Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Cobyeta

*** WRZESIEŃ 2012 ***

Polecane posty

Gość obżartuszek
MEGAN86.........25.......34tc......01.09.....Synek - Dawid kama111111.....29......33 tc......02.09......Synek - Manuel Ajponka..........27......34 tc......03.09......Córka - Karolinka Polcia91...........21......33 tc......08.09......Synek - Olivier giga 83.............28 .....31 tc......09.09.....Córka - Karolina mamuska2012...29.......32 tc......09.09......Córka - Gabriela Madleenn..........27......33 tc......10.09......Synek - Krystian Ło ło ło...........29........32tc......11.09......Córka - Zuza smerfaskr.........26......32 tc......12.09......Córka - Karolina Netka0902.........29......31 tc......14.09......Córka - Alicja Obzartuszek.......27......32 tc......15.09......Córka - Natalia? nowa-mama.......26......28tc.......15.09......Synek truskafffka........24.......27tc.......20.09.....Córka - Kasia? Olczak..............25......30 tc......20.09......Córka - Dagmara brak ciąży .........29......26 tc......22.09......Synek Mama2008-2012...29......28tc.......22.09......synek - Tymon 1Alexia2............23......29tc.......23.09......Córka - Kamila agi_91..............20......30tc.......24.09......Synek - Olafek handzia26..........26......30 tc......25.09......Córka - Weronika Betismile...........24......30tc.......25.09......Synek MEGISU78..........34......30 tc......26.09......Córka - Olimpia Robwalka...........36......30 tc......27.09......Synek - Kacper mlodamamapyta...21......30 tc......27.09......Córka Oliwia Mama28.............28......30 tc......27.09......Córka - chyba Kalina madziulkao7.......24.......30tc.....28.09........Córka - Nikola HankaRumcajsa....28......29 tc......30.09......Synek Cypisek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olczak ja zażywam na zgage Gaviscon poleciłam mi go megan i jak juz naprawde nie mogę wytrzymać cyckam tabletkę. Pomaga i co najwazniejsze mozna go zażywać w ciązy. Są tabletki i mleczko bez recepty w aptece, kup sobie nie męcz się dziewczyno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi mleczka odradziła farmaceutka, powiedziała że najlepsze jest rennie. Brałam je na początku ciąży bo miałam problemy ze zgagą, a teraz cisza, oby tak dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć :) U mnie też ani sladu siary. Megisu śliczna pościel :) Ze zgagą też się nie męczę, od czasu do czasu troszke zapiecze, ale to wszystko :) Dzisiaj miałam wizyte u pani doktor :) Pytałam o skurcze to macica przygotowuje się do porodu powolutku w razie "w" mam brać nospe 3 razy po 1 tabletce. Młody obrócił się główką w dół :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość HankaRumcajsa
Ello Mamuśki!!! ;-) My zaczytani w książkach... Ale podczytujemy też forum. W piątek miałam takie okropne bóle brzucha, że myślałam, że urodzę... Blee. Na szczęście po 2 godz wszystko wróciło do normy ;-) Lonaaa - ja leżałam w szpitalu w 24 tc też pod kroplówkami ( maiłam papaveryne). Ale skoro u Ciebie to już 32, to mogą Ci podłączyć KTG. Wtedy będzie dokładnie wiadomo jak mocne i częste są te skurcze. Gdyby jednak się okazała, że po kroplówkach nadal możesz urodzić prawdopodobnie dostaniesz zastrzyki, żeby maleństwu się płucka szybciej rozwinęły. Ale nie martw się i leżcie. Najważniejsze, że nie ma rozwarcia. 