Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Cobyeta

*** WRZESIEŃ 2012 ***

Polecane posty

A i zamówiłam w aptece termometr bezdotykowy z browna, dziś odbieram. Wypróbuje na sobie i dam znac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smerfaskr
o dzięki handzia - część z tego mam ale dobrze, że jest taka lista, bo łatwo o czyms zapomnieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z aptecznych: -masc linomag -czopki glicerynowe 10szt -masc majerankowa -wazelina -masc z wit.a -herbatka z kopru wloskiego hipp -plyn do kapieli babydream -wkladki, podpaski -majtki jednorazowe poporodowe 5szt. -lactacyd -woda morska -sol fizjologiczna -gencjana 2% na spirytusie -gaziki jalowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MEGAN86.........25.......34tc......01.09.....Synek - Dawid kama111111.....29......33 tc......02.09......Synek - Manuel Ajponka..........27......34 tc......03.09......Córka - Karolinka Polcia91...........21......33 tc......08.09......Synek - Olivier giga 83.............28 .....31 tc......09.09.....Córka - Karolina mamuska2012...29.......32 tc......09.09......Córka - Gabriela Madleenn..........27......33 tc......10.09......Synek - Krystian Ło ło ło...........29........32tc......11.09......Córka - Zuza smerfaskr.........26......32 tc......12.09......Córka - Karolina Netka0902.........29......31 tc......14.09......Córka - Alicja Obzartuszek.......27......32 tc......15.09......Córka - Natalia? nowa-mama.......26......28tc.......15.09......Synek truskafffka........24.......27tc.......20.09.....Córka - Kasia? Olczak..............25......30 tc......20.09......Córka - Dagmara brak ciąży .........29......26 tc......22.09......Synek Mama2008-2012...29......28tc.......22.09......synek - Tymon 1Alexia2............23......29tc.......23.09......Córka - Kamila agi_91..............20......30tc.......24.09......Synek - Olafek handzia26..........26......30 tc......25.09......Córka - Weronika Betismile...........24......30tc.......25.09......Synek MEGISU78..........34......30 tc......26.09......Córka - Olimpia Robwalka...........36......30 tc......27.09......Synek - Kacper mlodamamapyta...21......31 tc......27.09......Córka Oliwia Mama28.............28......30 tc......27.09......Córka - chyba Kalina madziulkao7.......24.......30tc.....28.09........Córka - Nikola HankaRumcajsa....28......30 tc......30.09......Synek Cypisek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smerfaskr
do czego są czopki glicerynowe, maść majerankowa, wit A???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc! ja jeszcze z wyprawki dot kosmetykow i rzeczy aptecznych to kompletnie nic nie mam. 4 wkladki laktacyjne bo byly dolaczone do odciagacza:) wszystko przede mna dlatego takie listy ktore dodajecie beda dla mnie bardzo przydatne... jak na razie wiem o sudocremie, termometrze, patyczkach do uszu, gazikach i podkladach poporodowych. reszte bede nadrabiac przy kupnie. ta masc sudocrem chyba do tanich nie nalezy... pogoda rewelacyjna. przyjemny chlod. oby tak jak najdluzej zostalo. moj maz powiedzil ze wroci w tym tygodniu ciesze sie jak osiol bo juz sie z nim nie widzialam 5 tygodni... a mial dopiero w sierpniu przyjechac... razem wybierzemy sie na reszte zakupow dla maluszka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madlen ja kupilam sudocrem ten sredni za 19 zl. Moja kolezanka ma go juz rok i jeszcze jakios cwiartka jej zostala, wiec jest bardzo wydajny i mysle , ze sie oplaca kupic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maść majerankowa jest na katar, żeby dziecku pod nosem posmarować i wykichało "gilki" :P których nie jesteś w stanie aspiratorem wyciągnąć :) tak mówiła położna :) maść z witaminą A nie wiem po co.... przyznam szczerze ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do witamin to chyba teraz nie powinnyśmy ich kupowac, bo jeśli będzie taka potrzeba to lekarz nam powie przy wypisie że trzeba podawac dziecku, przynajmniej mnie moja znajoma tak powiedziała. Maści na katar nie kupuje ani innych na powazniejsze dolegiwosci bo wolę kupic jak naprawdę będzie taka potrzeba albo isc do lekarza i żeby on coś polecił, jakoś na własną rękę chyba bym się bała. Ja