Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Cobyeta

*** WRZESIEŃ 2012 ***

Polecane posty

Witajcie kobietki :):* Megi faktycznie dziwny ten twój lekarz.... chociaż mój gin z Piotrkowa (czyli tak w razie gdyby...) też jest lekkim czubkiem mam wrażenie.... może tyle się już naoglądał, że musi mieć dziwne poczucie humoru żeby nie oszaleć od nadmiaru oglądania..... I serdeczne współczucia dla koleżanki, oby wszystko było dobrze :* handziu ja jak zwykle spóźniona brzydko, przepraszam, bardzo serdeczne życzenia :* :) 1234 Moja je około 100 ml co 2,5-3 godziny średnio, w nocy budzi się koło 2 i koło 5 ale wtedy tylko cycuch, więc nie wiem ile je ... Netko, moja Zuzia też czasami się tak zrywa, zdarza jej się że zaczyna kwilić bardzo smutno przez sen jakby miała się rozpłakać, ale wtedy ją głaszczę po policzku i przechodzi :) Olczak, pewne już późno trochę, ale dopiero dziś czytam forum; moja Zuzia też ma takie spore to miejsce po szczepionce, ale nie martwię się tym za bardzo, położna mi mówiła, że może ropieć, może nawet krew lecieć, żeby się nie martwić, bo do 3 miesiąca życia powinno zniknąć Ja byłam wczoraj w Łodzi załatwić becikowe......... i zapomniałam aktu urodzenia :/ normalnie taka ciapa ze mnie się zrobiła, że sama sobie działam na nerwy... :( W ogóle rozmawiałam z moim Eł... bo ja w zasaadzie w tym cholernym Piotrkowie, którego szczerze nienawidzę.... nie mam kompletnie nikogo znajomego.... wierzcie mi jakie to męczące, że jedyne rozmowy są prowadzone przez telefon a jedyną osobą z którą rozmawiam face to face to Eł lub jego mama :/ powiedziałam mu że oszaleję, bo jego mama ma 67 lat i naprawd ciężko mi nie rozmawiać z kimś po prostu 30letnim.. no i ustaliłam że zdecydowanie częściej będę jeździć do Łodzi... tam mam wszystkich przyjaciółki, świetnych kumpli... wszystkich , no jeszcze w Glasgow, ale to zdecydowanie za daleko jak na jednodniową wyprawę ;) ...... i właśnie też ciekawa jestem co jego mama na to, bo jej zdaniem do Łodzi powinnam jeździć tylko do lekarza..... ALe w końcu to nasze życie i nie mam zamiaru się nikomu podporządkowywać.... Normalnie butna się robię..... W przyszłym tygodniu mamy kolejne usg tej główki.... trochę się boję co wyjdzie, chociaż po tym pierwszym usg powiedzieli ze wszystko ok, ale wpis jest "wzmożenie echogeniczności struktur okołokomorowych" i bóg raczy wiedzieć co to znaczy, bo pediatra się nie ustosunkowała, a w szpitalu powiedzieli, że jest dobrze i żeby się nei martwić.... ale jednak skierowanie na kolejne usg dostałam :( Nie chcę sobie kłaść do głowy, że to coś złego, ale trochę się boję :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć wszystkim :) No proszę, wczoraj kończyłam i dziś jedna z pierwszych :D.............................................................................................................................. Po wczorajszym dniu Zosia padla jak kawka. O 21 kąpanko, potem mleczko i do łóżeczka. Zasnęła o 22 może lekko po i teraz uwaga !!! Spała do 7 rano bez żadnej pobudki :D:D:D Wymęczyła się wczoraj, bo nie mogła zasnąć w dzień i sen sie skumulował. Rano nawet sama ją delikatnie zaczęłam wybudzać, bo aż się stęskniłam za jej "eeee!", dostała mleko, najpierw zjadła 120 ml ale ciumkała języczkiem więc dorobiłam 30 i wypiła, wiec zgłodniała po tej całej nocy. Boję się tylko aby dziś nie dała konceru z niespaniem, bo będzie kolejny dzień z głowy spędzony na noszeniu i zabawianiu ;).............................................................................................................. Handzia, zapomniałam Ci wczoraj odpisać,mi jakieś 4 tyg. po porodzie wylazły 3 hemoroidy na zewnątrz, w tym jeden wielki. Bolało jak cholera i już miałam dzwonić do rodzinnego po skierowanie do chirurga w celu ich wycięcia. Masakryczny ból. ALe ja z hemoroidami miałam już do czynienia wcześniej i w domowej apteczce miałam maść, która w moim przypadku potrafi zdziałać cuda. To Procto-Hemolan. Bardzo skutecznie już od pierwszego dnia złagodził ból i zmniejszył obrzęk hemoroidów. Po 3 dniach nie miałam śladu, a uwierz mi tej jeden to był konkretny. Wchłonęły się i teraz nie czuje bym je miała, nawet przy wypróżnianiu. Polecam więc tą maść, a nóż pomoże i Tobie. Zmykam ogarnąć chatę,a potem zabieram się do pracy. Dziś przyjeżdżają moi rodzice, więc pewnie