Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Jo------anna

Termin lipiec - wrzesień 2012, jest ktoś?

Polecane posty

Jo----anna , właśnie wróciłam z miasta i spojrzałam, na Twoje zdjęcia. Rzeczywiście wygląda jak reakcja uczuleniowa. Może być, że oliwka Cię teraz podrażnia. Zastosuj się do zaleceń lekarza :) Na pewno przejdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jo-------anna
Tylko tego wapna też za bardzo nie można, bo może powodować skurcze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki ja już w pracy :) Joanna jeśli to cię uspokoi to muszę ci powiedzieć że dostałam wysypkę na brzuchu i nie wiem czy to od oliwki z aloesem czy balsamów na rozstępy czy może pije za dużo herbaty z cytryną? aaaa może być jeszcze jedno bo zmieniłam płyn do płukania :( nie wiem na razie odstawiam wszystko i czekam no i wapno zaczne pić ;) miłego dnia kochane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jo------anna
No mi dzis z tej wysypki zostalo 5 kropeczek na nogach... Jade zrobic aspat i alat i diastaze, tak dla swojej pewnosci ze to zwykle uczulenie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jo anna mi też wyskakuję od czasu do czasu taka wysypka ale schodzi zaraz także nie masz się czym martwić.JA wczoraj byłam u lekarza ale kazała mi przyjść dopiero za tydzień to wtedy wypiszę mi zwolnienie od 10.02piersi znowu bolą więc wszystko powinno być ok.dziś na 16godzin do pracy od 17-8.rano masakra mam nadzieję że zleci ten ostatni dzień!!a potem na 12na usg.już bym chciała żeby było jutro:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alcia, ja czytałam, że ALOES w ciąży jest niewskazany. "Stosowania lekarstw z aloesem powinnaś unikać, gdy masz skłonność do alergii. Bywają one bowiem przyczyną uczulenia. Przeciwwskazaniem jest też ciąża. Aloes pobudza macicę do skurczów, co może wywołać poronienie. Zrezygnuj z niego także podczas karmienia piersią. Zawarte w nim związki łatwo przenikają do pokarmu. Mogą więc u niemowląt powodować biegunkę." Może dlatego dostałaś wysypki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
*************************SZCZĘŚLIWE MAMUSIE********************************** NICK..................WIEK.......TYDZIEŃ CIĄŻY.............DATA PORODU Pysiulek................20............32................. ...........24.03.2012 p.KwiatPolny..........20............16 ............................20.07.2012 Igieleczka..............21............14................. . ........26.07.2012 Alcia28.................28............14................. ...........30.07.2012 Izka....................26.............14................ ...........12.08.2012 Kinia1109..............27............12.................. ..........19.08.2012 Doti ....................24............12..................... ......19.08.2012 Oliwia27l ............. 28 ............11 ............................24.08.2012 MEGAN86...............25............11................... .........01.09.2012 Kama....................29.............11................ . ..........02.09.2012 Amefa...................23...........11................. ...........03.09.2012 Jo----anna..............26...........10............... . ...........06.09.2012 Tala1011101190.......21.............10................... . . .....09.09.2012 Dagusia82..............29.............9.................. .........10.09.2012 Wiewióreczka_........24............9.................... . ......11.09.2012 MamciaJ................26.............9.................. ..........11.09.2012 Malentka................24............9.................. ..........11.09.2012 Kaliwia.................?...............9................ .............14.09.2012 Plotka...................26............8................ .............21.09.2012 Tajeczka...............28.............8.................. ........ ?.21.09.2012 BlackRosssa............27.............8.................. ..........24.09.2012 Invicta..................24..............5-6............. ......Koniec września

