Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Bede mama juz 2 raz

*** Sierpień 2012 ***

Polecane posty

hej dziewczyny, witaj nowa mamuśko :D kurcze tak piszecie o wagach szkrabów, ja nie wiem, ile moja warzy, bo nie mam wagi w domu, więc czekam do następnego tyg. jak będziemy na szczepionce. wiecie dziewczyny, chciałam was zapytać, jak tam u was ze spacerkami z gondolą? bo ja nie wiem, co zrobić..mała nie chce normalnie jeździć w wózku..:/ marudzi już na etapie ubierania czapki...jak wychodzę na dwór, to płacze w wózku i szuka cyca..jej nauczyłam ją zasypiać przy cycu i jak chce zasnąć w wózku to go szuka.. i teraz nie wiem, jak to zrobić...masakra..więc zazwyczaj ze 20 min batalii i sama nie wiem, czy wracać do domu, czy iść w zaparte...ostatnio się zawzięlam i szłam dalej..ludzie się na mnie gapili bo tu dziecko się drze..ale po jakimś czasie usnęła - uff, jednak, gdy się obudziła (po 40 min)- znowu płacz i biegłam prawie już do domu :D a dziś mąż ją trzymał na rękach pół spaceru..w końcu odłożył do wózka i zasnęła..no masakra, a smoka nie chce..bo tak to by się jej dało i by cuchała sobie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziwne limatka, dziecko nawt cyckowe na spacerze inaczej usypia tak bynajmniej maja moje kolezanki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny Trala fajnie że już w domku :) a co do czekania to ją też tak mam że muszę tu i teraz :D Kurcze miałam w planach zrobić tyle rzeczy dzisiaj ale wczoraj dostałam w końcu miesiaczki i nic nie zrobiłam :( jestem okropnie słaba i nie mam siły :( w dodatku kacper ma gorączkę i co ją zbije to za góra 3h znów to samo :( jedynie co to byliśmy dziś w końcu na spacerze no a później się zaczęło dobrze że Gabrys chociaż dziś w miarę spokojny miałam się pouczyć a tu d..a No nic uciekam spać bo od rana sajgon najpierw szybko z kacper rano do poradni później z gabrysiem 50 km w jedną stronę do kardiologa wrócimy i pedze na kursy wieczorem pewnie padne jak kawka :) Vicodin masz rację coś za coś :) ale jednak wolę tak niż jakbym miala zostać bez pomocy :) Dobrej nocki kobietki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny Trala fajnie że już w domku :) a co do czekania to ją też tak mam że muszę tu i teraz :D Kurcze miałam w planach zrobić tyle rzeczy dzisiaj ale wczoraj dostałam w końcu miesiaczki i nic nie zrobiłam :( jestem okropnie słaba i nie mam siły :( w dodatku kacper ma gorączkę i co ją zbije to za góra 3h znów to samo :( jedynie co to byliśmy dziś w końcu na spacerze no a później się zaczęło dobrze że Gabrys chociaż dziś w miarę spokojny miałam się pouczyć a tu d..a No nic uciekam spać bo od rana sajgon najpierw szybko z kacper rano do poradni później z gabrysiem 50 km w jedną stronę do kardiologa wrócimy i pedze na kursy wieczorem pewnie padne jak kawka :) Vicodin masz rację coś za coś :) ale jednak wolę tak niż jakbym miala zostać bez pomocy :) Dobrej nocki kobietki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć No to mamy podobnie ja tez jak coś sobie wymyśle to najlepiej tu i teraz natychmiast :-) Trala no najlepiej w domu i razem, mój powiedział ze przedłuży sie praca z końca listop do 15-20 grudnia, ale może to i dobrze bo dodatkowa pensja bedZie za grudzień. A to zawsze o krok bliżej do celu czyli budowy domu lub nowego mieszkanka. To zależy od nowego przetargu gdzie wygrają. teraz coś o Warszawie mowa czyli 200 km od domu ale to już razem :-)Mamy tam paru znajomych wiec nie powinno być tragedi. Basia jak