Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Jo------anna

Termin lipiec - wrzesień 2012, jest ktoś?

Polecane posty

BlackRosssa życzę ci szybkiego powrotu do zdrowia w końcu weekend przed nami :) ja niestety spędze go sama :/ ale mam zamiar zając się porządkami :) Kinia na pewno o tobie nie zapomnimy kochana i już czekamy na twój powrót :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kinia - na stres nie ma nic lepszego jak wyrwanie się na chwilę do innego środowiska. Na wyjeździe nie będziesz tyle mysleć i mniej się stresować. Ma być co raz cieplej to wychodź na spacery, patrz na zielone i myśl pozytywnie. Może spróbuj ćwiczeń relaksacyjnych... np. http://www.ciazowy.pl/artykul,cwiczenia-relaksacyjne-dla-przyjemniejszej-ciazy-dla-lzejszego-porodu,1346,1.html Może Ci pomoże :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poznanski kwiatku widzisz moze sie ulozy jeszcze jakos...:) oby....:) co by nie bylo bedzieszx miala swoje malenstwo wiec i tak bedzie dobrze...:) faajnie ze juz czujesz kopniac zki heheh :) ja sie wlasnie zbieram do lekarza po zwolnienie i o te moje bole pytac...do pozniej laseczki...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję bardzo alcia:)Słoneczko wyszło ciepełko jest aż się chce żyć hihi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No myślę że minie ten stres.Jak pojawiło się słoneczko to od razu się zrobiło mi hihi.Już bym chciała jechać do siebie tam na pewno poczuję się zupełnie dobrze zieleń cisza spokój a nie co tutaj w wawie czasami mam dosyć!Ja czytałam gdzieś że tej lipy nie wolno pić w ciąży i też kiedyś wypiłam z 3szklanki aż mnie nastraszyli i nie piłam już więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marti884 Kobiety w ciąży powinny unikać zbyt intensywnego wysiłku. Naciąganie się, które często występuje podczas mycia okien może spowodować przedwczesne wystąpienie skurczów i w konsekwencji poronienie lub przyspieszony poród, z tą pępowiną to jakaś bzdura bo jeśli będzie miało sie okrecić to i tak bez tego się okręci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kinia wiem co mówisz, bo ja też mieszkam obecnie w wielkim mieście, a dom rodzinny w małym miasteczku pełnym zieleni. Jak tam wyjeżdżam to ładuję baterie :) Zwłaszcza wiosną :D Co do herbaty z kwiatu lipy, jest zalecana jako jeden z pierwszych i najskuteczniejszych, a zarazem łagodnych środków na przeziębienie w ciąży. Przeleciałam internet w poszukiwaniu przeciwwskazań i nie znalazłam. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamciaJ
kurcze co do lipy... jak bylam ostatnio chora i poszlam do apteki po ...cokolwiek:D i zasugerowalam pani ze moze lipke to odpowiedziala "ja bym nie polecala" ale w sumie tez nie znalazlam przeciwwskazan...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście, nie można przesadzić z ilością. Ja wypiłam wczoraj jedną i dziś jedną. A posiłkuję się innymi napojami. Traktuję ją jako lek i piję tylko w momencie konieczności :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jo-------anna
Poznaski Kwiatku - bardzo sie ciesze, ze wszystko sie powoli prostuje. :) To chlopy czasem sa w takim szoku, ze nie wiedza co robic, takze dobrze, ze sie powoli ogarnia. :) Kinia, ja chyba jestem rekordzistka, bo plec poznam dopiero na poczatku maja. :P Marti884 nie mozna myc okien w ciazy, tak samo jak nie powinno sie wieszac firanek. jakas tam jest okreslona pozycja ze dziecko fika i sie zakreca. Tzn raczej nic nie bedzie jak okno umyjesz, ale maraton z cyklu 10 okien pod rzad to chyba za duzo. BlackRosssa a moge pic herbatke z lipy tak profilaktycznie? Alcia28 - podziwiam, ze masz sile pracowac, ja wstalam dopiero o 11 a i tak mialam z tym wielki problem. Musze dzis zaniesc zwolnienie, a sie nie chce, no nic kompletnie sie nie chce, mam chyba nawroty z poczatku ciazy. Moze dlatego, ze i pogoda dzis brzydka :P Kinia - ja jak jestem zestresowana to sie klade na lozku i slucham Mozarta ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny małymi ilościami nie ma się co przejmować naprawde. Ja w tej ciąży miałam 3 razy rentgeny, operację, brałam ketonal a potem antybiotyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marti okien nie mozna myc nie ze wzgledu na pepowine... Rak nie powinno sie trzymac dlugo w gorze, poniewaz zmienia sie wtedy cisnienie w macicy, a jej miesnie sie rozluzniaja i moze dojsc do poronienia. Wiec jako tako mozesz na spokojnie okno umyc, ale firankami lepiej zeby sie ktos inny zajal. To samo tyczy sie wieszania prania i innych czynnosci wymagajacych trzymania rak w gorze. U mnie usg 4d kosztuje 250zl polowkowe. Mysle, ze warto na nie wydac troche pieniedzy, bo dowiesz sie czy narzady wewnetrzne dziecka sa prawidlowo rozwiniete.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joanna kochana jak bym nie pracowała u siebie to pewnie bym już dawno wzieła zwolnienie a tak niestety jak nie ma mojego J to cała firma na mojej głowie, nie wyobrażam sobie co bedzie potem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
