Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Bede mama juz 2 raz

*** Sierpień 2012 ***

Polecane posty

Hej :) dołączam do was, termin mam również na sierpień :) Miała któraś z was już przeziębienie? Ja dziś obudziłam się rozbita, ledwo chodzę, cały dzień niedobrze mi, i stan podgorączkowy mam... Boję się że mnie rozłoży, w 15 tygodniu to raczej nic dobrego :( Macie jakieś sprawdzone sposoby oprócz leżenia w łóżku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja byłam chora w 12 tygodniu i brałam antybiotyk niestety, no ale tak mnie rozłożyło że nie było wyjścia. W pierwszej ciąży miałam to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taka tam aga - ano załatwiłam się :( Ale mam nadzieję, że leki szybko zadziałają. sikorka - witamy :) Ja byłam przeziębiona 2 tyg. temu - brałam prenatal grip, stodal i do nosa euphorbium. Pomogło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sikorka88 witamy sierpnióweczko;*;) mi dziewczyny z forum poleciły syrop z cebuli, czosnek. a ja do tego jeszce brałam syrop lipomal,paracetamol i tantum verde na psikania na gardło. mnie prawie trzymało 8 tyg. a teraz jak narazie ok. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 tyg? O kurczę ładnie. Mi lekarz na początku mówił że z każdą infekcją mam się zgłaszać do rodzinnej, bo niektóre przeziębienia lepiej wyleczyć lekami niż przechodzić, bo to podobno groźniejsze. Ale dziś póki co jest lepiej, zobaczymy na wieczór co będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sikorka88 tak 8 tyg. byłam pare razy w tym czasie u lekarza żeby spr mi płuca i takie tam i zawsze twierdził że jest ok;) wiem że w pl napewno dostała bym antybiotyk a tak to tu jakoś przeszło;) ja dziś byłam na zakupach i oglądałam już ciuszki, wózki i takie tam dla dzieci, wszystko takie słodki i małe;) a wy już rozglądacie się za wyprawką dla pociech?? ja to jajchętniej kupiła bym wszystko jak już dzidziuś bedzie w domu,ale nie takie to proste. myśle że juz w maju zaczne pomału gromadzić te wszystkie skarby dla niemowlaczka;) buziaczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkie sierpnioweczki! dawno nie pisalam, ostatnio zyje tylko tym,, ze wykryto u mnie cukrzyce ciazowa :-( boje sie o mojego maluszka :-( bo cukier mam bardzo wysoki :-( niewiem jakie moga byc powiklania i ta niewiedza mnie dobija :-( robilam tez test z glukoza 75g , po 2 godzinach wyszedl mi wynik 342, a powinien byc mniej niz 200 :-( :-( znacie kogos kto mial taki problem i dzieciatko bylo zdrowe? Przepraszam ze wtracam sie w watek . . ale tak sie martwie :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasiula- ja w pierwszej ciąży późno robiłam wyprawkę. Te droższe i większe rzeczy powoli kupowaliśmy wcześniej, np. wózek. Ale ubranka, art. do pielęgnacji czy pościel to dopiero pod koniec ciąży. Nie czekaliśmy do porodu, i dzięki bogu, bo po prostu nie wyrwiesz się z domu a wszystko potrzebne na już. Teraz mam łatwiej, bo po synku mam praktycznie wszystko. Łóżeczko nam się tylko połamało, bo było już wielopokoleniowe, więc musimy kupić. No chyba że będzie dziewczynka, to wtedy ubranka. No i nową pościel tez muszę kupić. A tak poza tym to same drobiazgi :) niki86 - nie miałam nigdy problemów z cukrem, więc nie pomogę :( Ale nie zamartwiaj się na zapas! Na pewno musisz przejść na odpowiednią dietę i najlepiej być pod stałą opieką dietetyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! A ja inny problem - hemoglobina spada na zbity łeb, jestem załamana :( przy pierwszym badaniu i tak była bardzo niska, bo 11,1, lekarz przypisał mi coś z żelazem i kwasem foliowym dodatkowo, starałam się jeść takie rzeczy, które hemoglobinę poprawią - szpinak, buraczki, więcej mięsa - wieprzowinę..bo do wołowiny jakoś nie wiem...mój kolejny wynik 10,8, przestraszyłam się...i mam wyrzuty sumienia, że się bardziej nie postarałam :/ nie ma przeproś - teraz codziennie sok z buraków będę w siebie wmuszać, tak długo jak będzie trzeba, wiem, że muszę zrobić wszystko, żeby dzidziuś był zdrowy....no ale w każdym razie się podłamałam strasznie :( dziwne, że leki nic nie dały nawet...