3majcie się mocno i uważajcie na siebie. Maleństwu powiedz, że jeszcze za wcześnie i musi urosnąć jeszcze trochę. Wszystko się uspokoi i do domku wrócicie. Ale wtedy musicie się oszczędzać!!! ;-) Beti - mam w rodzinie małego Krystianka- to taki miniaturowy 100% mężczyzna. Póki co twierdzi, że weźmie ślub z mamą bo ona jest najpiękniejsza :-). Ah, te dzieci... 🌼 Olczak - mnie przez te leżenie też zgagi męczą :-(. i Podobno na tę przypadłość najlepsze są notatki. Zapisuj sobie po czym najbardziej Cie paliło i to wyeliminuj. Ja np nie mogę pieczywa, cytrusów, skórki pomidora, herbaty. Na łagodzenie palenia pomaga mi po prostu mleko, a ostatecznie Gaviscon- zawiesina. Jest bezpieczny w ciąży, polecił mi mój gin. POWODZENIA!! Jeszcze tabelka ;-) : MEGAN86.........25.......34tc......01.09.....Synek - Dawid kama111111.....29......33 tc......02.09......Synek - Manuel Ajponka..........27......34 tc......03.09......Córka - Karolinka Polcia91...........21......33 tc......08.09......Synek - Olivier giga 83.............28 .....31 tc......09.09.....Córka - Karolina mamuska2012...29.......32 tc......09.09......Córka - Gabriela Madleenn..........27......33 tc......10.09......Synek - Krystian Ło ło ło...........29........32tc......11.09......Córka - Zuza smerfaskr.........26......32 tc......12.09......Córka - Karolina Netka0902.........29......31 tc......14.09......Córka - Alicja Obzartuszek.......27......32 tc......15.09......Córka - Natalia? nowa-mama.......26......28tc.......15.09......Synek truskafffka........24.......27tc.......20.09.....Córka - Kasia? Olczak..............25......30 tc......20.09......Córka - Dagmara brak ciąży .........29......26 tc......22.09......Synek Mama2008-2012...29......28tc.......22.09......synek - Tymon 1Alexia2............23......29tc.......23.09......Córka - Kamila agi_91..............20......30tc.......24.09......Synek - Olafek handzia26..........26......30 tc......25.09......Córka - Weronika Betismile...........24......30tc.......25.09......Synek MEGISU78..........34......30 tc......26.09......Córka - Olimpia Robwalka...........36......30 tc......27.09......Synek - Kacper mlodamamapyta...21......30 tc......27.09......Córka Oliwia Mama28.............28......30 tc......27.09......Córka - chyba Kalina madziulkao7.......24.......30tc.....28.09........Córka - Nikola HankaRumcajsa....28......30 tc......30.09......Synek Cypisek ❤️ Pozdrawiam serdecznie 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do zgagi mam tylko czasami ale jakoś sobie radzę!Loona co do twojego pytania o pediatrę to robi się to po porodzie tzn.wybiera odpowiedniego lekarza!bierze się wypis ze szpitala+akt urodzenia(kiedyś był potrzebny)+książeczkę zdrowia dziecka(tam jest wpisany pesel dziecka)i idziesz do rejestracji,pokazujesz dokumenty,wypisujesz deklarację i wsio,z położną było to samo!życzę ci żebyś dotrwała do 39 tygodnia-zdrowia dla ciebie i córeczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lonaaa
Jeszcze nie zdążyłam wybrać tej położnej i też nie wiem jak :( położna mówiła, że mam iść do przychodni K, wybrać i to wszystko. Nie mówiła co mam ze sobą zabrać.ajjjj. Wszystko się pokićkało! a tego pediatre to najlepiej od razu po urodzeniu wybrać, tzn. iść zarejestrować małą?? Jeśli chodzi HankaRumcajsa to ja jadę na fenoterolu non stop, KTG mam po 3 razy dziennie i dalej to samo. Jeszcze mi dziś jakiś lekarz powiedział, że w połowie 31 tygodnia waga dziecka 1,5 kg. to mało - wszędzie czytałam i taką wagę powinno mieć na koniec tygodnia, a u mnie miało w połowie. Zaczynam wątpić czy wiedzą co robią. Nie omieszkam dodać, że leże w szpitalu w którym porodówka dostała "czarne serduszko" jeśli chodzi o ilość spie... porodów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lonaaa
