Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Bede mama juz 2 raz

*** Sierpień 2012 ***

Polecane posty

Basia olej pomarańcze i rób swoje! Goja podziwiam! Niewyspana i jeszcze dieta i fitness! Mąż spaceruje dom ogarniety wysłałam go po wino czewone bo mam ochotę na lampke pierwszy raz zaszaleje chyba małemu nic nie bedZie ;-) Trala ja tez mam czasem takie dni, glowa do góry! Ok pije kawke i kłamał sie chwila ciszy. A bym zapomniała dziś oglądałam zaległe dziendibrytvn i było o zlobkach! Zobaczyłam tam takiego maluszka w pajacyku ze smokiem w łóżeczku na czworakach ech ja chyba nie dam rady oddać mojego!Jakoś to tak smutno wyglądało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja.bede dawac sloiczki jesli chodzi o obiadki ale.owoce czy pojedyncze warzywa bede dawac wlasnej roboty...potem mysle z niektore obiadki tez.bo jak.sie ugotuje rosolek to tego starczy na dluzej niz sloiczka ale to pozniej jak juz dzidzoa wszystko prawie.moze...bo tak gotowac sobie ospbno i dziecku osobno to czasochlonne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ita - dzieki ja to traktuję jak coś co robię tylko dla siebie:) Te chwile spędzone na aerobiku, bez dzieci, męża są bezcenne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pola po kapieli była karmiona przez męża...zrobiłam 120 ml z jedną łyzką kleiku nie licząc na cud...tymczasem dorabiałam az dwa razy po 30 ml...i wreszcie najedzona beknęła dwa razy i teraz usypia sama a ja kursuję czy jej się nie ulewa...czy to początek lepszego czy tylko chwilowy glód...okaże się.... polecam Wam za 8 min w tv stary poczciwy kevin sam w domu...może każdego dopadnie swiateczny nastrój i wróci dobry humor... Basiu pisz dłuższe posty lubię czytać forum przed spaniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pytanie do dziewczyn, które już mają starsze dzieci a które karmiły tylko piersią: po jakim czasie dostałyście okres? ita, zazdroszczę, że możesz się napić winka. Jak mi się to marzy... ale póki co to się boję. Ale jestem śpiąca. Mały usnął 30 min. temu, mąż gdzieś się krząta po domu, ja już wykąpana, jeszcze tylko coś zjeść i idę spać, bo coś się słabo czuję. Jeszcze tylko wyślę maila z prośbą o hasło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiulka,ja jeszcze piersia karmie..;/ale probuje z mm i nie wychodzi.. Demagogia..przy pierwszym dziecku okres dostalam po roku i 3mies..potem mialam tylko lekkie plamienie 2razy i znow ciaza..do tej pory okresu brak. Jejku,ale sie dzis urobilam...nawet ciasto upieklam z tego Waszego przepisu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kochane, chciałam wejść na maila i przesłać zdjęcia mojego szkraba, takie nowe, uśmiechnięte zrobiłam dzisiaj :) Ale zmieniłyście hasło tak? Jeśli po prostu zapomniałyście mi przesłać nowe, to ok, ale jeśli to specjalnie, bo np. nie wiem - sądzicie, że któraś z nas, nowych piszę na pomarańczowo to proszę wykasujcie mojego Wojtusia... Asiulka cieszę się, że Polunia tak ładnie je :) Kto by pomyślał, że kleik jest w stanie tak pomóc :) Ja też lubię czytać Twoje posty Basiu. Poza tym moja młodsza siostra to Zuzia, więc jak czytam o Twojej kruszynie to mi się od razu przypomina, jak ona była taka maleńka i się nią zajmowałam :D Ja też nie myję dziąsełek, chociaż