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niki86 - moja znajoma miala cukrzyce ciazowa, ale trzymala sie zalecen lekarza i wszystko bylo ok, nie martw sie na zapas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niki ja mialam cukrzyce ciazowa, dziecko zdrowe, tylko po porodzie po kazdym karmieniu badali malemu cukier czy na niego nie przeszla cukrzyca i mi tez badali,czy moja byla napewno tylko ciazowa musisz sie trzyma tylko diety poszukaj w necie jest pelno artykolw nt diety i tyle ;-) powodzenia :) dieta wyjdzie tylko na dobre, bo chodzi o to zeby jesc zdrowo :) jesli chodzi o wyprawke mam rzeczy po synku, wiadomo tlyko jak bedzie dziewczynka to trohe inne ubranka ale tez jakby co to wieksze, bo na poczatek i tak tylko spiochy i body sa najlepsze ;-) kwestia bedzie tlyko pokoiku, ale okaze sie co bedzie jak poznamy plec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limetka hemoglobiny wcale nie masz takiej niskiej, z tego co kojarze problem do martwienia sie jest jak jest nizsza niz 9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobietki dzieki za slowa otuchy .. dzis jestem pelna nadziei ze nie bedzie zle! bylam w sklepie, zrobilam zapasy razowego chleba, kaszy gryczanej i innych, zaczynam os dzisiaj wprowadzac je do diety :-) co do wyprawki - to moja pierwsza dzidzia i bede musiala wszystko kupic.. zaczne od czerwca powoli kompletowac wyprawke zeby nie miec na raz tylu wydatkow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limetka sprobuj wprowadzic do diety szpinak, brokuly, buraczki , od czasu do czasu troszke watrobki, w internecie sa przepisy na zupki brokulowe, nalesniki ze szpinakiem i lekkie barszczyki - jesli hemoglobina sie nie podniesie to moze chociaz juz nie bedzie spadala , u mnie od grudnia trzyma sie na pozomie 12,2 . slyszalam ze po tabletkach z zelazem nasilaja sie zaparcia , na wszelki wypadek wcinaj owsianke i suszone sliweczki :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niestety nie zam sposobów ani na cukrzycę, ani na niską hemoglobinę. Za to jak któraś z was będzie miała nadciśnienie ciążowe to służę rada. Na to chorowałam pod koniec pierwszej ciąży. Ale jak na razie jest dobrze:) Na szczęscie z zajęć wróciłam wcześniej, upiekłam dla synka babeczki z jabłkami a teraz zajadam się truskawkami:) Nie są takie pyszne jak w sezonie, ale smak truskawek chodzi za mną już od dawna:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość liemtka_87
Niki86, robiłam sobie naleśniki ze szpinakiem, makaron ze szpinakiem i fetą (mniam), jadłam barszczyk, ale to chyba za mało...zdziwiłam się, że mi spadła ta hemoglobina jeszcze....no i w ruch teraz poszła sokowirówka :) mąż mi dziś zrobił sok z buraczków, marchewki i jabłek - dzięki jabłkom dało się wypić- smak nie był taki zły :) no i postanowiłam, że codziennie będę taką szklankę pić, no i właśnie postaram się więcej takich rzeczy jeść, mam nadzieje, że się wynik poprawi! a z tymi lekami to fakt...masakra z zaparciami i biorę zawsze tabletkę na wieczór przed snem i zauważyłam, że mi po niej niedobrze, źle się po niej czuję...ale też muszę zdzierżyć, wszystko dla dzidziusia :) tak więc jak nie problem z cukrem to inny...tak już jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limetka - no to miałas buraczkowa ucztę :) Chociaż ja ci powiem, że lubię buraki :) Ale może nie sok, raczej gotowane. Weekend minął już i jutro pora do pracy. Ile z was jeszcze pracuje? I kiedy planujecie iśc na L4? Ja tak