Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Cobyeta

*** WRZESIEŃ 2012 ***

Polecane posty

tak samo z pielęgnacją niemowlaka-inna trochę dla dziewczynki a inna dla chłopca-dziewczynkę już przerabiałam(pielęgnacja okolic krocza)a chłopca jeszcze nie więc dla mnie to tez nowe wyzwanie-tez wszystkiego nie wiem co tyczy się dziecka płci męskiej,gdyby co mój R mi pokaże,choć on praktycznie żadnego doświadczenia z niemowlakami nie ma,ale co do pielęgnacji siusiaka itd.będzie musiał mi pokazać!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość obżartuszek
Tyle wam napisalam i mi wcielo. Złość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość obżartuszek
Wec zaczne w skrocie raz jeszcze. Widze ze macie juz mnostwo rzeczy dla maluszkow. Ja nie mam pieluch, chusteczek, łóżeczka, fotelika, aptecznych rzeczy, oliwek, szamponikow, mydelek.W domu musze pozbierac roznosci po synku: nozyczki, aspirator, laktator, termometr itp.. i polozyc w edno miejsce. Narazie mamy przemeblowanie. Ciagle tylko sprzatam i sprzatam a efekty malo widoczne.Powiedzcie czy tylko ja tak zwlekam ze wszystkim. Czuje juz lekkie poddenerwowanie, musze dokupic reszte rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
obżartuszek ja tez nie mam kupionych dużo rzeczy i tez powoli przez to zaczynam się wkurzać więc nie jesteś sama!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ży z tą wyprawką na kiedy ma się termin bo jeśli na początku wrezśnia to czas już na zakupy a jeśli na koniec to można to sobie odłożyc na sierpień. Ja już chce miec wszystko w razie "w". Jeszcze tylko łóżeczko wózek 3w1 ma terac i wsio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość obżartuszek
No tak ale wy tu piszecie, ze juz w zasadzie wszystko macie, a ja nadal mam kupe rzeczy do ogarniecia w sklepach. Wydawac by sie moglo ze przy drugim dziecku jest latwiej, ale ta regula dziala jak ma sie dziecko rok po roku. U mnie roznica 4 lat i prawie nic nie pamietam. Wszystko musze zaczynam od nowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
musiałam się położyć!trochę się zdrzemnęłam,ale jakoś wcale lepiej się nie czuję!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hello :-) ja właśnie wróciłam z zakupów, kupiłam pampersy,chusteczki, oliwki itd itp takze sprawy kosmetyczne dla maluszka zakończone. Nie mam tylko wanienki i wózka reszta spraw zamknięta. Stałam jeszcze w sklepie przy herbatkach dla maluszków , rumianek, koperek ale nie wiem czy mam to kupować czy nie... dzisiaj pakuję torbę do szpitala i odkładam na półke w garderobie niech sobie spokojnie czeka :-) pampesy kupiłam 3-6 kg 80 szt za 42 zł więc chyba dobra cena. Jak starczy sił to trochę poprasuje dzisiaj dla Olimpki chyba ze nogi odmówią posłuszeństwa. Ale mam inny problem jeszcze :-( chyba mi wyszedł hemoroid :-( tak mi sie wydaje... nie wiecie czy mogę cos sama w aptece kupić czy muszę to z lekarzem ustalać? na razie nie boli ale to chyba to :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam nadrobiłam co pisałyście i już dzielę się swoimi spostrzeżeniami (wybaczcie nie będę odpisywac po nicku, ale nie pamiętam kto dokładnie co pisał :]) -co do wyprawki kosmetycznej to tak, ja dziś spisałam sobie listę co potrzebuję i nie będe póki co kupować żadnych płynów do kąpieli typu 2w1 czy 3w1, ani też samponów mydełek itp. mam tyle próbek, które dostałam i z internetu i u lekarza, że najpierw na początku skorzystam z nich i zobaczę co najlepiej działa na Małą, a co może ją uczulić. -jeżeli chodzi o sudocrem to kiedy byłam na warsztatach dla przyszłych mam polożna mówiła żeby stosowac go dopiero w momencie pojawienia się zaczerwień i odparzeń, nie wcześniej. opakowanie 250 g powinno wystarczyć wg. niej na pół roku. ja zakupie bepanten bo tak jak mówiłam z polecenia koleżanki nadaje się on i na podrażnione karmieniem sutki i na pielęgnację Malucha podczas przewijania więc do szpitala będę brać ten jeden krem. -zarówno ani uszek, ani noska NIE MOŻNA czyścić patyczkami. powoduje to wepchnięcie woskowiny znajdującej się w uchu do środka co może spowodowac uszkodzenie słuchu, bądź "uklepie" się ją jeszcze bardziej przez co Maluch może gorzej słyszeć. to samo tyczy się czyszczenia noska, używanie patyczków może uszkodzić naturalną śluzówkę dlatego najlepiej stosować sopelek do czyszczenia noska