w szkole rodzenia mówili, żeby dzieciom karmionym sztucznie przemywać wnętrze ust wacikiem nasączonym wodą. Ale daje Wojtusiowi wody do popicia w ciągu dnia, więc myślę, że sobie sam przepłucze :D A w ogóle był dzisiaj taki marudny, że nie wiem co... masakra. Nie wiem, czy faktycznie zęby idą czy może następny skok rozwojowy. Nie płakał i nie marudził tylko jak spal lub był na rękach i ssał pięści. A wpycha te łapki tak głęboko, że co chwilę się krztusi... Szalony :P Wasze maleństwa też co chwilę chcą być na rękach? Mam wrażenie, że zabawki przestaly go interesować a wręcz go nudzą... Już nie wiem, jak go czymś zainteresować. A! Tralala, dzięki za zabawę "piesek robi hau, kotek... a mamusia..." Wojtuś to uwielbia!! :* Calusy, spokojnych nocek! Ja zabieram się za prasowanie bo jutro przyjeżdżają do nas znajomi z 10 miesięczną córeczką i musieliśmy mieszkanie ogarnąć, bo wiadomo, że takie duże dzieciątko, to wszędzie na czworaka wejdzie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miss M a jakim mlekiem próbowalaś?? bo mloda np. bebilonu nie chciała jak była malutka i chciałam dokarmić bo mi źle ssała...tak naprawdę najlepiej jadła ten nieszczęsny nan.. Demagogia tak naprawdę nie wiem czy to ta jedna płasciutenka łyżeczka kleiku ale z drugiej strony tylko ten jeden posilek tak ładnie zjadła...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie chcial bebika ani bebilonu,zobacze ten nan jeszcze,nie chce znow sie wkopac w karmienie jak ostatnio. A przypomnialo mi sie ze synek znajomej,wcale nie chcial pic mleka i od 3ciego mies, byl na kleikach,kaszkach i zupach. Moze jestem glupia..ale czy 2latkom wychodza zeby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miss a ma juz 5tki? bo jak nie to moga wychodzic. ja mam kolezanke od 1 msca zycia karmiona zupkami bo nie tolerowala mleka a kiedys nie bylo takiego wyboru mlek,teraz jest zdrowa szczupla dziewczyna;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie! 0000000000000000000000000000000 Chciałam sie odezwac juz jakis czas temu ale ostatnio było tu troche kwasów a poniewaz nie udzielam sie zbyt czesto to czułam ze nie mam prawa sie wtrącać i czekałam az same sie dogadacie - i ciesze sie ze tak sie stało. 0000000000000000000000000000000 Niestety tak juz jest na kafe ze jakies wredne pomarancze sa, były i beda i albo sie z tym pogodzicie i to olejecie albo rzeczywiscie musiałybyscie pomyslec o forum prywatnym. Szczerze powiem ze mi bardzo byłoby szkoda tego wątku bo chociaz nie jestem typem wylewnym i duzo piszacym ja raczej z tych milczków ;) to bardzo lubie was czytac i czesto korzystam z waszych rad i doswiadczen. No cóż macie jednak prawo do swietego spokoju i wy musicie zdecydowac. Ja nigdy nie prosiłam o dostep do maila bo wiedziałam ze nigdy fotek swoich dzieci nie wysle bo nie umieszczam ich fotek w sieci nigdzie i czułam ze w zwiazku z tym nie mam prawa ogladac waszych pociech. Podziwiam was jednak ze mimo histori z anex potraficie zaufac i bez problemu dajecie dostep do maila nowym dziewczynom. 000000000000000000000000000000000 Co do mojej córci to rosnie jak na drozdzach. W 12tyg na szczepieniu wazyła 6500 i obylo sie bez poszczepiennych rewelacji. Niestety tak jak starszy brat ma stwierdzona skaze i wcina Nutramigen po 170ml co 4 godz. z osmiogodzinna przerwa w nocy. Nie dopajam jej bo nie widze potrzeby. Nowe pokarmy bede wprowadzac w 5 miesiacu i beda to słoiczki jeszcze nie wiem jakie. 