Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ulęgałka

starania o ciążę

Polecane posty

Gość kszewuszka
Ulęgałka ja endo.... miałam na jajnikach i to 3stopnia. Jestem po laparotomi juz rok i narazie wszystko ok :) (pisałam wcześniej) Plamienia okołoowulacyjnego nigdy nie miałam ale dzisiaj też zauważyłam trochę ale to może byćjeszcze po @ bo dziś 10 dc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kszewuszka
W czasie owulacji może występować krwawienie do jamy otrzewnej z pękniętego pęcherzyka. To wywołuje podrażnienie i ból w dole brzucha. To tak zwany ból owulacyjny, a pojawia się na krótko przed, w trakcie lub po owulacji. Może trwać parę minut, godzin, a nawet dni. Najczęściej nie oznacza jednak samego momentu pęknięcia pęcherzyka. Ból nie informuje, z jakiego jajnika odbędzie się czy odbyło jajeczkowanie. Jajniki mogą nabrzmiewać i boleć podczas indukcji owulacji lub z powodu poowulacyjnego ich powiększenia. Czasem dolegliwość jest objawem endometriozy. Wiele kobiet, które regularnie owulują nie odczuwają żadnych bóli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bezikmmalinowy
witajcie kobietki :) u mnie wszystko po staremu , brzuch boli , dziś plamienie dostałam , dzwoniła dziś do ginekolożki takiej z polecenia, opowiedziałam jej troszke o sobie , powiedziała że jak mam dodatnie przeciwciała ANA to powinnam zgłosić sie do kliniki leczenia niepłodności bo przy tych przeciwciałach raczej nie zajde w ciąże, sama nie wiem co robić , :( jutro jade do swojego gina po recepte bo bromegon mi sie kończy i pogadam z nim , troche za wcześniej chyba na leczenie w klinice ale lekarka mi powiedziała że jak mam te przeciwciała to nie ma co zwlekać :( kobietki dbajcie o zdrówko , znowu mam doła :( co do seksu oralnego to nie przepadam specjalnie za tym ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kszewuszka
FSH stymuluje wydzielanie estrogenów, a te powodują m.in. dwu, trzykrotne pogrubienie endometrium ze zwiększeniem ilości gruczołów wydzielniczych (proliferacja), stąd od przemian jakie zachodzą w nabłonku jamy macicy faza nazywana jest proliferacyjną. Tętniczki proste odgałęziają się tworząc tętniczki kręte. Na USG endometrium ma przebieg liniowy. Tuż przed owulacją błona śluzowa macicy z powodu maksymalnej stymulacji estrogenowej jest silnie przekrwiona, co może objawiać się plamieniem ...WIEC TO NIC NIEPOKOJACEGO :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewuś;
Nastawiam się że jutro robię test - i co?? już czuję jak coś ze mnie wylatuje jak zawsze przed okresem :( i pewnie dzisiaj go dostane :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bezikmmalinowy
Ewuś tulaski ❤️ nie załamuj sie zobaczysz przyjdzie czas na ciebie i na nas wszystkie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezik a skąd te plamienia? Ewuś główka do góry!! nie martw się może to nie @!ja cycuchy mam już takie pełne pewnie mam płodne, pamiętam w grudniu robiłam testy owulacyjne i u mnie wyszły die krechy i kochałam się 3 razy w odstępie dwóch dni więc powinno załapać a tu nic:( więc nie wiem co ze mną może mam płodne ale bez owulacji:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kochane a możemy mówić sobie po imieniu? macie na to ochotę czy chcecie być anonimowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamuśki przeczytajcie to biegusia nie jest chyba tak doświadczona:) Objawy owulacji kiedy dochodzi do zapłodnienia Uwolnione z jajnika jajeczko może zostać zapłodnione w dzień owulacji, w ciągu następnej doby po owulacji, a także na około trzy dni przed owulacją. Te dodatkowe dni płodne są doliczane dlatego, że komórka jajowa może żyć po uwolnieniu około 24 godziny, a plemniki przez 72 godziny. natomiast w sytuacji, gdy kobieta chce zajść w ciążę, do współżycia powinno dochodzić codziennie, przez całą fazę płodną, ale nie częściej niż raz na dzień, ponieważ bardziej intensywne uprawianie seksu spowoduje, że mężczyzna nie zdąży wyprodukować odpowiedniej ilości wartościowych plemników.W przypadku mężczyzn, którzy mają stwierdzoną słabą jakość nasienia (bardzo mała liczba żywych i ruchliwych plemników), współżycie mające na celu poczęcie dziecka nie powinno być częstsze niż raz na dwa, trzy dni. tzn że przez dni płodne powinno się kochać codziennie?