Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość chce do polski

Mam juz dosc tej biedy

Polecane posty

Gość styczniowy przyjaciel
Laska ogarnij temat, bo ty chyba nie znasz życia w Polsce. Jeśli ty chcesz przenieść się do Wrocławia i tam studiować i jeszcze pracować to życzę powodzenia, bo przyda ci się bardzo. Fajnie pokazujesz mi ładne miejsca z różnych części Polski i ok. Stwierdzenie, że Polska jest bardziej bogata od UK to chyba żart. Ty chyba z mózgami pomyliłaś się. Ty życia nie znasz jakie życie jest w dużym mieście. Mieszkałem w Łodzi na pięknym osiedlu z mnóstwem zieleni, fajnych ludzi. Jednak życie było zwyczajną wegetacją. Miałem własny sklep, który upadł bo klientów miałem co raz mniej. Do tego wydatki, mieszkanie wynajęte 2 pokojowe bez mebli na obrzeżach miasta po znajomości 900 zł. Samochód, czynsz za sklep, Zus, i itp. Pokazujesz tylko ładne widoki z Polski. Polska to biedy kraj, gdzie płace są nie wystarczające, co do cen, które czasem są nawet większe niż na zachodzie. Ty się ciesz, że masz gdzie mieszkać. Każdy, co nie dorobił się w UK lub liczył na zbyt wiele ma takie same zdanie, że Anglicy są nieuprzejmi (gówno prawda), że jest bieda, syf. Dzielnice, która ty akurat pokazałaś jest ładniejsza niż przecięta dzielnica w Polsce. Łódź http://historia.arch.p.lodz.pl/jw37/urbtr/images/lodz-leg-zakr.jpg Wrocław ma też takie dzielnice http://mw2.google.com/mw-panoramio/photos/medium/24679081.jpg Dzielnica w której mieszkałem i to była lepsza część miasta http://staahoo.blox.pl/resource/2009_1129_160748.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja ci jeszcze cos napisze ale ze strony kobiety w polsce wszystko jest drogie, kosmetyki, ciuchy buty jako kobieta kazda z nas chce sie ladnie ubrac, po prostu ladnie wygladac w polsce wszystko jest o wiele wiele drozdze, glupi podlkad 40zl, tusz 20zl ciuchy? zwykla koszulka kosztuje ok 30zl a gdzie jakis sweterek, spodnie? myslalas o tym? ja wiem ze niektorzy moga sobie pomyslec ze to jest plytkie ale w polsce z wyplaty bedziesz wegetowac, a nie zyc co z tego ze ci rodzice pomoga po studiach, cale zycie ci beda pomagac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jesli chodzi o to ze anglicy sa chamscy ja sie raz spotkalam z tym ze jakas pijana babka na spacerze z psem powiedziala zebysmy spadali do sowjego kraju rozmawialam wtedy po polsku, wiec slyszala i to byl jedyny raz a bylam tam ponad 2 lata zobacz jak jest w sklepie, to ze nawet sztucznie sie do ciebie usmiecha, to lepsze, niz w polsce gdzie kasjerka caly czas furka, poprosisz o cos to wielka laska :o ani razu nie spotkalam sie w sklepie, czy w banku, na poczcie, obojetnie, zbey ktos byl dla mnie niemily a teraz policz ile razy ci sie to zdarzylo w polsce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i jeszcze jedna sprawa mnie razi - pisalas ze ci sie w polsce dobrze zylo a wyjechalas maja 16lat jakie masz pojecie o zyciu? ile co kosztuje? jedzenie? rachunki? wynajem? liczylas, sumowalas, myslalas nad tym? mialas 16lat wiec bylas dzieciakiem, a piszesz ze ci sie dobrze zylo ja w liceum dostawalam 100zl kieszonkowego i tez szalalam, kolezanki dostawaly 50zl, i tez mowilam ze mi dobrze! ale to nie jest dorosle zycie kazdy mnie ostrzegal przed powrotem, a ja twardo ze nie przeciez w polsce nie jest tak ciezko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość najwicej w centrum
to prawda kosmetyki w polsce sa nie dosc ze drozsze niz w uk to poza tym musisz przepracowac wiecej godzin zeby sobie na nie pozwolic. ksoemtyki zwlaszcza z tych wzyszych polek to w polsce ,nie klamujmy sie -luksus, na ktory przecietnie zarabiajaca polka nie moze (a jezeli moze to bardzo rzadko) sobie pozwolic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość najwicej w centrum
i widze ze ludzie tutaj pisza ,ze chca wrocic do polski i otworzyc wlasny biznes- powodzenia zycze.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosmetyki kosmetykami ale jedzenie? glupia papryka 8zl za kg pomidory 6zl kto to widzial takie ceny? autorko ty sie grubo dziewczyno zastanow wez moze wolne, pojedz na kilka dni do polski. zobacz jak wyglada prawdziwe zycie fajnie jest jechac na urlop jak ma sie funty w kieszeni! ale prawdziwe zycie inaczej wyglada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość najwicej w centrum
autorko ,widac ze jeszcze ''zycia'' nie doswiadczylas. jestes infantylna. 21:50 [zgłoś do usunięcia] chce do polski może wam wyda się trochę dziecinne moje myślenie ale w polsce czuje się szczęśliwa i polska wg mnie jest o wiele bogatszym krajem niż wielka brytania. na jakies podstawie twierdzisz ze pl jest bogatsza od uk? i to wklajnie zdjec ulic :O ladne i brzydkie/zaniedbane ulice mozna wszedzie znalezc w uk, w poslce, we wloszech i pakistanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja juz jej pisalam wczesniej, ja tez tesknie za budynkami, krajobrazem, zwyklym sklepem osiedlowym :o ale co z tego? czy to sprawia ze jest mi latwiej? ze mam dobrze platna prace?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość najwicej w centrum
