Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość coraz bardziej zawiedziona!

Dlugie , bezowocne starania o dziecko w dojrzalym wieku! Grupa wsparcia!

Polecane posty

I ja na dzień dobry zapraszam na kawkę i croissanty:) Karmi daj znać jak po usg. No właśnie Denis a jaka jest szansa na adopcję?Kurczę jakie to niesprawiedliwe że takie maleństwa przychodzą to tych niechcianych gniazd:( Mila no i dzwoniłaś???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam dzisiaj jakąś pustkę w głowie. Boli mnie głowa, brzuch. Na razie piję kawę i nic mi się nie chce. Gerwazy, widzę, że Twoje racjonalne myślenie pomaga Ci ogarnąć sytuację. Ciężkie to nasze życie.... Karmi, dobrze, że chociaż u Ciebie wszystko idzie do przodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jejku pobalowalam wczoraj i nie poszlam dzisiaj do pracy.Czuje sie jeszcze gorzej niz wygladam i mozna mi serdecznie wspolczuc.Wczoraj zrobilam test oczywiscie negatywny:(I zaczelam brac luteine.Ponawiam pytanie jak myslicie ile dni mam ja brac?Tak normalnie to sie bierze przez 10.A w ulotce pisza 5-7 dni no i nie wiem jakas niedorobiona jestem dzisiaj.Mam kaca i bola mnie nogi od cwiczen.To nie jest ani troche fajne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pogoda sie u nas popsula :( Tylko 8 stopni, pochmurnie i deszczowo :( x Ten PMS mnie wykonczy :( Okropne uczucie :( x Karmi_ juz pewnie na fotelu i oglada pecherzyk :) x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, Gerwazy idziesz na bete w srode czy odpuszczasz? Kwasna mandarynko nie dzwonilam, bo nawet nie wiem jeszcze do ktorej kliniki bym chciala i w jakim miescie. U mnie jeszcze daleka droga do jakichkolwiek decyzji. Wstaje na kawke i ciasteczko? Ktos ze mna? A diewczynki zapomnialam sie pochwalic ze udalo mi sie przytyc 2 kg w zeszlym tygodniu, ale wczoraj sprawdzilam i waga wrocila do normy wiec chyba w moim przypadku sprawa z przytyciem nie jest taka prosta. Bylam wczoraj u fryzjera i jestem mega zadowolona, maz stwierdzil ze sie zakochal ponownie od pierwszego wejrzenia jak odebral mnie spod salonu. Taki czarus z niego:) milego dzionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mila, Nie, nie ide w srode bo to nie ma sensu. Mysle, ze do srody przyjdzie @ tak czy siak. M mi przypomnial, ze ostatnim razem te bole przed @ mialam prawie przez 7 dni wiec tak by pasowalo, ze mnie to jeszcze kilka dni wymeczy :( x 2 Maja mamy termin w klinice na badanie immunologiczne. Chcialabym do tego czasu zasiegnac opini u tych ludzi z USA ale mowily mi dziewczyny z forum z USA, ze na konsultacje czeka sie miesiac. Sprobuje dzisiaj o termin zadzwonic, jak nie to w poniedzialek. x Ja sobie daje rade ale lamie mi serce jak widze, ze M usiluje mnie pocieszac takim udawanym dobrym humorek :O Kolejna porazka go siekla...:( x Jak jeszcze bylam ta beta troche zawichrowana i mu powiedzialam, ze w Polsce sa laboratoria 24 godzinne gdzie mozna na bete isc jak sie chce to zupelnie serio zaproponowal, ze jezeli chce to mozemy poleciec do Warszawy w sobote :-D :-D Ach, co odrobina nadzieji z ludzmi wyprawia :-D x Teraz przy sniadaniu caly czas mnie przekonywal, ze 3 raz wyjdzie na pewno...Juz sama nie wiem. Myslicie, zeby jeszcze raz tu podchodzic? Czy lepiej od razu do USA? x W Colorado to nie takie proste bo oni najpier zadaja tzw. 3 day workup tzn. lecisz tam na wszelkie mozliwe testy, na jeden dzien. Kosztuje ta przyjemnosc 6000 dolcow. Do tego bilety dla nas dwojga, samochod, hotel, na luzie wyjdzie kolo 10 tys. OK, potem lecisz tam na stymulacje i chodzisz kazdego dnia na USG, potrafia codziennie dawke zmieniac. A teraz co jak nic nie rosnie??? Wracasz do domu i potem znowu d USA? Ok, powiedzmy, ze