00000000000000000000000000000000000 Asiulka - mam nadzieje ze twoja Pola ruszy wreszcie z apetytem na dobre. Moze tak zareagowała na skok rozwojowy. A jak przybiera? Mojej tez zdarza sie ulewac ale rosnie ładnie a czytałam ze przy refluksie dziecko ulewa tak duzo ze słabo przybiera. 00000000000000000000000000000000000 Ita - kiedys czytałam o tym efekcie zachodzacego słonca i było napisane ze niektóre dzieci maja taka urode i niekoniecznie musi to byc cos złego. Ma nadzieje ze z twoim maluchem tez jest wszystko ok zwłaszca ze lekarze tak mówia. 00000000000000000000000000000000000 pozdrówka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie da sobie zajrzec do buzi,mowi ze boli go zab i chce tabletke(tik-taka),apetyt stracil,dzis od 6stej szleje,dopiero poszedl spac,wolal tylko ciagle pic;/ Dalam czopa w dopke i w koncu zasnal..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lilimum tak naprawdę narazie przybierała planowo po 200 g na tydzień teraz wszystko wyjdzie 10.12 zapisałam ją na pneumokoki to się okaze dziewczyny ja nadal mam pokarm...mam to odciągnąc?? w lewym cycku czuję mega grudy i ból ale dopiero jak dotknę w z prawego własnie zaczęło lecieć i boli mnie sutek....już nie wiem sciagać czy nie sciagać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Musisz odciagac,az poczujesz ulge bo zapalenia dostaniesz.. X Jejku,dzis sobota a ja znow w domu z dziecmi,we wtorek koncze 28lat a mam ochote poszalec jak nastolatka..od 3lat ani porzadnej imprezy ani okresu..taki los matki...nawet piwka nie moge a taki mi brakuje..jakby sie udalo z tym mm to bym mogla jednego do tesciowej,drugiego mamie i w ktoras sobote ,,hulaj dusza-puki meza nie ma,, X A ja na skypie ogladam jak maz sie bawi;zapomnial sie wylaczyc i slucham meskich dyskusji..dobrze ze dzieci juz spia i nie slysza;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny dawno nie pisałam bo nie mam czasu od pazdziernika już pracuje tylko 3 dni w tygodniu no ale. widze że sporo się dzieje teraz próbuję was nadrobić trochszkę czasu mi zejdzie :) ja też nie chcę byscie odchodziły bo choć nie piszę to staram się was podczytywać. asiulka to ja myślałam że mija to niejadek zjada na dzień około 500-700 i w dodatku zagęszczam o kleikiem bo robiła za rzadkie kupy och e kupy. jak zje np:o 18 lub 19 wieczorem to dopiero je rano przed 8 niby super a mnie o martwi ale idziemy na szczepienie w środe to spytam lekarki i zobaczę ile przybrała n a wadze. no i dotarliśmy do okropnej pory roku masakra jakie mgły są u nas nie da się na spacery chodzić bo jest strasznie nie przyjemnie. goja ja nie moge brzucha się pozbyć zaczełam się tak objadać słodkimi rzeczami że nie wiem co dalej nawet mi sie ćwiczyć nie chce , chciałabym pójść na basen z dziecmi , ale nie pójdę z takim brzuchem jestem załamana , po bliżniakach nie miałam wcale brzucha nic .