uk nie jest idealnym krajem ,ale na pewno o wiele latwiej sie tu zyje niz w pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jaki kraj jest idealny? wszedzie bedziemy czuc sie obco, ale trzeba to rozgraniczyc i na cos sie zdecydowac albo polepszasz swoja przyszlosc, i decydujesz sie wyjechac/zostac zagranica albo zostajesz w polsce i przestajesz narzekac i kombinujesz zeby przezyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość obiektywny w
Wszystko zależy jak się mieszka i jaki styl życia prowadzi. Ja z 4 lata temu mieszkałem na syfiarskim ciapatowie i też miałem dość. Wystarczyło się wyprowadzić i życie w UK nabrało innych barw. W tej chwili zostaję tu na stałe i żyje normalnie. A co do dziewczyny - mając 19 lat jest skazana na mieszkanie sądzę z rodzicami. Niech jeszcze (co jest popularne) mają współlokatorów. Jest prawdopodobne, że mieszkają w syfie na ciapatowie i wszystko co widziała to stare szeregowe domki. Nie wiadomo z jakiej ona pisze perspektywy więc ciężko się ustosunkować do jej planów. Aczkolwiek uważam, że jeśli wyjedzie do Polski to wróci z podkulonym ogonem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość najwicej w centrum
no tak ,w poslce to bedzie mieszkac sama w luksusowym apartmanecie z silownia i basenem.... w uk to trzeba mieszkac w ciapatowie z 5 osobami w 2 bed.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość obiektywny w
Pewnie w Polsce, ale może na net ją nie stać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość najwicej w centrum
hahahahah :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chce do polski
hej :).masz rację mieszkam z rodzicami ale niemamy współlokatorów gdzieś tu ktoś łódź pokazał i właśnie tak wygląda cała wielka brytania takie same rudery. widzę że mi tu wiele osób odradza powrót. ale po prostu czuję się tu nieszczęśliwa i samotna. czuje się tu jakbym mieszkała w robotniczej dzielnicy śląska. myśle że to jedyny region polski który pod względem zaniedbania można by porównać do wielkiej brytanii. a w polsce nie żyło mi się źle mieszkałam w bloku ale nasze osiedle było ładne,zadbane i nawet bloki powoli zaczynają u nas remontować i docieplać. nienawidze tych szeregowców co są tutaj najchętniej bym wzięła buldożer i to wszystko zrównała z ziemią. http://www.bgfl.bridgend.gov.uk/Teachers/Resources/Images/cardiff_bay/Terraced%20Houses%20on%20Clarence%20Embankment.jpg to już wolałabym mieszkać w rosji niż tej dziadowskiej anglii nienawidze tego kraju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość najwicej w centrum
wiec jedz do polski i sama sie przekonasz jak jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość najwicej w centrum
prawda jest taka ze jestes negatywnie nastawiona do uk i bez wzgledu na to kto ci cos powie to ty i tak bedziesz widizec tylko te zle strony uk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chce do polski
raczej nie jak miałam się sama utrzymać jako nastolatka. ale i tak chce, co z tego że wy mówicie że będe tu miała więcej pieniędzy co mnie dziwi bo pod względem architektury i ludzi to tego tutaj nie widać. może po studiach pojadę za granicę ale to już nie do wielkiej brytanii. tylko może do austrii, szwajcarii może do szwecji.najlepiej do takiego kraju gdzie widać bogactwo i są przy tym dobre zarobki. a w wielkiej brytanii jest tylko dziadostwo i chamscy ludzie. -prawda jest taka ze jestes negatywnie nastawiona do uk i bez wzgledu na to kto ci cos powie to ty i tak bedziesz widizec tylko te zle strony uk. tak szczerze jakoś niemam nic do europy wschodniej. ukraińców,białorusinów,rosjan itp. niewiem czemu uważasz że ich nie lubie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uk to nie ukraina wiec czemu piszesz o ukrainie, bialorusi? zreszta co cie interesuje jakie sa budynki? masz prace, masz kase wiec o ci chodzi? a no wlasnie nie utrzymywalas sie wiec skad mozesz wiedziec ze polska jest bogatsza? ale pod jakim wzgledem? jestes bardzo dziecinna, uparlas sie ze chcesz wrocic kazdy ci mowi nie, podaje tysiac argumentow a ty - no i co ja chce wrocic bo sa fajne bloki, ulice ;O eh szkoda czasu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość najwicej w centrum
uk- united kingdom :O no wlasnie-aga ma racje-szkoda czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do agnieszki!
hehe Agnieszko to popisalas sie!!!!!jaki jezyk taki jaki uzywaja babo-chlopy na wozkach widlowych!!!!"g"owno wiesz o zyciu, o placeniu rachunkow tylko pogratulkowac"zeby nie bylo ze nie wiesz o czym pisze(bo pisalam juz o tym wczoraj i przedwczoraj)mozna byc slabo wyedukowanym ale wyrazac sie.LOL!niestety potwierdzilo sie nizsza edukacja=braki w kulturze. a najsmieszniejsze jest to ze w swojej stopce (linku)dala swoja sweet focie:Pbuhahah

