Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ulęgałka

starania o ciążę

Polecane posty

aneta7 widze, ze zaczynasz tak wariowac jak ja na poczatku, ale spokojnie kazda z nas to przerabiala, nie ma co robic wczesniej bo to nic nie da. Kurcze chcialabym sie starac od dwoch cykli dopiero...:( Ja w tym cyklu postanowilam ze nie testuje, mam 6 dni do @ i nie mam nawet kupionego testu. Poczekam spokojnie, jak przyjdzie @ to przyjdzie a jak nie to...bedzie wielka radosc:) Moj m juz sie porzadnie wkurzyl ze wydaje ciagle kase a to na owulacyjne a to na ciazowe i ma w sumie racje bo po co mi to...wystarczy byc cierpliwym i poczekac a jak @ nie bedzie to zrobic test. O i tak wlasnie sobie wydumalam...im wiecej cykli tym czlowiek madrzejszy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michellinka- hahah temat zus!!! wow...brak słow...tragedia.. taki przedsiebiorca placi ponad 1000 zł miesiecznie -jk na to wyrobic?? ciezko u nas na lubelszczyznie... ja nie dziwie sie ,ze nie chca zatrudniac ludzi na umowe o prace,bo to m-czny koszt ok 2000 (pensja+ zus+ podatek) .. moim zdaniem gdyby ZUS byl mniejszy o polowe ok 500 m-cznie to i ludzie by placili ( a wiekszosc nie robi tego) i zatrudniali by na umowy ludzi a tak zus duzy ludzie nie placa brak kasy ciagle gadaja "tam na gorze" oj ,nie chce sie nakrecac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aneta7
DUSZAK masz racje strasznie wariuje mój mąż mówi że czym bardziej bede pragnela dzidziusia nie bedzie go miesiac wczesniej tez robiłam test bo nie miałam 9 dni @ test był negatywny płakałam nie chciałam widzieć sie z siostrą która spodziewa sie 3 dzidziusia a jest starsza o 4 lata i ma 28 i ma taki dorobek dobrze że mam wsparcie w mężu ale naprawde niczego tak strasznie nie pragne ból podbrzusza jest ciągły i uciążliwy do @ mam jeszcze 10 dni mam wzdęcia i zgagę i czuje sie na prawde innaczej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aneta, może masz bolesną owulację i masz ją później niż myślałaś - poprzytulajcie się jeszcze dziś dla pewności ;) Mnie przy tej owulacji okrutnie bolało, prawy jajnik tak bolał, że myślałam, że dostanę mega przedwczesną @ (nic mnie już nie zdziwi). 100% to był ból owulacyjny - owulka potwierdzona na monitoringu u gin. Do wczoraj w życiu nie uwirzyłabym, że owulacja może być tak bolesna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wymieniłam "owulacja" przez wszystkie przypadki, trochę się powtarzam :p U mnie tempka ni ciut ciut się nie podniosła, ostatnie 4 dni 36.3 i ani drgnie. Jestem chyba jakimś wyjątkowym przypadkiem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aneta7
griszankaanka masz racje dziś po przeczytaniu różnych forum zrozumiałam ze muszę po przestać myśleć tak intensywnie , mam dobrą prace która sprawia mi przyjemność mam obowiązki w domu i postaram się czym się zająć . Za niedługo mam pierwsza rocznice ślubu mąż zabiera mnie na urlop do Pragi może pod czas wypoczynku się nam uda a jak na razie czekam do 28 kwietnia na @ pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aneta7
griszankaanka czy ty masz kochana dzidziusia czy może sie starasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki, dziś mam 15 d.c. chyba pora zatestować !! I tak jestem z siebie dumna w poprzednich cyklach ovu-testy robiłam od 11 d.c. czasem nawet po 2 (rano i wieczorem), ehhhh Po dwóch nieudanych próbach trochę ochłonęłam, ale ma na to wpływ moja praca... znów od 7 do 19... czasem na prawdę mam dość... zero życia prywatnego, zero czasu dla siebie.... :( A mój oragnizm nie jest głupi i na pewno przy takim trybie życia sam nie pozwoli na ciążę... Miłego dnia kochane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O temat ZUSu moj ulubiony :) Nawet nie chce mi sie pisac o tym...dorotq ja jestem wlasnie tym glupim przedsiebiorca ktory placi ponad tysiaka co miesiac, ostatnio bylam na zwolneniu 18 dni, dostalam za to ponad 7 stow z tygodniowym opoznieniem i po moich tel z pretensjami a nastepnego dnia cala ta kase im zwrocilam bo musialam zaplacic co miesieczny ZUS! Jak sie spoznie chocby jeden dzien z zaplata mam odsetki, jak oni sie spozna to maja to w d... Milego dnia wszystkim!