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miss [ usta ] lubie czytac twoje wpisy:-) szczerze to myslalam ze starsza jestes:-) moj maz tez juz chrapie :-) synek spi a ja z corka buszuje:-) :-) ..napiszcie mi jak wyglada wizyta u neurologa. Pisalam wam ostatnio ze maly podczas jedzenia dostal drgawek. Byplam u pediatry mam skierowanie . Oczywiscie bylam wystraszona ale moja lekarz mnie troche uspokoila gdyz przerabiala to ze swoim synem. Jesli wystepuje to podczas wykonywania czynnosci to nic groznego ale wiecie niepokoj jest. ..jesli chodzi o klotnie na forum to uwazam ze ile ludzi tyle charakterow grunt ze wyjasnila sie sytuacja (chodzi mi o vicodin i asiulke). ..Wiadomo tez ze duzo osob podczytuje:-) ..asiulka hehe jak sie mieszka w depresyjnym punkcie to wiesz...ale tak na serio to charakterek czasem trzeba miec bo ludzie bywaja okropni. Kiedys bylam bardzo uparta ale czlowiek dojrzewajac do pewnych spraw zmienia sie. I teraz zanim cos chlapne jezorem to wole sie ugryzc i stawiam sie "z drugiej strony"sytuacji. I przepraszac tez sie nauczylam a dawniej co ty. Zycie uczy. ..Basiu juz wczesniej mialam ci napisac ze moja cora jak byla mala to tak samo marszczyla czolo hehe a ja myslalam ze jej tak zostanie :-) ..jesli chodzi o sloiczki to bede dawala ale czasami. Mam nadzieje ze uda mi sie syna przyzwyczaic do jedzenia ''wszystkiego'' bo corka ze wzgledu na alergie miala ubogi jadlospis. Kaszki hmm wole zrobic kukurydziana z sokiem albo kleik z dodatkiem owoca bo one sa bardzo slodkie. Moja przyjaciolka dawala te kaszki swojemu synkowi jak mial spadek cukru (ma cukrzyce zdiagnozowana od ponad roku a ma dopiro 2 z kawalkiem) ..goja twoja dieta widze dziala:-) a do kwietnia kawal czasu. Ja juz zanioslam wniosek o przedluzenie macierzynskiego ech..... ..ita nie wiem czemu sie budzi ale trudno moze zeby bo ma dwie biale plamki. ..pytalam kiedys u mojej pediatry bo maly raz walnal zielonego klopsa:-) to mowila aby podawac probiotyk typu dicoflor. Moj synek bardzo dobrze toleruje hippa wiec zmieniac nie bede:-) :-) :-) Uciekam do lozeczka.....a mi sie marzy martini ze spraitem i lodem z plastrem cytryny i pewnie jak bym wypila to maly helikopter by sie pojawil hihi taki ze mnie drobny pijaczek hihi:-) :-) Dobranoc ps. sorki za bledy.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wlasnie Malutka...tez zastanawialam sie czy zyjesz,jakbym byla w Twojej sytuacji mieszkalabym juz w oddziale zamknietym-no chyba,ze masz kogos do pomocy..jej, blizniaki i taki maluch...u mnie juz bylby sanepid.. X A,jeszcze mi sie przypomnialo..dzis byla u mnie kurator sadowy(zapytac o sasiadow,nie znam ludzi wiec nic nie powiedzialam), patrzy na mojego syna a on pol buzi sine...pyta co sie stalo aj ze mial z wanna zderzenie. Pyta K.,,dziecko,kto Ci to zrobil,,a on na to,ze mama...a przed chwila smarowalam mu buzie kremem...rozmowa toczy sie dalej...,,a mama Ci bije,, on na to ,,mnie nie ,brata tak,,. Panie patrzy do lezaczka a tak 3miesieczne dziecko lezy... Popatrzylysmy po sobie,powiedziala,ze zglosi do gminy...no trudno..jak dzieci mi zabiora,to chociaz bede miala okazje odpoczać(zart). Ale mysle,ze moge sie spodziewac wizyty..jejku,zeby tylko maz sie nie dowiedzial..bo on by to przezyl... X Co do diety..znajomy lekarz polecil mi na moje oslabienie kasze jaglana..dziewczyny-rewelacja,brzuch spada,energii przybywa i poprawia sie samopoczucie,jadlam szkalanke ugotowanej 3razy dziennie...super sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wivi -dzięki ale to nie ode mnie ta zabawa w odgłosy :) Nie będę sobie przypisywać :) Ale fakt mój Brajanek też to lubi tylko że odgłosy naśladuje mu siostra :) Ja mam starszą pocieche ale nie karmiłam piersią więc nie wiem, teraz Brajana karmie już prawie 4 miesiace i okresu na razie ani widu ani słychu :) Co mnie niezmiernie cieszy bo nienawidzę tego ustrojstwa :) malutka - no właśnie! super że się odezwałaś bo ja też o Tobie myślałam ostatnio i to dosc mocno:) Brajanek dzisiaj sobie wieczorem zrobił drzemkę i tak mnie zrobił że dopiero teraz usypia- leży w leżaku koło mnie- oczka się zamykają a buźka uśmiecha, słodko to wygląda. asiulka -bardzo się cieszę że Polunia zaczyna jesc,moze faktycznie jej ten kleik podpasował. ja co do mm- to tylko hippa - dla małej był najlepszy i małemu też będę Hippa kupowała jak skończę karmić, słoiczki i herbatki też kupuję Hippa! W Niemczech jest większy wybór produktów Hipp :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miss- a dobra w smaku ta kasza?? Kurde jak można wierzyć 2letniemu dziecku?? Mojej małej pytają czy chodzi do przedszkola to wszystkim mówi że tak, chociaż w przedszkolu jeszcze nie była nigdy :D I w ogóle jakby ktoś zapytał czy mama czy tata ją bije to na bank by powiedziała że tak, bo ona wszystko potwierdza :D nie martw się- nie mają podstaw żeby dzieci Ci zabrać.. musieli by zrobić wywiad środowiskowy i kilka osób musiało by "naskarżyć"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trala-nawet jakby ktos przyszedl sprawdzic tutaj moja sytuacje rodznna to i tak mnie tu nie bedzie jutro wynosze sie do siebie... po za tym mojemu synowi wszyscy wierza...on wyglada na duzo starszego i duzo mowi,,dziendobry, dowidzenia,chce pani kawe czy wino,,? U moich rodzicow jest budowa,czasem idzie do panow pogadac,i nauczyl sie brzydkich zwrotow ale nie bede tu przytaczac....ehh jak on pojdzie do przedszkola to spale sie ze wstydu.. X X Ale to forum raczej o sierpniowych dzieciach wiec o moim Adasiu nie mam za duzo do powiedzenia,ssie cyca,robie kupe,smieje sie z bujaczka,malo placze,w nocy spi ze mna przy piersi wiec nie odczuwam niedospania..odkad sie urodzil rozbeczal sie na powaznie raz...ale to byl problem z wykupkaniem z sie z winy matki...fajny z niego chlopak..gdybym byla wierzaca moglilabym sie codziennie,zeby nie byl jak brat..czyli troche bardziej ulozony... X X ja wstrzymam sie z podaniem o dluzszy maciezynski,jesli uda mi sie z mm mam juz obstawiona opiekunke,wiec wroce do pracy na 3/4,z wyplaty zostanie mi niewiele ale odpoczne psychicznie.. X X uciekam spac,i pozdrawiam mamy,ktore maja mezow przy sobie i w sobotni wieczor nie siedza na necie;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny nie mge zasnac...dorwalam wreszcie meza...jejku jakie mam motylki w brzuchu...ech...caluje was...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ta kasza jest super..da sie przezyc i najesc..2 dni tylko to jem i czuje sie jak na sterydach..dziecku nie szkodzi,ja jestem najedzona i nie podjadam w nocy.Oczywiscie przy karmieniu piersia nie mozna pszesadzac..ale cieszy mnie,ze w koncu brzuch mam plaski. Mozna dodac brokula,jajko,lososia ale w wiekszosci kasza..