Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Jo------anna

Termin lipiec - wrzesień 2012, jest ktoś?

Polecane posty

Moniq - ja biorę DUPHASTON, profilaktycznie mi przepisał 2x 1tabl. Wszystko jest w porządku, ale mam nadal brać. Jo---anna - ja dziś też nie bardzo spałam. Jak obudzę się na siusiu, to potem jestem taka głodna, ze nie mogę usnąć, ale nie chcę wstawać i podjadać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jo-------anna
Ale u mnie nie trwa to wybiórczo,a codziennie, chyba zwariuję.:P I jakoś strasznie się boję usg genetycznego..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny. ja wlasnie sie umowilam do gin na prenatalne na 1 marca.standardowe prenatalne to 250 zl w moim miescie plus mowi ze jak co to powtorne to biochemia i koszt 150 zl.napiszcie jakie ceny prentalanych u was w miastach i czy ktoras wie po co sie robi ta biochemie i jak??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tajeczka - u mnie kosztuje około 150 zł. A ta biochemia, to test: Test PAPP-A jest wykonywany pomiędzy 10 a 14 tygodniem ciąży jako badanie przesiewowe głównie w kierunku zespołu Downa, zespołu Edwardsa i zespołu Patau u płodu. Składa się z oceny biochemicznych parametrów krwi matki i parametrów ultrasonograficznych płodu. I robi się go jak zwykłe USG genetyczne wyjdzie niepokojące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BlackRosssa ja tez nie moge zasnac z glodu jak wstane na sikanie :P Jem wtedy kilka suszonych owocow albo ze dwa herbatniki. Popije slodkim sokiem i jakos sie daje glod oszukac ;) Tajeczka a to usg prenatalne nie robi sie po 20 tygodniu? Wy tu piszecie o prenatalnym a ja glupieje o co chodzi:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 9 miesięcy
Witam zapraszam wszystkie przyszłe mamusie na www.9miesiecy.blogspot.com gdzie znajdziecie ciekawe artykuly o tematyce ciązowej, polecam i pozdrawiam www.9miesiecy.blogspot.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehheh ja tez glupieje ale to pomiedzy 11 a 13 tyg tez sie chyba nazywa prenetalane....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jo-------anna
Dziewczyny, przeżywacie tak strasznie usg genetyczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja wlasnie wogule....traktuje to jak standardowe badanie ale ja wiem ze jesli by sie okazalo ze moja dzidzia jest chora na downa to chyba nie podjelabym sie tego wyzwania na cale zycie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marlelelenka
Tajeczka,ja się strasznie boję. Czytam, że dziewczyny dałyby radę wychować.Może dlatego tak przeżywam, gdyż wiem, że przerwałabym wówczas ciążę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jo-------anna
Znowu nick..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamciaJ
aga_ton o ktorym badaniu piszesz ze mozna leczyc jeszcze w brzuchu mamy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tajeczka mi sie wydaje, ze to miedzy 11 a 13 tygodniem to genetyczne :) Ale w sumie roznicy nie widze... Zespol Downa akurat nie jest taki straszny... Gorszy jest zespol Edwardsa albo Pataua :( Dzieciatka tak krotko zyja z tymi chorobami :( Jest to ciezka decyzja, zeby podjac sie wychowania chorego dziecka. Ale pomyslcie dziewczyny, co jesli okazaloby sie w drugiej ciazy, ze dziecko ma podobna wade wrodzona? Bedziecie tak zachodzic w ciaze i usuwac "do skutku"? Jestem zdania, ze skoro Bog dal nam ta upragniona Kruszynke, to obojetnie co by sie stalo powinnismy kochac nasze dziecko i przyjac je takim, jakie jest... Kiedys nie bylo nawet badan usg i kobiety rodzily dzieci bez wzgledu na wszystko. Medycyna idzie tak bardzo do przodu, ze az strach co bedzie za kilkadziesiat lat. Moze wtedy kobiety beda usuwac ciaze, bo plec bedzie nie taka :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez wiem ze przerwalabym ciaze,takie nieuleczalnie chore dziecko ktore tak naprawde nigdy nie dorosnie wymaga ciaglej stalej opieki 24 na dobe juz do konca zycia...pelen szacunek dla kobiet ktore by sie tego podjely ja natomiast wiem ze nie chcialabym tego.. z tego co wyczytalam to chyba ktores choroby mozna jeszcze leczyc u mamy w brzuchu natomiast niektore sa nieuleczalne i nic sie nie da z tym zrobic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamcia rozszczep kregoslupa albo wady serca mozna operowac w brzuszku. Ale to chyba wychodzi dpiero na prenatalnym po 20 tygodniu. Na genetycznym raczej jeszcze nie zobaczy lekarz takich wad...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jo-------anna
Amefa,ja za słaba psychicznie jestem na to.. Nie umiałabym.Wykończyłabym i siebie i dziecko..Wpadłabym w jakąś depresję.Znam siebie.. A wydaje się,że przedszkolanka.. Byłam na praktykach w domu samopomocy, to było bardzo trudne dla mnie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milenka ;-)
Tak ja mam na 13 lipca i to na dodatek w piątek ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jo-------anna
Kończyłam pedagogikę specjalną,wszystko było pięknie w teorii. Praktyka mnie przerosła i zrobiłam dodatkowo przedszkolną,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamciaJ
amefa skad moje pytanie bo akurat Downa, zespołu Edwardsa i zesp. Patau nie da sie wyleczyc... wiec faktycznie badanie moze tylko wykryc wade i pozwala rodzicom podjac decyzje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milenka ;-)
Ja mam częstoskurcz napadowy nadkomorowy,jestem w 19 tyg.ciąży,ciśnienie mam w normie.Z sercem mam już problemy ok.5lat,po zabiegu na kamienie w woreczku żółciowym.Nie mam tego często,zależy,raz na dzien,lub 5razy,a czasem jest to raz na kilka dni;-(Jak będzie wyglądał poród?Pomóżcie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jo-------anna
160 zł. Ale ja jadę na nie 150 km,więc sporo na paliwko pójdzie -do teoretycznie najlepszego lekarza w województwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jo-------anna
Milenka,kochana,chciałabym, poradzić,ale całkowicie się na tym nie znam, a nie chcę wprowadzać w błąd..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milenka ;-)
A czy w czasie ciąży macie przyspieszone tętno?Bo to podobno normalne.Ale ja czasem się tym denerwuje i wtedy jeszcze szybciej mi bije,aż tak czuje jak mi wali;-(To jest bardzo nie przyjemne;-(Albo od razu zaczyna mi tak stukac :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milenka ;-)
W którym tyg.zaczeliście czuc ruchy?Bo ja chyba już czuje...to takie małe jakby stuknięcie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jo-------anna
Tajeczka, ja z mazur jestem,tu wszystko tansze..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jo-------anna
Milenka,u mnie na ruchy jeszcze za wczesnie,nie zaczelam12 tc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milenka ;-)
Aha...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milenka ;-) a ktry masz tydzien? Mi sie wydaje, ze czasem takie bulgotanie czuje. Podobno za wczesnie bo dopiero w 12 tyg jestem, ale niegdy tego nie czulam. I jest to wyczuwalne tylko czasami w odpwiedzniej pozycji ;) Co do porodu to wydaje mi sie, ze przez cesarke musialabys rodzic, bo to duze obciazenie dla serca. Mi tez "grozi" cesarka ze wzgledu na nadcisnienie. A puls tez mam przyspieszony. To normalne, bo Twoje serce musi teraz wiecej krwi pompowac. Ja czasem zadyszke nawet lapie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×