Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Bede mama juz 2 raz

*** Sierpień 2012 ***

Polecane posty

asiulka - ale ssania przez dziecko czy laktator? Bo u mnie jak przystawię laktator to tez bardzo długo nic nie leci. Za to jak Igor się przyssie to leci jak z kranu:D Zrób ciepły okład wczesniej to lepiej będzie mleko leciało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaskaaaa
do goja27.10 No ja wiem ze to normalne dla takiego maluszka wstawac co te 3 godzinki ale czy to normalne ze za kazdym razem zje mi 170ml mleczka?? heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaskaa - oj nie mam pojęcia:( Karmię tylko piersią, więc nie wiem ile mój zjada. Na karmieniu butelką niestety nie znam się. Ale dałam sobie wycisk na rowerku! Aż mi niedobrze. Idę wziąc prysznic, bo się leje ze mnie. Igor śpi, ja już trzecią pralkę nastawiłam, bo dzisiaj mamy piękną pogodę:) Potem pójdziemy na spacer z wielką przyjemnością:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie:) Kasia widzę, że nasze dziewczyny urodziły się tego samego dnia:) ja również nie pomogą w kwesti il pokarmu chociaz ja czasem sciagam i tatus karmi przez butelke to okolo 130 potrafi zjesc. ps ja z bytomia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja je 150 czasem 170 ml.mojego.pokarmu co 3 h czasem.co 4-5 ale wtedy jeszcze wiecej potrafi...wiec da rade...a konczy 6 tygodni dopiero w piatek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaskaaa nie wiem czy powinien ci szkrab az tyle zjadac pewnie rosnie w oczach :) mysle ze jezeli pediatra nie czepia sie i nie ma dzidzi jakiejs mega wagi to chyba ok ale ja bym konsultowala z pediatra jezeli cie to martwi moj za to prawie wogole nie sypia w ciagu dnia ;) jakby zliczyc jego drzemki to max 4h oczywiscie nie liczac wczorajszego dnia bo spal jak susel :) a je tak roznie czasami co 1,5-2h tak po 60-90 jak jest dluzsza przerwa w karmieniu to zjada 120-150 ale to tez zalezy jaki ma dzien :) ogolnie to ja myslalam ze jak jest na butli to powinien jesc o stalych porach okreslona porcje ale pediatra mi to skutecznie z glowki wybila :) kazala karmic kiedy chce i ile chce z tym ze jak krotka przerwa miedzy karmieniami to sprobowac podac wode bo czasami faktycznie chce mu sie poprostu pic i wtedy ok natomiast moj synus jak jest glodny to nie da sie woda zaspokoic bo drze sie tak ze nieraz tesciowa zbiega z gory pytac czy wsio ok z nim :D wlasnie zasnal ide obiadek robic milego dnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do tej mojej laktacji to leci pozno jak sciagam laktatorem ALE dopiero od 2.dni, wczesniej lecialo od razu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ffgh
4 godz. snu w ciągu dnia to mało? A co powiedzieć jak 8-tyg. dziecko nie śpi w ogóle od 7 rano do 20 wieczór? Czy to normalne??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój bączek w niedziele skończył 8tyg i waży 4800g ;) Co do mleka modyfikowanego to mi się wydaje że 170ml to dużo dla miesięcznego malucha.. Moja córeczka wypijała przez pierwsze 3mce 90ml co 3h a do końca 5 miesiąca 120ml co 4h.. Ale to może ona po prostu mało piła:) Teraz mały jest wyłącznie na piersi, raz dostał moje mleko z butelki jak musiał wypić lekarstwo to wypił 100ml, czasami jak jest mocno marudny, że sam za bardzo nie wie o co mu chodzi to daję mu 90-100ml herbatki Hipp Ułatwiającej Trawienie ;) Pieluszki my mamy raz Pampersa, a raz Dada, kupiłam te z Lidla ale one najmniejsze są rozm.3, a małemu jeszcze za wielkie więc leżą i czekają aż dupka trochę urośnie :) Ale ogólnie są bardzo fajne- u córeczki długo je używaliśmy:) Najgorsze jak dla nas do tej pory są BabyDream z Rossmana.. Huggies też sobie chwale, pod warunkiem że są dopasowane, bo jak są minimalnie małe lub za duże to wszystko bokami ucieka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
