Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Bede mama juz 2 raz

*** Sierpień 2012 ***

Polecane posty

asiulka - szczepię ta, bo starszy syn ją miał i nic się po niej nie działo. A kieruję sie, tak jak pisała vicodin względami finansowymi. Niestety nie stac nas na tę droższą, bo wolę te pieniądze przeznaczyć na rota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asiulka - szczepię ta, bo starszy syn ją miał i nic się po niej nie działo. A kieruję sie, tak jak pisała vicodin względami finansowymi. Niestety nie stac nas na tę droższą, bo wolę te pieniądze przeznaczyć na rota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie :) Ja brałam dla Ameli tą 5w1,ale miała dwa kłucia,w jedną i drugą nóżkę. Była bardzo grzeczna,tylko przy kluciu zapłakała,a tak to było grzeczniutka. Noc mineła bardzo spokojnie na całe szczeście!:) Nie miała żadnej gorączki ,nie marudziła ... Teraz Maleństwo śpi ,a ja piję herbatkę.O 12 jedziemy do prababci Amelci :) Mała przez 6 tyg. i 4 dni przytyła 1500g.czyli ładnie tak .Jak wyszła ze szpitala to ważyła 3000g. Chciałam zapytać jak tam wasze brzuchy po ciąży? Bo mi spadły zbędne kilogramy ,ale brzuch nie opadł całkiem jeszcze.troszkę zostało,tylko ,że ja co CC i nie wiem czy zostanie czy jeszcze spadnie... :/ Chyba czas zacząć coś z tym robić ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aneta - mój brzuch to masakra - odstaje, są rozstępy, więc od wczoraj zaczęłam cwiczyć. Na razie na rozgrzewkę jeżdżę na rowerku stacjonarnym, bo jestem 4 tyg. po porodzie i trochę się boję robić coś więcej. 8 pażdziernika idę do lekarza to wtedy popytam co można ćwiczyć juz. Mój Igor dzisiaj zwariował! W ogóle nie chce spać:( Zasypia na chwilę i się budzi, marudzi, ciągle by jadł. Chyab go zaraz wezmę na spacer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goja, mój Marek też nie chce spać :-( tak samo było wczoraj ... już mam wizję że będzie jak z córką ... Ona jak skończyła miesiąc to wystarczało Jej 12h snu ... a tak to było marudzenie :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny u nas w dalszym ciagu brak infanrixa ipv hib wiec dzis podjechalam do lekarza bede szczepic heksa trudno wyjdzie drozej ale prynajmniej jutro go zaszczepie :) tzn mam nadzieje chyba ze cos pojdzie nie tak no i chyba sie zdecyduje jeszcze na rota powiem wam ze juz mi sil brak :( po bebilonie w dalszym ciagu prezy sie placze nie zjada za duzo tzn wieczorem potrafi zjesc 120 ale dzis np juz dwa karmienia tylko po 70ml :( no i jakies bulgotanie w brzuszku slysze jak je :( wogole jakis niespokojny sie zrobil juz chyba najlepiej bylo po nan kurcze mam nadzieje ze lekarka cos jutro doradzi zeby bylo dobrze bo zwariuje normalnie sie powaznie zastanawiam czy jakiejs deprechy nie lapie :( wogole sobie nie radze z maluszkiem tzn mam takie wrazenie do tego starszy zrobil sie okropny i w domu i w przedszkolu tez wczoraj np wyciagnal chlopczyka za nogi z ubikacji jak ten na kibelku siedzial chodzi i pyskuje normalnie rady juz nie moge dac i wogole czuje sie przytloczona wszystkim mam wrazenie ze wygladam jak strach na wroble czsu wogole nie mam na nic a wieczorem jak juz dzieci spia to oczywiscie zamiast odpoczywac to ja biegam i sprzatam i tak w kolko kocham ich nad zycie ale poprostu mam dosc :( no wyzalilam sie ale wcale mi nie lepiej :( no nic uciekam bo maluszek pospal az dwie min :) musze go czyms zajac bo sie wkurza milego popoludnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No mój usnął przy dźwięku depilatora po 11 i do tej pory spi:D Chyba zamiast kołysanek będę sobie przy nim nogi golić! karolinka - spokojnie, wszystko sie pouklada w końcu:) Mój starszy też się zrobił pyskaty i próbuje wiele rzeczy krzykiem i płaczem wymusić. Gosiaa - oj 12 godzin to bardzo mało dla takiego maluszka! A poza tym nic się w domu nie da zrobić:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześc dziewczyny;* staram się was czytac ale czasu brak;/ bo wziełam sobie głupia robote do domu, szycie;) raczej jakieś małe zmiany zawsze to coś zarobie;) co do zakupów to ja ubieram sie w dośc dobrych sklepach allleeee;) kupuje wszystko na promocjach;) jak nie ma promocjui to proszku do prania nawet nie kupie. za jakieś 3 tyg beda przeceny w next o 50% i naprawde można super ciszki kupić. i przesyłka do pl cos około do 10 funtów. u mnie mały miał calą buzie, brzuszek plecki głowke rączki zezypane. i osłuchałam sie że to alergia i nie wiadomo co jeszcze i dostałam pełno kremów i maści. lekarz powiedział że zejście tych krost może potrwać jakieś 3 tyg ale i tak pojawią sie nowe. wziełam codzienie po kompieli nacierałam małego mąka ziemiaczaną i po 3 dniach nie ma śladu po krostach;) na główce tez ma pełno czerwonych plam, i głowe zniekształcona. mam chodzic z m=nim co 2 tyg do kontroli i to spr. kłade małego na brzuszku i tym boku co głowka wystajaca i juz troszke lepiej to wyglada;) co do brzucha do dzien po porodzie lepiej wygladałam niz dziś;( brzuch wystaje jak w 6 miesiacu. ale jeszcze nic nie robie bo na dole mnie wszystko ciagnie i boje sie że może sie cos rozejść. jeszcze poczekam z 3 tyg. i wezme sie za siebie. i jestem juz po okresie, a lało sie ze mnie jak z kranu, pierwszy dzien jeszcze jakoś zniosłam ale kolejne co 10 min podpaska pełna i jak wstałam z łóżka to plamy krwi na podłodze. mąz chcial dzwonić po pogotowie bo zaczełma słabnąc ale wróciło wszystko jakoś do normy. miałam badania krwi i czekam na wyniki jak tam moja hemoglobina. bo od porodu cały czas biore żelazo w tabletkach. mały u mni je co 3 godz 150ml sztucznego 3xdzienie po 20ml wody i raz herbatke tak 50ml. wszystko ładnie je i pije tylko przy wodzie sie krzywi;) w nocy budzi sie co 3 godz butla odbijanie zmiana pampersa i do spania. 30 min i śpimy;) w dzien bawic sie chce. to tak na macie godz a reszte ze mna. ale nie jest źle nie jestem bardzo zmęczona;) codziennie spacer 2godz. gotuje obiad sprzatam i troszke szyje. w szafach mam ciuchy posegregowane jak od linijki;) wienc na wszsytko mam czas.nawet mam wiecej czasu niz w ciązy;)albo poprostu lepiej sie organizuje;) mały pampersy nosi 3;) a ciuszki juz od 3-6miesięcy wiec duzy chłop;) a co do teściowej, to ja jestem w 100% szczera z nia i jak mi cos nie asuje to mówie odrazu że coś mi przeszkadza. czasami az mi jej szkoda że jestem aż tak szczera;) ja będe szczepic wszystko tak jak jest na fundusz. ale szczepienia na pneumokoki (nie wiem jak to sie pisze;) ) to sa za darmo. dostałam tez macierzyńskie i mąz tez o nim nie musi wiedziec;) zawsze miałam swoje pieniądze a teraz jak jestem w domu to dobre i pare groszy. u mnie tez zrobło sie zimno;"( ale jesien juz na całego pełno liśći w parkach;( miłego dnia kochane;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiulka a te rzeczy next to w necie można zamówić z dostawą do pl w przecenach? możesz link podać jeśli tak? rzeczy next w pl są na allegro.. ale tu przecen nie ma:p KLKLKLHJHJ mój mąż wie ile zarabiam... ale nie wie ile wydaję na rzeczy:p nie tylko dla siebie, przede wszystkim dla niego:p jakby wiedział, to by się chyba nogą przeżegnał :p KLKLKLKHJHJH mój młody rozrabiał od 6 do 12 !!!! pospał do teraz, najadł się i słuchamy piosenek:) i ptasiego radia w wykonaniu kwiatkowskiej - o dziwo bardzo lubi słuchać... jak naśladuje słowika młody zawsze się uśmiecha:)) KLKLlklklHJHJH a u nas ciepło już 2gi dzień...