Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość coraz bardziej zawiedziona!

Dlugie , bezowocne starania o dziecko w dojrzalym wieku! Grupa wsparcia!

Polecane posty

Coco ja tu grzecznych nie widzialam ;) Niedziela trzeba chlopa wykozystac , co by mu bez tydzien s..... oczami nie tryskala ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maon cheri ja mialam swego czasu Maxdome i teraz wyszedl Watchever czy jakos tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, Karmi - super, no żołnierzyki pewnie dotarły na czas, Coconut - u mnie 2 to środek nocy - nic mnie nie zmusi do oglądania krwawych scen -ja nie jestem fanką kina wolę książkę, u mnie noc nie przespana, katar jak cholera, Mandarynko miałaś rację z tym szaleństwem na skuterze - stara jestem a głupia, gdyby nie to że muszę jeszcze dzisiaj wystawić resztę ocen maturzystom to bym poszła do lekarza - może na popołudnie się zapiszę, ech u mnie @ ciąg dalszy, ale mam lenia, pozdrawiam, miłego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karmi_, bede Tobie i Kajtkowi ;) teraz goraco kibicowac :) Za mniej wiecej 4-5 dni powien zaczac sobie wic gniazdko :) W miedzyczasie pamietac o welnianych skarpetach zeby macicy nie wyziebic :-D x Seriali nie znam zadnych. Oprocz wlasnej produkcji pod tytulem IVF :P Ten akurat dosc nudny, ciagle to samo :) x U nas cieplo ale wyglada pochmurnie i deszczowo. Milego dnia Wam zycze! x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, nienawidzę poniedziałków :( Wczoraj wpadłam tylko na chwilkę poczytać co u Was.... M w domu, nawet jeszcze dzisiaj i jutro - ma wolne. Za to mój młodszy syn pojechał do pracy koło Monachium.... Ale nie na długo. @ lada dzień :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Biest29
ja tez nie lubie poniedzialkow a ten pewni3e bedzie ciezki. Juz czuje ze dzis wieczorem bedzie bedzie @@ bo piersi bola i brzuch tez. No nic lece na zakupy.... Moj drogi Gerwazy jak sie czujesz? Kari trzymamy kciuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biest, Jestem na katordze PMS-owej :-D Oszalec mozna! Ale sprawdzilam kalendarz ostatniego IVF i wynika, ze okre spowinnam dostac dopiero we wtorek albo srode - jezeli bedzie podobnie. x Robimy miesiac przerwy a potem znowu IVF. Pytanie tylko gdzie :-D Chce na pewno sprobowac nowego protokolu. x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gerwazy to tak jak mnie....boli mnie wszytko :-( Ja bym na twoim miejscu nie podchodzila w twojej klinice 3 raz. Moze pojedzcie do 1 , 2 innych klinik na konsultacje i zobacz co ci zaproponuja. Ja bym na twoim miejsu najpierw idczekala na aplet wynikow z immunologii i pozniej podchodzila kolejny raz. Moze skonsultuj immunologie u specjalisty w Pl bo vo jak co ale Malinowsi, Dubrawski, Tchorzewski, Jerzak ,Kurpisz sa dobrymi specjalistami. Wiem , ze tak latwo sie doradza gdy nie jest sie w tej sytuacji bo wtedy pewnie bym tez rece rozlporzyla....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biest_, Obojetnie mi gdzie mi te testy immunologiczne zrobia bo ja wiem co chce zeby zrobili i wiem tez co chce zrobic jezeli cos z nich wyjdzie. Potrzebny mi tylko lekarz, ktory pracuje z laboratorium, ktore umie to robic. Tu na poludniu jest ta prof. Reichel-Fenz ale u niej to trwa chyba 3-4 miesiace zeby dostac odpowiedz wiec wiesz, daruje sobie :-D Oprocz tego, jest oczywiscie to znane miejsce w Kiel. Ale moja lekarka tez to niby robi tak ze poki co idziemy do niej. Choc moze zadzwonie jeszcze do Kiel-u i zobacze jakie maja terminy. x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jakos nie moge sie wciagnac w jakis nowy serial. Bede ontynuowac Beauty and the Beast z ang lektperm by pocwiczyc moj marny angielski hehe :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
M tez robilismy w Kiel. Oni ci wysla papiery do wypelnienia i fiolki i mozna krew wyslac poczta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tu wklejam olejny raz link do info o immunologii. http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=4998415 Gerwazy tu sa np badania ktore trzeba wynonac w Novum do ivf WYKAZ BADAŃ PRZED IN VITRO: 1. Określenie grupy krwi (oryginał do IVF, kserokopia wyniku do historii choroby) 2. Badanie hormonów: 1-3 dc. FSH, LH, Testosteron 11-12 dc.E2, PRL, PRL po MCP (PRL po MCP nie w każdym przypadku) 20-22 dc. Progesteron, PRL TSH, T3, T4-dzień cyklu obojętny 3. Cytologia 4. Stopień czystości pochwy 5. Posiew z kanału szyjki - do IVF ważny 1 miesiąc, do inseminacji 2 miesiące 6. Badanie w kierunku chlamydii (wymaz z szyjki macicy) 7. Badanie nasienia (musi być wykonane w Novum) + posiew nasienia + chlamydia z nasienia 8. Badanie cytogenetyczne - oboje 9. Badanie CFTR i mikrodelecja chromosomu Y (AZF) - u mężczyzn - nie każdy musi to wykonywać Badania nr 8 i 9 można wykonać na NFZ - szczegóły TUTAJ. 