piersi? I urodziny szwagra? Ja po imprezie ( było super) miałam ból piersi, niby sciagnelam przed laktatorem, ale to nie to samo już po 2 h mnie bolała a tu do rana z nią czekałam,bo mały chyba akurat miał skok rozwojowy bo zanim wróciłam o 2 to zjadł dwie butle po 100 ml a przed samym moim wyjściem ssal pól h. Do tej pory mięsień nad ta piersia mnie boli :-( Dziewczyny napiszcie proszę jak wasze maluchy w kąpieli sie zachowują? I czy zdarza im sie drzenie dłoni jak są zle lub głodne? Jakie macie maty edukacyjne? I kiedy wracacie do pracy, zaraz po macierzyńskim? Coś o uszy mi sie obilo, ze ta nowa ustawa dot. Przedłużonego macierzynskiego może dotyczyć także nas, wiecie coś wiecej na ten temat? Ech kolejny tydzień przed nami, muszę sobie go jakoś zaplanować byle wytrzymać sama do piątku :-) Goja jak chrzciny? Co dobrego podalas i na ile osób? Ja dziś idę do kościoła załatwiać na 1 dzień swiat BN chrzciny. Karolinka no fakt można sie wkurzyc na nowe zwyczaje teściowej ale lepiej skupić sie na tym ze pomaga bo mogłaby nie. Moja teściowa tez sporo pomaga ale robi zawsze tak jak ja poproszę. Teraz w kolejna sb mamy 30-tke kolegii a za 2 tyg parapetowke, i potem andrzejki trzeba z czegoś zrezygnować bo zajedziemy ja :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :) Ja też tak mam, że muszę wszytko mieć od razu... teraz jestem na etapie planowania pokoju dla małego i chociaż obiecałam sobie, że poczekam na zmiany do końca grudnia to ciężko mi wytrzymać, co wchodzę do naszej sypialni to od razu łóżko bym wyrzucała, przesuwała meble itp... :) Limetka... dziwne z tym spacerkiem, mój zasypia od razu. Może spróbuj zawiesić jej jakąś zabawkę? A może kup inny smoczek? Wojtuś tylko i wyłącznie lubi te z Aventu, inne mu nie odpowiadają. Ita, mój synek nienawidził kąpieli. Na początku było tragicznie! Kąpaliśmy go w ręczniczku, szybciutko i delikatnie, w tle włączona suszarka - bo go uspokaja... masakra! Teraz już jest super - cieszy się na kąpiel, przebiera nóżkami w wannie i jest zły jak go wyciągamy :P A co do drżenia bródki i zaciskania rączek to jakiś tydzień temu znacznie częściej tak miał jak coś go denerwowało czy był głodny, zmęczony itp. Teraz za to notorycznie pociera oczka :P Zmykam! Całusy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej ita my mamy mate fisher price rainforest i jest ok chociaż mały na niej długo nie wytrzyma... Jeśli chodzi o urlop macierzyński to ma wejść od 1 września 2013 roku i obejmie kobiety. które będą na macierzyńskim chociażby ostatni dzień nas już niestety nie łapnie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale lipa z tym 01,09 ... Ja wczesńiej slyszalam ze od stycznia 2013 i wierzylam ze sie uda zalapac...ja po macierzysnkim jeszcze 30 dni urlopu mam za 2011i 2012, potem moze jakis urlop. 2013 roku i moze jakas opieka na dziecko a potem przyjdzie brutalna rzeczywistosc i trzeba bedzie wrocic do pracy....juz od dawna patrze jak czas z mloda sie kurczy... Za tydzien w poniedzialek mamy szczepienie powiedzcie czy ktoras z was miala tak że po pierwszym nic nie bylo a po drugim tak??