Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ulęgałka

starania o ciążę

Polecane posty

mysmy wczoraj jezdzili do apteki i zakupilismy go za 179 zł.60 kps.Ta apteka tez wystawia na allegro-wiem to dzieki griszance ;) do tego moj łyka Centrum witaminy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nick_____________Cykl______Wiek_____Termin@___Miejscowosc Griszankaanka_____48_______30_______17.12______dolnoslask ie Bezikmalinowy_____24_______30_______29.08______dolnoslask ie Silka33___________2lata_____34________07.10______LU Kszewuszka______13________35________?.06______Śląsk Kania86__________10________26_______21.11______podk./lube l. Małpka24_________20(pauza)__24_______09.03______zagarnica dorotq____________22________34_______12.09______Lublin teacherka_________21________24_______23.09______wielko p paula___ __________8________32_______25.09______śląsk mereszka__________6________23_______10.05______lubelskie& amp; lt; br /> aneta7____________2_________24_______05.06_____małopolsk a Maniutek23_________3_______23_______ok28.06____lubelskie& amp; amp; amp; BRZUCHATKI Nick______Szcz.Cykl____Wiek_____T.P______Płeć_____Miej s co wość Czapus_______11_______24_______26.01.2014__córka__?? czarna8306______1_______30______25.02.2013___?Wlkp Duszak_______8_______28_______25.03.2014__syn___Lublin ISIA91____________3_________21_______???._____Dolnośla MAMUSIE Nick______Szcz.Cykl____Wiek_____T.P____Płeć/Imię_____M iejscowość Maya10_______5________28______09.10.12____syn_____Ireland Biegaczka_____2_________?______24.11.12_Maksymilian___Pol sk a .śliwka_____3_________37______10.03.2013___________Łód z ulęgałka_______9________29_______09.03.2013____??___lub e lskie Patra24_______3________25_______18.03.2012____syn(Michał) amazingcrazy_12________23_______05.08.2013________Wielkop ols ka Misia2889_____8________24_______16.07.2013_______Wielkopo lska Michellinka____ 7_______ 27_______07.10.2013__synuś___ kuj-pom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znalazłam ja na str 667; z 30 sierpnia, więc miejcie to na uwadze, o czym pamiętałam to zmieniłam. Miechelinka - popraw datę narodzin. Czapus i Duszak dopisałam prawidłową płeć. Isia musiałaby uzupełnić wszystko ;) 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję :) Kochane szykuje się na początku grudnia na profesjonalną sesję z brzuszkiem :) Moja znajoma jest fotografem. To będzie nasz prezent na święta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griszanko zmienisz mnie ? to jest mój 28 cykl staranek, mam cykle 24 dni, następny okres koło 5 grudnia , fajna stronka o żarelku :) czapus będziecie mieli fajniusią pamiątke :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bella84
Hej dziewczyny! Jestem tu niwa na forum jeszcze nie zapoznalam sie z trescia waszych postow ale postaram sie to sukcesywnie zrobic w najblizszym czasie:) krotko o mnie: razem z moim ukochanym mamy za soba 3 cykle staran wczesniej sie zabezbieczalismy bardzo, 2 z tych cykli mierze temperaturke, i w obu byla podwyzszona wiec owulacja sie musiala zadziac , dodatkowo w ostatnim cyklu zrobilam test owulacyjny ktory wyszedl pozytywnie w 12 dniu cyklu, a kochalismy sie codziennie od 11-15 dnia cyklu, niestety ma taka prace ze musi wyjezdzac wiec pozniej musial jechac, ale owulacje wg temperatury musialam miec 14 dnia cyklu, poza tym mialam tez przeokrutny bol lewego jajnika w 13 dnia cyklu, dodatkowo moj m zrobil sobie badanie nasienia tak dla formalnosc**** 2 nieudanych probach i wszystko u niego wyszlo super.... A mimo to kolejny test negatywny:( wiem ze o nieplodnosci mowi sie po 12 msc staran ale to takie irytujace gdy nasienie jest super, owulacja jest, mialam badany testosteron tsh i prolaktyne wszystko super, na prolaktyne biore dostinex 1/4 tabki co 2 tyg z racji podwyzszonej mocno pol