za małe opak. sudokremu dałam 12 zł ale jego się używa jak już się pojawią odparzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I nie używa się patyczków do uszu u noworodków ani starszych niemowlaków, zmywa się tylko to co jest na wierzchu, nie gmera się wewnątrz bo łatwo uszkodzic błone bębenkową a poza tym patyczki jeszcze głębej wciskają woskowinę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maś linomag owszem bardzo dobra ale bepathen nadaje się też do popękanych brodawek (przy karmieniu piersią), więc tylko dlatego go kupiłam żeby miec w szpitalu 2w1, potem przerzucę się na linomag-podobno wydajniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurczę dopiero co narzekałyśmy na dolegliwości w I trymestrze a tu już o wyprawce, ale ten czas leci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie!dzisiaj trochę późno się melduję!Lonaaa bardzo dobre wiadomości-trzymajcie się w szpitalu dzielnie!co do witamin to lekarz doradza jakie i dawkowanie tez przepisuje-pamiętam,że zarówno jednej tak i drugiej witaminy dawało się po kropelce!żadnych lekarstw dla małego nie kupuję,pediatra powie mi jakie są najlepsze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
handzia szczerze to myslalam ze sie uzywa u maluszkow patyczki takie smieszne:) o innym wygladzie niz te dla starszych ludzi :) ale skoro nie wolno to co w takim razie sie uzywa?? nawet ta woskowine co wyplynie czym usunac?? gazika nie wloze do malutkiego uszka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny piszecie o masci na pekajace brodawki... a nie lepiej stosowac nakladki do karmienia. podobno sa bardzo dobre... i nie bola piersi podczas karmienia bo maluszek nie gryzie bezposrednio... nie trzeba chyba wtedy stosowac masci bo nie ma na co :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny! Ja z rzeczy aptecznych tez jeszcze nic nie mam i te zakupy chyba zrobi maz jak ja bede w szpitalu i zapytam dokladnie polozych co bedzie mi potrzebne. O witaminach dla dzieci nie mam pojecia i mysle, ze zostane o tym poinformowana po porodzie w szpitalu przez lekarzy i polozne. Jedyne co kupie to kosmetyki. Zdecydowalam sie na Penaten, ktory polecily mi 2 znajome :) Moja psotka dzisiaj tak sie sie kreci w brzuchu, ze mam czasem wrazenie, ze spowrotem sie odwraca glowka do gory. Czuje kopniaki w dziwnych miejsach, gdzies po boku brzucha :) Mam nadzieje, ze mala juz nie zmieni pozycji na tym etapie ciazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madleenn te nakładki na brodawki tez zamierzam kupić,ale przy córce nie zdały egzaminu-miała za mały odruch ssania(samej brodawki nie mogła chwycić,a z tą nakładką było jeszcze gorzej),poza tym jak wiecie po CC pokarm pojawia się później niż po porodzie SN tak więc w szpitalu faszerowali mnie tabletkami na laktację+herbatki laktacyjne HIPP-już się w nie zaopatrzyłam)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ajponka mały mi nawet w nocy nie daje spać,jak tylko się poruszę to zaczyna już wariować w brzuchu więc nie dosyć,że cały lewy bok i noga mnie boli to jeszcze mały tak mocno się rozpycha-ja już jestem wykończona tymi nie przespanymi do końca nocami,a rano jestem nie przytomna!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robwalka - cos wiem o nieprzespanych nocach... dzisiaj cala noc nie spalam. kregoslup mnie bolal okropnie... do tego jak dluzej na jednym boku lezalam to zaczynaly nie bolec po tej stronie zebra... ehhh... jestem dzisiaj nie do zycia... wlasnie skonczylam pic kawe ktorej juz nie pamietam kiedy ostatnio pilam... mam nadzieje ze taka noc sie juz nie powtorzy. a maluszek sie krecil cala noc i mial dwa razy czkawke :/ nie wiem czy to dobrze i ile razy dziennie moze miec tzn czy to normalny objaw taka czesta czkawka czy trzeba temu jakos przeciwdzialac. nie mam pojecia. mi kolezanka moiwla ze jesli chodzi o te nakladki to jej maluszek nie umial chwytac piersi a z ta nakladka idzie mu to bez problemu... jeszcze mam takie pytanie: czy jak sie odciaga pokarm to on zaczyna zanikac czy wrecz przeciwnie - dziala to tak samo jakby maluszek go ciagnal?