Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Bede mama juz 2 raz

*** Sierpień 2012 ***

Polecane posty

goja, Markowi kikut odpadł wczoraj, my smarujemy fioletem, bo jak jeszcze był kikut to się tam ropka zbierała i lekarka kazła fioletem przemywać ... też nieładnie pachniało ... wczoraj jak odpadł to zotsała taka jakby ropka, po kąpieli znów zasmarowałam fioltem i dzisiaj też mam zamiar tak zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) Nas na szczęście nie dotyczą kolki,ale współczuje tym ,które niestety muszą się z nimi męczyć :( Moja Amelka wczoraj skończyła 4 tygodnie.Rośnie w oczach :) Dzisiaj dopiero złapała smoka i nie rozstaje się z nim już.Staram się karmić ją piersią,ale chyba muszę się poddać,bo Amela nie najada się nimi.Wisi mi dużo czasu na cyckach i tak na koniec muszę dać jej butle.I dlatego muszę się dobrze zastanowić czy nie przejść tylko na sztuczne :( Ile wasze dzieciaczki (chodzi mi tu o dzieci które maja około 4 tygodni)wypijają mleka w butelce ,ile ml? POZDRAWIAM WSZYSTKIE SZCZĘŚLIWE MAMUSIE !!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój już spi na noc..jeszcze 2gie dziecko do obsluzenia i wolne.. Co do pępka,to trzeba patyczkiem ze spirystusem lubosnisteptem wygrzebać wszystko do czysta i bedzie ok..ja tak robilam i po tyg czysto. Cieszcie sie za macie mezow przy sobie bo moj znow w delegacji na 2gim koncu swiata i wraca za tydzien lub dwa.Docencie swoich chlopow bo my potrafilismy skoakac sobie do gardel a teraz jak wraca po dluzszej nieobecnostci to jest sielanka... A co do tego,ze jestem zla matak...moj 2latek zamowil dzis pizze na obiad(nie samodzielnie,z moja pomoca)jadl 2razy lody i parowki,ogladal bajki przez pol dnia i zalepil plastelina co sie da,ponadto wypil ponad litr mleka w roznej postaci a mialam pilnowac zywienia dziecka..ehhh od jutra sie za niegiego zabiore pisze z bledami bo Mały przy cycu spi i nie chce mi sie wstawac..pol dnia z dzieciakami przespalam i nie wiem co bede w nocy robic..moze w koncu jakis film obejrze,,musimy porozmawiac o kewinie,,ktos mi na kafee polecil i mam.. uciekam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HEY aneta-mój mały tak co 4 godz 120ml plus do tego cyc. ale w piersiach nie mam za wiele pokarmu;( w niedziele kończy miesiac;) czy wasze dzieci maja jakies krosteczki na twarzy i brzuszku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie ma krost-gladziutki starszy mial krostki jak sie za duzo czekolady najadlam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi z pepkiem tez cos dziwnego ale ogladal.to lekarz i dzis polozna i nie smierdzi ale tak sie.kurczy i schnie ze juz malo co go zostalo a.trzyma sie dobrze :( co do odciaganie to kupilam medele swing i sciagam to w 15 min z dwoch cyckow..laktacja nie zanikie przy tym.laktatorze ponoc bo ma.opcje stymulacji i zanim sciagnieto masuje sutka i leci potem jak z wiaderka ale.co.z tego jak.mala teraz zarta :) dzis wciagnela w 2 h tyle ze szok..ide spac do o 21 odciagam a jak si mala.obdzi to w.bedzie jeszcze ciezej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak mojej odpadl pepek to tez jeszcze psikalam i oczyszczalam patyczkiem, kilka dni i juz ok Basia to faktycznie Ci pospala ;) pozno zasnela ale przynajmniej dala pospac ;) Ejjjj dzewczyny? co to za okreslanie siebie jako "zla matka" ?? zla matka wyrzuca swoje dziecko na smietnik, bije, glodzi itd... choc takiej to bym nawet matka nie nazwala ale w swietle prawa jest "matka"... ;/ a nie Wy! Asiulek wiez z dzieckiem jest na cale zycie!a nie tylko podczas karmienia ;] moj dzisiaj wraca... normalnie tydzien to mi zlecial ot tak! momentalnie... jest roboty przy 2 ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiula moj mial krostki, tzw tradzik niemowlecy poczytaj sobie moze to to a moze to potowki??