roku temu do 56, teraz mam ok 8 :) no ale dalej nic, wiec ze powinnam sie uzbroic w cierpliwosc ale to tak ciezko gdy sie czlowiec cale zycie zabezpiecza by nie wpasc bo to sie takie proste wydaje a kiedy chce wpasc to nic nie idzie,... Ja poprostu nie rozumiem nawet z czego to wynika ze jedna zdrowa kobieta zachodzi w 3 cyklach a inna w 12 a jeszcze inna w 24... Co wam lekarze o tym powiedzieli? Moj m jest poirytowany troche bo tez myslal ze to jest tak ze chcemy to strzelamy i jest a tu 3 cykle i nie ma:/ dodam ze cykle mam w miare regularne stosujac sie do teori roznica 5 dni miedzy min i max, srednio mam 27-29, a na ostatnim usg wszystko w sensie moja macica i przydatki wygladaly ok, czy kazda z was stara sie te 12 mscy sama a potem z lekarzem? Czy juz wczesniej robicie sibie badania typu droznosc jajowodow, hormony amh ? Czy jesli mezczyzna ma zdrowe nasienie to kochajac sie codziennie 3-4 dni przed owulacja to duzo nizsza szansa jest na poczecie niz np w dziennowulacji? I jak to jest z tym sluzem? Mam go malutko musze wrecz przec by cos mi ulecialo , jesli jet go malo tzn ze mam mniejsze szanse? Dodam ze w ostatnim cyklu od ok 6 dnia do ok 12 pilam sobie codziennie siemie lniane:/ to dopiero 3 cykl staran a mam wrazenie ze popadam juz w paranoje:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joannaaaa
bezimmalinowy życzę owocnego weekendu skoro masz mieć owulację to najlepiej się kochać codziennie moj lekarz mówił że nawet 2 razy dziennie wtedy kiedy jest największe prawdopodobieństwo zajścia w ciąże. 3mam kciuki:* Griszanka gratulacja ze znalezienia pracy jak to moi znajomi mówią że chodz marne zarobki to lepiej coś zarobić bo w domu się tego nie wysiedzi. Cyba większość pracuje za marne pieniądze;/ co to za tabelka wysłana przez griszankę?:) bo nie wiem o co chodzi?:) czapuś fajny pomysł z ta sesją też jak kiedyś będe w ciaży( mam taka głeboka nadzieję że moje marzenie wkońcu kiedyś sie spełni) to też marzę o takiej sesji w ciązy i po ciązy już z dzidziusiem:) Bella84 3mc to nie tak długo każda z nas się stara o wiele dłużej. Tzn ja zaczełam robić barania podstawowe dopiero 8cyklu i jak narazie dalej nic nie wiemy wyniki męża sa w miare ok oprócz tej aglutynacj;/ i żałuję że wcześniej nie zaczelismy robić tych wszystkich badań więc moja dobra rada ja bym już zaczęła jakieś badania. a byliście u gin? a wy już robiliście jakieś badania?:) ze sluzem sprawa wygląda tak że ja jak się ma go mało w dni płodne to nie oznacza że do zaplodnienia nie dojdzie. Więc myślę że nie ma sie tutaj czym martwić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joannaaaa
dziewczyny zapomniałam napisać bo potrzebuję waszej pomocy i opini. Ja już nic nie rozumiem z tego..:( jak wcześniej pisałam że z usg nic nie wyszło mojemu mężowi wszystko jest w porządku..więc żadnych żylaków nie ma ani nic. Robił te badania na posiew nasienia(na bakterie) i dziś odebrał wyniki i pisze tak " w warunkach tlenkowych flory bakteryjnej patogennej nie wychodowano, grzybów drożdżopodobnych -nie wyhodowano,po 5 dobach inkubacji- posiew mykologiczny ujemny.Tyle ma napisane na wynikach. Więc nie wiem jak to interpretować. Czyli wychodzi na to że nie ma żadnych bakteri iczy jak??? więc co się dzieje ... skoro mój mąż ma dobre wyniki,usg, nie wykryto bakterii (jeżeli dobrze rozumie) to dlaczego mu wyszła ta aglutynacja??? dobija mnie to stanie w miejscu.. :( wolałabym wiedzieć co jest tego przyczyną żeby mógł zacząć jakiekolwiek leczenie... a takto kilka miesięcy straconych nie wiedząc co i jak... co wy myślicie o tych jego wynikach??? jak to interpretujecie? bo ja już mam straszny mętlik w głowie i dobija mnie to już wszystko :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joanna, dobrze interpretujesz posiew jest czysty i w sumje trzeba sie z tego cieszyc, z