pecherzyki urosna ale bedzie ich tylko 2-3, co u mnie byloby normalka. Oni je najpierw wszytkei mroza o ile osiagna stopien blastocyty. Wiec musialabym przejsc stymulacje 2-3 razy, zeby zebrac choc kilka blastocyt do tego testu genetycznego CGH zeby miec choc jedna normalna. Z jedna dziewczyna rozmawialam - ona miala tylko jeden z 10 zarodkow normalny! Dopiero potem (czyli minimum 6 tygodni od ostatniej stymulacji) rozmrazaja i transferuja zarodki, wylacznie te zdrowe. Tak, ze takie latwe to wszystko by nie bylo. I przypuszcam, ze w 40 tys. dolarow bysmy sie raczej nie zamkneli. No a jak tam nie wyjdzie? To wtedy co, probowac tam znowu? Logistyka mnie troche przeraza. Ale moje rezultaty tutaj sa tragiczne a tanio tez nie jest :( Glowa mi peka od myslenia o tym wszytkim... x Koorwa, co ze mna jest nie tak??? Czemu ja nie moge od 10 lat jak normalny czlowiek zajsc w ciaze choc niby wszytko ze mna jest w porzadku? Nawet IVF u mnie nie dziala :O x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JUż dawno przyjechałam ale na zakupach byłam jeszcze. W klinice były 3 pacjentki najpewniej na iui czekały bo dzisiaj klinika nieczynna tylko zabiegi są wykonywane, weszłam z marszu kurtkę w biegu zdejmowałam. Pokazałam mega wypasioną kreskę na teście owulacyjnym prof oczywiście jaja sobie zrobił i pyta...,, to ciążowy;) ? No i usg....pęcherzyk rośnie dzisiaj ma 17,5 mm wczoraj wieczorem miał 16,2 , endometruim się zaciera( cokolwiek miałoby to znaczyć-bo ja nie wiem) no i tutaj zaczyna się myślenie głośne profesora......najpierw pytanie gdzie kolega mąż, no to ja mówię, że w pracy:):):) No to on dalej myśli i duma i pyta się mnie co robimy?....no to ja po cichutku, że chyba najlepszy termin na iui jest jutro, a on na to, że na 100 % jutro iui tylko on się zastanawia czy rano czy wieczorem i jak ma o tym powiedzieć swojej żonie( że w niedzielę do roboty idzie):):):)No to jak taka rozmowa to ja już zadowolona. Ostatecznie inseminacja jutro o godz;19 wieczorem, o 17.30 mamy być w klinice oddajemy nasienie i po 19 zabieg. Ale ten pęcherzyk mu się za bardzo nie podoba, coś kręci na niego nosem, jutro przed iui będzie jeszcze usg to zobaczymy . Aha i od razu dostałam zastrzyk ovitrelle na pęknięcie to przynajmniej mam z głowy samodzielne robienie. No to tyle by było teraz czytam co u Was.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gerwazy dla mnie to Colorado to kosmos jakiś. Ja bym nie wiedziała co zrobić w Twojej sytuacji, ale może warto o inną klinikę zahaczyć, może tam gdzie Biest albo w Polsce.Ta immunologia coś tam u Ciebie szwankuje warto chyba w tym pogrzebać. Kiedy Ty powinnaś dostać @ tak książkowo? Ale twój M szalona na bete do Pl lecieć...normalnie szacunek dla niego:) Coconut Ty na kacu jesteś?????????? :):):):) No nie mogę ale pobalowałaś...i gdzie tak? Lili co porabiasz? A do tego wszystkiego jutro gości po południu mamy, bo córka miała urodziny 2 dni temu a jutro tort dla rodzinki........mam nadzieję, że do 16.45 się wyluzują, bo inaczej będę musiał ich wyprosić;) Na szczęście tort na 14 godz. to długo nie zabalują raczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja krotko : Gerwazy czytaj ze zrozumieniem test 10 po 48 , nie 24 , beta 8 , nie moze byc nastepnego dnia widoczna na sikanym , bo testy z moczu maja opoznienie okolo 2 dni , do badan z krwi , wiec nawet gdyby sie beta podwoila na 16 , to jej w moczu w tym stezeniu nie zobaczysz i nawet tesg od 10 nie ma prawa wyjsc !!!!!!! Oj babo , babo !!! A w dniu raczej nie ma 8 po zastrzyku ! Jak nie dostaniesz @ idz na te bete !