Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Cobyeta

*** WRZESIEŃ 2012 ***

Polecane posty

Gość smerfaskr
faktycznie dziwne badanie.... moje zwykłe trwa 15 min a połowkowe to miałam takie jak zwykle bez mierzenia stópek, główki i w ogóle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie moge nazekac na swojego lekarza i wizyty kazda trwa ok30minut, za kazdym razem usg i zdjecie:) zobaczymy jak dzisiaj bo dzis to połówkowe wiec obym nie zapeszyła hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie kotlet schabowy, ziemniaki i salatka z salaty lodowej, ogorka i rzodkiewki :) Co do wizyty u gina, to u mnie zazwyczaj usg trwa okolo 10 minut, a cala wizyta 15 - 20min. Ostatnio tez mialam wrazenie, ze lekarz sie spieszyl i robil na szybko. Ale ogolnie nie moge narzekac, bo mam bardzo fajnego gina. Jak zaczynam panikowac czy aby wszystko dobrze to stwia mnie zawsze do pionu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Netka dzisiaj rosół, wczoraj były placki ziemniaczane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robwalka myslisz, że tak w 5 minut zdążył ze wszystkim? Dziwi mnie jak mógł zapomnieć przecież w karcie ciązy są rubryki i chyba widział że to już drugie. U mnie też kotleciki dzisiaj :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O nie mowcie o obiedzie bo ja taka głodna jestem.... Miałam dzis w pracy dwie bułeczki, dwa jabłka, banana i butelke wody mineralnej z tego wszystkiego została tylko woda a głodna jestem jakbym od rana nie jadła...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mmm, ale pyszności ;P Giga narobiłaś mi smaka na placki ziemniaczane, mniaaam!! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smerfaskr
u mnie salatka ze złoika a kapusty, noga z kurczaka pieczona i ziemniaki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jestem głodna na okrągło, zjem minie godzinka i znowu głód, chyba muszę zacząć się trochę ograniczać bo zjadłabym wszystko co widze :-) ja dzisiaj obiadek miałam kiepski, flaczki z kurczaka - taka zupka nie wiem czy znacie i cały dzień pochłaniam pomidory , gruszki , arbuza :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ha a tu niespodzianka , moja koleżanka z pracy przyznała się dzisiaj ze jest w 3 miesiącu ciąży :-) nasz szef dostanie chyba wylewu, bo raczej jest okropnym człowiekiem i bardzo mało tolerancyjnym. To mamy dwie ciężarówki w pracy :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smerfaskr
mój szef na wiadomość ciąży prawie umarł i chciał, zebym wróciła do pracy po szpitalu, gdzie byłam na podtrzymaniu. Jednak jak koleżanka tydzien temu obwieściła, że jest w ciąży to jej pogratulował i wysłał na chorobowe:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Megisu, to masz teraz koleżankę do pogadanek o ciąży w pracy ;) Gdzie Wy dziewczyny pracujecie, że macie takich despotycznych szefów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość HankaRumcajsa
Ello Dziewoje!! Człowieka troszkę nie ma i ma tyle wpisów do nadrobienia... i znowu tyle fajnych tematów poruszyłyście... Mi mięsko wchodzi, oj wchodzi. Mały to mięsolub :-). Gorzej z jakimiś serkami czy jogurtami. Do tej pory mam po nich odruch wymiotny. Ble... Do jedzonka była dziś u mnie: grzybowa, kurczak, ,mizeria i ziemniaczki... Pycha ;-) Magisu to powiedz szefowi, że jak dwie są w ciąży to nie jest to jeszcze dramat. U mnie na 70 pracujących w firmie osób to 7 jest w ciąży, 3 na macierzyńskim i 5 karmiących piersią. Chyba założymy przyfirmowy żłobek ;-). Szefostwo ostro się drapie po głowie bo jeszcze rok się nie skończył... Totalna plaga - bardzo specyficzny zarazek nam rozpuścili hi hi ;-) Pozdrawiam Serdecznie 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HabkaRumcajsa ten zarazek to chyba jakaś epidemia bo może przyłączamy się do "produkcji" wyżu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale coś w tym jest, bardzo dużo dziewczyn z moich znajomych i znajomych znajomych jest obecnie w ciąży. Naprawdę urodzajny ten rok ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
halooooooo jaka tu cisza:P:P:P:P:P Ja juz sie melduje z samego rana w pracy i po wizycie:) A wiec tak moja kruszynka wazy 500g dosc duzo jak na swój czas no ale co zrobic:) I przesuneło mi sie o pare dni do tyłu tzn ze niby troche wczesniej poród ale to sie wszystko moze obrócic jeszcze ze dwa razy wiec sie tym nie martwie. Po za tym mała została wczoraj wymierzona na wszystkie mozliwe sposoby i wszystko jest ok:) Ciesze sie bardzo bo miałam stracha... I tyle u mnie:) aaa i pogoda sie robi piekna wiec trzeba to koniecznie wykorzystac:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przepraszam, ze wczoraj tak zniknelam, musialam ochlonac po takiej "fajnej" wizycie. robwalka - chodze na nfz, z wczorajszego usg mam 4 zdjecia na 3 sa pomiary glowki, kosci udowej i waga... U mojego gina wizyty zawsze krotko trwaja, wchodzisz do gabinetu i zaraz wychodzisz. Nie wiem, moze przesadzam z tym usg? spodziewalam sie czegos innego po tak dlugim oczekiwaniu bo ostatnie usg mialam w 7tyg. :( a tu zonk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczynki!u mnie też słoneczko