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do agnieszki!
ehe Agnieszko to popisalas sie!!!!!jaki jezyk taki jaki uzywaja babo-chlopy na wozkach widlowych!!!!-----.>"g"owno wiesz o zyciu, o placeniu rachunkow tylko pogratulkowac"zeby nie bylo ze nie wiesz o czym pisze(bo pisalam juz o tym wczoraj i przedwczoraj)mozna byc slabo wyedukowanym ale wyrazac sie.LOL!niestety potwierdzilo sie nizsza edukacja=braki w kulturze. a najsmieszniejsze jest to ze w swojej stopce (linku)dala swoja sweet focie:Pbuhahah

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do agnieszki!
ehe Agnieszko to popisalas sie!!!!!jaki jezyk taki jaki uzywaja babo-chlopy na wozkach widlowych!!!!-----.>"g"owno wiesz o zyciu, o placeniu rachunkow tylko pogratulkowac"zeby nie bylo ze nie wiesz o czym pisze(bo pisalam juz o tym wczoraj i przedwczoraj)mozna byc slabo wyedukowanym ale wyrazac sie.LOL!niestety potwierdzilo sie nizsza edukacja=braki w kulturze. a najsmieszniejsze jest to ze w swojej stopce (linku)dala swoja sweet focie:Pbuhahah

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do agnieszki!
ehe Agnieszko to popisalas sie!!!!!jaki jezyk taki jaki uzywaja babo-chlopy na wozkach widlowych!!!!-----.>"g"owno wiesz o zyciu, o placeniu rachunkow tylko pogratulkowac"zeby nie bylo ze nie wiesz o czym pisze(bo pisalam juz o tym wczoraj i przedwczoraj)mozna byc slabo wyedukowanym ale wyrazac sie.LOL!niestety potwierdzilo sie nizsza edukacja=braki w kulturze. a najsmieszniejsze jest to ze w swojej stopce (linku)dala swoja sweet focie:Pbuhahah

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do agnieszki!
ehe Agnieszko to popisalas sie!!!!!jaki jezyk taki jaki uzywaja babo-chlopy na wozkach widlowych!!!!-----.>"g"owno wiesz o zyciu, o placeniu rachunkow tylko pogratulkowac"zeby nie bylo ze nie wiesz o czym pisze(bo pisalam juz o tym wczoraj i przedwczoraj)mozna byc slabo wyedukowanym ale wyrazac sie.LOL!niestety potwierdzilo sie nizsza edukacja=braki w kulturze. a najsmieszniejsze jest to ze w swojej stopce (linku)dala swoja sweet focie:Pbuhahah

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×