A i co do płucek to dostałam już zastrzyki w dniu przyjęcia. Nie tak to sobie wyobrażałam wszystko. Ja na dodatek mam bzika na punkcie sprzątania, uwielbiam to robić. Powiedzcie mi czy wy też macie zamiar wysprzątać całe mieszkanie na błysk przed przyjściem dzidziusia czy traktujecie do z dystansem, takie normalne codzienne porządki. A i czy któraś z Was ma kota w domu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kota nie mam bo ich nie lubię. Ze sprzątaniem też już bym zaczęła, nastawiałam się na mycie okien w przyszłym tyg ale niestety nie mogę. Może ktoś mnie wyręczy :) Papawerynę dostawałam w zastrzyakch właśn ie podczas pobytu w szpitalu i ciesz się HankaRumcajsa, że miałaś ją w kroplówce bo są bardzo bolesne i potem robią się zrosty, równie bolesne, rozsmarowywanie tych miejsc nic nie dało, teraz dopiero przestałam je odczuwac... Moja malutka miała w zeszłym tyg 1300g więc Lonaaa wydaje mi się że waga Twojej córeczki jest w porządku, mieści się w normie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lonaaa tez lubię porządek i bardzo bym chciała sprzątać w każdej dziurze przed przyjściem na świat mojego skarbka :-) ale niestety nie dam rady, trochę posprzatam i zaczynaja mnie bardzo boleć plecy nie mówiąc o puchnieciu stop. Mąż mi nie pozwala nic robić. Mylą bym okna, pasowała podłogi, układała ciuszki a tu sie nie da:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lonaaa pediatrę wybierasz po porodzie ale nie rejestrujesz na wizytę-zresztą na wszystkie pytania powinni odpowiedzieć ci w szpitalu!co do sprzątania tez lubię porządek w domu,ale nie przesadzam!nie mam kota ale mam psa!współczuję szpitala w którym się znajdujesz skoro ma taką opinię co do porodów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lonaaa - nie ma takiego obowiazku zapisywania sie do szpitala. Ja mieszkam za granica i tutaj tez nie ma takiego obowiazku, ale dobrze jest zapisac sie wczesniej, zeby w dniu porodu nie zajmowac sie wypelnianiem formularzy. Rozmawialam z polozna o znieczuleniu. Zdecyduje dopiero podczas porodu, ale chybga wolalabym nie brac. Mowila tez, zeby nie spieszyc sie z przyjazdem do szpitala tylko czekac na regularne skurcze. Dziewczyny nie przejmujecie sie porzadkami. Nawet jak sie posprzata wszystko na blysk to za 2 - 3 tygodnie wszystko wraca do punktu wyjscia. Najlepeij sprzatac regularnie i na miare naszych mozliwosci. Dzieci potrzebuja wypoczatej i szczesliwej mamy a nie zabieganej i zmeczonej ciaglym sprzataniem. Tez kiedys chcialam byc taka idealna, ale sobie odpuscilam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama28
Nigdy nie lubiłam i nie sądzę,żebym kiedykolwiek polubiła sprzątanie. Niemniej przed przyjściem na świat naszej córeczki na pewno posprzątam/-my :) olczak na zgagę podobno są skuteczne migdały,a jeśli nie pomagają to Rennie ponoć dobrze się spisuje. Lonaaa współczuję,a możesz opisać objawy?Bo ja się zaczynam denerwować...Od kilku dni regularnie pobolewa mnie podbrzusze,a od 2-3 dni coraz mocniej tak nieprzyjemnie ćmi i mam wrażenie,że wcale nie przestaje. Czy to są te zwyczajne skurcze Braxtona-Hicksa czy to coś niepokojącego?Mam nadzieję,że z moją szyjką wszystko ok....