za oknem,lewa noga dzisiaj tak boli,że nie mogę chodzić-to jest jakaś masakra!mlodamamapyta ja też chodzę na NFZ do lekarza(przychodnia przy szpitalu w którym będę rodzić)ale co wizytę mam badanie,Usg dokładne i moją lekarkę mogę pytać o co chcę do bólu.Usg prenatalne i połówkowe miałam robione w szpitalu-też bardzo dokładnie się mną zajęli-szkoda,że twój lekarz nie wysilił się na tyle by poszukać płci dziecka-chyba że nie chcecie wiedzieć?Mam do was pytanie-czy któreś z was maleństwo ma już w brzuchu czkawkę?jeśli tak to jak ją odczuwacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robwalka - chcemy wiedziec, mowilam przed badaniem dla gina a on na koniec "nic nie widac" ehh :) na nfz kolejne usg chyba dopiero po 30 tyg, tak? Czkawaka, wlasnie robwalka to twoja druga ciaza, wiec powiedz mi skad bede wiedziala, ze to czkawka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jesteście niesamowite hihi tyle stron do nadrobienia :D łooojeja :D w końcu mogę więcej czasu poświęcić Wam bo remont już prawie się skończył, już jestem u siebie :) ale jest ślicznie tak nowocześnie :D ale trzeba się przyzwyczaić do nowego :_) Ja chodzę prywatnie do lekarza z funduszu w pracy i połówkowe trwało ze 40 minut, ale mam takiego rewelacyjnego ginekologa jest świetny :) a dziś idę na 3D albo 4D jak będą dobre foty to zapodam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny moja koleżanka urodziła dwa dni temu i najlepsze jest to, że do końca była pewna, że będzie dziewczynka a urodził się chłopiec! SZOK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie ciężaróweczki :-D alexia no ty to chyba przesadzasz z tym wstawaniem :-D u mnie słoneczko co prawda świeci ale jest strasznie zimno... brr w nocy ponoć był przymrozek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do czkawki to pamiętam jak już miałam duży brzuch-to takie śmieszne podskakiwanie brzucha(rytmiczne),na początku jak mała dostawała w brzuchu czkawkę to ja wstrzymywałam oddech jakbym to ja ją miała,nie pomyślałam wtedy że to nie zależy ode mnie.Lekarze mówili że moja córka w brzuchu jest łakoma bo łapczywie połyka wody płodowe i stąd bardzo często miała czkawkę.Pytałam was o to bo nie pamiętam jak jest z czkawką we wcześniejszej ciąży,od czasu do czasu czuję takie lekkie stukanie,ale nie wiem czy to to,to stukanie to jakbym wyczuwała bicie serduszka(też takie rytmiczne)ale nie długo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Megisiu ja na 5.30 musze byc w pracy tzn musze nie musze ale jeste, jak narazie nie narzekam wiec chodze:):) własnie zastanawiam sie nad tym usg 3D i nie wiem czy robic czy nie doradzcie:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
generalnie badanie 3D jest bardzo fajne bo z reguły robi je genetyk, ktory Wszystko mierzy waży itd, ja mam szczęście bo idę do genetyka który wygrywa konkursy miedzynarodowe i jest bardzo powazany w świecie ginekologicznym a ponadto to też świetna pamiatka masz na zdjęciu np buzie dziecka i widzisz jego rysy i do kogo jest podobne :) moje znajome były i powiem Wam, ze rewelacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość obżartuszek
Witajcie kobietki. U mnie piekny dzionek. Slonko za oknem. Zaraz jade kupic jakies legginsy, bo te sprzed ciazy spadaja mi z brzucha tak schudłam. Musze kupic ciuchy o rozmiar mniejsze. Dzis męzulek zawiesza hustawke dla synka na wsi, mały bedzie miał radoche. Wczoraj kupilismy mu samochod zdalnie sterowany, to nie ma chwili by nim sie nie bawił. W sumie dobrze bo balam sie ze szybko mu zbrzydnie. U nas córcia rusza sie jak oszalała, zeby nie wiedziała, powiedziałbym ze mam w brzuchu małego pilkarza :P Buziaki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny Robwalak - mysle, ze na czkawke jest jeszcze za wczesnie. JA jeszcze nic takiego nie czuje. Wydaje mi sie, ze gdzies w 3 trymestrze dopiero mozna cos takiego zauwazyc, ale roznie to bywa :) betismile - takie pomylki co do plci zdarzaja sie rzadko. Ja wiem na 100 % - i niech tak zostanie :) mlodamamapyta - a moze przejdziesz sie prywatnie na usg? Jesli masz taka mozliwosc. Tez bym byla troche wkurzona po takiej wizycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc! ja jeszcze nie czulam nic co mogloby przypominac czkawke:) ale musze sie pochwalic ze juz czuc na dloni kopniaczki syna:D w koncu maz mogl je poczuc razem ze mna. swietne uczucie. leze sobie i glaszcze brzuch a tutaj fura kopniaczkow spada na dlon:) od czasu kiedy to poczulam to bardzo brakuje mi ich jak dzidzius spi. chcialabym zeby tak caly czas kopal:D jak poszlam na ostatnia wizyte na NFZ to pomimo ze bylam w 21 tyg c. a ostatnie USG mialam robione w 8 tyg c. to pani gin stwierdzila ze skoro za kilka dni bede miala robione 4D to nie bedzie mi robic USG. wkurzylam sie bardzo. bo chcialam wiedziec co tam u mojej kruszynki. czytalam ze kazda z Was miala robione USG polowkowe a ja nie :/ dobrze ze chociaz na tym 4D pan dr wszystkie wymiary pobral i wszystko dokladnie sprawdzil. i zdjecia tez sa sliczne:) ale niestety z profilu bo maluszek zakrywal raczkami buzie i nie chcial jej pokazac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×