haha mój mały tak właśnie je;) co 3 czasem co 3,5 godz 180;) dzieciaczki na poczcie sa cudowne;* wszystki;* tylko zacałować;*;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaskaaaa
ja uzywam pampersow newbaby 2 nawet tanie bo 41zł za 80 sztuk :) co do jedzenia to moja mała duzo je ale niest jakas duza jak miala 3 tyg wazyla 3670 urodzila sie 54cm 3280 a teraz nie wiem ile wazy z 4kg pewnie a dzisiaj ide do pediatry to popytam o te jedzonko :) moze byc tak ze mleko jest zbyt lekkostrawne, karmie ja Hipp bio combiotik i tam jest napisane 170ml w 2 mc 5 razy na dobe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaskaaaa
a ona zamiast 5 razy na dobe chcialaby jesc 7 albo 8 :p glodomorek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
doddaam że mój w czwartek konczy 8 tyg, i waga wyjściowa była dośc duża bo 4,130kg. a i u mnie Franek do tego dostaje herbatke i wode. teraz waży jakieś 6kg i nie jest gruby;) zaczeły mu sie robic fałdki na nóżkach;) u mni epampersy 3 od prawie miesiąca;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dawno sie nie odzywalam ale jakos tak wyszlo ;-) co do jedzenia moj synek byl na mm i tez duuuzo go pil, jak mial 3 msce to 210 na raz... a chudzielec,ze spokojnie kosci mozna policzyc ;-) jesli chodzi o spanie to od dziecka zalezy, moja mala wczoraj spala od 19tej do 5 rano a tak najczesciej spi 19(20)-2(3)-5-7(8)-zalezy jak starszy wstanie ;-) jesli chodzi o meza- typ ktoremu trzeba pokazac palcem co ma zrobic ;-) inaczej by nie wpadl;) ale generalnie nie narzekam, z lozka go wyganiam jak strasznie chrapie a ja chce sie wyspac ;-) ale tak to spimy razem, wstawac do malej nie wstaje bo niby po co, ja slysze jak aczyna sie krecic siup biore ja do cycka, sie najje i kima dalej polecam wam filmik, wyklad psychologa ale tak to wszystko opowiada na wesolo,ze naprawde mozna sie usmiac a przy tym zrozumiec faceta, naprawde warto obejrzec ;-) http://www.youtube.com/watch?v=aZBhyPiyeOs uzywamy pampersow 3 bylam na usg serduszka, wszystko w porzadku ma tylko dziurke ale malutka i sie zrosnie, za rok do kontroli dzieciaki na poczcie przeslodkie :) postaram sie rowniez cos podeslac;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Moja w piątek 6 tyg bedzie miała a mleka zjada średnio 70ml ale co 2 godziny. Czasem co 3, wtedy 100ml. Przez ten katar je mało a często. Byłyśmy dziś u lekarza znowu, dostała skierowanie do szpitala. Ale ja nie poszłam, wezwałam prywatnie lekarza (pracującego w szpitalu) i powiedział że zmian osłuchowo nie ma, nie gorączkuje, nie kaszle więc nie ma potrzeby zamykania w szpitalu bo to skupisko zarazków. Straszyli mnie zapaleniem płuc w ośrodku już... Za 2 dni mam zadzwonić czy jest poprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Byłam u tych rehabilitantek stwierdziły wzmożone napięcie miesniowe pokazały co robić by rozluzniac mlucha. Mam przyjść za miesiąc. Pytałam czy iść teraz do innego neurologa one kazaly czekać i iść za miesiąc do innego niż wczoraj. Ale ja już zapisałem sie na poniedziałek do podobno b.dobrej neurolog dziecięcej. Boje sie. Dziś idę popołudniu do pediatry z tymi wynikami.To jakiś koszmar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hehe vicodin
nie potrafisz sama kilka dni zajac sie dzieckiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hehe vicodin
sama przez kilka dni nie zajmiesz sie dzieckiem??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ,czytam was i