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Hej Dziewczynki:)Z piersiami już w porządku ale było bardzo ciężko bo chyba zaczęłam powoli tracić mleko mała była głodna ja zrozpaczona bo nie chcę jej karmić mieszanką póki co naprawdę podłamałam się eh ale na szczęście wyszłyśmy na prostą wypiłam herbatkę na laktację i się udało:)Mała znowu super je w piersiach pokarm jest zapalenia już nie mam. Jak pomyślę że przez głupotę moją i stres to wszystko to wyzywam siebie samą w myślach eh. Dobrze że kryzys za nami:)Impreza się fajnie udała mała grzeczna jak nigdy przespała prawie całą dobrze że wzięłam wózek ze sobą i w nim sobie chrapała:)Limetka moja Zuzia jak ją chcę ubrać do wyjścia na spacer to tak marudzi że słów brakuje. Czapka działa na nią jak płachta na byka:)W wózku też płacz na początku ale jak jadę z nią już po wybojach to się uspokaja i zasypia:)Mocno musi trząść heh:) Nie wiem może spróbuj właśnie ją bujać dość mocno:)Kąpiel moja Zuzia uwielbia śmieje się chlapie wodę nóżkami i rękami ale na początku płakała bardzo tak do 3 tygodni jakoś teraz już super lubi kąpanie:)Ita fajnie że się możecie gdzieś wyrwać wogóle i pobawić ciutkę:)Nam się nie udaje co prawda jest moja mama i chętnie by się małą zajęła ale laktator nie ściąga mi mleka więc nie mam jak jej jedzenia zostawić:(To nic kiedyś sobie odbijemy:)Chociaż ja mam takie podejście że wolę wszędzie dziecko mieć ze sobą a z imprez zrezygnować:)Pewnie kiedyś się zmieni jak już skapcanieje do końca hehe:)Goja pewnie pada po chrzcinach na pewno się fajnie udały:)My mieliśmy na święta chrzcić ale chyba zrobimy po świetach albo nawet przed nie wiem nie mamy kiedy iść do księdza.Trzeba się zabrać za to:)Wivi ja mojej Zuzi kupiłam już 6 smoczków różnych firm i kształtów i żaden nie pasuje jej. Czasem naprawdę by było lepiej jak by chciała sobie possać i się uspokoić. Który kształt masz z Aventu?Bo ja z aventu żadnego nie mam może wypróbuje któryś.:)Co do urlopu macierzyńskiego mi się też kończy w połowie stycznia eh. Ja nie wracam do pracy na wychowawczym bezpłatnym siedzieć nie będę tzn rozwiązuję umowę za porozumieniem stron bo szef mi poszedł na rękę wcześniej to i ja musiałam. Tak się zastanawiam bo nie chciałabym pracować póki Zuzia nie pójdzie do przedszkola ale nie wiem czy nam się uda finansowo tak:(Spróbuję jakąś pracę przez internet złapać tylko nie jakiś pic może się uda eh oby:)Mała się obudziła po drzemce póżniej się odezwę:)MIłego dnia Kochane:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jej chyba rzezczywiście coś jej zawieszę przy wózku, żeby sobie patrzyła..a co do smoczka to już sama nie wiem..może jak będzie starsza to będzie chciała..sama nie wiem..mamy z Canpola i Lovi i nie chce..albo zobacze jeszcze ten z aventu..bo mówię wam..no masakra nawet na spacerze..a zasnąć też praktycznie inaczej nie zaśnie niż przy cycu..na pewno nie u mnie..czasem mama czy mąż ją uśpią lulając.. Ita, moja to wymachuje rączkami tak po kąpieli jak jej zmieniam pieluszkę, bo czasem widzę, że ma gęsią skórkę - u nas w pokoju musi być max 22*C, bo ona ma problemy z tą skórą, więc może jak się ją rozbierze, to zimno jej trochę, ale jak to wygląda u twojego maleństwa to nie wiem.. ja jeszcze maty nie mam, nie kupiliśmy, bo kasy na razie brakuje...ale mamy bujaczek od teściowej, na początku się go bała, a teraz widzę, że co raz lepiej :) uderza rączkami w pałąk, gdzie są zawieszone różne rzeczy i kołysze się :), są w nim wibracje i muzyczka też :) jeśli chodzi o kąpiel, to tak - na początku się bała, teraz lubi bo wie, że będzie mleczko i spać po kąpieli :) tylko jest dość spokojna do etapu zawinięcia w ręcznik, a potem..marudzi dość często a nawet płacze,rączki do góry cała się trzęsie i "ła,ła,ła" a ostatnio to już pisałam..tak zaczęła płakać przy ubieraniu, że nie mogłam nawet jej pieluszki założyć, bo myślałam, że się zajdzie musiałam brać na ręce - po prostu jak jest zmęczona i chce szybko jeść to płacze my mamy jeszcze chrzciny przed sobą, czekamy na przyjazd dziadka i chrzestnego, bo ich nie ma, być może w świętwa zrobimy, ale zobaczy się..nie chcę znowu, żeby msza była długa, bo w święta to w Szczepana przeważnie są chrzciny..