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karmi jak taka lajza sama pilam do lusterka bo wczoraj od porannego testu wszystko mi sie chrzanilo.Wiesz sa takie dni,ze nic sie nie uklada:(Podarte rajstopy,nie ma gdzie zaparkowac,ludzie draznia,jest za zimno za cieplo,wlosy sie nie chca ulozyc,oferta na wczasy mi przepadla,wszystko leci z rak.I takie tam inne bzdury.Ale jak takie male niepomoce wystepuja z czestotliwoscia 4 razy na godzine w tym samym dniu to sie odechciewa.No to sie napilam tak ladnie,ze ho,ho.W sumie to niecala butelke wina wytrabilam ale nic nie jadlam i moze dlatego sie tak parszywie czulam.Teraz mi lepiej,wypilam litr maslanki i pospalam troche.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heloł:) Gerwazy ja od zawsze namawiam Cię na Polskę u nas w Warszawie za ok 13 000 masz program in vitro all inclusive i naprawdę bardzo dobre statystki mają Polskie kliniki szczególnie Warszawa i Białystok to już chyba Karmi kiedyś pisała. Na razie jest nadzieja, nie załamuj się :) a jak jednak się nie uda to zmieniaj klinikę na Polską, do Colorado jeszcze dasz radę polecieć i wydać tą ogromną kasę. Tak czy siak moim zdaniem USA to ostateczny krok. Po co szukać szczęścia za oceanem jak można go poszukać w byłym kraju? Chyba,że masz uraz do Polski bo nigdy nie brałaś tutejszych klinik pod uwagę, wejdź na Bociana w Białymstoku naprawdę dobra statystyka dla kobietek po 40 tce u nich jest. Karmi trzymam kciukasy...mocno, mocno ❤️ Coconut to dałaś czadu dziewczyno ;) co do wczorajszego postu he,he nioo w życiu nie napisałam takiego długiego :D Tessko ?? gdzie ty? Jestem umordowana byłam od rana w ogrodzie, przyszłam zrobić obiad, wszyscy już zjedli , kawkę wypiłam i lecę dalej grzebać się w ziemi. Miłej soboty kobietki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mila, komplementy zawsze mile widziane. Twój m załapał plusa:D Gerwazy, rzeczywiście trudno cokolwiek poradzić w sprawie decyzji co do kliniki. A może zastosować zasadę do trzech razy sztuka? I spróbować jeszcze raz, że tak powiem, po staremu?....a w razie gdyby jednak nie udało się, to pomysleć o Kolorado i walce za wielką wodą?....trudna decyzja. Karmi, Twój doktorek bardzo sympatyczny:DOby tylko i skuteczny:) 🌼 Nie miałam za dużo czasu na lenienie się i ból głowy i brzucha:DKoleżanka wyciągnęła mnie na zakupy, występowałam w ramach doradcy:DA że dobrze doradziłam, to poszłyśmy jeszcze na sałatkę, ciacho i kawkę:DMamy takie jedno miejsce, w którym mają z jednej strony lokalu pom osty i stoliki nad samą wodą. Dzisiaj było wprawdzie za zimno na siedzenie na dworze, ale pogapiłysmy się za to na wodę prze wielkie szyby:DWoda od zawsze działała na mnie uspokajająco. Obok nas siedziała para z małym dzieckiem, oboje rodziców około 30-tki, zadbani, atrakcyjni. Oni w ogóle do siebie nie odzywali się, a dodam, że dziecko było bardzo grzeczne. Wyglądali na znudzonych życiem. Obserwowałam też małe dzieci i nie bolało wcale:)Czy ja się przypadkiem nie pocieszam?:P.... Ivanka, na siedzenie na dworze za zimno, ale na prace ogrodowe w sam raz:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gerwazy poczytalam troche o tych kilnikach w colorado i owszem maja bardzo dobra opinie i statystyki ale kliniki w warszawie czy bialymstoku rowniez, czy chocby w pradze, jedna z klinik w pradze jest wrecz rewelacyjna jezdza tam klinentki z calej europy. ja osobiscie ja twoim miejscu nie decydowalabym sie na 3 podejscie w twojej klinice, ale i na colorado tez nie, za takie pieniadze mozesz miec najlepsza diagnostyke w polsce czy pradze, poza tym blizej i latwiej nawet jesli o samoloty chodzi. widzisz ja sama stoje przed wyborem kliniki i jest mi zupelnie obojetne w jakim panstwie byle by bylo w europie bo latwiej z dolatywaniem, pieniadze w zasadzie wazne bo w naszym przypadku dochodza samoloty i hotele, ale colorado to juz jak odlegla galaktyka dla mnie, na wakacje prosze bardzo ale ivf to juz troche za daleko. ale to tylko moja opinia, jesli uwazasz ze tam ci pomoga to dzwon i umawiaj sie , tyle ze gwarancji ci i tak nikt nie da : (