myślę od maja, zeby sobie już odpocząć. Na razie mam przypływ sił a poza tym dużo zaplanowanych rzeczy, więc chętnie wychodze z domu. Oby tylko wreszcie zrobiło się ciepło i zaświeciło słoneczko! I niech zrobi się zielono! Tego mi chyba najbardziej brakuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basia, dzień różnicy jest między nami ale to nie jest moja pierwsza ciąża, w następnych podobno szyciej się czuje ruchy ... w pierwszej czułam w 18tc. ja wróciłam po L4 do pracy, a jak długo popracuje, to się okaże jak się będę czuła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niki ja rowniez nie pomoge z wlasnego doswiadczenia ale dieta na pewno.Widzialam na kafe temat o cukrzycy ciazowej:) limetka ja w pierwszej ciazy tez musialam brac zelazo nawet zastrzyki dostawalam.Mnie po tabletkach troche zoladek pobolewal a zaparcia byly sporadyczne ale byly:( U nas w weekend tak bylo zimno brrr.Tez juz chcem wiosne:) Ja na l4 jestem od 8tc i bede do konca. A jesli chodzi o wyprawke to mam zamiar juz po polowkowym cos powoli kupowac :) moja siostra w maju rodzi wiec o ciuszki nie mam sie co martwic:) a moje dziecie jakies aktywne jest ostatnio nawet maz sie smial ze chyba salta robi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moje dziecię siedzi cicho w brzuchu i na razie nie daje o sobie znać. W pierwszej ciąży szybko czyłam ruchy, więc liczyłam, że w tej tez będzie szybko. Ale ja dopiero jestem 16 tydzień, więc mamy czas. A poza tym to słabo zrobiło mi się dzisaj na lekcji i do końca pracy nie miałam na nic siły:( Oby to było przejściowe. Może to przesilenie wiosenne. Boję się, że jak pojade do tej Warszawy na wycieczkę, to może mi się słabo zrobić. Szczególnie w muzeach. Jak coś to będę po prostu siedzieć na ławce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczynki:)nie pisałam cały weekend bo mąż zorganizował wypad na dwa dni:)fajnie się wyrwać z domu:)ja też czekam cierpliwie na ruchy:)te bulgotki w brzuchu to chyba już maluch bo nie wierzę, że 24 godziny na dobę mi jelita pracują, a bulgocze właśnie bardzo często:)Gosiu fakt zapomniałam że to nie Twoja 1 ciąża, że w kolejnych się szybciej czuje;)byłam dzisiaj na badaniach jutro wyniki zobaczymy jak tam się spisuję organizm:)eh współczuję limetko tych chorób, trzymam kciuki oby było wszystko dobrze;)ja jestem od połowy stycznia na L4 i też będę na nim do końca ciąży:)ja też już oglądam rzeczy dla maluchów;)byłam w Ikei ostatnio i spodobał mi się przewijak, eh miałam taką ochotę go kupić, ale mówię sobie że tak jeśli już to po połówkowym usg też, czyli za 4 tygodnie niecałe;)Moja siostra ma synka i też ma masę ciuszków i innych rzeczy , a ja jestem pewna prawie że chłopiec będzie więc te ubranka i reszta akcesoriów będą jak znalazł:) Wogole to jestem zielona co trzeba mieć jak ta wyprawka powinna wyglądać:)gdzieś na internecie widziałam taką listę wyglądała na rozsądną i rzetelną więc sobie spiszę z niej i pewnie to kupię:)buzki Mamusie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basia - jak chcesz to wklej tę listę na forum a doświadczone mamusie ci powiedza, co faktycznie się przyda a co można wykreslić:) Służę pomocą. Ja nie moge się pozbierać dzisiaj do kupy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podane ilości to absolutne minimum, ponieważ noworodek jest dość często przebierany ze względu na ulewanie, warto, więc jest mieć nieco więcej ubranek. W ilości ubranek należy zachować jednak umiar, bo przecież dziecko rośnie. Poniżej podaję listę ubranek: - 5 bawełnianych śpioszków, najlepiej na zatrzaski w kroku, co ułatwia szybkie, a częste w tym czasie przewijanie; - 5 koszulek bawełnianych lub body; - 5 bawełnianych kaftaników; - 4 pajacyki; - 2 pary skarpetek bawełnianych lub buciki bawełniane; - 2 sweterki, spodenki; - Czapeczka