Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Bede mama juz 2 raz

*** Sierpień 2012 ***

Polecane posty

Gość
No ja też od tygodnia Vicodin mam krwawienia..przeczekam jeszcze i zobaczę co i jak:)ja na pneumo chyba się później zdecyduję bo jest taka możliwość bo mam w fazie przemyśleń ją...chciałabym siedzieć z mała w domu jak najdłużej aż do podstawówki nawet ale nie wiem czy tak się uda:)ale w piaskownicy itp będzie miała kontakt z dziećmi wiec na pneumo chyba później się zdecyduję:)musi być dobrze:)tylko to takie stresujące eh...a to usg sami mamy się zgłosić kolo 20 września kazał lekarz...zastanawiam się na ile to wymysły na lekarzy na ile poważna sprawa...u małej to niewielka asymetria pediatra powiedziała że sporo dzieci częściej dziewczynki to ma i że do pół roku wystarczy pieluszkować szeroko a ten lekarz ba badaniu powiedział że tylko 3% dzieci to ma że poważne u małej to nie jest ale jak nie będzie poprawy to zaczął wymyślać szelki itd eh...jak mała będzie większa to ją na bioderku będę nosić więcej na brzuszku potem będzie leżeć i ja myślę że będzie dobrze a lekarz mnie straszył...pediatra nasza nie zrobiła z tego problemu większego hm...ja nie daję żadnych herbatek malej karmię tylko piersią:)Miss musisz jeść nie byle co tylko porządnie jak karmisz:)dbaj o siebie:)ja witaminki tez na noc daję zawsze po kąpieli przed karmieniem:)Vicodin właśnie myślę że to potóweczki tylko właśnie od piersi i mleka chociaż jej przemywam po każdym karmieniu:)nigdzie indziej nie ma ani na ciałku ani na buźce wiec myślę ze to od piersi;)właśnie tak myślę i myślę że jeszcze nie pisałyście że szczepicie już maluszki a ja to zapomniałam że ja jako jedna z pierwszych rodziłam na lipiec się załapałam jeszcze więc moja mała już starsza jest:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basia- mój starszy syn miał coś z bioderkami i lekarz nam powiedział, że takie asymetrie same się wyrównują z czasem. Nie kazał pieluszkowac tylko kłaść młodego na żabkę. I na kolejnym usg wszystko było już dobrze. Tym razem pediatra nawet nie kazała nam robić usg, bo jest dobrze. Co do szczepień to u nas zapisuje się na patronażu. My mamy na poczatku października i szczepimy 5w1 oraz rotavirusy. Niestety przypałętał się Igorowi katar:( Świszczy mu w tym nosku i się trochę męczy bidulek. Pewnie starszy brat go zaraził, ale nie jestem w stani ich calkiem od siebie odseparowac. Na razie sama mu czyszczę nosek, ale trochę mam stracha, szczegolnie kiedy śpi. Co do kapturkow - nie używałam, przemęczyłam się z krwawiącymi brodawkami i już jest dobrze. Leje u nas cały dzień i taka śpiąca atmosfera w domu. Położyłabym się, ale starszy zaraz wraca z przedszkola. Kurcze nawet nie mam do jedzenia nic w domu a nie ma jak się do sklepu wyrwać:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JA byłam dziś z moja 2jka na zakupach,na poczcie i na spacerze-deszcz nas złapał a ja nie mogłąm auta otworzyć;/ Mój mąż wraca 30stego..ma 2tyg wolnego,ale się ciesze. Potem moze znow wyjedzie,jeszcze zobaczymy.Moze pracowac na miejscu ale jak ma delegacje zarabia 5razy tyle co w Pl,wiec chyba go jeszcze puszcze,tym bardziej ze dom w budowie i ciezko bedzie,bo mnie sie za bardzo nie chce wracac do pracy. Szkoda mi mniejszego do zlobka dawac;/ Takie byle co znow to nie jem;) raczej rzeczy nie wymagajace dlugiego stania przy garach, po za tym kobiety w Afryce raczej witamin nie biora a dzieci karmią i 2je naraz. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczynki, Melduje się i ja. 1.09.2012 r urodziłam Adrianka. Mały ważył 3170 i miał 53 cm długości. Jeśli chodzi o sam poród to niestety, ale zakończył się cc... Na szczęście mały jest zdrowy i to jest dla mnie najważniejsze:) Ze szpitala wyszłam we czwartek, ale dopiero teraz mam czas coś napisać i może w końcu nadrobię i trochę Was poczytam:) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja szczepię 6 w 1 + rotha teraz, a pneumo i menigo potem...boję się szczepić ale chyba bardziej boję się nie szczepić...tłumaczę sobie ze jak dziecko zdrowe i bez obiążeń genetycznych do chorób to nic nie będzie...z drugiej strony skoro nie idzie do żłobka to gdzie ma te pneumo i menigo złapać? nie wiecie czy jest sens szczepić na to jak dziecko będzie w domu do 3 roku życia?? my dziś po wizycie kontrolnej u pediatry, waga 4420 :) 300 gram w tydzień mała odrobiła...zresztą caly dom wie jak jest głodna :) jestem zadowolona bo to znaczy że z moim pokarmem było oki tylko jej ssanko niestety nieefektywne... co do ryczenia w nocy i zaśnięcie w minutę jak się da cycka też już przerabiałam...dwa razy tak się zdarzyło, a wczoraj bała się spac w łózeczku - nie wiem czemu....jak maż ją dotykal to lezała i spała a jak puszczał to płakała az w końcu ją wzięła do łóżka i spała wtulona we mnie :) dziś przyjechała mata do zabawy i dzidziuś z tego gapienia się w nią aż padł :) ogolnie powolutku mam rano mniejszy ścisk żolądka ze stresu i wiecej mogę się cieszyć nią i zabawą z nia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fabi - gratulacje! asiulka - no wreszcie będziesz się cieszyć macierzyństwem:) Super że wychodzicie na prostą! A mój maluch spi od 14 z przerwami. Ciesze się, że śpi, choć ciągle go przebudza zatkany nosek:( Ale przynajmniej może jeść, bo wszedzie czytam, że na katar najlepsze mleko mamy:) Czytam sobie "Język niemowląt" Tracy Hogg. Kiedyś już czytałam te książkę i jest super. Jak któraś chce to mogę wysłać na maila. Naprawdę wiele rad się sprawdza:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale przybyło dzieci na poczcie:) wszystkie śliczne ale.. sikorka- zakochałam się w Twojej Gabrysi!! :) :* ja też karmię przez osłonki bo mój Brajanek nie umie już bez:) Za mały mu ten sutek bez kapturka i się wkurza.. nie jest to takie uciążliwe więc niech mu będzie;) my szczepienie mamy w poniedziałek- ja dla odmiany szczepię zwykłymi na NFZ :P Moje maluchy przeziębione, malutkie noski ciekną i psikają na potęgę.. Ale zaopatrzyliśmy się w wodę morską i leczymy dzieciaczki :) Mój mały dzisiaj od 23 dał mi pospac do 6 rano ;] obudzilam sie ok 5 i patrzyłam czy oddycha, bo tak cichutko sobie spał :) Wiecie, bardzo nie chcieliśmy drugiego dziecka, byłam załamana po zobaczeniu II kresek na teście.. A teraz tak go kocham, że tuliłabym go dzień i noc gdybym nie miała innych obowiązków :) Nie cofnęłabym czasu za nic w świecie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny czy wy tez mialyscie naciete krocze jak wam sie goole ta rana mi prawie tydzień zlecial a dopiero teraz daje we znaki boli szczypie nie wiem czy to oznaka ze sie goi czy paprze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ita- w