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny i witam nową mamę :) Lonaaa przykro mi z powodu tego przez co przechodzisz, na pewno masz ogromnego stresa i cały czas myślisz czy mała urodzi się we właściwym czasie. Spróbuj zająć myśli czym innym, wiem, że to trudne, ale spróbować warto. Może słuchaj sobie jakieś muzyki na słuchawkach, albo czytaj jakąś książkę humorystyczną, cokolwiek co nie związane jest z ciążą i co nie przygnębia. Swoją drogą szkoda, że nie możesz zmienić szpitala, gdybym ja miała trafić do takiego z "czarnym serduszkiem" to chyba poprosiłabym o przeniesienie, jeżeli to jest w ogóle możliwe... Trzymaj się dzielnie i myśl pozytywnie. Oby tylko do 35 tyg. Nie myśl teraz o położnej i pediatrze, to wszystko załatwia się po porodzie, nie zaprzątaj sobie tym głowy ;) Aha, wagę Twoja Niunia ma dobrą. Nie wiem, dlaczego gin powiedział Ci, że za mała. Może miał na myśli to, że mała jak na dziecko, które ma przyjść na świat. Ja też jestem w 31 tc i waga mojej Myszki to też 1550 g. i moja pani doktor stwierdziła, że jest dobra i w normie. Jak widać co lekarz to inaczej. Lonaaa, 3mamy kciuki i bądź dobrej myśli, wszystko się ułoży tak, że będzie dobrze. Musisz tylko w to wierzyć :) A jak już się rozpakujesz to wtedy posprzątasz na błysk ;) Ja też nie mam w domu kota, bo nie przepadam. Jedyny, którego akceptuję i wezmę na ręce nie bojąc się, jest to kot mojej przyjaciółki i nazywa się Ksiaże :D Faktycznie jest jak książe, ospały, zrównoważony i taki dostojny :D Jest to najmilszy kot jakiego do tej pory spotkałam :) Betismile, fajnie, że jesteś z powrotem ;) Nie wiem czemu, ale czułam, że jesteś leniuszkiem i nie chce Ci się pisać ;P Cieszę się, że Twoje maleństwo ma się dobrze :) Dawaj fotę brzucha, bo jesteśmy ciekawe :D Megisu, pościel i łóżeczko przesłodkie :) Motyw żyrafki jest moim ulubionym ;) Ja też mam łóżeczko i materacyk po bratanku i wietrzyć jakoś specjalnie nie muszę. Pościel mam na razie 1 kpl. muszę rozejrzeć się za drugim, z tym, ze ja będę patrzyła w bardziej neutralnych kolorach. Jeszcze co do pozycji fotografa, to z niektórych zrezygnowałam ;) Brzuszek mi na to nie pozwala... Ale opatentowałam nowe, więc nie forsuję się aż tak bardzo. Dzidzia najważniejsza :) Szafki musisz wietrzyć do skutku, chyba innego sposobu na nie nie ma. Co do zgagi to mnie tez meczy dość często, ale zauważyłam po wybranych produktach, np. ketchup, gorąca herbata na wieczór, majonez, ogórek kwaszony itp. Do tej pory zimne mleko wystarczało, takie prosto z lodówki i mam nadzieję, że tak pozostanie. Gdy leżę jest najgorzej, ale na szczęście nie trwa to jakoś mocno długo. Aha dziewczyny, mam do Was pytanie, jaki rozmiar pościeli kupujecie do łóżeczka? Chodzi mi o wkład, czyli kołdra, ewentualnie płaska poduszeczka ?? Tyle rozmiarów na allegro, nie wiadomo jaki wybrać... Dziś moja Córcia od wczoraj wieczór bardzo ruchliwa, chyba chce wynagrodzić mamusi, że w sobotę tak ją zaniepokoiła ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lonaaa
To nie jest ból w okolicach podbrzusza, raczej środkowa część macicy.I w sumie to nie ból, tylko takie rozciąganie macicy trwające kilkanaście sekund i cisza. Co do sprzątania to mąż zaczyna zajmować się wszystkim,ustawia meble itp, z oknami pomoże przyjaciółka. Wiadomo pierwsze dziecko i chciałoby się jak najlepiej, a najlepiej znaczy samemu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe Netka jakoś tak wyszło że leniuszek do pisania jest u mnie :) Ja na zgage jem Renie i mi pomaga, znów mam nawrót gdzie jest mi niedobrze jak w 1 trymestrze.. uuu koszmar :// a tak zmienię temat, właśnie robie sernik na zimno i cała galaretka mi wyciekła :(( bo nie najlepiej rozłożyłam mase sernikową w tortownicyyyy.. ale mój W powiedział, że i tak zje :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smerfaskr