10. HIV 11. HBs (wirus zapalenia wątroby typu B) 12. WR (wirus kiły) 13. HCV (wirus zapalenia wątroby typu C) 14. anty HBs (przeciwciała) 15. anty HBc (przeciwciała) Badania nr 10-15 wykonywane są przez obojga, ważne są pół roku. 16. Test Friberga 17. USG ginekologiczne (specjalistyczne)-nie zawsze wymagają 18. Przeciwciała w kierunku różyczki (IgG, IgM) 19. Przeciwciała w kierunku toxoplazmozy (IgG, IgM) 20. CMV IgG, IgM 21. Przeciwciała antykardiolipidowe - nie każda dostaje zlecenie 22. Szczepienie Engerix B (przeciwko żółtaczce) KONSULTACJA INTERNISTYCZNA po wykonaniu następujących badań: 23. Morfologia 24. APTT 25. PT 26. Poziom białka w surowicy 27. Mocz - badanie ogólne 28. Transaminazy ASPAT + ALAT 29. Glukoza 30. USG sutków (między 5 a 10 dc, nie musi być ze zdjęciami) 31. EKG (nie musi być z opisem) + Zgoda internisty na zabieg IVF (nie musi być lekarz z Novum)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misie troche nudzi wiec bede wklejac rozne rzeczy heheh 1. normy hormonów - ogólnie http://www.mamo-tato.pl/article_show.php?a_id=17&s_id=9&ss_id=13 2. Niepłodność kobieca. Interpretacja wyników badań hormonalnych. Część Androgeny, SHGB i 17-OH progesteron. http://www.forumginekologiczne.pl/txt/a,1909 3.Estradiol i progesteron. http://www.forumginekologiczne.pl/txt/a,1910 4. Hormony tarczycy. http://www.forumginekologiczne.pl/txt/a,1908 5.Badanie cytologiczne http://www.resmedica.pl/badania-i-profilaktyka/badanie-cytologiczne http://www.skotnicki.pl/ginekologia/content/view/27/49/ 6. Normy roznych badan http://www.laboratorium.swinoujscie.pl/normy.html Moze sie komus iedys przyda ZIOLA http://umamy.homestead.com/koncepcja_nat.html Tak konczy sie gdy mam nudy heheh :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fajne Biest oczywiscie najbarzdiej podoba mi sie ten ostatni temat ziolowo naturalny bo doszlam do sciany i postawilam na takie wlasnie klimaty.Chyba obejrze wszystkie sezony Partnerek i Cold case bo lubie tez kryminalki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karmi, to prawda, że potraktowali Cię wczoraj jak wyjątkową osobę:D Rachela, fajnie masz, m w domu:) Gerwazy, tak sobie myślę, że ja na Twoim miejscu mimo wszystko spróbowałabym chyba jeszcze raz w tej samej klinice. Dałabym sobie chyba jeszcze jedną szansę w tym samym miejscu:)........A badania oczywiście swoją droga, konsultacje w Kolorado zresztą też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
The Killing spoko podoba mi sie i w tym tygodniu go rozpracuje.Ale wiesz co jest jakis serial MOTEL BATES i zobacze pierwszy odcinek tak degustacyjnie,zeby okreslic co to warte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie sie bardzo podobal. Teraz wciagam Beauty and the beast...tez fajny ale The killing podobal mi sie bardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gerwazy.Malinowskii
Biest, musze sobie takiego anonimowego najpierw zalozyc. x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, pogoda bardzo ładna a ja z katarem i bólem głowy, wybieram się do lekarza na 17, będę miała dziewczyny problem z moim monitoringiem, bo wypada w długi weekend majowy a ja wyjeżdżam i dupa zbita, nie wiem co mam zrobić, pregnylu nigdzie nie mogę kupić, Karmi pisałaś o jakimś zamienniku, może sama sobie ten zamiennik zaaplikuję, ale bez monitoringu to nie będę wiedzieć kiedy owulacja, testom nie wierze, no i co robić - dajcie jakiś pomysł, na razie biorę clo na wzrost pęcherzyków, martwię się że ten cykl może być stracony, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny ja zaczynam na poważnie sezon działkowy to już mnie chyba mniej będzie. Jakby co z Kajtka nici :( brzuch już mnie zaczął dzisiaj @ pobolewać. Wiem wiem....... co mi powiecie.......ale ja i tak swoje wiem:( W przyszłym cyklu nie będę miała stymulacji prof kazał mi przyjść w 12 dc na wizytę nie wiem po co? Powili zaczynam wymiękać dziewczyny psychika mi zaczyna siadać. No to tyle na razie pozdrawiam i miłęgo dnia. Gerwazy ja ciągle trzymam kciuki za Ciebie mimo wszsytko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karmi bez paniki, bóle brzucha to normalka, nie histeryzuj, Napisz mi jaki jest najlepszy zamiennik pregnylu, no żeby pęcherzyki pękły, jak oczywiście urosną,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jolka zamiennik pregnylu to ovitrelle ja płaciłam 60 zł, jest chyba wszędzie dostępny lub też choragon całkiem tani.Ale na te leki tylko na receptę kupisz. Zastrzyk podaje się zdecydowanie po konsultacji z lekarzem. Mi prof kazał po pozytywnym teście owu robić zastrzyk i zawsze pokrywało się to z monitoringiem, pozytywny test świadczy o piku LH, wtedy pęcherzyk jest dojrzały. Tylko czasem ta pozytywność testu budzi wątpliwości to fakt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karmi, a czemu nie zrobia Ci zwyczajnie testu z krwi na E2 i na LH? To przeciez tez wykazuje kiedy pecherzyk bedzie dojrzaly i kiedy mozna podac ten zastrzyk. Moze akurat jednak sie uda! To na razie jest za wczesnie na objawy przed @. x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×