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i Basia..widzę, że mamy podobnie w wielu sprawach, jak czytam, to identyko! :) dobrze, że wydobrzałaś :)słuchaj na laktację dobre jest piwo karmi tylko to classic bez dodatków ;) aj z tymi piersiami i karmieniem to nie jest takie proste - ja na początku znowu miałam problemy, bo mi brakowało pokarmu, dokarmiałam i też piłam herbatkę ale chyba na prawdę lepiej działa to piwo..nie wierzyłam, ale chyba na prawdę tak jest..alkoholu tam jest mało, bo tyle podobno, co po zjedzeniu dwóch jabłek, więc nie ma się co martwić, bo też miałam obiekcje, a jak jeszcze wygazuje.. :) no i ja sobie otwieram na noc, wlewam szklankę i zostawiam, żeby dobrze wygazowało, wkładam do lodówki butelkę i sobie stoi i praktycznie codziennie tak po szklaneczce piję :D nie wiem może to efekt placebo albo rzeczywiście ten słód jęczmienny wzmaga laktację ;) z resztą podobno w niektórych szpitalach nawet są te budki z piwem karmi, mi nie zaszkodziło w każdym razie, ale poleciła też mi znajoma mamy, której córka piła i karmiła dość długo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do kąpieli to moja córka jak była mała to tak się darła że jak przychodziła godzina kąpieli to ja byłam sina na samą myśl.. a jak ją wycierałam już po to cisza:) A Brajan odwrotnie, pierwsza kąpiel- ja myślę teraz będzie wrzask,a on cisza, i do dziś jak wkładam go do wody to jak zaczarowany:) Na początku płakał jak go wyciągałam z wanny bo było mu zimno a teraz już nawet nie piszczy ;) jak jest głodny albo zły to też wszystko mu się trzęsie;) A jak w wannie za długo i mu zimno to mu całe ręce chodzą jak staruszkowi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podczytuje Was i podczytuje i sie w koncu odezwe ;-) ja te z tych co musi byc zaraz- ale to chyba cecha typowo kobieca ;-) bo faceci to bardziej "zaraz" hehe wiecie o co chodzi ;D jesli chodzi o kapanie u mnie obydwoje lubia (choc maly mial chwilowy bunt na kapiel ale przeszlo) ale dobrym sposobem jest zawijanie maluszka w pieluszke tetrowa i wlozenie powoli do wody ochlapanie przez ta pieluche i mozna powoli zdejmowac ;-) Karolinka jak chcesz moge zaraz napisac rozprawke o tym jak to jest samemu i szybko docenisz tesciowa hehe oczywiscie taki zarcik ale naprawde kobieto ciesz sie!:) ja zazdroszcze, bo to naprawde meczace na dluzsza mete. wyjscie do lekarza to jest naprawde wyczyn... dobrze ze jestem osoba ktora rzadko choruje (odpukac) bo wtedy bylby mlyn... ale pamietam jak bylam w ciazy i byly dni kiedy bylo mi slabo to sie kladlam u malego na kanapie a on robil co chcial jesli chodzi o macierzynki ja niestety jestem pesymistka- niech najpierw podpisza. a nie graja.. niedlugo wybory poparcie spadlo... ale to takie moje osobiste zdanie. my mamy caly czas problem z chrzestnym. chrzestna mamy bratanica z niemiec przyjedzie ale nie wiem co z chrzestnym.... mielismy aktywny wekeend, zakupy urodziny malego i namrozilam obiadow, wspolnie z mezem bo to maly cos chcial to mala i tak caly dzien zlecial latajac od jednego do drugiego i z powrotem do kuchni hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na lakatcje dobra jest herbatka z herbapolu ziolowa, do kupienia w aptece i karmi. fakt