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goja, wiem że nie da się nic w domu zrobić ... ale jak to nasza pediatra mówiła, dziecko jest male i nie umie czytać i nie wie że w książkach mądrych napisali że ma spać tyle, a tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Hej:)u nas nawet nieźle:)z katarkiem dajemy radę nie ma tragedii:)z noska się nie leje zresztą od początku się nie lało tylko taki gęsty przełykała i się krztusiła troszkę. Ale teraz już nieźle powinien przejść niedługo. Co do szczepionek ja szczepiłam już 1 dawką 6w1 i rotawirusem i u nas wszystko było super żadnej gorączki ani marudzenia. Po tygodniu od rotawirusa może ponoć być marudne dziecko i mała miała taki jeden dzień ostrego marudzenia cały ale nie mam pewności że po rota:) Mi wczoraj mała dała trochę popalić wieczorem od 17 do 22 wisiała mi na cycku bo jak ją tylko odkładałam do wózka przy sobie to ryk taki jakby ją ze skóry obdzierali. Mierzyłam temperaturę bo się bałam że będzie miała ale nie było:) Ale o 22 pękłam włożyłam ją do wózka wzięłam do kuchni żeby zrobić kolację dla siebie i męża bo wracał z pracy akurat i płacz w momencie minął, ale powiedziałam jej że trudno mama musi zjeść bo na oczy nie widzi już i ledwo stoi na nogach więc płacz i już. heh w momencie była cisza:)Mąż wrócił z pracy to leżała cichuteńko tylko oczy zapłakane heh zostały:)A co do finansów to u nas jest tak że na koncie męża wszystkie pieniążki są i w domu i nie mamy żadnych tajemnic wszystko razem kupujemy itd i mi pasuje akurat taki system:)Tak że wspólny budżet jeden mamy i wiemy na co wydajemy:)Ja to taka jestem że mąż mnie zna jak własną kieszeń bo nie potrafię mieć sekrecików swoich jakichś mąż wszyściutko wie ale źle bym się czuła jak bym miała kryć przed nim coś:)może to głupie ale taka dziwna jestem heh:)Mała mi śpi ogarnęłam dom i pranie i obiad i mam luz:)karuzelka ratuje mi życie heh mała chętnie zasypia przy niej:)jutro idę na usg bioderek eh nie chcę myśleć nawet mam nadzieję że się poprawiło bo starałam się ją pieluszkować szeroko ale nie zawsze się dało więc nie codziennie jej zakładałam tą szeroką pieluchę do rozszerzania nóżek eh.No zobaczymy:) Dostałam w prezencie e wydanie gazety Twoje Dziecko i jest akurat o buncie maluchów i radach dla zdesperowanych rodziców:)no i inne tematy więc wyślę na maila może sobie niektóre z Was poczytają:)mam jeszcze dwa numery dostać to z ankiety ze szpitala jak wychodziłam wysłali:)posyłam Wam:)buziaki miłego dnia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miss m.- my mamy bardzo podobne i jestem zadowolona choć rzadko korzystam;) ja miałam dziś wizytę po porodzie u ginekologa- tak się bałam a tu cyk i po badaniu :P Później byłam na kontroli z małym- antybiotyk pomógł bo stanu zapalnego już nie ma, gardełko czyściutkie a i katarku totalna resztka ;) Dzięki Bogu!