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny używacie pasów poporodowych? Ja mam strasznie zwisający fałd brzucha i myślę nad noszeniem pasa, bo wyglądam jak w 5 miesiącu ciąży :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja używałam po poprzedniej ciąży taki najzwyklejszy z allegro,sprawdzał się.Teraz na mie nie pasuje,za duży.Polozna jak byla ostatnio,podpowiedziała mi żebym to co mi tam zwisa..a mam tylko trochę po cc zawineła bandażem elastycznym bo teraz na moj brzuch pasa nie opłaca sie kupic..a jaki rozmiar nosisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sikorka..kurde przez chwile myslalam ze sie znamy;) Moja znajoma urodzila Gabrysie tez w okolicah 23-25sierp...tylko wymairy mi sie nie zgadzaja...bo tamta większa..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie pamietam jaki to rozmiar,ale byl na mnie ok jak po poprzedniej ciazy wazylam ponad 70kg przy wzroscie 165 i brzuch mialam paskudny,teraz moge go komus oddac..to taki najzwyklejszy ale moim zdaniem lepszy niz ten pas Teresy,ktory sie sciaga i roluje przy kazdym ruchu.Tez go mialam ale dalam kolezance.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja przy 169cm mam 83 kg :P Zaczynam powoli ćwiczyć, na razie przysiady, bo później ciężej będzie zrzucić te 13kg zapasu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sikorka - a tez ci waga stanęła? Bo mi spadło 11 kg i od kilku dni waga ani drgnie:( Też bym chciała tak do 70 kg dojść. U nas cięzka noc jak zawsze:( Najgorsze to usypianie, trwa po kilka godzin:( Już nie wiem co na niego podziała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goja mi spada ale bardzo powoli, po porodzie miałam 10kg mniej, teraz mam 13. Najgorzej wygląda tyłek i nogi, jak monstrum :P Moja już 2 noc budzi się tylko na jedzenie co 2h, pred 5 wstaje tak na godzinke i dalej spać do 8 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja znow zaspalam z dzieciakami,pozlozylismy sie wszyscy przed 13nasta,mlodszy z cycem starszy z butla,dopieros sie obudzilam i znow karmie. Kurcze,wlasnie sie zorientowalam,ze moj maluszek od 2ch dni kupy nie robil wcale...juz zapomnialam jak to powinno byc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zajezdziłam laktator medeli w 1.5 doby....znaczy laktator działa ale coś w elementach padło (szczęście w nieszczęściu) i jestem załamana....sciagam po 120 mln co maks 4 h a teraz na ręcznym sobie nie wyobrażam...serwis od poniedzialku....dlaczego wsio pod górkę?? przystawiłam małą do cycka...ssała 20 min i zasnęła, ja szczęśliwa bo było słychać jak połyka a ona po 15 min spania obudziła sie z takim wrzaskiem ze całe szczescie miałam odciagniety pokarm i dopiero jak zjadła z butli (moje mleko) to zasnęła..... załamka... p.s. dziś duża gala boksu a tu nie ma się kiedy zdrzemnąć w dzien :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mojego synka to raczej nie tradzik. bratanek miał tradzik niemowlęcy to miał takie duże krosty ropne na policzkach. a mój ma takie drobne twarde czerwone i koncówki troszke białe.w jeden dzień wiencej w drugi mniej. są na twarzy główce, uszach i na klatce piersiowej. dzwoniłam do połoznej to stwierdziła że to normalne;) ale umówie sie na wizyte żeby to spr. krolinka-ja biore juz trzeci antybiotyk i karmie piersia i małemu nic nie jest. asiulka-u mnie mały tez miał problem z ssaniem.i 5 godz po porodzie na siłe miałam wkładac smoczek żeby wyrobił sobie odruch ssania. troszke pomogło bo mały zaczał ssać. ja pasa poporodowego nie używam raz czy dwa ubrałam ale mnie gniotło i było nie wygodnie i odrazu zaczął mnie brzuch bolec tak jak przy biegunce . i odstawiłam. brzuch mam troszke obwisły;( po całym dniu jedzenia tez wyglądam jak w 5 miesiącu ciązy;) czy u was tez tak jest że jedna pierś jest wieksza od drugiej??? położna od laktacji powiedział że to przez to że w jednej piersi jest pokarm a w drugiej nie. wygląda to tragicznie różnica w rozmiarze o dwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeden cycek jest wiekszy od drugiego,i to pewnie lewy;) bo tak czesciej karmimy,ja daje tylko z jednej piersi,a z drugiej sciagam na wszelki wypadek,jak bedzie wieksze zapotrzebowanie to jak znalazl.. Ale mi Maluch dzis cyrki urządził przed spaniem..godzine go usypialam,odkładam śpiacego do łóżeczka a ten otwiera oczy i tak w kółko na rękach śpi a w łóżeczku sie budzi...ale już po wyszstkim..teraz robie na jutro sernik,ugotowałam już flaki z wiejskiej kaczki,żeberka,2sałatki bo jutro teściowie przyjeżdzają z wizytacja.. Kurde,jak nie ma męża to nawet nie mam z kim pogadać..tylko co na skapie wieczorami..