bądź najmniejszą z dostępnych gruszek. istnieją także jakieś aspiratory z rurką odciągającą. do czyszczenia noska koleżanka poleciła wodę morską "disnemar", natomiast do przemywania zarówno pępuszka poleciła "octanisept" jednak z kupowaniem rzeczy do pielęgnacji pępuszka wstrzymam się aż do wyjścia ze szpitala, bo tam położne dokładnie powiedzą co i jak :) - jeżeli chodzi o witaminę K i D ja nie kupuję, pytałam koleżanki jak to wygląda, to powiedziała, że dokładnie wytłumacza mi w szpitalu. zależy też czy się karmi naturalnie czy sztucznie, bo któraś z tych witamin jest w sztucznym mleku i wtedy i nie trzeba podawać jej osobno Maluchowi. ja za to dziś kupiłam sobie siemie lniane na zgagę... smak okropny, ale za to skutkuje :) to chyba tyle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny a jakie macie wanienki lub macie zamiar kupić? czy kupujecie również tą wkładkę z gąbki..?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fajna madziulka ta wanienka i przewijak odrazu :-) a to sie składa czy musi cały czas stać rozłożone bo ja niestety nie mam miejsca na takie rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam profilowana wanienkę plastikową ze stojakiem, bo mam mała łazienkę więc Malą bedziemy kąpąc w małym pokoju (bo najszybciej się nagrzewa) a jako, że nie mam gdzie w nim postawić wanienki... http://allegro.pl/praktyczny-stojak-do-wanienki-duzej-100-cm-i2464665471.html co do tych gąbkowych wkładek do wanienki to ja będę kupowac ale plastikowy taki leżaczek, z tego co pamiętam położna odradzała gąbkowe ze względu na bakterie, które szybko się w tym zbierają... a jak tak przeglądałam allegro to do listy rzeczy dla mamy do szpitala warto dopisać nakładki jednorazowe na sedes...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze jej nie widzialm na żywo bo w piatek dopiero jade do PL na urlop i zabrac wszystkie paczk ,ktore zamowilam ale raczej cały czas musi byc takie jak na rysunku bo tam sa śruby i byś musiala co chwile skręcać i rozkręcać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A wiecie moze na ktorej stronie materaca ma dzieciaczek spac? ja mam kokos/gryka ale nie wiem na ktorej stronie lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madziulka - jedziesz na urlop jeszcze teraz? Nie chce cie straszyc, tylko ja jestem taka panikara, ze juz w czerwcu balam sie jechac :) Co do wanienki to ja bede miec po chrzesniaku. Wanienka ma juz prawie 7 lat i jest w kolorze turkusowym. Chrzesniak juz sie cieszy, ze kuzynka bedzie sie kapac w jego wanience :) Gabki nie bede kupowac, tylko wyloze dno pieluszkami tetrowymi i recznikami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam jeszcze pytanie, na allegro widziałam coś takiego jak termometr elektroniczny w smoczku. co o tym myslicie? jakie kupujecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za rady co do wanienki. A dziewczyny naszej alexi jest smutno bez nas, jest na urlopie a w domu nie ma internetu, napiszcie koleżanki do niej eska :-) jak macie ochotę. Ja napisałam było jej bardzo miło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wanienkę mam zwykłą i chyba też dokupię taki stojak bo zawsze to będzie wygodniej niż na podłodze się schylac. Nie mam gąbki właśnie ze wzg. na mnążące się w niej bakterie. Kupiłam leżaczek taki z frotty który płuka się po każdej kąpieli i potem prasuje więc bakterie nie mają szans :) zaraz jak znajdę o jaki mi chodzi to wkleję linka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A i dobry pomysł z tymi nakłdkami jednorazowymi na sedes. Tylko ile sztuk potrzeba i w jakiej są cenie? Można je kupic w aptece czy gdzie????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny biore sie za czytanie i odpisywanie na zaleglosci tymczasem napisze Wam tylko ze ze u nas po wizycie wszystko dobrze synek wazy 1800g (33 tc+4dz.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Megan a ile ważył na poprzedniej wizycie i który był wtedy tydzień? Chce sobie mniej więcej porównac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
handzia wazyl w 29tc 1300g. ale myslalam ze juz 2 kg bedzie mail poduk innch dziewczyn w moim tyg ciazy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki, następną wizytę mam w 34 tyg i tak się zastanawiałam ile moze wtedy ważyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×