zaglądne wieczorkiem lub jutro. Aha i jeszcze mam pytanie, czy jak jest wietrznie i zimno na dworze to chodzicie z maluchami na spacerki? Jeśli tak to na jak długo ? Miłego dzionka życzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochane ja tylko na chwilke bo mam urwanie głowy przed chrzcinami. Mała dzis w nocy ładnie spała a rano zrobiła kupke wiec juz moze jest jakas poprawa ale dzis ide do naszego lekarza po skierowanie do tej kliniki i wezme ja zeby przebadała czy wszystko ok, ide do dzieci zdrowych wiec nie bedzie problemu a ja przed wyjazdem bede spokojniejsza ze to nie zadne gardło czy uszy Wiem ze pisze bez składu ale sie spiesze bo juz sie zbieram a jeszcze musze cos zjesc i siebie jakos ogarnac hehe mam nadzieje ze pogoda w sobote bedzie jako taka zebysmy nie umarzli Dobra lece bo mała juz kweka odezwe sie jak tylko znajde wolna chwilke buzkiiii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam :) Dagmara śpi! pierwszy raz od niepamietnych czasów śpi o tej porze, nawet zrobiłam obiad :) wczoraj to samo, po południu spała, zasneła przy cycku. Ja mogłam wyjśc pozałatwiac sprawy ostatnie przed chrzcinami ktore mamy w niedziele :) wydaje mi się że to za sprawą mleka mojego, które zrobiło sie bardziej mleczne, bo do niedawna to było koloru wody zabarwianego mlekiem...także RAMYSIA herbatka która mi poleciłas wraz z rezygnacją z nakładek i częstym dostawianiem do piersi naprawdę dało efekt! :) dziewczyny które piszecie, że nie miałyście pokarmu zastanówcie się nad tym, warto walczyć! ja prawie w ogóle nie miałam juz mleka, mała płakała a wieczorem potrafiła wytrabić 180 ml mleka modyfikowanego. teraz zasypia mi przy cycku! wystarczy pełna mobilizacja i chęci i silna wolna, a to naprawdę może zdziałać cuda. czytałam że nawet u kobiet 2 lata po porodzie może nawrócić laktacja, nie wspominając juz o tym, że kobiety które adoptowały dzieci - więc wydawało by się, że karmienie piersią jest u nich nie mozliwe- karmia! natura wie co robi. ja jestem bardzo zadowolona ze swojego sukcesu :) PRZEPRASZAM jeżeli którąś z Was uraziłam tym postem - nie miałam takiego zamiaru, poprostu bardzo sie cieszę ze swojego sukcesu :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smerfaskr
dziewczyny.bo tak oglądam Wasze słodziaki na nk i powiedźcie mi gdze kupujecie te fantastyczne opaski? bo u mnie w miejscowości takich nie ma...:( a chciałabym dla małej ze 2 kupić....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny!ja ostatnio późno zaglądam tutaj,ale jestem sama z dzieciakami bo R wyjechał w delegację do Zielonej Góry!pogoda do d........... pochmurno,zimno-pewnie tak jak u was!Kacperek ewidentnie zrobił sobie z nocy dzień,a z dnia noc,ale dzisiaj nie dam mu spać tyle w dzień ile wczoraj-jestem sama,a mały dał mi dzisiaj popalić w nocy,że hej-poszłam spać o 3.45-jestem wykończona psychicznie,fizycznie i nerwowo!R nie ma to nie mam z kim zamieniać się przy noszeniu na rękach,karmieniu,lulaniu itd.pół nocy mi przepłakał i sama nie wiem dlaczego?miał może delikatną kolkę,ale chyba bardziej płakał już z samego zmęczenia-nie spał od 00.30!Kacperek również jak śpi zapłacze-to są emocje,które przeżywają podczas całego dnia!co ja bym dała żeby mój R już wrócił,jestem wtedy silniejsza psychicznie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK..........IMIĘ DZIECKA........WIEK.........WAGA UR......WAGA AKT. Mamuska2012...Gabrysia.............13...........2 230. .............4 100 MEGAN86.........Dawid................10...........3 330...............5 200 smerfaskr ...... Karolka...............9.............2 700..............4 500 Robwalka........Kacper..............10.............2 240..............3 600 mulfon83........Kornelia................8............3 360.............4 400 1234.............Tobiasz.................8............3 750..............5 120 Polcia91.........Oliwier.................7.............30 50..............4600 Madleenn........Krystian...............8..........3 3550................4800. ramysia91.......Marta..................6............3 300...............5 300 mlodamampyta..Melisa.................5..........3 000 ...............???... handzia2.........Weronika.............5..........2 810.. ..............???.. Megisu............Olimpia................6............3 630 ......... ..4700 Betismile.........Dominik................5........3 920................5000 madziulkao7.....Nikola..................4............3 392........... 4 300 Netka0902.......Zosia...................4..........3 280................???... olczak............Dagmara...............4............3 950.............4 550 1alexia2..........Kamila..................4..........3 600.................???.. Mama28.........Kalina...................5.............319 0................???? agi_91...........Olaf.....................6.............2 950.................4300 obżartuszek....Piotruś.................5............365 0................4400