mozliwe ze to efekt placebo ale na mnie dziala ;-) dokarmialam mala prawie 6 tygodni butelka a w koncu wybrala tylko i wylacznie piers wiec zaczelam pic ta herbatke zeby jej starczalo ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limetka jak nie masz maty rozloz na podlodze kocyk porozkladaj miski grzechotki i bedzie tak samo jak na macie ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kochane, znowu mam chwilkę żeby napisać - obiad ugotowany, mieszkanie ogarnięte a dzieciaczek smacznie chrapie na balkonie :) Darowałam sobie dzisiaj spacer bo czuję się nieciekawie... głowa boli, jakiś kaszel się pojawił :/ Muszę się wykurować :D Smoczek z aventu mam taki: http://www.philips.pl/c/avent-baby-soothers/smoczki-0-6-mies.-bez-bisfenolu-a-scf178_13/prd/ Kupiłam takie, ponieważ Wojtuś miał trądzik niemowlęcy i dzięki tym dziurkom dookoła faktycznie miał mniej krostek :D Jeśli chodzi o matę to dostaliśmy w prezencie od siostry męża - taką zwykłą. Nie jest markowa, ale zabawki ma "zerżnięte" z Fisherprice "Rainforest". Jest powiem szczerze taka sobie, bo przez środek przechodzi taka plastikowa rurka (ja nie chciałabym na takim czymś leżeć, tym bardziej jakbym byla niemowlęciem!) więc dokupiliśmy takie coś: http://allegro.pl/heimess-bramka-palak-737-434-naturalny-drewniany-i2723147673.html Znaleźliśmy na allegro, używane za 30 zł. Jestem z tego super zadowolona - jest ładne, można wieszać na tym inne zabawki (na matach te pałączki są wygięte w łuk i inne zabawki po prostu zjeżdżały!) :) Synek też uwielbia się na tym bawić. Aż piszczy z radości :) A do pracy wracam pewnie od lutego. Chociaż mam dylemat. Mąż dostał podwyżkę i sugerował, żebym została w domku... Wszystko zależy od tego czy babcie (moja mama na zmianę z teściową) zajmą się Wojtusiem. Jeśli tak - wrócę do pracy, jeśli nie i będę musiała wynająć nianię (która będzie mnie kosztować 3/4 mojej pensji) to rezygnuje... A z babciami wiecie jak jest - moja mama będzie musiala dojeżdżać 80 km i po prostu będzie u nas spać 2x w tygodniu ale co z teściową...? Miała wypadek i kiepsko chodzi a wiecie ile roboty przy takim maluchu. Boję się, że nie da rady go podnieść bo przecież do lutego to on z 10 kg będzie ważył :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, my już po chrzcinach:) Strasznie się urobiłam, bo nawymyślałam różnych rzeczy i musiałam potem przy tym siedzieć:P Ale wszystko się udalo. Mieliśmy w kosciele piękną oprawę, bo to 11 listopada. Nawet orkiestra nam grała! Igor przespał mszę i połowe imprezy:) Bardzo był grzeczny. Starszy tez zadowolony z prezentów i z tortu, bo zamówiłam mu zygzaka. No a dzisiaj rano miałam wizytę u gina i mam już spiralę:) Nic nie bolało, chyba najbardziej mięśnie nóg od napinania ze stresu:P Ale w porównaniu z badaniem czystości wód albo masazem szyjki to zakładanie spirali to pryszcz! Tylko plamię bardzo i brzuch mnie boli jak przy okresie. Ma minąć w ciągu kilku dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja polecam smoczki lovi nie dosc ze sa sliczne i niewiadomo ktory wziac to jecze sa proste co jest wazne dla rozwoju szczeki i prostych zabkow to jeszcze sa rowne w sensie ńie sa ańi splaszczone z jednej strony ani wypukle co jest wazne ponoc przy wymowie dziecka..tak mi poleciy moje dwie kolezanki logopedki i same maja dzieci malutkie...teraz wyszla nowa kolekcja z napisami :i love my daddy i i love my mummy :) sa tez swiecace w nocy by go mozna bylo znalexc po ciemaku ;) Co do kapieli to Pola sie drze jesli