drugiej strony gdyby cos bylo to bylby jakis punkt zaczepienia i w sumie rozumiem Twoja frustracje. A mialas robione wymazy na chlamydie i mykoplasmy? Przy posiewie to mogloby nie wyjsc... Jednak ja bym stawiala na jakies niedobory witamin lub mikroelementow. Wiesz jak to jest, niby zywimy sie "zdrowo", a tak na prawde, to sama chemia w tym jedzeniu, nawet ciezko znalezc prawdziwe, smaczne jablko. M lyka jakies witaminy? Moze zdecydowac sie na ten profertil, kupa kasy, ale skoro dwoch z trzech z takim samym problemem go dostalo, to chyba powinien dzialac. A ta tabelka, to taka zapoznawczo-kontrolna ;) Kto? Ile cykli sie juz stara? W jakim wieku jestesmy? Kiedy termin spodziewanej @? No i skad jestesmy? Beziku, Tobie jutro zmienie dane w tabelce, z telefonu niestety nie umiem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joannaaaa
griszanka nie miałam robiony wymaz na chlamydie i mykoplasmy? a co to takiego? szczerze pierwszy raz słysze.. na czym to polega?? ja miałam robiona tylko wrogoś sluzu, prolaktyna progesteron po MTC, DHEA,LH,FSH i tyle.. żadnych badań więcej nie miałam. A lekarz mówił że teraz skupimy się na męzu ale mu wyszły wszytskie inne wyniki dobre oprocz tej aglutynacj? wiec na czym się tu skupiać skoro my dalej nic nie wiem? :( ja już nie wiem co o tym myśleć i co jest tego przyczyną.. :( ja nie miałam robionych żadnych badań na bakterie. a wy robiłyście?? no dokładnie dobre słowo" żywimy sie zdrowo" zgadzam się z toba w 100% wszędzie ta chemia jest i jak tu się zdrowo odzywiać?;/ mąż nic nie zażywa żadnych witamin żadnych leków bo jak narazie gin nic mu nie przepisał ani nic nie radził o zażywanie jakiś witamin;/a Wasi męzowie jakie witaminy zażywają?? Profertil uważam że to napewno dobry lek jest ale jak wspomnialam swojemu gin o tym to mówił że narazie nie ma potrzeby żeby go zażywam żeby najpierw zrobił usg i ten posiew. Więc jak pojedziemy do niego to zobaczymy co nam powie co dalej?? ja już nie wiem w gdzie i w kim tkwi jakis problem:( ja mam już chwile załamania bo nie wiadomo nic dalej nic... ehhh:( aaa to fajna sprawa z ta tabelką a to jak najbardziej możesz mi uzupełnić braki :P czy ja sama mogę to uzupełnić?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bella moze rzeczywiscie popadasz w lekka paranoje, w sumie to dopiero trzeci cykl staran, wiec nie ma co swirowac. I tak juz duzo wiecie - wyniki nasienia, czesc hormonow... Dlaczego juz sie tak nakrecasz? Czujesz, ze cos jest z Toba nie tak? Jezeli tak to uderzaj do lekarza, tylko poszukaj takiego, ktory specjalizuje sie w leczeniu nieplodnosci, albo w tym temacie ma bardzo dobre wyniki. Ja czulam, ze cos jest nie tak i "lekarz" wmawial mi, ze jest wszystko ok (stracilam tak dwa lata), jak trafilam do specjalisty, to polecialy problemy jeden po drugim. No i kolejne dwa lata bezowocne, ale juz powaznie sie leczac. Zacznijcie oboje lykac witaminy, polecam falvit dla Ciebie i Androvit dla meza, do tego jeszcze tran na pewno nie zaszkodzi. Polecam sobie zbadac poziom wit. D3, wiekszosc ludzi ma niedobory, ja jak badalam, to cierpialam na ciezki niedobor. Piszesz o badaniu droznosci jajowodow, rezerwie jajnikowej. Z doswiadczenia C***owiem, ze lekarze zaczynaja, od tych nieinwazyjnych metod szukania przyczyn oraz tanszych. Najpierw badania nasienia, hormony, wymazy, potem zaczyna sie jazda bez trzymanki, monitoringi, hsg, amh, laporoskopie, histeroskopie, przeciwciala plemnikowe i wiele innych, o ktorych mogd nie miec pojecia. Mam jexnak nadzieje, ze nalezysz do tych szczesciar, ktorym nic nie dolega i w najblizszym cyklu zaskoczysz. I taka mala rada, jak juz znajdziesz tego odpowiedniego specjaliste, to umow sie do niego w pierwszej polowie cyklu, jeszcze przed owulacja, bo wtedy wszystko ladnie widac i lekarz moze wiecej ocenic :) A skad w