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc! jestesmy po wczorajszym szczepieniu. zaszczepilam szczepionka na NFZ 3 razy w raczke i w obie nozki. troche plakal, ale jak tylko samochod ruszyl to od razu usnal. nie mial goraczki. nie bolaly go miejsca po ukluciu wiec chyba szczepienie wyszlo ok. teraz zastanawiam sie nad pneumokokami i rotawirusem. chyba sie w koncu zdecyduje... ja z malym wychodze codziennie na spacer bez wzgledu na pogode. ubieram go w body z dlugim rekawem na to pajac pakuje w kombinezon jesienny i przykrywam podwojnym kocykiem. czapeczka na glowe i kaptur od kombinezonu. tyle. i jest mu cieplo. tez mam problem z hemoroidem. boli przy wyproznianiu. ale jak na razie nic z nim nie robilam. musze kupic ta masc co poleca Netka. moze tez sie wchlonie... tak z innej beczki: czy borykacie sie jeszcze z nadprogramowymi kg ktore pozostaly po ciazy? ja juz zrzucilam 13 kg jeszcze mi 7 zostalo :/ a mam zaproszenie na wesele w styczniu... chcialabym sie ich pozbuc do tego czasu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Netka a czy tą maśc można stosowac karmiąc piersią? bo w aptece farmaceutka znalazła mi tylko taka proctoglivenol ale nic miona nie dała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tego co wiem od pediatry jak się karmi piersią to można w ogóle stosować maści, co innego leki doustne. Madleen do stycznia zgubisz te kg jak już tak ładnie Ci poszło. Mi zostały jeszcze 3 do zgubienia. Chciałabym jednak w ogóle wazyć mniej i schudnąć np. 13 kilo. Wiem, ze to dużo, ale chciałabym osiągnąć swoją wagę sprzed kilku lat. Wtedy czułam się świetnie w swojej skórze. Ale cieżko mi przejść na jakąś restrykcyjną dietę i wiem, że mogłabym nie wytrzymać na niej tyle aby te 13 mniej osiągnąć, no ale zobaczymy... Najlepsza będzie dieta mż :D Smerfa ja opaskę dla Zosi kupiłam w rossmanie była razem ze skarpetkami, drugą kupiłam w pepco. Takie gadżety są w sklepach z pasmanteryjnymi rzeczami też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olimpka dała dzisiaj popalić ufff, nie spi i marudzi, moze to szepionka... ................................................................................................................................................... dziewczyny powiedzcie mi wiecie o co chodzi z pampersami firmy pampers? są zielone, białe, pomaranczowe, niby na nich pisze sensitive ,new baby, sleep and play ale czym tak naprawde się róznia???? ...................................................................................................................................................... MADLEENN wiem co czujesz z tymi zbędnymikilogramami ja tez mam ich trochę i nie chca znikąc :-( wiem że same z siebie nie spadna...jak staje na wagę to dostaje wkurwienia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja niunia skonczyła dzisiaj 7 tygodni :-) ................................................................................................................................................ NICK..........IMIĘ DZIECKA........WIEK.........WAGA UR......WAGA AKT. Mamuska2012...Gabrysia.............13...........2 230. .............4 100 MEGAN86.........Dawid................10...........3 330...............5 200 smerfaskr ...... Karolka...............9.............2 700..............4 500 Robwalka........Kacper..............10.............2 240..............3 600 mulfon83........Kornelia................8............3 360.............4 400 1234.............Tobiasz.................8............3 750..............5 120 Polcia91.........Oliwier.................7.............30 50..............4600 Madleenn........Krystian...............8..........3 3550................4800. ramysia91.......Marta..................6............3 300...............5 300 mlodamampyta..Melisa.................5..........3 000 ...............???... handzia2.........Weronika.............5..........2 810.. ..............???.. Megisu............Olimpia................7............3 630 ......... ..4700 Betismile.........Dominik................5........3 920................5000 madziulkao7.....Nikola..................4............3 392........... 