za dlugo zwlekalismy i jest przemezona...jesli utrafimy w moment tonjest chetna do zabawy jak za dlugo poczekamy to tylko silne halasowanie grzechotka nad wanna ja uspokaja i zainteresuje...tylko potem sie strasznie rzuca przy butelce... Od dzis juz chce sciagac tylko wieczorem narazie cycki ciezkie ale daja rade wiec moze sie uda...w ogole to chce dawac moje mleko do 24,11 czyli jak Polka konczy 3 miesiace no chyba ze uda sie utrzymac laktacje ze sciaganiem raz dziennie wieczorem, mam kolezanki co karmia cyckiem raz dziennie wiec moze sie uda.. Takie palaki drewniane z zabawkami chyba sa w ikei o ile dobrze kojarze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mały już śpi mam nadzieje ze na dobre:-) Ja dziś ubksiedza byłam i chyba bedZie problem z chrzestna bo to ta sama parafia i kOled nie przyjmowała i do spowiedzi nie chodziła. Ma przyjść na rozmowę. Ciekawe co z tego wyniknie. Karolina no ja po dzisiejszym docenilam moja teściowa, bo poprosiłam moja mamę żeby poszła ze mną i z małym do biura parafialnego a przedtem do szewca. No i zapytałam jej czy na lumpa mogę wejść na około 10 min a ona ze ok. Weszlam a było tyle ludzi a pare rzeczy wybrałam no i pól h mnie nie było a ona na mnie ze tyle czasu i w ogóle ze jak głupia tu krąży. Wkurzylam sie wygarnelam jej ze mogę tylko na teściowa liczyć a ona tylko swoim pozostałym wnukom pomaga. Normalnie szok . No a ta ze mogłam jej powiedzieć to by gdzieś dalej sobie z nim pojechała( jakbym wiedziała ze tyle mi zejdzie) a ja na to ze robi problem z niczego. Echhhh o nic już jej nie poproszę. Nie dość ze siedzi w domu na emeryturze to nawet nie zadzwoni czy wyjść mi z małym od czasu do czasu. No trudno. Przynajmniej śliczna sukienkę na chrzciny lub na Sylwka sobie kupiłam i trzy bluzeczki na czasie. Muszę kupić te mate ale zastanawiam sie czym różni sie ta z fisher od tych zwykłych.i na co zwrócić uwagę. Asiulek wiem ze ty kupowalas ten spiwor do wózka 90 cm bo ja mam gondole na 75 cm i zastanawiam sie czy są krótsze a jak nie to czy są one miękkie żeby je trochę zwinąć żeby zmiescily sie w gondoli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jak zwykle na chwilkę, bo padam:( Mieliśmy znowu gości i dopiero posprzątalam dom. Jestem tak zmęczona po tych kilku dniach, ze nie mam siły nawet usnąć:( Jeszcze mnie brzuch boli po tej wkładce. Jutro śpię co najmniej do 10! Igora sprzedam mężowi bo jest na urlopie. xxxxxxxxxxxxxx Co do kąpieli to u nas jest spokój. Igor jeszcze nie chlapie, ale leży spokojnie i widać, że to lubi. xxxxxxxxxxxxxx asiulka - ja ma te z lovi i faktycznie są śliczne:) xxxxxxxxxxxxxx ita -a widzisz różnie to bywa z mamami... Chociaż ja to na nikogo specjalnie nie liczę, bo ani moja tesciowa ani mama nigdy nie brały same wnuków, żeby mnie odciążyć. Jak poproszę to owszem popilnują, ale ja jestem taki typ, co woli sam sobie radzić w życiu. Zreszta moja mama będzie mi Igora pilnowac, jak wrócę do pracy, więc teraz wolę jej nie obciążać. xxxxxxxxxxxxxxx Poczytam troszkę i idę spać. Moje chłopaki już śpią:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny;* u mnie mały lubi sie kompać, zaczyna troszke ruszać nózkami. co do maty to ja ma fishera i mały tak godzine poleży na niej. dziewczyny mam do was pytanie do tych nacietych;) czy boli was jeszcze rana po naciencu?? bo mnie strasznie ciągnie i przy wstawaniu czuje dyskomfort i mocne ciagniecie w tym miejscu. zgrubienie mam ale to podobno normalne. i czy was też bolą tak krzyże??? bo ja codziennie