ogole jestes? Ile masz lat? Moze Ci doradzimy jakiegos dobrego gina :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joanna, tabelka kopiuj wklej i sie dopisujesz :) :p Te wymazy to nic przyjemnego, pobieraja taki wymaz z pochwy, a na chlamydie to czyms uszczypuja i fiolki do laboratorium. U nas tak wychodowano ureaplasme, 6 tyg. Leczenia antybiotykami nas dwojga, ja do tego globulki, a potem jeszcze 3 m-ce kwarantanny na staranka, kontrolny wymaz i zielone swiatlo. U nas to wlasnie ta cholerna bakteria oslabiala armie. Oprocz tego mo lyka androvit juz jakies 1,5 roku, po dwooch miesiacach stosowania poprawa 4xwiecej plemnikow i lepszej jakosci - wiec cos w nich jest ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Noni ten androvit zdecydowanie taniej w mojej aptece ok. 33zl, a w necie mozna dostac nawet za polowe tej ceny ;) No i codziennie rano grzecznie je lykac :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joannaaaa
griszankaanka Nick_____________Cykl______Wiek_____Termin@___Miejscowosc Griszankaanka_____48_______30_______17.12______dolnoslask ie Bezikmalinowy_____24_______30_______29.08______dolnoslask ie Silka33___________2lata_____34________07.10______LU Kszewuszka______13________35________?.06______Śląsk Kania86__________10________26_______21.11______podk./lube l. Małpka24_________20(pauza)__24_______09.03______zagarnica dorotq____________22________34_______12.09______Lublin teacherka_________21________24_______23.09______wielko p paula___ __________8________32_______25.09______śląsk mereszka__________6________23_______10.05______lubelskie& amp; amp; lt; br /> aneta7____________2_________24_______05.06_____małopolsk a Maniutek23_________3_______23_______ok28.06____lubelskie& amp; amp; amp; amp; BRZUCHATKI Nick______Szcz.Cykl____Wiek_____T.P______Płeć_____Miej s co wość Czapus_______11_______24_______26.01.2014__córka__?? czarna8306______1_______30______25.02.2013___?Wlkp Duszak_______8_______28_______25.03.2014__syn___Lublin ISIA91____________3_________21_______???._____Dolnośla MAMUSIE Nick______Szcz.Cykl____Wiek_____T.P____Płeć/Imię_____M iejscowość Maya10_______5________28______09.10.12____syn_____Ireland Biegaczka_____2_________?______24.11.12_Maksymilian___Pol sk a .śliwka_____3_________37______10.03.2013___________Łód z ulęgałka_______9________29_______09.03.2013____??___lub e lskie Patra24_______3________25_______18.03.2012____syn(Michał) amazingcrazy_12________23_______05.08.2013________Wielkop ols ka Misia2889_____8________24_______16.07.2013_______Wielkopo lska Michellinka____ 7_______ 27_______07.10.2013__synuś___ kuj-pom Joannaaa 11 23 05.10.2013 małopolskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joannaaaa
a ten badania ile mniej więcej kosztuja?? to w takim razie pasuję żebym sobie je zrobiła w najbliższym czasie... może tutaj będzie tkwił problem? jeżeli ja będe mieć to mąż też?? tak długo się czeka na wyniki 6tyg? masakra.. przy wykryciu tej bakteri nie można się starać? a ten androvit to wam zalecił gin? Powiem wam szczerze że wolałabym wiedzieć co i jak i już zacząć leczenie niż stać w miejscu i dalej szukać kolejnej przyczyny..;/ i zacznę chyba tą kurację witaminową dla mnie i męża, napewno wyjdzie to dla nas z korzyścią:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joanna, na wyniki wymazow czeka sie ok tygodnia, potem 6 tyg. Leczenia i 3 m-ce abstynencji, w sumie przerwa w staraniach jakies 4,5 m-ca. Jak dobrze pamietam to kosztowaly nas jakies 150 zl i do tego jak cos sie uchoduje, to antybiogram 20 zl, ale wiesz wszystko zalezy od lab. A co do androvitu, to sama go wyszukalam i kazalam lykac mojemu. Potem powiedzialam lekarzowi po kontrolnych wynikach, ze m. Szprycuje androvitem stwierdzil, ze nie zaszkodzi, ach i kazal"garsciami" lykac wit.C

