Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Cobyeta

*** WRZESIEŃ 2012 ***

Polecane posty

smerfaskr ja to wlasnie caly czas mysle o dziecku , ale sobie wyprawke do szpitala tez trzeba zrobic ;) Koszule, papcie, podklady itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie dziewczyny, może ma któraś z Was spisaną szczegółową wyprawkę do szpitala ? Taka lista byłaby bardzo pomocna... Bo papcie i koszula, bielizna i rzeczy dla dzidziusia - to wiadomo, ale co jeszcze warto mieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to jest lista ze szpitala w którym bede rodzić moze sie a coś przyda Oto lista rzeczy, które pacjentka, przyjmowana na oddział powinna zabrać ze sobą: Dokumenty: karta ciąży, dowód osobisty, karta ubezpieczenia zdrowotnego, wynik laboratoryjny grupy krwi! aktualny wynik ukladu krzepnięcia i morfologii, karta konsultacji anestezjologicznej, jeśli planuje znieczulenie zewnątrzoponowe, adres poradni dziecięcej, do której zgłoszone zostanie dziecko, imię i nazwisko oraz telefon kontaktowy położnej środowiskowej celem umówienia wizyty patronażowej po porodzie. Rzeczy osobiste: podkłady jednorazowe Semi 5 szt, szlafrok, koszula 2 sztuki rozpinane (do porodu 1 bawełniana, krótsza), pantofle lub klapki, przybory toaletowe, ręczniki, majtki siatkowe jednorazowe, pieluchy bella. Rzeczy potrzebne dla dziecka: chusteczki nawilżone, pampersy 3-6 kg, śpiochy, koszulki, kaftaniki lub body (po 3 szt. z każdego rodxaju), rożek dla noworodka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oo super taka lista... ja jeszcze wogóle o torbie nie mysle... hehe a to czas tak biegnie w przyszłym tyg juz lipiec:))):D:D:D a czerwiec zleciał jak jeden dzien:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Córa wróciła ze świadectwem więc ma labę na całego,a teraz w ten skwar wybieramy się na miasto po zakupy!co do szczegółowej wyprawki do szpitala nie mam nic spisane,gdyby co będę korzystać z głowy,ewentualnie jak czegoś zapomnę to mi dowiozą-papcie,koszula,szlafrok,przybory toaletowe,podpaski maxi,bielizna na zmianę,chusteczki higieniczne,chusteczki nawilżone,coś do picia bo raczej jedzenia nie wezmę,laktator,butelka ze smoczkiem dla malucha(w razie W),pieluchy jednorazowe,ubranka(jeszcze nie wiem w jakiej ilości),nie wiem czy wezmę ze sobą w razie przypadku mleko MM?no i DOKUMENTY,a jak coś sobie przypomnę to dopiszę!stwórzmy same wyprawkę do szpitala,każda z was coś dopisze i będziemy mieć własną wyprawkę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc! u mnie tez niestety zrobil sie upal... nie bardzo mi to pasuje... co do rozstepow to jeszcze na szczescie nie widac nic takiego u mnie... smaruje sie codziennie po kapieli balsamem przeciw rozstepowym. mam zamiar stosowac go rano i wieczorem... ale zawsze o tym zapominam:) moze udalo mi sie jak na razie dwa razy tak zrobic. ale naprawde musze sie za to zabrac bo brzuszek z dnia na dzien sie robi coraz wiekszy i pozniej bede miala pretensje tylko do siebie ze mialam takiego lenia... w koncu rozstepy zostana na cale zycie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Megisu, fajna lista, dzięki :) Suma sumarum sporo tych rzeczy wychodzi, ale warto mieć spakowaną taką torbę wcześniej, bo jak złapią skurcze to nie będzie czasu na pakowanie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niezbędne dokumenty dowód tożsamości ubezpieczenie (karta chipowa np. na Śląsku) NIP pracodawcy lub NIP własny (w przypadku prowadzenia własnej działalności gospodarczej) karta przebiegu ciąży oryginały wyników badań z okresu ciąży (grupa krwi i Rh, morfologia i badanie moczu, HBS, WR, wyniki badań USG, inne istotne wyniki badań czy konsultacji) Rzeczy dla MAMY Na czas porodu: koszula nocna, której nie będzie ci żal ubrudzić jednorazowa lewatywa, jednorazowa maszynka do golenia (jeśli chcesz, aby wykonano lewatywę i golenie krocza, i jeśli