4 300 Netka0902.......Zosia...................4..........3 280................???... olczak............Dagmara...............4............3 950.............4 550 1alexia2..........Kamila..................4..........3 600.................???.. Mama28.........Kalina...................5.............319 0................???? agi_91...........Olaf.....................6.............2 950.................4300 obżartuszek....Piotruś.................5............365 0................4400

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SMERFA ponawiam moje pytanie..wiem ze zageszczasz małej mleko czy może kleikiem kukurydzianym? ty go zagotowujesz czy sypiesz prosto do butelki z mlekiem???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robwalka i inne mamusie wczesniaczkow - czy szczepilyscie dzieciaczki zgodnie z kalendarzem szczepien tj 6 tydz , czy mialyscie jakos odkladane ?? lub w 6 tyg wieku korygowanego szczepilyscie ?? pomozcie prosze ..ja uroddzilam w 37 tc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robwalka , Ty tez w 37 urodzilas , nie ?? czy w 36?? czy 37 to traktuja jak wczesniakow jeszcze ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK..........IMIĘ DZIECKA........WIEK.........WAGA UR......WAGA AKT. Mamuska2012...Gabrysia.............13...........2 230. .............4 100 MEGAN86.........Dawid................10...........3 330...............5 200 smerfaskr ...... Karolka...............9.............2 700..............4 500 Robwalka........Kacper..............10.............2 240..............3 600 mulfon83........Kornelia................8............3 360.............4 400 1234.............Tobiasz.................8............3 750..............5 120 Polcia91.........Oliwier.................7.............30 50..............4600 Madleenn........Krystian...............8..........3 3550................4800. ramysia91.......Marta..................6............3 300...............5 300 mlodamampyta..Melisa.................5..........3 000 ...............???... handzia2.........Weronika.............7..........2 810.. ............ok.4400.. Megisu............Olimpia................7............3 630 ......... ..4700 Betismile.........Dominik................5........3 920................5000 madziulkao7.....Nikola..................4............3 392........... 4 300 Netka0902.......Zosia...................4..........3 280................???... olczak............Dagmara...............4............3 950.............4 550 1alexia2..........Kamila..................4..........3 600.................???.. Mama28.........Kalina...................5.............319 0................???? agi_91...........Olaf.....................6.............2 950.................4300 obżartuszek....Piotruś.................5............365 0................4400

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) Olczak zazdroszczę Ci tych nocy. Olciu nie dość, że budzi się tyle razy to jeszcze za każdym razem wrzeszczy. Masakra jakaś... Netka jeśli mała nie jest zziębnięta to raczej dobrze ubierasz. Z tym płaczem u mnie to samo nie raz aż kwiknie i się obudzi. Zazwyczaj smoczek ratuję sytuację albo chwilowe wzięcie na ręce. Megisu biedny dzieciaczek :( Jeszcze się nie urodził, a takie przykre rzeczy go spotykają :( Ile je mały nie umiem okreslić bo nie liczę...Oliwier ma taki apetyt, że co godzine mogę mu dawać mleczko a on i tak wypije. U mnie mniej o 8kg. Wazyłam się 2 tygodnie temu więc może coś tam jeszcze zeszło. Nie moge się doczekać kiedy dojdę mniej więcej do swojej wagi. Najgorszy jest brzuch. Cały czas wciskam się jeszcze w pas, robię brzuszki. Apetyt mam taki sam jak Olciu :P A Mały w miarę grzeczny, "gadać" mu się dzisiaj chciało dużo :) NICK..........IMIĘ DZIECKA........WIEK.........WAGA UR......WAGA AKT. Mamuska2012...Gabrysia.............13...........2 