amefa a ja od początku spałam z rękoma u góry (oczywiście nieświadomie) no chyba że to cos innego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jo-------anna
Alcia, co innego, bo nie wkladasz w to wysilku. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jo---anna - nie ma sensu picie herbaty z lipy profilaktycznie, bo ona działa napotnie i przeciwgorączkowo. Czyli doraźne w razie choroby. Zaintrygowałyście mnie tą lipą i poszperałam głębiej. I jak to w necie bywa, czego chcesz to znajdziesz... Jak wpisuje się : herbata z lipy w ciąży - to jest ona zalecana jako lek w przeziębieniu i oczywiście doraźnie. Jak się wpisze: przeciwwskazania w ciąży do stosowania , to wyskakują ulotki, a tam: przeciwskazana w ciąży ze względu na brak danych dotyczących bezpieczeństwa... Myślę zatem, że tak jak w przypadku każdego leku, należy zachować zdrowy rozsądek. Lipa oprócz działania przeciwgorączkowego, ma działanie przeciwskurczowe, uspokajające i wspomaga krzepliwość krwi. Ale powiem Wam, że mam mniejsze poczucie winy po wypiciu dwóch kubków lipy, niż po zjedzeniu Paracetamolu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alcia mysle, ze na lezaco to nie ma znaczenia. Bardziej chyba chodzi o pozycje stojaca ;) Oddnosnie nadcisnienia w ciazy lekarz mi wczoraj powiedzial, ze nie powinnam za duzo przybierac na wadze, bo wtedy nadcisnienie sie zwieksza i moze byc bardziej grozne. Obecnie waze tyle samo, co przed ciaza :) Na poczatku schudlam 2 kg i teraz je nadrobilam, wiec jestem na zero. Ograniczam slodycze do minimum i staram sie jesc zdrowiej, wiec moze uda mi sie nie utuczyc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak już wczoraj pisałam że ciąża to nie choroba ale dziewczyny nie przesadzajcie z wysiłkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BlackRossa ja jak mialam goraczke to wypilam naprawde duzo tej lipy... Dzidzia zdrowo rosnie, wiec chyba jej nie zaszkodzilo ;) W aptece powiedziano mi, ze branie Prenatalu grip care tez musze skonsultowac z lekarzem czy mozna. Nikt nie wezmie na siebie odpowiedzialnosci za nasze dzieci w koncu, wiec sie boja pozwolic :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alcia, ostatnio w telewizji słyszałam o spaniu z rękami w górze w ciąży. Powiedziano tam, że to jest zupełnie co innego, bo we śnie robisz to bezwiednie i wtedy jesteś rozluźniona. To jest bezpieczne i nic się nie stanie :) A co do wieszania firanek i mycia okien, to właśnie ze względu na to zmieniające się ciśnienie, jak napisała Amefa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jo-------anna
dziewczyny, takie dziwne pytanie - czy Wy też bekacie jak stare żule? :P Przed ciążą nigdy czegoś takiego nie miałam, nie odczuwałam też takiej potrzeby po posiłkach. Teraz czasem uda mi się to skontrolować, ale ogółem,to bekam tak głosno, że pewnie bym jakieś zawody mogła wygrać. Pewnie nawet u sąsiadów jest to słuchać - oczywiście staram się to robić tylko jak nikogo nie ma w domu. Staram się w ogóle tego nie robić, ale czasem nie wychodzi. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam nisko okna w domu więc i tak się tym nie martwię :) ale dziękuje za informację. Kurcze zobaczcie jakie to forum jest pomocne zawsze któraś z nas wie o czymś, poradzi, pocieszy itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hehehehehe Joanna ale fajnie to napisałaś no mi się czasem beknie ale nie tak strasznie głośno więc pewnie tych zawodów z tobą bym nie wygrała :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kobitki:) ale dzis piekna pogoda u nas!!!ide zaraz na taras ksiazke poczytac:) Joanna ja bekam tak ze glowa mala...przed ciaza tez tak nie mialam,a teraz nie ma opcji jak musze beknac to musze i juz i sie nie przejmuje czy moj M. to slyszy czy nie:)bekam chyba milion razy dziennie!!:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jo-------anna
No ja nawet u chłopa nie słyszałam takiej głośności,aż mi wstyd. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×