nie zapewnia ich szpital) pomadka ochronna do ust (wysuszają się podczas oddychania) woda mineralna niegazowana zegarek do określania czasu skurczów Na okres poporodowy jednorazowe pieluchy w kształcie podpasek (paczka) podpaski (przydatne od około czwartego dnia po porodzie) majtki jednorazowe (ok. sześć sztuk) lub siateczkowe trzy koszule nocne do karmienia szlafrok kapcie (ewentualnie klapki pod prysznic) dwa biustonosze do karmienia herbatka ułatwiająca rozwój laktacji, np. Hipp Natal (zwłaszcza dla pierworódek; na początku brakuje pokarmu, dopiero w trzeciej dobie jest nawał mleka) maść na obolałe brodawki, np. Bepanthen przybory toaletowe, ręczniki papier toaletowy termometr sztućce, kubek telefon i ładowarka książka do czytania, gdy dziecko śpi, a ty akurat nie odpoczywasz pieniądze na nieprzewidziane wydatki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha, właśnie Madleenn, dzięki za linka. Patrzyłam na ten baldachim i w sumie ja planowałam mieć nie ten poprzeczny tylko ten drugi, ale tak jak popatrzyłam na tą fotkę to zaczęłam się zastanawiać nad poprzecznym ;) Przytulnie to wyglada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
netka - prosze bardzo:) co do wyprawki to ja polecam zabarac ze soba jeszcze, jak macie dlugie wlosy, frotke do ich zwiazania a wszystkim spinki do wlosow zeby nie przylepialy sie do twarzy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i jeszcze podklady na deske klozetowa:D bo przeciez ciezko bedzie zalatwic sie "na malysza" a nie polecam siadania na szpitalnej desce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madleenn ja też nigdy w publicznych toaletach nie siadam na klapę,kilkanaście lat temu w taki sposób zaraziłam się grzybicą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rzeczy dla DZIECKA paczka pieluszek jednorazowych, chusteczki jednorazowe do pupy, krem do pupy kilka pieluszek tetrowych trzy cienkie bawełniane kaftaniki lub body rozpinane na całej długości i trzy pary śpioszków (lub zamiast poprzedniego trzy pajacyki) dwie bawełniane czapeczki (zwróć uwagę na szycia; szwy nie powinny uciskać delikatnej główki dziecka) dwie pary skarpetek rożek lub kocyk ręcznik, łagodne mydełko np. Bambino Przed porodem warto też z mężem omówić kilka spraw, np.: powiedzieć mu o swoich oczekiwaniach (jeśli towarzyszy Ci przy porodzie czego od niego wtedy oczekujesz? jak ty widzisz jego rolę?) rozwiązać kwestię jedzenia (większość szpitali serwuje skąpe menu) wskazać, które ubrania powinien ci przywieźć na wyjście ze szpitala (pamiętaj, że po porodzie sylwetka nie wraca natychmiast do pierwotnego kształtu) wskazać, gdzie leżą ubranka dla dziecka na wyjście ustalić sprawę odwiedzin (możesz nie życzyć sobie odwiedzin rodziny w szpitalu lub w pierwszych dobach po powrocie do domu) ustalić sprawę urlopu męża (przysługują mu dwa dni wolnego) A TO DRUGA CZĘŚĆ WYPRAWKI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smerfaskr
fajna ta lista- ja bym dopisała jeszcze mp3, bo nie wieadomo czy nie trafimy na zajętą salę do pordów rodzinych ( u mnie w szpitalu jest tylko jedna a jak widzę tyle kobiet w ciąży to mogę miec pecha), wkładki laktacyjne gdzies wyczytałam i herbatke na wspomaganie laktacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
smerfaskr o mp3 nie pomyślałabym albo wgrać sobie jakąś fajną muzykę na telefon!dziewczyny będę później lecę z córą na miasto w ten upał!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aaaaaa jak to czytam to zaczyna do mnie docierac ze to jzu całkiem niedługo....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny każdy szpital ma swoje ustalenia odnośnie wyprawki, niektóre np mój wymaga żebyśmy miały swoją lewatywę i inne jakieś drobnostki. Trezba wcześniej się dowiadywac. Amanda do jakiego lekarza chodzisz jeśli można wiedzie bo ja też jestem z okolic Kielc i tam własnie mam leakrza, a będę rodzic na Kościuszki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