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basia nie przejmuj się pomarańczowym wpisem ile osób nie oberwało kiedyś, ja to nawet chyba ze 3 razy, a to głupio-mądra, a to z dzieckiem sobie nie radzi, a to mężulek się martwi:p to publiczne forum i chyba coś takiego jest niestety z tym powiązane, na innych watkach też tak jest - gorzej się ludzie pałują... v Basia powiem za siebie, uwielbiam Twoje długie wpisy, ale muszę się przy nich skupić i czasem wracam po kilka razy - bo coś mi umknie:) Twoje wpisy nie są dłuższe niż czasem nasze, Ty po prostu nie rozdzielasz tematów:) już dawno się przyzwyczaiłam i mi to nie przeszkadza - taki Twój urok:) olej - ja wiem- mnie też dotykały tamte wpisy - ale jeśli ktoś nie ma odwagi napisać na czarno - to by by:) zresztą po cholerę czyta??? v mój mąż poprosił mnie bym nie wysyłała już żadnych zdjęć młodego - dlatego ja nie poproszę o hasło na maila - przykro mi trochę, ale to mój mąż :) v MissM to Cię młody załatwił:) 'mnie nie, ale brata' heheheh:D:D:D v dziąsła - teoretycznie powinno się, są nawet takie silikonowe szczoteczki do dziąseł - miałam to robić od samego początku i jakoś mi nie wychodzi:p ale zamierzam ponownie się za to zabrać od pierwszego grudnia - kiedy to trzeba będzie jakiś ład wprowadzać powoli w życie... niedługo musimy zacząć się pakować... ostateczna przeprowadzka 21-22.12... potem pójdzie z górki i do pracy... v Ita... szczerze? nie do końca wiem co mam napisać... nie martw się? - nie napiszę bo sama pewnie chodziłabym po ścianach przynajmniej póki bym jakoś tam nie zaakceptowała tego, CO MOŻE ale NIE MUSI być... jedyne co mogę to mogę się pomodlić za Was, w szczególności za Twoje maleństwo:) ja wierzę w Boga - można się śmiać ze mnie, ale moje własne dziecko jest wymodlone... v miłego dnia póki co:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam z rana. Miałam iść wczoraj wcześnie spać ale mąż mi nie dał pójść spać tak szybko ;) Za to mały zaczął się męczyć z kupą dopiero po szóstej rano. Kochany smyk, dał się mamie wyspać. Na jedzenia budził się ok. północy i o 3. Teraz siedzi tu w bujaczku i słucha piosenek a mama - a cóżby innego - je. :P Źle się poczułam jak ktoś napisał, że tak łatwo podajecie hasło do poczty nowym. Właśnie sprawdziłam, nie dostałam, więc nie musicie mi podawać. Wiem, że jestem uczciwa no ale obiektywnie rzecz ujmując to rozumiem, że można w necie nie ufać. Przyznałam się, że pisałam na pomarańczowo ale to była inna sytuacja, bo nie pisałam wcześniej na czarno, po prostu jak się chciałam o coś zapytać lub odpisać komuś to wpisywałam byle literki w nicku, bo nie o to chodziło. O, np. mój wpis otwiera stronę 225, kiedy to odpisywałam icie. Nigdy nikomu nie bruzgałam a jak coś do kogoś mam to piszę na czarno, zresztą odkąd przypomniałam sobie o tym, że mam tu nicka to tylko tak piszę. Wivi, to ja poddałam tą zabawę z 'kotek robi...' Susełek poddała mi jeszcze sowę. A poza tym Susełek mówiłaś, że masz jakąś książkę z zabawami dla dzieci z podziałem na 3 m-ce. Proszę podpowiedz coś, bo mojemu małemu pod koniec dnia już wszystkie zabawki się nudzą i jest zmierzły jak nie wiem. Chyba że jest w domu tata to wtedy całkiem inne dziecko. Wczoraj do samego wieczora był tak rozbawiony, że ciężko było go uśpić. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×