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja po zapaleniu piersi (lewej) mam więcej mleka w prawej piersi i szybciej się napełnia itd. I też ciut większa ;) Mój mały teraz kolki odeszły w niepamięć, za to mamy pleśniawki, całe języczek biały.. Ale jemu to nie przeszkadza bo zaczął się uśmiechać i jest tak kochany że tylko go zjeść:) Dobranoc:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no u mnie tez jedna wieksza :) lewa:) wiecie ten sabsimplex to rewelka jest!!!! kolki odeszly w niepamiec :D:D:D teraz pomalu bedziemy dawac coraz mniej kropelek zobaczymy jak maluszek zareaguje :) a tak wogole to zaczyna mi pokarm zanikac :( maly jakos dziwnie ssie cycka strasznie sie wkurza no i nie dojada bo glodny non stop wiec wczoraj dwa razy dokarminy byl butla a na noc calkowicie tylko butla :( no nic przynajmniej on szczesliwy bo najedzony :) tylko wkurzam sie bo to jednak roboty troszke z tymi butlami :) dziewczyny maly mi strasznie charczy tak jakby mial katar ale katarunie ma awet wzielam aspirator i probowalam sciagnac ale nic nie wylecialo z noska 2 tyg temu bylam z tym u lekarza i powiedziala ze to nic ze dzieci czasem tak charcza sobie i teraz nie wiem juz sie oczywiscie zaczyna martwic :) czy to nie za dlugo czy wasze dzieciaczki tez tak maja??? tzn nie sprawia mu to trudnosci w oddychaniu bo je normalnie no ale jednak charczy :) fabi cos sie wogole nie oddzywa ciekawe jak tam porod jej minal bo juz na bank rozpakowana :) no nic zmykam pogadac z maluszkiem :) bo spac to on zamiaru raczej nie ma :) milego dnia dziewczyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolinka-mój tez tak chyrczy,tez myślałam że moze przeziębiony ę nosek zatkany a to podobno normalne u dzieci;) ja na Twoim mejscu przeszłam bym stopniowo na sztuczne mleczko,nie ma sensu trzymać diety dla 20ml mleka. wiem że to wygoda bo mleczko jest niby zawsze i tem. odpowienia, nie trzeba wyparzać butelek, koszty bo nie trzeba kupic mleczka i takie tam ale po co masz sie denerwować. ja tak pomału przechodze na sztuczne z dnia na dzień coraz mniej podaje cyca. ja zaczełam podchodzic naturalnie do karmienia sztucznym mleczkiem. na poczatku byłam przeciwniczka sztuczneg karmienia. ale jak zaczełam mieć problem z cycami to zmieniłam zdanie.;) asiulka-nie mój synek nie śpi tyle;)jeden dzień ma taki że tylko jezonko i spanie a inny taki że prawie cały dzien nie spi;) miała,któraś z was przeziebienie przy karmieniu cycem?? mnie zczeło brac i to takie mocne i nie wiem co wziąść np na gardło??? bo jeszcze tak do końca tyg bed dokarmiac cycem;) miłego dnia kochane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asiulka, może i mały śpi po te 16h na dobę ... nie mierzę z zegarkiem w ręku. Ale powiem Ci, że moja córka spała po 12h na dobę i też było dobrze. każde dziecko jest inne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie! Co do ilości h snu to nie wiem ale spi dość dużo, więc pewnie te 16 przesypia, głownie wstaje na jedzenia+przebranie i spi dalej, czuwania ma góra3-4h na dobę. Ogólnie to narzekać jak na razie nie pogę, wiadomo czasme pomarudzi,a le ogólnie grzeczna jest, w nocy ładnie śpi, dzisiaj np zjadła o 21,3.30, 8 więc daje nam pospać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj spi chyba ponad 20godzin,nawet zastanawialam sie czy wszystko z nim ok...jak wstal dzis o 6stej zjadl spi,potem ok 9 i spi do tej pory..tylko kupy nie robil od piatku;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miss m-mój jak kupy nie robił po 3 dni to podałam 50ml herbaty z kopru włoskiego i kupisko było tego samego dnia.i czasami podaje rano przegotowaną wode tez tak 50 i pomaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to przyplątała się pierwsza choroba :( katarek i kaszelek- biedny mój malutki :( cholerna pogoda.. raz gorąco, za chwilę zimno i pada, ehh Mój mały śpi 14-16h na dobę. karolinka- ja z córką tak miałam, poszłam do lekarza że tak "charczy" i robili jej odśluzowanie, bo po porodzie zostało trochę tego płynu w płuckach.. i po tym minęło jak ręką odjął.. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×