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) Od pół roku staramy się z mężem o maleństwo. Wcześniej 6 lat brałam tabletki anty (odstawiłam je 1,5 roku temu). Nie mierzę temperatury ale robię testy owulacyjne od trzech miesięcy. Poprzednie 2 miesiące testy pokazywały przez 1-2 dni wynik pozytywny, a w tym cyklu aż przez tydzień! Owu była troszkę ponad 2 tygodnie temu. Aktualnie mam brązowe plamienia i ciemniejsze sutki. Tutaj jest ciekawie, ponieważ mocno zmienił się kolor tylko jednego sutka, a drugiego tylko delikatnie. Przy poprzednich cyklach nie zaobserwowałam takiego objawu. Te plamienia mnie martwią. Ciekawe co z tego będzie. Jak myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lorislawa- zrob test ciazowy duszak- juz myslelismy o tym,nawet bylismy z Zylinie na Slowacji,taka firma miala sie tym zajac ale cos nie wypalilo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robiłam test w ostatni piątek, ale pewnie było jeszcze za wcześnie i wyszedł negatywny. Bardzo ociągam się z tym testowaniem, bo nie chcę się rozczarować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aneta, Niestety jestem staraczka i to juz bardzo dlugo... Dzieciatka sie jeszcze nie doczekalam... Dzisiaj skoczyla mi temp. na 35.5 - 3 dni po owulce Ha? Policzylam ile tabletek lykam: sniadanie 7 szt, kolacja 2 szt (porcja obiadowa w ilosci 1 szt chwilowo odstawiona) i to wszystko w jednym celu :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aneta7
griszanka to widze kochana ze nie masz ciekawie ale co sie nie robi dla dzidziusia ja łykam kwas foliowy podobno pomaga gin mi przepisała ale tak jakoś dzis już nie myslałam o ciązy choc zle sie strasznie czuje w pracy strasznie kreciło mi sie w głowie a przy schylaniu to odloty miałam mam nadęty brzuch i wzdęcia nawet zgage dostałam pewnie sobie wmawiam zobaczymy co z tego wyniknie ból podbrzusia nadal nie mija

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mon2903ika
potrzebuje sie troche wygadac do was, byłam dzis na badaniach i niestety wiedziałąm ze jest cos nie tak, mam 5 cm torbiel na janiku i to jest 90 procent przyczyna nie możności zajscia w ciąze. dostałam dzis duphaston za 3 tyg wizyta, na 80 procent bede miec operacje, a najgorsze jest to ze nie kwalifikuje sie do laparoskopi, jestem załamana, bo moze to oznaczac ze wogole nei bede mogla miec dziecka;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny mój zapał opadł, nie mówię, że się poddaję, ale jakoś pierwsze 2 cykle byłam nakręcona na maxa, testy owulacyjne rano i wieczorem od 11 d.c., w "tym okresie" bzykanko non stop, a dziś test pozytywny i co?? nawet nie mam siły pisać.... mam dość, zastanawiam się czy powinnam się skupić na planowaniu dziecka czy może zmienić pracę?? pracuje od 7 do 19, tak się nie da... gdzie tu miejsce na dziecko. A jesli zmienię pracę to przecież nie będę mogła zajść w ciąże, a jak jeszcze odczekam, to na prawdę będzie za późno...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aneta7
paula ja podchodze do tego tak że same kobiety wmawiają sobie że to nie pora na malenstwo a to nie ma pieniedzy bo sa kredyty ae przecież kredyt sie splaci po spacie a bo nie mam mieszkania lub jest za male wkącu dorobimy sie mieszkania a pozniej bo jeszcze sie wyszaleje ale jak juz zdecydujemy sie na dzidzie jest za pózno moja kuzynka przez takie wychaczanie probemów po 9 latach ślubu zaszła w ciąże i ma 34 lata i teraz wszystko by oddała zeby dzidzia bya wczesniej bo jej już teraz przeszkadza ja jak na razie nie myse skupiłam sie na wyjezdzie do Pragi nadejdzie dzien I DWIE KRECHY na tescie w tedy bede najszczesliwsza na świecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paula, Jak jestes przemeczona to idz do lekarza i na L4. Jak pracujesz w ten sposob to na pewno wyniki wyjda Ci nienajlepsze, wiec nie bedzie