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bezikmmalinowy
to już drugi raz te plamienia nigdy wcześniej ich nie miałam , może bromegon zaczyna działać mam taką nadzieje :) u mnie niewiadomo tak naprawde kiedy owulka w sumie jak cykl miałam 24 dni to chyba jakoś teraz mam mniej więcej więc czas działać , ale z drugiej strony jak krwawienie było 1 dzień to kurcze nic już nie wiem , le wiem jedno jutro kieliszeczek herbatki na rozluźnienie :p trzeba cały cykl sie kochać prócz okresu to wtedy chyba większe szanse :) a to wszystko skomplikowane, kurcze najchętniej to dziś bym sobie kielicha walnęła ale trzeba poczekać aż do jutra oj bredzić zaczynam :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewus nie poddawaj sie rob test jutro moze te bole i plamienie to nie na okres tylo ze stresu , badz dobrej mysli , a rano nam daj znac co i jak trzymam mocno ;) ulegalka ty tez nie stresuj sie tak probuj moze akurat ten cykl okaze sie owocny ;) idziemy rowno najpierw z okresem a teraz z dniami plodnymi ;) bezik moze zastanow sie i warto sie zglosic do tej kliniki bedziesz wiedziala na czym stojisz i cos pmoga doradza w sprawie dzidziusia i moze im szybciej tym lepiej warto sie przebadac kochana buziaczki dla ciebie ;* a i sorki ze truje wa tyli z ta tabelkoa ale biegusia nadala mi funkcje sprawowania nad nia opieki wiec czuje sie odpowiedzialna za nia i oiecala ze bede czuwac na tabelka ;)wiec dziewczynki namawiam do jej uzupelnienia : ira daj znac co u ciebie robilas tescik jak wiesz co jest grane to uzupelnij sie w tabelce ;) ulna30 a ty ja @ przyszla dzisiaj czy tro robisz tescik ? ;) sebza a ty jestes jescze z nami ? bo nie ma cie w tabelce ani na luty ani na marzec . sonholindo a ty jak tam juz jestes brzuchatka czy masz owy termin @ ? marta2387 ty tez juz dlugo do nas nie zagladasz !!!!! kruszynka robilas test ? ema juz moge przeniesc cie do bruchatek ? ;) lekarz podal ci jakas date porodu czy za wczesnie jeszcze ? sika co u ciebie ? taka_jedna a twoja @ jak tam przyszla czy robilas test i juz sa dwie krechy ? sodie86 ty tez nie wpisalas do tabelki nowego cyklu i teminu @ wszystkie dziewczynki podane wywluje do uzupelnienia tab !!!!!!!!!!!!!!! a te co maja zamiar z nami zostac to do wpisania sie krzewuszka , Nika , ratowniczka medyczna i reszta n ie wymienionych a chcacych dlaczyc do nas ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ulegaleczko jeski reszta nie ma nic przeciwko mozemy mowic sobie po imieniu ;) bezik ty to mnie zawsz rozbaisz krejzolku nasz ;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewuś;
nie nie ja nie mam plamienia tylko śluz taki dziwny, raz go więcej a raz mniej. Dam jutro znać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie przepraszam was mocno że nie pisałam ale mam urwanie głowy w pracy i na budowie wiecie jak to jest :/ czasem jak chwila wolnego to padam choć nie powiem że was nie czytam i ciesze się że jeszcze mnie pamiętacie :) gratulacje nowym mamusią niech maluszki zdrowo rosną i żadnych dolegliwości przez 9 miesięcy :) a staraczkom życzę dużo wytrwałości w oczekiwaniu II kreseczek :) i 3mam kciuki za testujące. A u mnie staranka dopiero będą się zaczynały ale i tak na nic się nie nastawiam bo później jest za duże rozczarowanie, a z reszta w tym miesiącu dorwało mnie straszne choróbsko więc nie wiem czy coś się uda ale się rozpisałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nika do tabelki sie zapisz ;) ewus trzymam mocno cala noc bede trzymac ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