na dwór, grubość czapeczki zależy od pory roku; - 2 czapeczki bawełniane, które stosujesz po kąpieli; - Rękawiczki bawełniane, które zapobiegają bolesnym zadrapaniom; - Kombinezon zimowy, jednoczęściowy. Do kąpieli i higieny będziesz potrzebowała następujące rzeczy: - 2 ręczniki kąpielowe z kapturem; - Wanienka do kąpieli; - Myjka; - Bezpieczne nożyczki dla niemowląt do obcinania paznokci; - Szczotka do włosów z miękkiego włosia; - Termometr do wody - Mydełko dziecięce; - Oliwka dla niemowląt; - Sterylne gaziki; - Spirytus 70 % (wystarczy kupić 100 ml spirytusu rektyfikowanego, rozcieńcza się go przegotowaną wodą w stosunku 2:1); - Sól fizjologiczna do przemywania oczu lub czyszczenia noska; - Waciki z bezpiecznymi końcówkami do czyszczenia uszu; - Aspirator do noska z filierkami lub gruszka gumowa do usuwania wydzieliny z nosa. Przybory do karmienia dziecka - Butelka do podawania picia lub karmienia ze smoczkiem o małym przepływie, traktuj to, jako rezerwę na wypadek gdyby były problemy z laktacją; - Podgrzewacz do pokarmu; - Sterylizator do butelek; - Zestaw szczotek do czyszczenia butelek i smoczków; - Termoopakowanie. Inne: - Wózek; - Folia przeciwdeszczowa do wózka; - Również moskitiera przeciwko owadom; - Fotelik samochodowy adekwatny z wiekiem i wagą dziecka; - Proszek do prania ubranek, pościeli i pieluszek malucha. Jest wiele różnych dodatków, które ułatwiają życie rodzicom, wprawdzie nie są to zakupy konieczne, ale poniżej podam Ci ich listę, a nuż skusicie się i kupicie, aby Waszemu maluszkowi i oczywiście Wam było wygodniej: - Śpiworek, który zapobiega odkrywaniu, dzięki czemu dziecku w trakcie spania jest cieplutko; - Podkłady do przewijania wielorazowe lub jednorazowe. To szalenie przydatne akcesoria w trakcie wszelkich wyjść, gdzie nie ma przewijaka, możesz wówczas przewijać swoje dziecko bez obawy, że zniszczycie czyjąś kanapę; - Jeżeli karmisz malucha mlekiem modyfikowanym to polecam pudełko na pokarm, w który mieszczą się trzy odmierzone wcześniej porcje mleka czy herbatki w proszku. Dzięki temu nie zabierasz całej puszki mleka tylko mały pojemniczek; - Termometr do pomiaru temperatury ciała. Przy niemowlaku najlepiej zainwestować i zakupić termometr z jednosekundowym pomiarem w uchu lub na czole. Będziesz bardzo zadowolona z tego wynalazku; - Mini butelka ze smoczkiem lub specjalna łyżeczka do podawania lekarstw; - Niania elektroniczna, przydatna szczególnie, gdy dziecko śpi w innym pokoju niż spisz Ty, również wtedy, gdy dom jest duży lub posiadasz ogródek, w którym dziecko może spać chronione przez elektryczną, zmyślną „nianię; - Poduszka do karmienia piersią, bardzo wygodna, gdy karmisz niemowlę; - Monitor oddechu, który poprzez czujniki umieszczone pod materacem łóżeczka kontroluje oddech dziecka. Niebezpieczny 20 sekundowy bezdech sygnalizuje alarmem dźwiękowym. Proszek do prania ubranek dziecięcych Powinnaś pamiętać o tym, że minimalny okres, przez jaki powinnaś prać ubranka dziecięce w proszku przeznaczonym dla dzieci to 3 lata. Naprawdę przestrzegam Ciebie przed zbyt szybkim przechodzeniem na zwykłe proszki, przeznaczone dla dorosłych, gdyż wrażliwa skóra dziecka bardzo łatwo absorbuje szkodliwe substancje zawarte w tradycyjnych proszkach do prania. W konsekwencji wystąpić mogą uczulenia i podrażnienia, trudne do wyleczenia i kosztowne. Myślę że powinna ta lista być ok z wyjątkiem tej w której ta osoba wymieniła te inne bo to myślę takie dodatki które nie są jakoś bardzo niezbędne więc do tego z dystansem podchodzę ale reszta tzn te ubranka higiena karmienie chyba są ok:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basia2410 służe również podpowiedziami bo mam już 4-letniego bajbuska. No więc moim zdaniem to żadne kaftaniki ani koszuli ale tylko i wyłącznie body- warto mieć