230. .............4 100 MEGAN86.........Dawid................10...........3 330...............5 200 smerfaskr ...... Karolka...............9.............2 700..............4 500 Robwalka........Kacper..............10.............2 240..............3 600 mulfon83........Kornelia................8............3 360.............4 400 1234.............Tobiasz.................8............3 750..............5 120 Polcia91.........Oliwier.................8.............30 50..............4600 Madleenn........Krystian...............8..........3 3550................4800. ramysia91.......Marta..................6............3 300...............5 300 mlodamampyta..Melisa.................5..........3 000 ...............???... handzia2.........Weronika.............7..........2 810.. ............ok.4400.. Megisu............Olimpia................7............3 630 ......... ..4700 Betismile.........Dominik................5........3 920................5000 madziulkao7.....Nikola..................4............3 392........... 4 300 Netka0902.......Zosia...................4..........3 280................???... olczak............Dagmara...............4............3 950.............4 550 1alexia2..........Kamila..................4..........3 600.................???.. Mama28.........Kalina...................5.............319 0................???? agi_91...........Olaf.....................6.............2 950.................4300 obżartuszek....Piotruś.................5............365 0................440

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A dziewczynki, o której robicie kąpanie swoim dzieciaczkom ? Macie jakąś stałą porę czy dostosowujecie się do snu dziecka? I czym sugerowałyście się wybierając godzinę kąpania ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NETKA ja kąpie co drugie dzień w godz od 18 do 20 zależy jak mała się obudzi albo czy jest przed jedzeniem czy po jedzeniu. Nie mamy stałej pory :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka:-) My jutro jedziemy do Polski Boje sie tej jazdy,ale trzeba przeżyć... Netka my kąpiemy ok 18.00 Taką założyliśmy sobie godzine i staramy sie przestrzegać... Mała już chyba też sie przyzwyczaiła bo nigdy nie śpi o tej porze i zawsze po kąpieli wie ze czas na butle bo piszczy i nawet noszenie nie pomaga ..Wypije i czas na nyny..oczka się kleją:-)))) Bede do was zaglądać ale nie wiem jak często bo latania masę przed chrzcinami i ogolnie szał zakupów... Trzymcie kciuki Buziole.................................................................................................................................................... Megi znow ominęłaś moją tabelkę,oj oj To nic...w sobotę wstawię nową:-)))) DOBREJ nOCKI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MADZIULKA strasznie cie przepraszam , nie chciałam na prawde. Madziulka a z jakiego miasta w polsce jestesbo już nie pamietam tzn. pytam dokąd jedziecie teraz do polski :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My kąpiemy Dagmare zawsze o 19 czemu taka pora? Bo o 8 oglądam na wspólnej :) :). Dziewczyny czy wasze dzieciaki też wydają takie dziwne odgłosy przez sen?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama28
Cześć, trochę mnie tu nie było.Miałam jakiś chwilowy kryzys.Jestem wyczerpana nie wiedzieć czemu ;) Kąpię Małą ok.20-22giej. netka0902 ja też chętnie bym schudła z 10kg...,ale pożeram wszystko co tylko mogę w dużych ilościach,więc jak tu schudnąć?Ćwiczyć jeszcze nie mogę.Zresztą niby kiedy???? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama28
olczak tak,od narodzin Kalinka wydaje dziwne odgłosy przez sen.Myślę,że to normalne zjawisko :) Dobrej nocy Dziewczyny!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do zbędnych kilogramów to ja w ciągu całej ciąży przyzłam 16 kilo. Zaraz po porodzie byłam chudsza o 10 :). Do tego gdzieś ubyły mi jeszcze 2, więc żeby wrócić do swojej wagi to muszę schudnac jeszcze 4, ale mam nadzieję że uda mi się nieco więcej :). Ja staram się wykonywać jakieś ćwiczenia. Łącze przyjemne z pożytecznym :) np gdy wkładam Mała do wózka w domu siadam na krześle za wózkiem który łapie nogami i tak przyciągam go do siebie i odpycham :). Dagmara mi zasypia a ja poćwicze :). Trzeba sobie jakoś radzić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×