to bezpodstawne. Czasam jak piszesz o swojej pracy, to mam wrazenie, ze pracujemy razem. Ja tez jstem tu, gddzie jestem tylko dlatego, zeby w czasie ciazy i po miec jako takie zaplecze finansowe, co by sie nnie martwic czy kupic pieluch, czy chleb, a moze zapllacic rate kredytu za dom.. takie zycie. Odpocznij troche i nabierz dystansu do pracy - zobaczysz bedzie lepiej :) Monika, Torbiel to nie koniec swiata, moze masz po prostu LUF. Nie ma co sie martwic na zapas. Nawet na jednym jajniku moze sie udac. Nie zalamuj sie, nie poddawaj, glowa do gory. Badania, monitoring cyklu - pewnie skonczy sie lykaniem garsci tabletek, tak jak u mnie. Nic nie jest przesadzone :). Trzymam kciuki i informuj na biezaco, co u Ciebie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widzę że coś bez humorku jesteście kobietki. Kurcze u mnie szyjka się skrocila ma ledwo 1 cm i mały się pcha już na świat :-( jestem zalamana leze w szpitalu niewiadomo do kiedy :-/ mam nadzieję że wam szybciutko uda się zajść i obyscie nie miały tyle problemów co ja. A co z bezikiem malinowym??? Jak tam u was zdrowka kochani?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mon2903ika
griszanka dzięki ze skierowals do mnie kkilka słów, niewiem wszystko sie wyjasni w ciagu 2 miesiecy.9 maja mam kolejną wizyte i wtedy beda pierwsze decyzje, co do operacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griszankaanka u mnie w pracy nie chodzi się na L4, nawet nie potrafię sobie wyobrazić jaka byłaby reakcja na ciąże i to nie tylko ze strony szefostwa, ale również współpracowników, szkoda gadać.... W każdym razie teraz pracy nie zmienię, bo wtedy musiałabym odłożyć decyzję o dziecku. Tak jak piszesz muszę mieć zaplecze finansowe na okres ciąży i po :) I teoretycznie miałabym dokąd wracać po macierzyńskim. Ale nie narzekam, daję sobie czas do roku, jak się nie uda to wtedy pomyślę o zmianie pracy, może o adopcji, bo te starania o dziecko nie są na moje nerwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oczekujaca-szczęśliwa25
Część dziewczyny długo mnie nie było wpadłam na chwilkę po 5 miesiącach dzis właśnie pszyszla@ jest na dobrej drodze zaraz po @ zaczniemy pszynajmniej wiem ze będzie owolka odezwę się później bo w pracy jestem co tam u was czy ktoras juz za ciążyła po niewiwm pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aneta7
witam wszystkich co za cięzki dzien ból podbrzusza strasznie sie nasila jest mi cały czas nie dobrze mam wrazenie jakbym miaa dostać @ wczoraj śuz był przezroczysty dziś już biały jak ściete jajko senność nadal nie mineła za 8 dni mam dostać @ i sama nie wiem co myśeć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! U mnie nic nowego dlatego nie pisze. We wt powinnam dostac @ ale cierpliwie czekam, nawet nie kupilam testu ciazowego. Jestem z siebie dumna :) Wole zobaczyc @ niz jedna kreske na tescie, to mnie mniej boli jakos. Po tylu miesiacach staran nabralam do tego dystansu. Tempka narazie rosnie. Milej niedzieli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Postanowiłam się trochę wyluzować, cały czas staram się być czymś zajęta. Inaczej zwariuję, to jest jedyny sposób, aby się tak nie nakręcać i ciągle nie myśleć. Od poniedziałku mocne postanowienie "wzięcia się za siebie", trochę sportu i może jakaś zdrowa dieta? zobaczymy :) I żadnych testów ciążowych przed terminem @ !! Miłego dnia wszystkim :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aneta7
paula masz takie podejście teraz jak też od poniedziałku zaczynam cw i zdrowa dietka biore sie za siebie by nie myslec o dziecku wieże w siebie w was napewno nam sie uda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mon2903ika
dziewczyny mam pytanie zwłaszcza do tych ktore brały duphaston, ja wlasnie ejstem w trakcie brania -mam je stosowac przez 7 dni 2x dziennie, biore od czwartku, i mam teraz takie jakby brązowawe plamienia czy to jest normalne? do tego jeszce kłuje mnie w lewym jajniku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×