przyklejam plastra. jak tak dalej bedzie to musze iść do lekarza z tą rana i krzyżami. xxxxxxxxxxxxxxxxxxxx dziś kuzynka mi misała że w pl jest takie prawo że jak dziecko waży wiecej niż 4kg to maja obowiązek zrobic cesarke.prawda to?? xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx i mam pytanie odnośnie chrztu,ile płaciłyśćie za osobe w restauracji i co w tym było??? chciałam robic w domu. mama miała mi pomóc bo uzbierało się 40osób a teraz mama ma 22listopada operacje wiec sama z tym wszystki był została i zastanawiam sie za restauracją.xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx do pl lece 12 a wracam 28 i neurologa musze odwiedzić z małym bo tu twierdza że nie mam potrzeby wizyty u specjalisty bo z małym ok. a ja tam wole to spr. xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx dobrej nocy kochane;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ita co do spiworka to z dolu raczej nie podwińiesz bo bedzie problem zapiac..mozna by bylo u gory plecy wywinac bo sa dluzsze ńiz przod ale wtedy jak zapniesz to dziecku chyba glowa ńie bedzie wystawac..a rozpina go tylko jeden zamek wiec ńie ma szans rozpiac z jednej i drugiej strony...ja to nawet nie spawdzilam jego dlugosci cholera jasna... Co ja dzis przezylam...wpadla do mnie kolezanka z gdyni ok 18:00 i potarmosila mloda troszke na rekach...potemok 19:00 ja kapalismy i juz troszke poplakiwala ale myslalam ze ze zmeczenia..po kapieli to juz niezle plakala ale jakos sie alo grzechotka zabawiac..ale jak maz chcial ja nakramic to tak sie darla jakby ja ktos mordowal...darla sie mu 30 min az wzielam ja na rece i zaczelam chodzic z nia i glosno gadajac do meza ze zlosci ze rece rozlozy zamiasta dzialac ze mi usnela...co ja chcialam odlozyc to ona znowu w placz w koncu o 20:00 usnela nie jedzac nic ani kropli i nadal spi...ńie zasne dopoki ńie wstanie i ńie zje porzadnie....masakra jakas mi sie wydaje ze przez to ze ktos nowy ja nosil gdy ona juz o spańiu pewnie myslala i moze sie wystraszyla ze mnie ńie ma...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasiula- ale naciętych gdzie? :P o cc ci chodzi czy o naturalny? bo ja czasami ciemna masa jestem i trzeba do mnie duzymi literami :) ja po sn, mnie nie boli nic, nie ma śladu, żadnego zgrubienia, nawet blizny prawie nie widac ;) jakbym nigdy nie rodzila, a rodziłam dwa razy i mialam nacinane raz z prawej raz z lewej ;) a plecy bolą czasami jak długo stoje troche schylona, np. myjąc naczynia. Albo jak dlugo noszę małego.. ;) my mamy smoczki silikonowe z canpola, z lovi, z aventu, z tomee tippe, z nuka, baby ono, nuby, mam, i baby dream :D i żadnego misiu mój nie toleruje, jakiś czas udało mu się kilka razy chwycić te z lovi, i z tommee tippee,ale doslownie po 3 razy, juz prawie wszystkie rozdałam, teraz kupiłam mu smoczek lateksowy i coraz częściej go bierze, chyba ten lateks bardziej przypomina cycucha ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasiula - ja mam taka bliznę po nacięciu krocza. Jest grubsza i czasem lekko pobolewa. Byłam wczoraj u gina i mi ją dokładnie obejrzał. Mówił, że to normalne, ze się jeszcze goi, a moga tez się jeszcze szwy wewnętrzne rozpuszczać. Przy pierwszym dziecku o wiele szybciej mi się zagoiło. xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx U nas znowu 5 karmień w nocy. Ze zmęczenia normalnie zasypiam podczas karmienia. Budze się po jakiś 40 minutach i odkładam śpiącego Igora. Rano ledwo zwlekam się z łózka. Ale poza tym znowu ładnie zasypia