cześć , nie oddzywam się dziś bo jestem w braaaardzo bojowym nastroju. W sumie nie wiem dlaczego ale jakby mi dziś ktoś podszedł to ....Nie wiem, w sumie nie jadłam dziś nic słodkiego... Lonaaa trzymaj się, dziewczyny dobrze napisały, że waga dziecka jest ok. Moja w 32 tyg ważyła 1500 g i nikt nie móiwł, ze mało. Megisu ładna pościel, podoba mi sie , ja jeszcze nie kupuje, może jak maluszek podrośnie. Rozmiar wkładu zależy od łóżeczka zwykle 140/ 70 lub 120/60. Tych mniejszych nie ma co kupować. Te rozmiary co podałam powinny wystarczyc do 6-8 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Handzia, pościel przepiękniasta i prawdopodobnie będe miała podobną. Kolorystyką wpasuje się w pokój :) Madziulkao, twoja tez piękna :) Ach jakbym chciała mieć oddzielny pokoik dla Maluszki, mogłabym pokombinowac z kolorami i w ogóle, urządzić go według własnego pomysłu... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Netka ja mam oddzielny pokój ale przez pierwsze miesiące i tak łóżeczko będzie stało w naszej sypialni. I dzięki za opinie pościeli :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc! tyle sie naczytalam ze juz nie wiem co ktora pisala... posciele sliczne. mi najbardziej podobaja sie wlasnie te stonowane z misiem... kiedys tez Wam podobna wkleilam. mialam taka kupic a wyszlo ze poszlam na zakupy do sklepu i przy okazji lozeczka kupilam posciel. i to wybralam taka najdrozsza w sklepie bo satynowa i za 3 czesci zaplacilam cos 180zl. dokladnie ceny juz nie pamietam. z dodatkami takimi jak przescieradlo i moskitiera wyszlo ponad 500zl... ale na necie i tak satynowe posciele sa drozsze... jak znajde podobna to wkleje link. loona wspolczuje sytuacji w jakiej sie znalazlas... zycze Ci wszystkiego dobrego!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Mamuski! ja tylko na chwilke, poczytam pozniej zaleglosci z weekendu i wczoraj... mam nadzieje ze wszystkie sie nie przemeczacie i pomalu kompletujecie wyprawke:) u nas szaro, buro i deszcz pada ja szykuje sie na wizyte do gin:) troche sie dzis denerwuje chociaz nie wiem dlaczego... trzymajcie kciuki zeby moj Babelek mial juz 2 kg:) pozdrawiam Was:* odezwe sie jak wroce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam kobietki... U nas szaleńczy weekend, ale już się unormowało :) Ja mam pościel najzwyklejszą z ikei http://www.drobiazgikea.pl/pl/p/FABLER-GRODA-komplet-poscieli-dzieciecej/1418 i taką http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/20194790/ do tego z serii torva inne duperelki, żeby kolorystycznie pasowały :) zastanawiałam się nad tymi kompletami, które własnie pokazujecie, ale w efekcie jak widać zresztą zrezygnowałam :D co do zgagi, to juz też kiedys o nią pytałam i chyba megisu poleciła gaviscon, ale jak poszłam to akurat w aptece nie było i pani dała mi rennie, i tak sobie ciućkamy, jak jest potrzeba ;) Ja wczoraj zrobiłam pierwszą partię prania dla Zuzy :) W weekend zamówiliśmy łózeczko, więc pewnie lada dzień dojedzie, i w zasadzie od kupienia tylko jeszcze materac i wózek... no i jakieś apteczne kwestie.... A powiedzcie mi, chociaż pewnie też spytam o to dziś na szkole rodzenia położną...... jak to jest z tymi witaminami, z tą