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Coconut ja oglądałam chwilkę pierwszy odcinek..br jak smażył płucka a potem je zjadł...o rany to nie dla mnie! Ale ja Ciebie podziwiam jak ty też jak Biest w horrorach gustujesz...chciaz ten Hannibal nie horror ale ..br..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nooo Hannibal jest tak piekny w swojej brzydocie,ze az mnie poraza.Lubie czasem takich paskudnych z twarza nieprzenikniona jak maska:PI wczoraj zapomnialam dodac,ze kocham miloscia absolutna Dorocinskiego.Dla takiej ladnej klaty to bym nawet pod stolem popracowala:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:D dobre, Coconut jesteś niemożliwa :) o Gerard Butler to fajne ciacho, on mi przyszedł do głowy bo oglądam właśnie film na tvn z polskich aktorów to Szymon Bobrowski ;) mniam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, Wy to naprawde jestescie kochane! 🌼. Dzieki za rady! x Ja sie wacham (czy waham?) strasznie :O O Polsce tez myslalam ale Bialystok nie wchodzi w gre bo nie wiem jak bym tam doleciala. Jezeli juz to Warszawa badz Krakow. Akurat M ma jakis miedzynarodowy projekt, czesciowo tez w Polsce :) Ale mam wrazenie, ze tam dostane to samo co tu w tym zasranym Wiesbaden... Wezcie pod uwage, ze ludzie w Polsce maja bardzo wczesnie dzieci. Wiec jak cos jest nie tak, to wczesnie trafiaja na IVF i statystyki odzwierciedlaja to. Maja bardzo wysokie ale to sa czesto ludzie ponizej 30-tki! To jest zupelnie inna para kaloszy niz ja. Ja potrzebuje kliniki ktora ma doswiadczenie z kobietami po 40-tce i ze zmniejszone rezerwa jajnikowa. x Wlasnie byly u mnie kolezanki. Jedna ma za soba 5 cyklow ICSI w Wiesbaden, druga tez kilka - ale w 3 IVF w Wiesbaden zaszla w ciaze i ma synka ale teraz chca rodzenstwo. Ona byla nawet w Czechoslowacji ale to bylo bardzo zle doswiadczenie :( W sumie ma juz za soba 9 IVF. One teraz w przyszly weekend jada do Brukseli na konsultacje. Ciekawa jestem co z tego wyjdzie :) x Mon Cheri, dzieki za info. ja wychodze z zalozenia ze ta osemka to byly pozostalosc po moim zastrzyku HCG 3000. Bralam go w sobte w zeszlym tygodniu wiec akurat by tak pasowalo. Odczekam do srody oczywiscie...choc musze przyznac ze przestalam juz brac utrogest (progesteron). Mam maksymalny PMS i takie napiecie przed @, ze mi sie wyc chce wiec w ciazy na pewno nie jestem. Nie ma sie co ludzic :O Jutro, a raczej dzisiaj :) wracam do biegania :) Trzeba sie wziasc za siebie. x Slodnich snow! x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gerwazy kochana kobito !!!!!!! Nigdy przed czasem nie przestawaj brac progesteronu ! Nie wiesz jeszcze 100% , a tak mozesz sie przyczynic do utraty ciazy !!! Powiem tak - wierze , ze prawdopodobnie nie jestes w ciazy ...... Siedze jednak na forach i w temacie juz kilka lat , no. i czasami zdazaly sie takie dziwne sytuacje z niska beta , pozna implantacja itp i jednego mnie to nauczylo - nigdy sama nie odstawiaj lekow za wczesnie , bo juz dziewczyny plakaly !!! Jesli chodzi o klinike , to mysle , ze szanse sa podobne wszedzie - usa daja Ci sprawdzony zarodek jesli taki znajda , tu w ciagu np. 4 transwerow - po 2-3 tez na niego trafisz !!! Zastanawialabym sie nad polskim in vitro do skutku - wtedy ich glowa bys jak najszybciej zaszla - wiec starac sie musza ;) X Karmi - nie chce zbyt duzo gadac , ja po prostu czekam na wasz sukces !!! Nie wiem co o tym sadzic , robilam 8 iui , ale byly kobity , ktorym iui