- nienawidzę jak dzieci chorują :( Jutro z córeczką laryngolog- będą jej czyścić uszka :( Już słyszę ten wrzask na pół przychodni.. A to widzę że wszystkie starszaki się buntują ;) moja też :) Mówię jej np. że nie ma krzyczeć bo Brajanka obudzi a ona bierze krzesło, dostawia do łóżeczka i palcami zatyka mu nosek albo wkłada do buzi, albo do ucha.. ręce opadają.. muszę non stop pilnować żeby mu nie zrobiła krzywdy a i przy okazji sobie jak spadnie z tego krzesła!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolinka-moja tez miała takie bulgotanie w brzuszku jak piła Bebiko.Teraz pije Nan i jest o niebo lepiej!Spokojniejsza i robi ładniejsze kupki.Z tym ,że ja łownie jej daję pierś ,ale czasem jak nie doje to dam jej butle mm. Ja mam jutro wizytę u ginekologa. Załatwiałyście już becikowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aneta- my becikowe załatwiliśmy jakies 2-3tyg po urodzeniu już ;] Teraz zostały z becikowego resztki ;) A wiecie że jak macie rodzinne na dziecko to należy się wam 2tys becikowego, nie? :)) pandora- my dzisiaj kupiliśmy tą matę z netto. Jest w miare dobrej jakości, wiadomo nie jakaś super jak te z fishera ale jak na tą cene jest ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tralalala a jak zalatwilas tak szybko becikowe do tego pesel potrzebny a na pesel sie miesuac czeka czy tylko w wawie tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny a nie potrzebowalyscie zaswiadczenia od lekarza??? tzn bo niby jest ten przepis ze musisz miec zaswiadczenie ze bylas pod opieka conajmniej od 10tyg ciazy czy jakos tak no i ja glupolek czekam na wizyte zeby zaswiadczenie miec zeby becikowe latwic :) dzis humorek ju lepszy mam :) wstalam maz do pracy zawiozl starszego do przedszkola malutki spi a ja juz obiadek mam wstawiony jem sniadanko wiec na chwile zajrzalam mam nadzieje ze caly dzien dzis pojdzie tak gladko :) ciekawe jak tam moj maluti po szczepieniu bedzie oby tylko nie goraczkowal a wiem mialam pytac bo wy szczepicie na rota jaki jest koszt takiej szczepionki i ile dawek dziecko powinno otrzymac??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dfgfg
Ja mogę odpisać, bo wczoraj szczepiłam na wszystko. Na rota - 230 zł, pneumokoki - 290 zł, Infarix-Hexa - 190 zł. Z tym, że u nas kupuje się w przychodni w której się szczepi, podobno taniej niż w aptece. Dawki wszystkiego 3, czyli koszt ponad 2 tys. zł. Mały miał prawie 39 st. gorączki na wieczór. Dostał czopek i spadła, nad ranem drugi, teraz nie ma gorączki, nie wiem czy dawać czopek czy czekać aż wzrośnie. Wiem, że nie jestem 'tutejsza' ale czasem się udzielam i bardzo Was proszę o radę. Czy to prawda, że 37 st. to normalna temperatura u niemowlęcia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
37 stopni to u dzieci nie gorączka. no i temp zbija się dopiero od 38,5 ... tak mi przynajmniej pediatra mówiła, wcześniej daje się dziecku szanse, żeby organizm sam walczył. Udało mi się uspać Marka i mam chwilę wolnego ... oczywiście prócz zajmowania się córką. nas szczepienie czeka dopiero za dwa tygodnie ... i już zaczynam się trochę stresować ... ale wcześniej mamy chrzciny, więc na razie tym żyję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dfgh - u małych dzieci temperatura to powyżej 38 stopni:) karolinka - no ja takie zaświadczenie załatwiłam od razu jak szłam na zdjęcie szwów. Właśnie żeby potem nie czekać długo, ale i tak nie mamy jeszcze peselu, więc czekamy:( Pamiętajcie dziewczyny, że jeśli jestescie ubezpieczone