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maagda123
Hej wszystkim. Ja mojego m też faszeruje androvitem już jakieś 4 miesiące, mimo że wyniki miał w normie to przecież mogą być jeszcze lepsze :D niech "chłopaki" dzielnie walczą :) Joanno może poczekaj na wizytę u lekarza i porozmawiaj z nim, na pewno powie Wam coś więcej, mimo że te wyniki wyszły dobre. Powiedz o witaminach i ewentualnych badaniach które chcesz zrobić. Skoro to jest Twój lekarz "prowadzący" to i tak będzie musiał znać wyniki. Wiem dobrze co czujesz, bo my wszystkie najchętniej zrobiłybyśmy wszystkie możliwe badania byleby tylko coś sie w końcu ruszyło. Ale musisz też ufać swojemu ginowi, to podstawa, a jeśli wątpisz w jego decyzje to radziłabym znaleźć innego lekarza. Griszanko gratuluje znalezienia pracy! Może akurat Ci się spodoba i zaproponują Ci z czasem bardziej atrakcyjne wynagrodzenie ;) Miłego weekendu wszystkim :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joannaaaa
griszanka dziekuję za rady na pewno zapytam się swojego gin i poprosze o te badania zobaczymy jakie jego zdanie będzie na ten temat. A co do androvitu to nie zaszkodzi napewno a pomoże mojemu mężowi więc też kupię i powiem gin że mąż zażywa:) Magda właśnie co do mojego gin mam małe wątpiwości no nie wiem dlatego chce iść w czwartek do gin innego o którym kiedyś w innym poście pisałam że jest naprawdę super i od razu wie co i jak więc pojedziemy do niego zobacze co on ma nam do powiedzenia i co o tym wszystkim sadzi. A później do mojego i zobaczę czy mają podobne zdania wtedy może nabiorę większego zaufania do mojego gin. Nie wiem czy dobrze robię ale nie zaszkodzi zaczerpnąć opini 2 lekarzy. Najbardziej mnie dobija to stanie w miejscu wogule nie idziemy "do przodu" i co najgorsze nie wiemy co jest grane. Bo coś na pewno jest nie tak (bo tak czuję) ale jeszcze nie wiemy co i u kogo :( Bo jeżeli miałoby być wszystko w porządku bo już dawno powinno się udać a tak nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nick_____________Cykl______Wiek_____Termin@___Miejscowosc Griszankaanka_____48_______30_______17.12______dolnoslask ie Bezikmalinowy_____24_______30_______29.08______dolnoslask ie Silka33___________2lata_____34________07.10______LU Kszewuszka______13________35________?.06______Śląsk Kania86__________10________26_______21.11______podk./lube l. Małpka24_________20(pauza)__24_______09.03______zagarnica dorotq____________24________34_______10.12______Lublin teacherka_________21________24_______23.09______wielko p paula___ __________8________32_______25.09______śląsk mereszka__________6________23_______10.05______lubelskie& amp; amp; amp; lt; br /> aneta7____________2_________24_______05.06_____małopolsk a Maniutek23_________3_______23_______ok28.06____lubelskie& amp; amp; amp; amp; amp; BRZUCHATKI Nick______Szcz.Cykl____Wiek_____T.P______Płeć_____Miej s co wość Czapus_______11_______24_______26.01.2014__córka__?? czarna8306______1_______30______25.02.2013___?Wlkp Duszak_______8_______28_______25.03.2014__syn___Lublin ISIA91____________3_________21_______???._____Dolnośla MAMUSIE Nick______Szcz.Cykl____Wiek_____T.P____Płeć/Imię_____M iejscowość Maya10_______5________28______09.10.12____syn_____Ireland Biegaczka_____2_________?______24.11.12_Maksymilian___Pol sk a .śliwka_____3_________37______10.03.2013___________Łód z ulęgałka_______9________29_______09.03.2013____??