nr 8 , albo 9 wyszla - nigdy nic nie wiadomo - i tylko w tej niewiedzy nasza szansa ! Ale profesorek ciekawy ;) X Coconut - a ja to strasznie , cholernie wybredna jestem , w zasadzie malo ktory chlopmnie rusza , moj m to inna zasada ( to rodzina , przyzwyczajenie ) , ale nie zrobilabym niczego w celu zdobycia wzgledow u obcego chlopa ;) Jestem taka piczka - zasadniczka ;) :D X Ivanko , Rachelko , Liilly , caluski :)! Pozdrowienia innym X A ja dzis bylam na malych zakupkach :p , pierwszy raz od chyba 8 miesiecy , juz zapomnialam jak to jest ;) Zdobylam : bluzeczki (2) , szaliczek , swetr rozpinany i kurteczke - wszystko jakies tam zielonkawe- kacki - bo teraz do ryzego lba pasuje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie slonko swieci ale 1 stopien ciepla.... Lece bo musze pomaszerowac 3 m na solarium. Gerwazy...kciuki ciagle zacisniete. Ja czuje ze @@@ bedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam się z kawką. Gerwazy jedno Ci przyznam, że u nas w klinikach same młode dziewczyny i inaczej podchodzi się do dojrzałego macierzyństwa niż w innych krajach. Chodziłam trochę po klinikach i nigdy nie widziałam tam dziewczyny w swoim wieku......ale jest inne ale w Warszawie na pewno mają pacjentki po 40 i wiem, że sporo osób leczy się u nich z zagranicy, a drugie ale to takie, że młodsze dziewczyny mają często bardzo niskie AMH i one właśnie leczą się też w klinikach i zachodzą w ciążę. Gerwazy musisz podjąć decyzję sama ze swoim M, my Ci tylko pokazujemy inne spojrzenie na ten temat. W Colorado też cudownych objawień nie ma, po prostu lepiej drążą i się przykładają, ale fakt też, że szanse są większe. Z drugiej strony trzeba naprawdę zgrać to wszystko logistycznie bo to jednak bardzo daleko i trzeba tam posiedzieć, a przecież macie prace i swoje obowiązki. Trudny wybór..... A jesli chodzi o tą bete 8 to akurat na tym się nie znam, wiem, że po hcg zostaje ale jakie wartości to nie wiem. na ulotce zastrzyku pisze, żeby nie testować przez 10 dni po podaniu. Moncheri ja doskonale wiem jaka jest skuteczność iui tym bardziej przy kiepskim nasieniu, myślałam, że Ty miałaś 6 zabiegów, może i ktoś zaszedł za 8 czy 9 razem, ale ja tyle razy nie będę podchodziła. Miałam kiedyś już 3 iui, dochodzi kilka lat starań naturalnych także szans było wiele. Planuje podejść oprócz dzisiaj jeszcze w maju i w czerwcu to będzie w sumie 4 próby w tej klinice i tyle. Zresztą finansowo też mnie to wszystko wykańcza, bo jednak koszty są duże a tu się za wszystko z kieszeni płaci, nic sobie na wiosnę nie mogłam kupić bo wszystkie pieniądze do klinik idą. Gdybym więcej zarabiała to może skusiłaby się na więcej prób, ale już teraz widzę, że podupadłam finansowo to co mówić dalej;) Póki co wcale nie czuje owulacji może już była........te pęcherzyk z prawej strony nie daje znaków życia....No nic zobaczymy wieczorem co się będzie działo. Póki co do kościoła pójdę, potem obiad i goście a potem jedziemy.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie:) Gerwazy wklejam linka do kliniki w Białymstoku, statystyki są prowadzone ze wzg. na wiek pacjentki, to nie jest tak ,że wszyscy do jednego wora. Oczywiście jest dużo młodych i skuteczność też duża ale 40 - tki też tam są i wiem, że leczenie jest inne. Po za tym myślisz,że jeden raz w Colorado Ci wystarczy? a jak nie wyjdzie? Poddasz się? Na pewno nie. Dlatego uważam ,że te ogromne pieniądze warto przeznaczyć choćby na 10 prób w Polsce niż na jeden raz w USA. Ale zrobisz jak zechcesz, ot takie moje myślenie ...... http://pl.klinikabocian.pl/index.php o Karmi trzymam dziś mocno kciuki za Ciebie:) miłej imprezki:) o Pozdrawiam kobietki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×