moim przypadku szczypanie (ale w jednym miejscu) oznaczało źle- szwa mi wyleciała, i zaczęła ropieć i wrastać się w skórę.. ale nie zawsze tak jest :) a tak po za tym to tak od 4 doby to bolało na maksa, miałam za mocno zszyte.. a masz rozpuszczalne czy zwykłe szwy?? Zwykłe to już powoli powinnaś mieć zdjęte żeby się nie zaczęły wrastać, a jak rozpuszczalne to niedawno dziewczyny pisały, żeby przemywać białym jeleniem, robić nasiadówki z kory dębu i mi bardzo pomógł rumianek ;) tantum rosa, góra raz w tygodniu bo pogarsza sprawe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polecam rivanol
w żelu. ja miałam szwy rozpuszczalne psikałam tantum rosa myłam jeleniem mimo to mam paskudnego bliznowca. rivanol bardzo pomógł niestety za pózno się o nim dowiedziałam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fabi gratulacje, co do szczepień ja zastanawiam sie nad 5 w 1 to są chyba o 2 wklucia wiecej niż 6 w 1. Krocze boli dość mocno mnie ta rana Polozna była w pn ale nawet nie zajrzała a wtedy było jeszcze ok wiec nie pytałam. Inna Polozna przez tel kazała wymoczyc w kalii mam nadzieje ze pomoże bo ledwo chodzę, jeszcze mam to spuchniete. Za nami nocka Stas grzeczniutki oby tak dalej. A co do tej książki to tez czytałam ale narazie jakoś nie wiem co stosować? A ty Goja do czego sie odwołujące?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tralalall ja jestem w szoku ze Twoj synus ma juz 6 tygodni..pamietam jak pisalas wkurzona ze nie ma akcji porodowej heheheheheheh szok!! ja tez chce by moja kruszyna juz miesiac miala...bo narazie taka malutka i kruchutka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asiulka hehe :) Mój będzie miał w niedzielę 6 tyg, a jest taki jak Twoja mała jak się urodziła hehe :) Ma 4280g i 58cm w tej chwili :P tyle że jest już taki stabilniejszy trochę ;) kochane te maluchy, a później wyrastają takie łobuziaki jak moja (prawie) 3latka;) jest kochana ale chyba ma małe adhd :P jest tak żywa że momentami nie nadążam za nią ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tralala nie ma adhd tylko jest zdrowy zywy dzieciak :) jak byłyśmy małe takie słowa nie było i wszyscy byli żywi, energiczni, itd... :) ja też wolę żywe dzieci niż jakieś ospale :) ale żywe i grzeczne bo czasem tak ludzie nie pilnują dzieci i normalnie ma się chęć strzelić rodzicom w gębę z nogi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :* Tralala Gabi najlepiej czaruje jak się uśmiechnie i oczka szeroko otworzy :) Hehe piszecie o adhd, moja ma je w nocy ostatnio :P A dziś odkryła że jak stuknie w zabawke w wózku to grzechocze i teraz leży i stuka :). Dalej się męczymy z bólem brzuszka przy gazach, dziś kupię espumisan, mam nadzieję ze pomoże. Dziś rano miałam kupę śmiechu, mój mówi do Małej żeby się uśmiechnęła a ona nieświadomie wystawiła do niego środkowy palec hehe :) Udana jest ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny po czym poznajecie czy dziecko nie ma rozwolnienia? dzwoniłam do przychodni i mnie uspokoili ale wolę jeszcze Wasze zdanie na ten temat przeczytać - praktyka to zawsze praktyka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiulka mi położna mówiła że kupy będą rzadkie na piersi, ważne by to nie była sama woda, bo wtedy to już