___lub e lskie Patra24_______3________25_______18.03.2012____syn(Michał) amazingcrazy_12________23_______05.08.2013________Wielkop ols ka Misia2889_____8________24_______16.07.2013_______Wielkopo lska Michellinka____ 7_______ 27_______07.10.2013__synuś___ kuj-pom Joannaaa 11 23 05.10.2013 małopolskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nick_____________Cykl______Wiek_____Termin@___Miejscowosc Griszankaanka_____48_______30_______17.12______dolnoslask ie Bezikmalinowy_____24_______30_______29.08______dolnoslask ie Silka33___________2lata_____34________07.10______LU Kszewuszka______13________35________?.06______Śląsk Kania86__________10________26_______21.11______podk./lube l. Małpka24_________20(pauza)__24_______09.03______zagarnica dorotq____________22________34_______12.09______Lublin teacherka_________21________24_______23.09______wielko p paula___ __________8________32_______25.09______śląsk Joanna____________11_______23_______05.10______małoploska BRZUCHATKI Nick______Szcz.Cykl____Wiek_____T.P______Płeć_____Miej s co wość Czapus_______11_______24_______26.01.2014__córka__?? czarna8306______1_______30______25.02.2013___?Wlkp Duszak_______8_______28_______25.03.2014__syn___Lublin ISIA91____________3_________21_______???._____Dolnośla MAMUSIE Nick______Szcz.Cykl____Wiek_____T.P____Płeć/Imię_____M iejscowość Maya10_______5________28______09.10.12____syn_____Ireland Biegaczka_____2_________?______24.11.12_Maksymilian___Pol sk a .śliwka_____3_________37______10.03.2013___________Łód z ulęgałka_______9________29_______09.03.2013____??___lub e lskie Patra24_______3________25_______18.03.2012____syn(Michał) amazingcrazy_12________23_______05.08.2013________Wielkop ols ka Misia2889_____8________24_______16.07.2013_______Wielkopo lska Michellinka____ 7_______ 27_______07.10.2013__synuś___ kuj-pom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bella84
Hej Dziewczyny, Griszanka i Joanna dziękuje za odpowiedzi, Griszanko, mam 29 lat i jestem z Gdyni, mój m pływa, staramy się tak naprawdę od lipca, ale licząc cykle gdzie on był w okresie dni płodnych to niestety są to tylko 3 cykle...wiem że zdrowa para stara się rok-12 cykli, ale w moim przypadku byłyby to aż 2 lata, a może i więcej ponieważ teraz jesteśmy tak na styku, wraca 3-4 dni po owulacji, a wyjeżdża póki co 2 dni po, lekkie przesunięcie u mnie w tym cyklu gdzie jest i nie załapie się w trakcie pobytu na żadną owulkę;/...z kolei z tymi badaniami jest tak, że chyba jak już się zaczyna szukać przyczyny to się jej szuka aż się znajdzie chyba? chociaż nie wiem sama :( te badania jak sie orientowałam do tanich też nie należą;/ pakiet hormonów w klinikach niepłodności np invicta to 600 zł, drożność 500 zł....mam pakiet lux med i mogę niektóre badania sobie tam robić, ale teraz oni wypieli się na kobiety starający i odsyłają z szukaniem przyczyn do klinik, a więc by robić badania typu prolaktyna i inne jak się nie ma dobrego powodu innym niż staranie o dziecko to nie zapisują :( tak jak pisałam miałam badaną już prolaktynę, testosteron i hormony tarczycowe, tutaj wsyztsko jest ok, jakie inne hormony warto zrobić, czy takie AMH warto zrobić sobie?-np koleżanka miała strasznie niskie AMH, rok starań samodzielnych, potem starania z lekarzem, stymulacje cykli, różne badania, nieudane inseminacje, a nagle zaszła w ciążę, gdzie już lekarze nie dawali szans nawet w in vitro...do tego sama:) to nie jest tak że czuje że coś ze mna nie tak..raczej (choć może błędnie) sugerując się moimi cyklami regularnymi, nie są ani intensywne zbytnio ani za mało, nie mam bólów na tabletkę wydawało mi się że będzie ok, zwłaszcza gdy wszytsko u mojego M w wynikach nasienia robionych w gamecie wyszło jakby jego nasienie było mega dobrej jakości, więc jak u niego ok, a dalej nic...to poprostu nasuwają się różne myśli;/ogólnie pewnie bym się nei przejmowała gdyby nie to że w otoczeniu moich znajomych dosłownie 90% ma problemy, albo endometrioza, albo AMH albo nasienie zbyt słabe i materiał genetyczny wadliwy albo jeszcze inne...więc jak się słucha tego to się człowiek zastanawia czy może jednak te 3 cykle bezowocne mają jakąś przyczynę;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bella84