w PZU to możecie sprawdzić,czy należy wam się kasa z tytulu urodzenia dziecka. U mnie w pracy to aż 1800zł. Wczoraj byliśmy rodzinką na urodzinach siostrzenicy w parku. Super zabawa była dla dzieciaków! Igor przespał w wózku imprezę a Wiktor bawił się jak szalony:) Pani mu wymalowała buźkę i byl tygrysem, a w domu nie chciał tego zmyć:P Niestety od 5 rano Igor mi stękał i chyba go bolał brzuszek:( Ale teraz grzecznie lezy na macie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie! Co do temp nie pomogę bo nie wiem, sama właśnie się dowiaduję tych informacji... Cieszy mnie, że wrzesień taki ciepły i ladny w tym roku, można z maluchami pospacerować:)My chodzimy codziennie, jak mama bierze małą do ogródku to siedzi na dworze nawet po 6h:) Nasza Maja kończy dzisiaj miesiąc- jak ten czas szybko leci..... Dziewczyny, które stosują sab simplex ile podajecie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marti - mój wczoraj skończył miesiąc i też jestem w szoku, że tak zleciało! U nas dzisiaj strasznie wieje i pochmurno jest. takie czarne chmury wiszą, ale żeby nie padało, bo będę miała problem iść z wózkiem do przedszkola. Czekam aż młody uśnie i biorę się za rowerek:P Obiecałam sobie co drugi dzien ćwiczyć na nim interwały a jak lekarz pozwoli do dorzuce na zmianę aerobik i siłownię. Wszystko będzie zależało od zmian w pracy meża, bo bardzo różnie ma. Muszę schudnąć bo już mam dosyć ciążowych spodni!!! A nie mam odwagi kupić nowych, bo to pewnie mi wyjdzie rozmiar 44 :(:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny. Ja właśnie uspałam małą i jem śniadanie dopiero,dzisiaj jest taka marudna... O 13 mam ginekologa,muszę właśnie jej zanieść ten wniosek o becikowe do wypełnienia.. A tak mi się nie chce ,że szok.Pogoda dzisiaj bardzo brzydka u nas,wieje bardzo i chmury ciemne :/ A długo się czeka na to becikowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja byłąm dzis z moja dwojka w urzedzie po akt slubu,bo maz potrzebuje. Malo nie dostalam zawalu przez starszego,tam sa takie male windy,uciekl mi wsiadl i pojechal na dol;/ a ja z papierami,zakupami,mlodszym w nosidelku. Jakis facet za nim pobiegl,bo sama bym nie dala rady..kurde,teraz nawet nie mam ich z kim zostawic. Mialam dzis tez jechac do lekarza,po zaswiadczenie do becikowego ale w/w urzedzie zostal moj dowod a to w 2rozne strony. Masakra dzis,mniejszy juz pol godziny cyca ssie a wiekszy robi ciatka w kuchni...dzis spakowalam caly samochod rzeczy swoich i dzieciakow bo znow sie przenosimy,tz do siebie..Dzis sie juz wykoncze,dobrze,ze chociaz malutki grzeczny bo gdyby marudzil ciagle,mial kolki to nie wiem jakbym dala rade,z dziecmi,zakupami,gotowanie,sprzataniem,urzedami,przenoszeniem sie z miejsca na miejsce... Fajnie,ze dziecko zasnelo przy depilatorze,musze kolzeance podpowiedziec bo ona swoja mala suszarka usypia;) Ja kupilam 5lat temu depilator i raz po nodze przejechalam-chyba za delikatna jestem;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I tak wiekszosc matek,ktore to stosuja nie dowie sie o tm i dzieci umyja;/ Ja uzywam tylko nivea,mam tez oiliatum-ale to wykorzystam dla siebie bo maly ma ladna skore;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wszystkie papaierkowe formalności załatwiałam tydzień po porodzie w tym becikowe i nadal czekam...z PZU kaskę dostałąm na konto po 2 dniach od złożenia wniosku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×