rece opadaja, zalicie sie ze brakuje wam na wszystko czasu, jakie to wy jestescie zmeczone a zamiast zajac sie dzieckiem to pol dnia na internecie siedzicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mezulek martwil sie
czy chociaz na chwile oderwiesz sie od komputera i nakarmisz dziecko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak apropo tych pomaranczowych wku... postow wez prosze i sie ze juz tak nieladnie powiem odpie... i zajmij czyms pozytecznym zamiast wkurzac normalnych ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sorki dziewczyny ale normalnie sie zdenerwowalam :) pytanie mam myslicie ze moge juz uzywac smoczkow 2??? bo mam wrazenie ze on jak je to sie wkurza ze mu za wolno mleczko leci ale nie wiem czy niejest za maly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolinka nie denerwuj się, po co? hehe:) ja lubię te pomarańczowe wpisy:) :) :) :) :) cóż ja będę komentować:) przy 300 h pracy mojego męża, faktycznie kto inny niż ja zajmuję się dzieckiem hehe:) :) i sama nie wytrzymuję paru dni bez męża, zwłaszcza tydzień po cc tych jego 48 h dyżurów hahaha :) serdecznie pozdrawiam:) KLKLKLKHJHJH mąż dziś wraca i zostajemy na miejscu do operacji teściowej... musiałam odgruzować dom.... ech wiecie jak się w domu nie było przez 4 tyg. to niestety wszystko do szorowania... kolacja gotowa, dom wysprzątany, maluszek wyjątkowo grzeczny...:)) a jak wrócimy tam do siebie, to znów sprzątanie mieszkania mnie czeka...:p LKLKLKLKLKHJHJHJH w piątek na szczepienie:) bioderka u ortopedy ok, jeszcze na usg musimy iść, ale to jak już wrócimy do siebie:) KLKLKLKHJHJH Basia lepiej napisz jak rocznica czy się udała i współczuję grypy żołądkowej - paskudztwo...:( dobrze, że już za Tobą:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny jak szczepicie swoje maluchy, bo mam TOTALNY mętlik w głowie..... Czy te na nfz są w porządku??boję się tych skorelowanych, chyba wybiorę te same jakie u nas były stosowane... i co z rota i pneumo?warto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
acha i ile tego sam simplexu dajecie i jak często?ja podaję 4 razy po 5 kropelek, ale dopeiro 3 dni./..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
właśnie vidocin czy to prawda co pytałam ze szczepionki na rota to jak na grypę? ja biorę jednak 6w1 co do pomarańczowego wpisu :) ja uwielbiam się bawić telefon jak ściagam bo tylko i aż tyle mogę zrobić jedną ręką!! poza tym zostaje jeszcze jak siedzę w łazience, jak dziecko spi, jak nie spi ale sobie leży grzecznie, jak jest z nim tata i babcia...rzeczywiście jest czego nam żałować tych krótkich chwil w gronie osób co dzielą akurat ten sam los czyli od pieluchy do pieluchy i tak samo przeżywają zmęczenie, bóle pleców i problemy z facetami!!! wejście tu jest lepsze niż poczytanie ksiązki/gazety czy obejrzenie TV...chyba sam/sama nie wiesz co z czasem robić skoro takie dyrdymały wypisujesz do zmęczonych i zapracowanych osób!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marti- ja szczepiłam moje dwa skarby tymi na nfz i jak dla mnie są w porządku.. nie szczepiłam ani na pneumokoki ani na rotawirusy bo po prostu mnie na to nie stac, i nie uwazam sie za gorszą matke!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a sab simplex dawałam corce do kazdego mleka 8 kropelek- w niemczech tak polecają i zapobiegawczo nawet daja do kazdego mleka do ukonczenia 3 miesiaca, a małemu dawalam 10kropelek jak bolal brzuszek, ale juz nie daje i stad mam na sprzedaz jakby ktos chciał..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×