biegunka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka:) Dlugo sie nie odzywalam bo czasu mi brak doba dla mnie za krotka:) W zeszly wtorek odbebnilismy szczepienie ech bylo troche placzu ale dalismy rade:) znaczy sie Michalek dal rade:):)wazyl po 6 tyg 4810:):) ale zmierzyc sie nie dal. Ogolnie u nas bez zmian i spanie w dzien to swieto.Coz najgorzej jak wychodze z domu i walcze o sen bo jest wielki ryk.Tyle razy co karmilam na miescie to jakas masakra:):P.Cycuch maly jak zacznie krzyczec to nic go nie uspokaja tylko piers.Nie mam czasem sil juz na niego.Musze go z wozka wyciagac.Ostatnio jak wracalam od gina z nim to w miejskim musialam go trzymac na rekach ludzie patrzyli sie jakbym mu krzywde robila bo nie chcial sie uspokoi:( W nocy budzi sie co 2 godz zasypia ok 22- 12-2-4 a o 5 juz nie spi.Ja zwlekam sie z lozka o 5.30 zeby sie z corka do szkoly wyrobic na 8.Kupilam mleko Hipp i daje mu raz dziennie rano przed wyjsciem bo nie mam czasu na wiszenie przy cycku.Jak robie zakupy to exspresem a jak zaczyna sie wiercic to zapominam zaraz co mialam kupic bo wiem ze bedzie koncert.Jestem tak zakrecona ze ostatnio przy kasie w markecie okazalo sie ze wzielam 2 prawe buty hehehe dobrze ze kodu na nich nie bylo bo w domu zdziwienie bym walnela:):) Kupilam lezaczek- hustawke to przynajmniej moge sniadanie na siedzaco zjesc. A w szybkosci obierania ziemniakow to powinnam w zawodach startowac:P:P Niestety przyplatal sie do nas katar i kaszel dzis mamy wizyte u lekarza:( biedny:( odciagam aspiratorem ale potrzeba chyba lekow bo mu ten katarek splywa i nie moze tego odkaszlec i sie dlawi:(pol nocy dzis patrzylam czy oddycha.W taka pogode to jestem polprzytomna. Musze was poczytac I zajrzec na poczte. Teraz zmykam szykowac sie do szkoly po corke a pozniej do lekarza. BUZIOLKI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ita - ja ogólnie czytam, choć generalnie chodzi mi głównie o usypianie. Z pierwszym synem stosowaliśmy zasady z tej książki i maly super sam zasypiał:) Tylko że późno wtedy ją odkryłam, dlatego teraz się wzięłam znów za czytanie, póki Igor jeszcze maleńki. taka tam aga - ale masz hardcore!!! Ale pociesz się, że nic nie trwa wiecznie:) Tylko szkoda ciebie, bo w końcu stracisz siły... A u nas kolejna noc w miarę ok, mimo że mlody ma ten katar. Już dziś jest lepiej. Też wzdęcia ma mniejsze i rzadziej. Właśnie sie obudził po dwugodzinnej drzemce:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, kosmetyki zupełnie za darmo wysyłane prosto pod Twoje drzwi :) wystarczy się zarejestrować i polecic kilku znajomym. NAprawdę działa :) Kosmetyki sa markowe :) wiecej pod linkiem :) http://shinybox.pl/?ref=a9dd8fd Mamusie pozwólcie się obdarować zupełnie za darmo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja byłąm dzis na zakupach,bo gotuje wielki garnek leczo na przyjazd meza,pozamrazam i potem nie bedzie problemu z gotowaniem. Moj 2latek tak sie dzis wsciekal w sklepie,ze juz bym go tam chyba zostawila jakby mi ochroniarz nie pomogl;/Niemowle w nosidelku,zakupy a tamten chce w berka miedzy polkami latac,tearz zjadl prawie 2talerze zupy ogorkowej i lata po domu jak opetany,za to mlodszy wstal o 6stej popatrzyl przez pol godz po swiecie,i tak spi do tej pory z przerwami na cyca,nawet do wyjsci ubieralam go na spiaco. Dzwonila dzis polozna,pytala czy ma