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Woskowinę właśnie się czyści tą która już ...się wyleje na zewnątrz :) normalnie gazikiem wacikiem czym się chce, myje się małżowiny tylko z wierzchu i to co widac przy wylocie :) O tych nakładkach słyszałam że wiele dzieci nie chce przez nie ssac więc nawet ich nie kupuję. Nie to że się wymądrzam tyle pisząc ale nie mam co robic całe dnie więc sidzę na forach i czytam opinie o kremach, nakładkach silikonowych do karmienia i o wszystkim związanym z porodem i pielęgnacją noworodka a także mam trochę koleżanek z małymi dziecmi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madleenn czkawką u dzieciaczka się nie przejmuj,po prostu ma do tego tendencję i będzie tak samo po porodzie-ja tak miałam z córą,nagminnie miała czkawkę,pytałam wtedy lekarza czy to normalne?a lekarz na to,że po prostu dziecko połyka zbyt łapczywie płyn owodniowy i stad ta czkawka(taki łakomczuszek),u mojej córki było to tak często,że to ja wstrzymywałam oddech ja przy czkawce,nie myśląc,że moja córka to osobny już organizm,po porodzie też często miała czkawkę,ale to jej przeszło!ja za to teraz praktycznie wcale nie odczuwam czkawki u małego!Jak odciągasz pokarm to nie zanika,choć jest go mniej,dlatego lepiej przystawiać dziecko do piersi wtedy laktacja jest większa!ja przy córce dałam radę odciągać tylko 3 miesiące i dawać jej z butelki,później już robił się bardzo jałowy i miałam go mniej i postanowiłam wtedy przejść na MM Nestle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robwalka a jak to jest z obcinaniem paznokietków, to prawda że dopiero po 2 tygodniach można je obciąc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czopki na zatwardzenie, nie bede wkladala przeciez termometru z naoliwiona koncowka ;p bo nie daj boze gwaltowanie sie poruszy i peknie. masc majerankowa. lo lo lo juz wyjasnila :) masc z wit a na luszczaca sie skore, np kark. bepanthen i sudocrem nie kupuje bo dostane w niebieskim pudeleczku, wyprobujemy i wtedy mozna sie zastanowic czy kupic. wit d i k kupie po wyjsciu ze szpitala, herbatke mlekopedna juz wybralam i moj P. kupi w razie potrzeby. Wybralam z herbapola podobno lepsza od hippa tu linki: http://www.bangla.pl/opinie/p2733/herbapol-pruszkow-ziola-mlekopedne-fito-mix-4 http://www.bangla.pl/opinie/p2240/hipp-herbatka-dla-kobiet-karmiacych-instant gdzie moje maniery?! ;P Witam nowa mame i trzymam kciuki za Was :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Handzia ja tez to co wiem to nie z wlasnego doswiadczenia poniewaz jestem po raz pierwszy w ciazy i wszystko jest dla mnie nowe. opieram sie tez tylko na tym co mowia kolezanki i siostra... jedynie robwalka pisze nam o swoich doswiadczeniach przy coreczce... nie wiem czy tylko ona ma juz dziecko? wszystkie jestesmy po raz pierwszy w ciazy? bo takie mamy z doswiadczeniem to dla nas skarb ktorym moga sie z nami podzielic... handzia tez kiedys gdzies czytalam ze paznokcie mozna obciac dopiero po dwoch tygodniach. kolezanka mi mowila ze u jej maluszka polozna obciela paznokcie po pierwszej kapieli w szpitalu :) dlatego nie wiem jak to co pisza ma sie do tego co sie dzieje w szpitalu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
handzia doświadczona osoba może zrobić to w domu po pierwszym kąpaniu(u mojej córki zrobiła to teściowa,żeby pokazać co i jak)dzieci paznokietki na prawdę mają długie!inni zakładają skarpetki na rączki,żeby dziecko nie podrapało sobie buzi!będzie potrzebna wam pomoc przy pierwszym takim obcinaniu paznokci,bo dziecko strasznie się wierci i za krótko nie wolno przycinać-ale dacie radę,ja się wszystkiego nauczyłam to i wy dacie radę-ja muszę sobie znowu po tylu latach przypomnieć co i jak!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też mam z herbapolu, pani w aptece taką mi dała :) a trzeba ją brac do szpitala czy to już raczej w domu popijac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Handzia nam poklozna mowila na szkole zeby nie obcibnac w szpitalu bo sa zarazki ni bakterie , ale po przyjsciu do domu od razu mozna, bo zawsze sa dlugie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No z tymi paznokciami nie będzie ciekawie... wolę juz chyba niedrapki zakładac aż się odważe sama :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×