dodam też, że ostatnio miałam robiona cytologię i normalnie pierwszy raz w życiu miałam grupę 1, a zawsze miałam 2 do tej pory :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maagda123
Bella jeśli chcesz kontynuować badania to proponuję, żebyś zrobiła jeszcze LH i FSH (w 3-5 dc) oraz progesteron ( 7 dni po owulacji). Możesz tez umówić się do lekarza na monitoring cyklu, niech sprawdzi czy pęcherzyk rośnie i czy pęka, czy endometrium jest prawidłowe. Myślę, że to taka podstawa. Poza tym cierpliwości ;) Wiadomo nie musisz czekać do roku, po co? Ale też wyluzuj troszeczkę, bo takie nakręcanie się w niczym nie pomoże. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bella, ja na Twoim miejscu jednak poszlabym do tego LuxMedu i uparlabym sie. Skoro jest tam Twoj lekarz prowadzacy i do tej pory sie Toba zajmowal, to powiedzialabym wprost, ze staram sie o dziecko i chcialabym, zeby zrobili mi wszystkie hormony i zbadali mnie pod katem przyczyn nieplodnosci. W zasadzie kazdy ginekolog powinien wiedziec jak to sie leczy, w koncu jest to scisle zwiazane z ich specjalizacja. A jak bedzie chcial odeslac Cie do kliniki leczenia nieplodnosci, to zapytaj wprost za co placisz w pakiecie, za cytologie i przepisywanie antytabsow? W koncu placisz i wymagasz. Niech poprobi Ci badania, a jak bedzie mial problem z interpretacja, to wtedy rownolegle mozesz chodzic do kliniki leczenia nieplodnosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bella84
no właśnie ten lux med sobie jakieś jaja robi, ja i mój m mamy tam pakiet rozszerzony, wszytskie badania typu fsh lh progesteron itd mam za free w ramach pakietu, ale pod warunkiem , że lekarz wypisze mi skierowanie na te badania, a szef lux medu podobno powiedział że oni nie lecżą niepłodności, w związku z tym bez konkretnych przesłanek na zlecenie takich badań lekarz nie może wypisać skierowania, już sie kłociłam z lekarzem o to a on mi na to że jeśli nie będzie miał dobrego uzasadnienia to nie może wypisać skierowania bo może nawet stracić pracę bo teraz oni pod każdym skierowaniem maja od razu widoczny koszt badania pod którym się podpisują...;/ zapisałam się na grudzień do endokrynologa i powymyślam sobie przyczyny..powiem że mam nieregularne cykle że skaczą raz tak raz tak to może dostane na te hormony skierowanie..bo już innej drogi poprostu nie widzę...a płacić za bdania ktore mam w pakiecie to już śmieszne....wogóle pytanie mam mój m miał badania nasienia..i wg mnie tj pisałam wynii są ok..ale tak sobie czytałam co pisałyście wcześniej...o aglutynacji...i już sama nei wiem bo on ma aglutynacja-słaba..czli jednak jest? czyli coś jest nei tak? czy słaba i brak to w normie...poniżej jego wyniki: abstynencja: 4 dni objętość 7,9 (N:>1,5) czas upłynniania 10 min (<60 min) aglutynacja slaba komórki okrągłę <1 mln (N:<1 mln) ph:8,1(N:>7,2) liczba plemników: 113,1 mln/ml (>15mln>ml) całkowita liczba plemników 893,2 mln/ejakulat (>39) r****iwość (A+B) 86% (N:32%) katergoria ilosc w ejakulacie liczba plemnikow Typ A: 83% 740 mln 93,7mln/ml typ B: 3% 30,1 mln 3,8 mln/ml typ C:6% 57,7mln 7,3 mln/ml typ D: 7% 65 mln 8,2 mln/ml A+B=97,5 mln/ml nie byliśmy jeszcze u lekarza po interpretację..dopiero w styczniu wybiorę się do gamety na wizyte z nim by lekarz powiedzał coś o tych wynikach..a może wy coś mi więcej powiecie jako że macie już dużą wiedze w temacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bella84
Griszanko, może to Cię pocieszy:) ale jednym znajomym (żona jego ma endometrioze wyższe stadium), mieli laparoskopie tez, po 3 inseminacji właśnie się udało:) może do 3 razy szuka i tego Ci życzę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bella84