wieczorem i ogólnie jest grzeczny, więc te noce jakoś przetrwam:) xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx Co do śpiworka to ja tez mam długi i raczej swojego bym nie podwinęła. Za gruba warstwa by się zrobiła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Hej:)Jeśli chodzi o smoczki tak samo ja tralala mam masę i żaden Zuzi nie pasuje:)Mam właśnie taki marynarski czerwony z Lovi I love my mummy i też jest be:)Ostatnio też kupiłam lateksowy bo myślałam że może ten silikon za twardy i też wypluwała. Moje dziecko ssie sobie czasem kciuka własnego eh wolałabym żeby to był smoczek no ale Zuzia woli inaczej heh:)Goja musisz teraz zregenerować siły:)Kochana jak mąż ma wolne niech przejmuje maluchy a Ty pachnąca dłuuuga kąpiel w wannie ze świeczkami naokoło heh:)Ja mam niestety tylko kabinę prysznicową buuu:(Brodzik niby głęboki ale położyć się średnio da heh musiałabym się złożyć:)Czasem mi brakuje poleżenia w cieplutkiej wodzie z odżywką i ręcznikiem na włosach eh:(Mała wczoraj wieczorem spać nie chciała popisywała się że hej:)Jeść nie na rękach nie w wózku nie w łóżeczku nie pampers suchy heh muchy w nosie:)Zasnęła około 11 i spała do 6:30 więc super;)Potem od 7 do 11 a ja razem z nią i teraz jem śniadanie właśnie heh a ona ma drzemkę:)Ja też byłam nacięta w kroczu mam zgrubienie wyczuwalne pod palcami czasem coś gdzieś zakłuje i czasem czuję ten szew troszkę. Krzyże jak odłożę małą i się położę to tak mnie rwą dłuższą chwilę że oddechu złapać się nie da eh. Trudno jak się dzwiga takiego małego klocka nic dziwnego:)Jeśli o pomoc chodzi to ja tak jak Goja wszystko chcę sama i baaardzo rzadko proszę o pomoc aż mama mi się narzuca czasem sama heh:)Ja mam nerwy bo ciąglę pode mną dwa piętra imprezują libacje urządzają mąż ostatnio poszedł żeby się uspokoili było chwilę spokoju i znów. Chyba zacznę dzwonić po policję albo straż bo mam dość dudnienia muzyki masakra dwa piętra niżej siedzą przy samych głośnikach a tak muzyka gra że podłoga się rusza u mnie ehhh:(Piętro niżej same wyzwiska starsze małżeństwo chleje na umór i same ku...y się sypią.Masakra;)Dobrze że dom się będzie budował perspektywa wyprowadzki mnie uszczęśliwia heh:)Kurcze pogoda kiepska a chciałam iść na spacer i do pasmanterii bo chciałam sobie zrobić kolczyki metodą sutaszu bardzo mi się podobają:)Nie jest bardzo trudno jakoś spróbuję zrobić:)POdsyłam zdjęcie o co chodzi:) http://allegro.pl/kolczyki-dlugie-duze-mietowe-zielone-jak-sutasz-i2782398701.html http://allegro.pl/kolczyki-sutasz-rekodzielo-swarovski-srebro-i2777339565.html Mniej więcej coś takiego powinny mi wyjść:)Zmykam się ogarnąć bo narazie tylko prysznic brałam a trzeba jeszcze jakoś wyglądać:)Miłego dnia kochane:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny mam do oddania nieotwarty delicol..moze ktoras sobie zyczy? jest napisane ze to dla dzieci do 3 miesiaca i nie wykorzystam na pewno...zaluje ze wczesniej nie dalalm znac... i pytanie czy po miesiacu od otwarcia faktycznie trzeba wyrzucić biogaje?? dwa razy użyłam i tez sie już nie przyda bynajmniej narazie...chyba ze ktoraś biogaje tez chce? brakuje 10 kropel tylko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochana!! Na ten delicol to ja się piszę! Bo my co kilka dni kupujemy! Niby "tylko" 25 zł, ale w perspektyqwie miesiąca to koło 300 zł nam wychodzi, masakra!!!! :P No chyba, że ktoś inny chętny, to oczywiście rozumiem, bo ja nowa i w ogóle :/ Buziaki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×