja Ci zazdroszczę tego, że nie nie masz ochoty na dziecko:):):) A tak w ogóle jak macie środki finansowe to może warto by było spróbować invitro w Warszawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ha ha Gerwazy ?:):):) Kochana u nas problemem jest przede wszystkim nasienie M i mój wiek. Ja się na tej immunologii za bardzo nie znam, ale to raczej zarodek jest odrzucany przez te NK. tak przynajmniej miała dziewczyna, która miała właśnie aktywne te kilery, po transferach miała pozytywną betę i zaraz spadała.Ja przez tyle lat nie miałam, żadnej ciąży biochemicznej ani poronienia. Na wizycie zapytam o to profesora i zobaczymy co powie. Gerwazy a co Twój M na te 5 zarodków? Napisz kiedy masz transfer, bo już się nie mogę doczekać. Teraz u Ciebie będzie odliczanie.No i może ta akupunktura zadziała:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisalam chyba nie zbyt jasno wiec wyjasnie. Kazde z nas ma dwa geny tzw. DQ-alpha, jeden od mamy jeden od taty. Czasem sa to dwie kopi etego samego genu czasem odwrotnie. Powiedzmy, ze robisz test na krew i wychodzi Twojemu mezowi: x DQ-alpha 101 102 a tobie: DQ-alpha 101 104 x Widac wtedy, ze macie czesciowy sharing na genie 101. Jezeli teraz embionek dostal od meza 101 i od Ciebie 101 to w czasie skomplikowanego procesu implantacji, Twoje cialo dochodzi do wniosku, ze ten material genetyczny jest cos za malo zroznicowany i zabija embrionek na miejscu :( albo niedlugo po implantacji. Dzieje sie tak jedynie wtedy jezeli te NK (naturalkillers) sa juz zaktywizowane (co mozna w krwi zmierzyc przy markerze K-562 tylko laboratorium musi umiec). Ich aktywizacja nastepuje czesto wlasnie w wyniku wczesniejszej ciazy przy takiej kombinacji DQ alpha albo rowniez przy chorobach autoimmunologicznych. x Z tego, ze niektorzy ludzie maja dwie kopie tego samego genu, jak na przyklad: DQ-alpha 101 101, to widac, ze ciaza przy takiej kombinacji jest mozliwa tyle, ze odbywa sie ZANIM sie te NK zaktywizowaly. Po takiej ciazy nastepne ciaze sa niemozliwe bez wczesniejszej terapii immunologicznej. x Wszytko mozna zmierzyc testem z krwi tylko laboratorium musi byc na poziomie zeby umialo to okreslic. Wczesniej uzywano do terapii bardzo drogich infuzji z immunoglobiny. Teraz sa na rynku dostepne tzw. Intralipidy, gdzie 10 Infuzji kosztuje raptem 200e ale niestety w mojej klinice nie stosuja tego bo twierdza, ze to jeszcze zbyt experymentalne. Stoduje sie to w USA, w UK; w Austrii oraz w paru miejscach przy universytecie w Niemczech. x Ironia losu jest to, ze te Intralipidy sa bezpieczniejsze niz immoglobulity bo immoglobulity sa wciagiem naturalnym z krwi i wlasnie od ich mozna sie teoretycznie zarazic zoltaczka albo i HIV. Natomiast od intralipow nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karmi_, Zaktywizowane NK atakuja embrionki tak, ze niszcza ich korzonki, ze tak powiem. Czesto nie dochodzi wtedy wogole do implantacji :( albo niestety te "korzenie" tak zostaly zniszcone, ze implantacja nastepuje zle i z czasem embrionek jest wydalany. x Jestem przekonana, ze wiek nie ma u Ciebie znaczenia. Uwazam, ze AMH masz wprost rewelacyjny, byc moze nasienie meza jest troche slabsze ale robicie IUI. Moim zdaniem jest co innego co powoduje, ze nie zachodzisz w ciaze. x Jezeli profesorek ofiaruje takie badanie to zapytaj go o testy na: x zaktywizowane kormorki NK mierzone za pomoca markera K-562 (uwaza sie to za gold standart mierzenia ich aktywnosci. ) DQ-alpha/HLA sharing (Twoj M tez by musial oddac crew) Testy na przeciwciala ANA, APA itd. x Zaloze sie, ze w wynikach wyjdzie Ci cos w kierunku tych problemow. To nie jest skomplikowane, oddajesz tylko krew i czekasz dosc dlugo na wyniki. x Jestem zla jak osa ze mnie lekarka odwiodla na raze od testow immunologicznych. Bo na przyklad jezeli mamy ta historie z DQ-alpha/HLA sharing i jakims cudem zarodek sie zagniezdzi to nie utrzymasz ciazy jezeli nie bedziesz robic tych infuzji do 24 tygodnia ciazy. Wiec wolalabym juz wydac pieniadze na zbedny test ale jednak z gory wiedziec co i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karmi_ M mnie zaprosil na lunch z szampanem po wiadomosci z laboratorium :-D Transfer w srode o ile bedzie co transferowac...Teraz nie mam juz i tak na to wplywu. Ale czasem z wielu zarodkow do 5 dnia nie zostaje ani jeden...Po prostu przestaja sie rozwijac :( Nie bede nic wiedziala az do srody, no chyba, ze wczesniej zadzwonia ze zlymi wiadomosciami. x Jezeli tyle ich bedzie to biore z powrotem 3 zarodki tak jak i ostatnim razem. Ale moze sie zdarzyc, ze zostanie tylko 1 albo 0. Zostalo mi tylko czekac i obgryzac paznokcie. x Juz nawet z checia bym sie statystyka zajela :-D Mon Cheri, jakie zadania przerabiasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gerwazy podejrzewam, że moja klinika nie zajmuje się badaniem immunologii, bo to jest taka namiastka kliniki, a tym bardziej wlewy. Porozmawiam z profesorem jak on widzi ewentualne problemy immunologiczne u nas. Takimi problemami wiem, że zajmuje się klinika Novum chyba w Warszawie. Niestety takimi finansami nie dysponuje, bo diagnostyka pewnie majątek kosztuje. A w razie czego jeden wlew 6000 zł, także ja i tak nie jestem zainteresowna. Jedyne co to mogę poprosić encorton i brać po iui.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gerwazy a u mnie AMH może jest i do przeżycia, ale oprócz tego bez wspomagania moje endomnetrium jest za małe, ponadto chyba tam do końca nie jest tak dobrze bo zwykłe cykle mam coraz krótsze i owulki czuje coraz rzadziej. Jak jestem stymulowana to jest ok, endometruim, śluz i wszystko w porządku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardzo mi przykro Karmi ze sie nie udalo. Ja wlasnie zrobilam trase 7 km z buta :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie :) x Karmi przykro mi że nie udało się :( przytulasek ❤️ x Gerwazy dalej trzymam kciuki za Kruszynkę ;) ❤️ x Reszke koleżanek pozdrawiam i również myślę o Was i oby każdej się udało spełnić to jedyne największe marzenie :) DZIDZIUŚ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karmi_, a ile nasz endometrium bez wzpomagania, a ile ze wpomaganiem? x Niby norma jest miedzy 7mm a 16mm ale ja czytalam, ze jest wo wiele wieksza szansa na zajscie w ciaze jak endometrium ma przynajmniej z 9mm. x Jezeli profesorek otwarty na proby nowych rzeczy to mozesz go namowic do wyprobowania viagry w czopkach. Podobo rewelacja :) Uzywaja to w USA na poprawienie grubosci endometrium oraz na lepsze ukrwienie macicy - to jest tez bardzo wazne. Takie czopki moze zrobic kazdy dobry aptekarz. Bierze sie po 25mg 4 razy dziennie intravaginalnie od 2-3 dnia okresu do owulacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No Gerwazy rozbrajasz mnie już widzę jego tekst jakbym o viagrze powiedziała:):):) Ale chyba aż takiej potrzeby nie ma bez stymulacji endo mam zwykle 6mm lub nawet niecałe, po stymulacji ostatnio miałam ponad 11mm czyli superaśne. Jakby co to mogę sobie acard na lepsze ukrwienie brać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas zmiana klimatów po obiedzie jedziemy do sklepów ogrodowych....trzeba wracać do rzeczywistości. Na działce nadal zwały śniegu, ale jak temperatura skoczy to może za 2 tygodnie zaczniemy sezon. W tym roku zrobimy chyba fontannę w małym oczku tak 2,5m na 1,5 m, fontanna wysokości 1,5 m. Jedziemy zobaczyć materiały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karmi_ Kupiliscie jakies fajne roslinki? U nas dzis teraz byla pogoda ogrodowa. Sama bym chciala fontanne ale na balkonie chyba sie nie da. x Po poludniu zrobilam gore sznycli i tyle sama zjadlam ze smakiem, ze po tym zasnelam jak kamien :-D Cala energia skierowala sie na trawienie. x Rachelko, fajny film widzialam ale mega depresyjny: "Liebe" czyli "Milosc"... x Wlasnie przekopuje internet na temat akupunktury, zeby sprawdzic, cz ymoj akupunkturzysta wiec co robi. Czuje, ze ma dziewczyny ni eza dlugo powinnysmy zalozyc takie male joint venture i otworzyc konkurencyjna klinike nieplodnosci :-D Tylko musimy Mon Cheri namowic, zeby zmienila kierunek studiow na medyczny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×