zazdroszczę Wam tego, że macie przynajmniej swoich M na codzień :( i możecie sie starać w każdą owulkę:( a u mnie to nawet nie wiadomo czy jak wróci na 4 tyg to czy wyjedzie po czy może coś się przesunie i długo przed....:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tabelka zaktualizowana to teraz mogę coś skrobnąć, nie było mnie 2 dni, ale się tu działo!! JOANNO widzę, że jedziemy na tym samym wózku... u mojego mężą to samo posiew czysty, a z nasieniem problem, sama nie wiem co myśleć, jestem zła, wolałabym żeby coś wyszło i byłoby na co zwalić winę i co leczyć, a tak stoimy w miejscu. Tzn. mąż łyka ten profertil (polecony przez lekarza, sami nie kupowaliśmy) no i w pon ma tą nieszczęsną wizytę u urologa, tu akurat mam nadzieję, że wszystko będzie ok. Joanno widzę, że jesteś (jak ja) bardzo niecierpliwą osobą, rozumiem Cię, też bym chciała wszystko mieć JUŻ i wiedzieć JUŻ, skoro postanowiłam mieć dziecko to też chcę JUŻ. Mój lekarz wspominał o tej chalmydi, ale to mam zrobić po kuracji męża profertilem, nie wiem czemu tak zadecydował. I osobiście uważam, że to dobry pomysł poradzić się dwóch lekarzy, czemu nie, to może być ciekawe, daj znać jakie były diagnozy :) GRISZANKO cieszę się, że masz pracę, niestety temat płac to inna bajka, ale z uwagi na zawód jaki wykonujesz to lepiej w nim nadal być, możesz nadal czegoś szukać i rzeczywiście w razie co nawet porzucić tę pracę i ukryć ten epizod w swoim cv :) Ja też kiedyś rozpoczęłam pracę za bardzo marne pieniądze i po 3 tyg. dostałam lepszą ofertę, w sumie w tej drugej pracy miałam zacząć za 2 tygodnie, więc nie porzuciłam pracy tylko normalnie złożyłam wypowiedzenie, ale się na mnie obrazili i rozstaliśmy się od razu, przez co byłam przez 2 tygodnie bezrobotna. Nie przyznałam się do tego w mojej nowej - z resztą nadal aktualnej - pracy, pominęłam ten drobny epizod :) BELLA84 witam :) Powiem Ci z własnego doświadczenia, że jeśli masz takie podejście jak masz :) tzn. już popadasz w paranoję, po 3-ech próbach (oczywiście rozumiem to, bo sama jestem niecierpliwa) to proponuję Ci zacząć robić badania, idź do odpowiedniego specjalisty i powiedz, że chcesz ropocząć procedurę badań, tylko nie daj się zbyć gadką o roku starań itd.. te wszystkie badania i tak są odpłatne, więc jak się uprzesz to lekarz na pewno się zgodzi. Może zacznie od monitoringu cyklu, niewiadomo czy rzeczywiście wszystko przebiega prawidłowo, to że okres masz regularnie i kłuje jajnik nie oznacza, że pęcherzyk urósł, pękł itd.. Bella ja frustrowałam się 8 miesięcy i w końcu zrobiliśmy badania, co trwało prawie 2 miesiące i okazuje się, że nasienie m pozostawia wiele do życzenia, teraz rozpoczynam 11 cykl, a mąż rozpoczął 3 miesięczną kurację, także doppiero w 13-14 cyklu będę mogła na nowo zacząć się frustrować ewenyualnymi niepowodzeniami. Teraz niby jakaś szansa jest, lekarz twierdzi, że to niewykluczone, że się uda, ale ja się chwilowo poddałam, dopóki wyniki męża się nie poprawią podchodzę do tego sceptycznie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bella84
Magda a ten progesteron po owulacji 7 dni, to badanie ma na celu sprawdzenie czy był odpowiedni poziom, tak samo LH? pęcherzyk pękł?? a czy jeśli mierzę sobie temperature codziennie (ostatnie 2 cykle) i mam wzrost temperatury (cykl 1-13 dc, cykl 2-15 dc) tzn że owulacja była? u mnie te temperatury wyglądają tak, że pierw spada potem jest mały wzrost ale poniżej max z ostatnich 6 obserwacji a potem dopiero wzrost powyżej max.....ale temperatura się utrzymuje później na tym wyższym poziomie ok 37...faza lutealna w 1 cyklu byla 14 dni, w obecnym owulacja musiała byc 14 dc (10 listopad) więc też lutealna wygląda ok.....chociaż to wsyztsko moje domysły tylko..jak po 1 mierzeniu temperatury poszłam z wynikiemd o lekarza to powiedział że musze miec 3 cykle takie min by coś powiedział..a tak to nie może...pomimo że chciałam wiedzieć tylko czy prawidłowo czytam wykres;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×