już wróciłyśmy-gorąco!kupiłam znowu parę ciuszków dla małego,córce spodnie dresowe i spodenki,R spodenki,2 bluzki z krótkim rękawem i 2 pary bokserek!teraz nie chce mi się już tyłka w ogóle ruszyć!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smerfaskr
dzis jest gorąco a co będzie jutro? u mnie straszą 34 stopniami więc sie z domu nie ruszam. Mój m dzis wraca:) już się nie mogę doczekać. Koleżanki z pracy mają potem zaglądnąc to dzien mi zleci. Megisu kiedy masz wizytę? nie wiem czy pytałam już - jakie prześcieradło kupić? bawełniane czy frotte? czy jedno takie a drugie inne? aha do listy naszej dopisałabym : cos na brodawki jakaś maść cos na krocze lub rane po cc np. tantum rosa lub octanisept

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, ale masakra się zrobiła na dworze !!! 0 wiatru, słońce praży, a ja wybrałam się z m na spacer, który przedłużył sie niemilosiernie niemal do 2 h. Pod koniec drogi myślałam, że urodze ze zmęczenia ;/ Przeholowałam, brzuch mnie w dole zaczął pobolewać aż nie mogłam iść. Nigdy więcej spacerów w takie upały, a przede wszystkim o tej godzinie;/ Spuchły mi ręce i stopy. Wolałam wczorajszą pogodę... Dziś na obiad naleśniki z jagodami i bitą śmietaną :) Coś na słodko dla Maluszki, rekompensata od mamusi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
handzia-ja chodze do walczyka ,pewnie go nie znasz ,bo nie jest z tych znanych ,pracuje na czarnowie w szpitalu ,ale chyba bede rodzic na prostej ,sama juz nie wiem..od wczoraj wieczorem boli mnie brzuch jak przed miesiaczka i caly dzien kiepsko sie czuje :-\ was tez bolal brzuch w 29 tygodniu ?? handzia ,a bedziesz sobie umawiac polozna ?? bo ja to chyba tak pojde ,sama juz nie wiem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
handzia ,a Ty do kogo chodzisz ?? napiszcie dziewczyny ,bo martwie sie ..robilam sobie obciazenie glukoza 75 g na czczo i po 2 h i problem w tym ,ze na to drugie badanie weszlam z 10 min po czasie ,czyli 2h i 10 min.. wyniki wyszly mi spoko ,bo 93 ,a cukrzyca jest od 140 ,ale boje sie ,czy w ciagu tych 10 min nie opadl mi tak cukier..hmm Wy wchodzilyscie na drugie pobranie dokladnie po 2 godz ?? jakie wvogole mialyscie wyniki ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Amanda z tego co wiem to na prostej nie można miec swojej położnej. Mój męzulek nie chce ze mną rodzic więc ja po prostu opłacę położną w szpitalu, ponoc tak można. podpisuje się z nią umowę, a raczej ze szpitalem. Ostatnio znajoma mi mówiła że na prostej rodziła prawie .....tydzień!!!! Nikt nie chciał się nią zając, trochę nie mogłam w to uwierzyc ale druga znajoma też tak rodziła. Chyba lekarze czekali na kopertę... Za dużo słyszałam o tym szpitalu negatywnych opinii. Ja mam lekarza z kościuszki i tam też będę rodzic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a na prostej takiej poloznej wynajac nie mozna ?? ja zupelnie sie w tym wszystkim nie orientuje ..to moja pierwsza ciaza i dopiero w ogole nie dawno wyczytalam tu na kafet ,ze jest cos takiego jak wynajmowanie poloznej ..hmm dla mnie to wszystko czarna magia ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a badanie na obciaz glukoza mialas ?? myslisz ,ze to ,ze weszlam po czasie ma znaczenie ?? Ty mialas dokladnie po 2 h ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Amanda niestety w tym przypadku nie mogę Ci pomóc bo ja na glukozę idę w środę, ale myślę że 10 min nie zrobiło różnicy. 2 godz to tak około myślę. Nie przejmuj się tym, 10 minut to nie jakaś duża różnica. A co do położnej to tak słyszałam że na prostej nie można sobie wynają ale poczytaj jeszce na necie może coś się zmieniło. Jest na kafe taka stronka: http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=3860429, zapytaj tam może dziewczyn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×