przyjechac,czy wszystko ok? Powiedzialam ze jaknajbardziej ale z przyjazdem niech sie wstrzyma,bo wyjezdzamy na dzien,lub dwa(klamalam bo jakby zobaczyla ten burdel w domu to moglaby to gdzies zglosic) My szczepienie mamy za tydzien dokladnie,musialam sie wczesniej zapisac. Zrezygnowalam jednak z pneumo,zaszczepie tylko skojarzona i chyba rota. Kurde,przejezdzalam dzis obok wypadku,3 auta skasowane a potem w radiu slysze,ze 2ofiary smiertelne.Az zwolnilam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurde a co do kupy;moj przez pierwsze 2-3tyg robil chyba z 10 na dzien...a teraz ok niedzieli znow nic;( tylko sika,nie wiem czy mu czasem czopka nie dac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miss M. a wiesz ze moja indentycznie z kupa, od jakos piatku czy czwartku nie robi tak czesto, co 2-3 dni, a jem jalbka i pije sok jalbkowy ale dzieci na piersi moga nawet tydzien nie robic wiec ponoc normalne jak nie ma zadnych boli oczywiscie choc moja w dzien w wiekszosci na mm ale nie martwie sie poki co Tralala ja tak samo ;-) jak zobaczylam tets plakalam (zreszta jak przy pierwszym, chcielismy a nie wiem czemu taka reakcja ;p jakas obronna chyba haha) cala ciaze zle znosilam (psychicznie) a teraz jestem przeszczesliwa jak patrze na te moje potworki ;p starszy w 3 sekundy potrafi mnie wyprowadzic z rownowagi ale tak ich kocham ;D bylismy na usg, klasa I obydwa wiec tlyko w 3-4 mscu do kontroli Aga a myslalam ostatnio co tam u Was ;-) dawno sie nie odzywalas ale juz teraz wiem czemu hehe ja na szczepienie tez musze sama zapisac, tydzien przed u mnie nie dzwonia ide w przyszlym tygodniu do gin na kontrol i chcialam spirale bede musiala z nia o tym pogadac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aneta-a nie lepiej zastrzyk antykoncepcyjny? Ja musze lekarza zapytac,wiem ze bierze sie co 3mies ispokoj. Bo jakbym liczyla na swoja rozwage w braniu tabletek to bym co rok w ciąży chodzila;/ wie,moze ktoras cos o tym zastrzyku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aneta - ja też chyba się zdecyduję na spiralę, ale bez hormonów. Te hormony mi tak obniżają libido, że bez sensu wtedy cała antykoncepcja! Moja szwagierka zakładała w czerwcu i nie ma żadnych efektów ubocznych. koszt to u nas 450 zł, ale na 5 lat, więc warto. Miss - przy zastrzyku jest takie ryzyko, że jak źle będziesz znosić dawkę hormonów, to musisz sie te 3 miesiące męczyć. poza tym to chyba dośc drogo wychodzi:( Uczę mlodego samemu zasypiac w łóżeczku:P Jakieś 40 minut zasypiał, byłam go uspokajać 3 razy, więc nie jest źle, jak na pierwszy raz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejcia :) Ja byłam dopiero dzisiaj odebrać pesel małej. Amela od 12 spi,ja posprzątałam,ugotowałam i teraz zajrzałam tu ... Wychodzicie dzisiaj z dzieciakami na dwór?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do antykoncepcji to ja chyba będę brała tabletki cerazette, położna mówiła że można przy karmieniu brać i kazała odczekać z ciążą 2 lata po cc :) A jak wam idą przytulanki po porodzie? My dziś spróbowaliśmy, bałam się czy nie za wcześnie po 3 tyg, ale nie. Praktycznie już nie krwawię, żadnych bóli ani nic. Tylko się zdziwiłam że tak ciasno mam w środku :P. Mój się śmiał że zaszyli do połowy przez pomyłkę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×