sporo, kupić jakiś 7-pak w tesco bo fajna bawełna i niedrogie, do tego pajacyki- to te z długimi rękawkami i krytymi nóżkami-też sporo-nasze dzidzie będą juz takie prawie jesienne to te pajace sie przydadzą, choc lubiłam tez tradycyjne śpioszki z zapięciami na ramionkach generalnie w pierwszej ciąży nakupiłam ciuszków ładnych niekoniecznie praktycznych a potem to miałam ochote na ubieranie maluszka tylko w te najwygodniejsze, żeby byc pewną ze jemu jest idealnie wygodniutko, nic nie uwiera nic sie nie zawija Lubiłam tez takie półśpioszki-bardzo wygodne dla dziecka i dla mnie do ubierania były. Ubierałam wiosennego synka najczęsciej w body i na to półśpioszki. sczotki do włosów w ogóle nie używałam:) alemaluszek moze w sumie miec bujną czuprynę :) aspirator koniecznie-był super-Marimer Podgrzewacza nie miałam, i zupelnie nie odczuwałam potrzeby Zamiast sterylizatora do butelek kupiłam parowar Tefala co by jednoczesnie zdrowo chudnąć po porodzie :)-wszystkie butelki sie tam miesciły, temperatura jest baardzo wysoka, sprawdził sie wyśmienicie a sterylizator to tylko na raz sie przyda-na pierwsze pare m-cy w sumie...... Bez poduszki do karmienia bym sie nie obyła, jakos nie umiałam bez niej karmić :) Śpiworek jest moim zdaniem niewygodny,zanim w nocy wysupłam z niego dziecko to ech...wcale nie używałam a miałam dwa śliczne... co sobie przypomne to napiszę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Muszę porządnie to pospisywać na jakąś wielgachną kartkę:)i z tym będę na zakupki chodzić:)dobrze,że jest jeszcze sporo czasu:)Dzięki serdeczne za dobre rady:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja dziś miałam wizyte z położną i wyniki krwi z przed miesiąca z 12 tyg ciąży miałam dobre na całe szczęście. tylko jakiś odczynnik RDW mam podniesiony połżna stwierdziła że to nic groźnego. upławy mi przeszły po NATAMYCYNA UNI polski lek zalecany w ciazy. 3 dni brałam dopochwowo i jak narazie to ok;) ja tez myśle powoli na wyprawka dla dzidziusia. chciała bym z każdej wypłaty coś kupić, żeby potem nie dostać szoku przy kasie;) w UK są ciuszki nie drogie i pampersy też, ale cen łóżeczek to kolosalne;) take które mi sie podoba to 400funtów i chyba kupie w pl łóżeczko i wózek. co myślicie o http://allegro.pl/x-lander-xa-25-elementow-ocean-gondo-fot-tor-adap-i2149020622.html http://allegro.pl/leo-wozek-graco-symbio-max-zestaw-13czesci-rat-i215367 http://allegro.pl/implast-bolder-ecoline-sd-wozek-fotel-torba-10xgr-i2121682639.html9439.html a łóżeczko http://allegro.pl/lozeczko-tapczanik-lukasz-z-szuflada-3-kolory-i2120606799.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasiulaUk ja tez własnie dzis zrealizowałam receptę na NATAMYCYNe UNI która lekarz mi przepisał jakies 2 tyg temu :) nie spieszyłam sie bo upławy mi jakos nie dokuczają, nic nie swedzi, nie piecze, i wydaje mi sie,ze mam zwykły fizjologiczny stan w ciąży. Lekarz tez powiedział ze stanu zapalnego nie mam ale skoro mi sie brudzi bielizna to mi zapisał....to ja juz nie wiem, czy mam ten stan zapalny czy nie...no ale faktycznie pisze na ulotce ze jest jak najbardziej polecany w ciąży...no to niech tam..... kasiulaUK ja mam wózek po synku Implast bolder własnie, tylko jeszcze taki z kolekcji dawnej (to bylo 4 lata temu) w kwiaty niebiesko beżowe i bardzo go sobie chwaliłam, porządny, skrętne koło-miałam ten 3-kołowy, generalnie jestem z niego zadowolona, potem miałam spacerówkę chicco to nie ma porównania,implast bolder lepszy o niebo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, Jeśli któraś chciałaby odsprzedać oryginalną suknię ślubną Pronovias Barbate 2012 to jestem zainteresowana zakupem. Ślub mam 11.08.2012, ale może któraś chciałaby na spółkę kupić? Niestety suknia jest droga...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×