witaminą K i D ??? Kupujecie ?? Macie już ?? Przyjaciółka mi zasugerowała podawanie Cebionmulti, i tam już w składzie jest wit D, to podawać oprócz tego jeszcze czy już wystarczy ???... ja nie chce cholerka przesadzać, bo sama całe życie łykałam tyle prochów, że moja wątroba pomimo niecałych 30 lat musi być regenerowana wspomagaczami aptecznymi.... toteż właśnie wielka niechęć do sztucznych witamin... wiadomo jak trzeba to trzeba.... Nie wiem, może któraś z Was wie, orientuje się :) Później spojrzę i doskrobię coś zapewne, Dziewczyny, przede wszystkim pogody ducha i zdrowia, pozytywnego nastawienia, bo to ostatnie naprawdę może zdziałać cuda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lonaaa
Hej kobitki. Dziś rano - brak skurczy! Złoże relacje z późniejszego KTG. Trochę jestem spokojniejsza... Małą waży dziś 1900 g, więc rewelacyjnie, to co do weselszych kwestii. Jestem właśnie po USG i ... na dzień dzisiejszy jest poród pośladkowy czyli cesarka bo mała się odwróciła, ale... jest bardzo duża szansa, że się odwróci bo to dopiero 32 tydzień. o ile nie zacznę rodzić szybciej! Także jedno się poprawiło, a drugie się schrzaniło! Ale wierzymy, że będzie dobrze. Codziennie przed snem mówię do niej, żeby tam jeszcze posiedziała, a w nagrodę dostanie śliczny pokoik jak tatuś zdąży go urządzić :D Miłego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smerfaskr
hej Dziewczyny! Posciele macie śliczne aż chce się kupic ale ja jeszcze poczekam aż bąbelek podrośnie, na razie wystarczy kocyk, pileuszka czy coś. Lonaaa to dobrze, że jest coś lepiej. Jak byłam w szpitalu to była ze mna na sali dziewczyna, która praktycznie od 23 tygodnia nie miała już szyjki a każde wyjście do WC wywoływało skurcze. Leżała w szpitalu do 32 tygodnia na fenoterolu i innych lekach i w 32 tyg. urodziła. Także myślę, że u Ciebie wytrzymac t 4 tygodnia to " drobiazg":D Dasz radę!! Co kupujecie z aptecznych rzeczy dla maluszków? Pytam, bo nie wiem czy coś nie przeoczyłam. Właśnie piorę torbę do szpitala i jak wyschnie to zacznę powoli pakować. Kupiłam sobie podkłady poporodowe Baby ono, bo jak zobaczyłam te z belli jakie są wielgachne to sie przeraziłam. Czeka mnie jeszcze jedno pranie dla Maluszka ale musze mieć wena. Pogoda u mnie fajna 15-18 stopnia , czasem popada ale dla mnie idealna po tych upałach, kótre ponoc mają wrócić od przyszłego tygodnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smerfaskr
aha, pożegnałam się z kolejna parą moich jeansów- w efekcie zostały mi dwie sprzed ciązy ( białe i granatowe) mam nadzieję, że wystarczą, bo na przełomie 8/9 miesiąca szkoda kupować spodnie ciązowe na 4 czy 6 tygodni. Ehhh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A tu to co ja kupiłam z wyrobów aptecznych :) krem przeciw odparzeniom sudocrem-1szt- płyn do kąpieli dla niemowląt Nivea- mleczko pielęgnacyjne dla niemowląt Nivea- proszek lub płyn do prania dziecięcych ubranek lovela 5kg kolor+3kg do białego sterylne gaziki 6 szt sól fizjologiczna do przemywania oczu-10ampułek termometr - do ucha lub czoła, albo termometr bezdotykowy aspirator frida oscanisept rozwtór wody morskiej do czyszczenia noska bepanthen krem do pupci nivea- dla mamy: wkładki laktacyjne-4 opak herbatka laktacyjna majtki siateczkowe wielorazowe-2szt majtki jednor. siatecz.-2szt- wkłady poporodowe bella-2 opak Podpaski długie-1 opak Tantum rosa- 1opak 10 sasz Roztwór do lewatywy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×