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BlackRosssa dziękuje Ci za informacje a widzisz gdzieś wyczytałam że na rozstępy tylko oliwka z aloesem i ja oczywiście zaraz kupiłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
haj dziewczyny.napiszcie jakie badania robilsycie na poczatku ciazy,oprocz tych oczywistych jak morfologia mocz grupa krwi itp...chodzi mi bardziej o toksoplazmoze,HIV,p/anty HCV i czy robila ktoras moze na cytomegalie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alcia, wiesz, ja też gdzieś czytałam o pozytywnym, ale i o negatywnym wpływie. I jak napisałaś o wysypce, to tak mi do głowy przyszło :) Oczywiście nie ma co się dać zwariować. Ale można wziąć to pod rozwagę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jo------anna
Moja dzisiejsza wizyta. Nikt tak Cie nie wkurzy jak Twój lekarz ginekolog.. A wydawał się spoko. Mój ginekolog prowadzący ciążę to Pan A. Ginekolog u którego byłam w poniedziałek, to Pan B. Obaj z NFZ. Wchodzę do gabinetu Pana A i mówię, że mam wysypkę. Ze pojawiła się dwa dni temu, ale wypiłam wapno i jest lepiej. Ze za bardzo nie wiedziałam z czym to jest związane, to poszłam do Pana B i on mnie skierował na Astap, Alap i diastazę. Pokazuję mu tą kartkę i mówię, że wysypka zniknęła, pytam czy robić te badania. On zaczął na mnie wrzeszczeć, że on nie wie, on się nie zna i w ogóle po co do niego przychodzę. Może lepiej powinnam się Pana B zapytać, skoro u niego już ostatnio byłam. No jak zazdrosny jakiś dzieciak. Tak krzyczał na mnie i krzyczał. Ja mówię do niego normalnie, że się pytam czy te badania robić prywatnie czy sobie darować, bo koszt nieduży, a może warto. A on dalej się drze, że pewnie pół szpitala słyszało, żebym szła do Pana B, to on mi na pewno powie. Ze on nic nie wie, się nie zna na tych badaniach, w ogóle jest głupi i może lepiej żebym sobie poszła. No to poszłam. Zawołał mnie jak już byłam na korytarzu. I pyta - ale dalej podniesionym głosem "a w pogóle to dlaczego u Pana B byłaś?" Ja mówię - bo to był PONIEDZIALEK a Pan nie przyjmował, a że to pierwsza ciąża, to się wystraszyłam tej wysypki i musiałam się kogoś poradzić. I poszłam. To jakaś masakra. U nas w mieście nie ma normalnego lekarza. Co ja mam robić? Te badania zrobiłam prywatnie, za 25 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jo------anna
tajeczka - robiłam dwie żółtaczki, hiv, różyczkę, wr. Cytomagalii nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
faktycznie dziwny gościu naprawdę jak by był zazdrosny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jo anna tak to jest na kasę chorych w poprzedniej ciąży też chodziłam do takiej tępej zdziry co ciągle się darła i mówiła że wszystko ok.a od 5tyg.ciąża była martwa.Teraz też chodzę na kasę chorych ale trafiłam na bardzo fajną panią doktor i jak się okazało to pochodzi ona z tej miejscowości co ja.daje mi skierowania na wszystkie badania po ostatniej ciąży trafiłam do niej to nawet na genetyczne badania mi dała skierowanie nie narzekam na serio dobrze trafiłam.Ja tez miałam robione hiv hcv tsh mocz morfologię i na konflikt serelogiczny nie wiem czy dobrze napisałam hihi ale na ten konflikt to dają około 12tyg ja już zrobiłam i jest ok wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jo------anna
On też mi dał na wszystko skierowania. Jestem w 10 tc a miałam już - 2 razy morfologię - 2 razy mocz - 4 razy ciśnienie, waga, - hiv - żółtaczki - różyczkę - wr - grupa krwi i rh - sód, potas, żelazo - glikemię Wszystko państwowo. Ale kurde, takiego zachowania to bym się nie spodziewała. Z chęcią bym się teraz przepisała, ale to dopiero wojna będzie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jo------anna
Aaa i na genetyczne też mam skierowanie, w dodatku na 3 d, bo mamy fajny sprzet z Wielkiej Orkiestry sprzed roku czy dwóch. Ale jadę prywatnie, bo nie ufam naszym lekarzom..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi chodziło o genetyczne przed ciąża żeby sprawdzić dlaczego ciążę się zatrzymywały a usg genetyczne mam jutro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja podziwiam Joanna bo jak by jakis lekarz sie zaczal tak po mnie wydzierac o nic to napewno bym mu tez pojechala inetligentnie po majtach:)co on sobie wyobraza tak sie odnosic itpitd...ma szczescie ze na mnie nia trafil bo by sie zdziwil:D ja dzis robilam te podtsawowe badania ze skierowania a jutro pojde juz prywatnie do lab. zrobic hiv hcv toksoplazmoze i cytomegalie w sumie wyjdzie ok 120 zl ale trudno...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jo----anna - koszmar jakiś. I gdzie w ogóle zasada, że kobiet w ciąży nie można denerwować...? Mi kiedyś koleżanka opowiadała, jak poszła do przychodni po tabletkę "72godz", że jak poprosiła, to baba ją wyrzuciła z gabinetu i zaczęła wyzywać od dzieciobójczyń i zdzir... Trafia się rzeczywiście na różnych idiotów. Ja robiłam juz takie badania jak: - morfologia -mocz -HIV -HBS -tokso -potas i magnez - kiła -glukoza Wszystko prywatnie, bo chodzę prywatnie. Żeby na kasę - to musiałabym iść do rodzinnego (którego z resztą nie wybrałam jeszcze), tam wziąć skierowanie, a potem szukać szczęścia w tych gmaszyskach szpitalnych ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jo------anna
I teraz jakie i kiedy robicie badania? Ja to chyba muszę wybrac jakiegoś dobrego prywatnego lekarza. Już 3 miałam, każdy to jakis rasowy świr... Albo ja jakaś dziwna, albo oni..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jo---anna - przecież ginekolog to akurat taki lekarz u którego kobieta chciałaby się czuć w miarę komfortowo i godnie. To nie Ty jesteś dziwna, tylko często trafia się na lekarzy nastawionych na zysk, a nie z powołania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:) Oj Joanna to nie zle mialas he durnie te lekarze. i zauwzylam ze to wszyscy tacy madrzy co na nfz przyjmuja. Dlatego postanowilam swoj druga ciaze chodzic prytwanie. i nie zaluje bo lekarza prowadzacego mam kochanego:) jest wspanialy. Jego wizyta trwa nawet do półtora godziny:) nie warto zalowac kasy na dzidziusia a byc 100% pewnym ze wszytsko ok:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to byly moje pierwsze badania i jutro te prywatnie w lab,a nastepne to nie mam pojecia ale to juz chyba lekarz zleci kolejne prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jo------anna
A czemu część państwowo a część prywatnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzien dobry Kobietki:) ja chodze do mojej gin jednoczesnie na kase chorych i prywatnie jestem bardzo zadowolona:) ja do tej pory robilam badania: -morfologia -mocz -zelazo, glukoza, -TSH, AST,ALT, BILIRUBIN -konflikt serologiczny bo ma gr. krwi ujemna -VDRL -P/c anty -HCV -Toksoplazmoza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej hej :) badania ok, toksoplazmoza i cytomegalia ujemne,choc na obie kiedys musialam chorowac bo mam przeciwciala. Dzisiaj dwa razy krew mi pobrali- gr krwi, czynnik rh, odczyt Coombsa (a wiem ze mam rh ujemne to jeszcze dwa razy mnie czeka...), WR, HBS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×