małpeczko tylko, że nie wiem jaki termin @ wpisać bo cholera jedna nie przyszła jeszcze a podobnie jak marta byłam bardzo chora jeszcze tydzień temu i nie wiem czy to nie przez to czasem :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewus mialo byc ze kciuki bede trzymac mocno cala noc ;) ciagle mi cos urywa tekst ;( marta a ty nam zdrowjej kuruj sie kochana i nie przemeczaj sie na budowie zimno wiec ubieraj sie cieplutko buziczki dla ciebie ;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
małpko ja już się wcześniej zmieniłam a zresztą dopiero będą mi sie zaczynały dni płodne :) a ja jestem za żeby mówić sobie po imieniu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kszewuszka
Proszę mnie wpisać do tabelki cykl juz nie wiem który,wcześniej operacja potem przez ponad pół roku lekarstwa na endometriozę... :( napiszmy 2 bo z clo 33lata ehhh @ + - 12 .03.2012 Śląsk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to dopisz sie do tabelki cykl staran wiek i wjewodztwo a w terminie @ wstawimy znak zapytania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze zaczyna mnie jajnik pobolewać takie kłucie,ten na którym mam pęcherzyk 25mm może pęknie? tak bardzo bym chciała ehhh bo już mam dość torbieli :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chcące przygotowujące się : Nick.................Wiek.............Termin@......................Miejcowość malpka24...........24............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chcące przygotowujące się : Nick.................Wiek.............Termin@......................Miejcowość malpka24...........24..................06.03...........................Irlandia Staraczki : Nick.................Cykl....... .....Wiek......Termin@..........Miejscowość ciekawa..............2...........21.........2123.01.............Wielkopolska biegaczka...........2..............?.........17.03.............................. ira2013.............3.............26..........20.02......................Śląskie bezikmalinowy......3............28.............?..................dolnośląskie ulna30..................3............28..........23.02..............małopolska sebza...................3.............26.........30.01................warszawa sonholindo.........+2lata.........23.........9-12.02..................Setubal marta2387........1.5roku.......25........ok.11.03...................Śląskie kruszynka1990......11...........21..........19.02....................łódzkie ulęgałka.................6...........29.............?...................lubelskie silka33.............2lata........33..............29.02........................LU emachines...............2..........29..........8-9.02............śląsk/będzin taka_jedna28*..........2..........28..........21.02..........Anglia/Śląskie sodie86.................1.........25........15-16.02.......Wrocław/dolnośl. Ewuś;................4...........28..........21.02.......................Śląskie krzewuszka............2.........33.........ok12.03......................Slask Brzuchatki: Nick........Szcz.Cykl.......wiek........TP...........płec........Miejscowośc 0451994.....9.12.11.........31........13.09.12.....?..................Ateny czarnulka..........1...........21.........4.10.12......?.................Anglia maya10...........5............28.........9.10.12.....?.................ireland słasica.............1...........28.........3.10.2012...?.................mazury

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×