Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Pawłowa Mama

Autyzm

Polecane posty

Gość nie taka znowu nowa
Ania ale o co ci chodzi właściwie? Bo nie kumam ;) chcesz żeby już mówił czy co? Na co dasz mu czas :D powtarzam: masz super rozwijające się dziecko, daj Mu spokój, nie doszukuj się chorób :) autyzm naprawdę widać, nie da się go przeoczyć moim zdaniem, to nie tylko pokazywanie paluszkiem czy naśladowanie, to także kontakt, emocje, mimika, naprawdę uspokój się kobito :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chodzi mi o to ,ze on tak samo jak ogląda książeczki to lubi je tylko kartkować, nie pokazuje paluszkiem jak go coś ciekawi żebym ja to zobaczyła, jak np. ja mu pokaże , ze jest piesek za oknem to on to widzi i zaraz to przezywa i spogląda na mnie nieraz, albo widzi tatę za oknem to odrazu go poznaje i się głośno śmieje czyli się cieszy ale nie wskazuje placem,, mamo patrz tata'' i tego właśnie się najbardziej boje , albo nie pokazuje w książeczce żeby zobaczyła co tam jest, owszem jak dłuższy czas na niego nie patrze to przychodzi do mnie albo udaje ze kaszle, widzę ze poznaje czy jestem zła , czy żartuje np. jak udaje ze płacze to przychodzi do mnie zabiera moje ręce z twarzy zagląda mi w oczy i się śmieje, wszystko by było ok gdyby nie te wskazywanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do ani
kobieto wez sie opanuj i poczytaj troche o rozwoju dziecka w wieku roku, twoje dziecko jest nadwyraz rozwiniete a ty mu sie doszukujesz aytyzmu tak jak ktos ci tu pisal ty bys chyba chciala zeby twoje dziecko bylo naj i przegonilo 7latka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie taka znowu nowa
ja jestem, ale już powiedziałam wszystko, nie chce mi się powtarzać :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiecie jak to je coś przeczytasz potem wszystko to widzisz w swoim dziecku dosłownie wszystko i nie można spać po nocach ale dobrze, ze jest takie forum bo przynajmniej trochę mnie uspakajacie ale i tak będę was czytała i powiadomię was czy coś ruszyło z tym paluszkiem :* DZIĘKUJĘ ZA ODPOWIEDZI WSZYSTKIM :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość psycholooog
jestem na biezaco w tych kwestach, na ostatnich zajeciach z diagnozy autyzmu, babka ktora jest specjalista w tych sprawach powiedzilala ' jezeli dziecko przytula sie do mamy, chowa sie za nia gdy czuje sie niebezpiecznie itp " autyzm od razu mozecie skreslic " :) mam nadzieje ze miala racje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj gdy sie boi łapie mnie za szyję i mocno trzyma, lubi sie przytulać a najbardziej jak chce spać ale bede go obserwowała cały czas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość należy pamiętąć, że autyzm
przybiera różne formy i intensywność objawów zmiennych w czasie, spektrum autyzmu jest baaardzo szerokie, mam 2 dzieci i najprawdopodobniej obydwoje autystycznych a zupełnie różnych, sama tego nie pojmuję, ale.. badania powoli potwierdzają spektrum autyzmu u drugiego dziecka, pomimo że jest jakby zaprzeczeniem starszego dziecka, nie można wyciągać wniosków po 1 objawie, gdyż można w ten sposób postawić diagnozę autyzmu wszystkim, każdy z nas ma jakiś objaw autyzmu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie taka znowu nowa
"Jestem na biezaco w tych kwestach, na ostatnich zajeciach z diagnozy autyzmu, babka ktora jest specjalista w tych sprawach powiedzilala ' jezeli dziecko przytula sie do mamy, chowa sie za nia gdy czuje sie niebezpiecznie itp " autyzm od razu mozecie skreslic " mam nadzieje ze miala racje " Mogę Cię zapewnić, że nie miała ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bylismy wczoraj u super neurolog,specjalizujacym sie w autyzmie. jesli ktoras jest ze slaska,to podam namiar,jest szczególowa,dobrze sprecyzuje problem..polecam:) a wiec, u nas problem prawdopodobnie tkwi po zóltaczce fizjologicznej,zaraz po urodzeniu,synus mial 3 miesiace zóltaczke,która zaburzyla rozwój mojego dziecka..on ciagle spal,nie poznawal swiata,nie plakał, jakby dziecka nie było.kazdy mi zazdroscil................................................................ Pani.dr.oznak typowego autyzmu nie widzi,aczkolwiek pewna symptomy są,które jak beda dobrze cwiczone to nadrobi;) na koniec napisała ROKOWANIA DOBRE i sie pod tym podpisała:):):) najwiekszy problem tak jak juz pisalam to komunikacja,mowa...kontakt jest nienajgorszy:) Bawił sie wszystkimi zabawkami zgodnie z przeznaczeniem. zalecała basen,rehabilitacje ,itp. Jest dzieckiem wiotkim,a te z kolei mają wrodzoną nadruchliwosci i słaby kontakt wzrokowy,ale trzeba nad tym pracowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie taka znowu nowa- jak moge sprawdzic czy musi miec syn diete? tylko badaniem na peptydy w moczu???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie taka znowu nowa
Darcia, możesz zrobić peptydy, ale dla mnie to strata kasy. Najlepiej dietę po prostu wypróbować. Najpierw odrzucić cukier. Potem bezmleczna ...i obserwujesz. Czy kupy się unormują, czy będzie lepiej spał, czy lepszy kontakt wzrokowy. To samo z glutenem Ta dieta nie zaszkodzi na bank, może tylko pomóc. Zobaczysz, jakie są reakcje i już

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
On JEST na diecie gdzies od maja, ogolnie jest poprawa ale nie wiem po czym,..po terapiach,rehabilitacji,suplementach diety czy po samej diecie..... sęk w tym,ze nie wiem czy dalsze stosowanie diety jest konieczne, bo On z jedzeniem to zgroza i nie przybiera na wadze......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie taka znowu nowa
słuchaj, ale co takiego możesz wprowadzić, że zacznie jeść? Syfiaste serki, danonki, jogurciki? Biały chleb? nie ma sensu! Mój na szczęście dużo rzeczy je, poza tym jest dużo zamienników, chleb bezglutenowy - całkiem niezły Schar, no dużo, nawet piekę muffinki na mące bezglutenowej :) Ciekawe jak tam Pawłowa Mama, czy już się przekonała do metod "niekonwencjonalnych" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tez kupuje chleb bezglutenowy,ale ma cukier;/ sama nie mam czasu chleba piec...choc ciasteczka czasem mu upieke;) w sumie masz racje...pewnie nawet nie potrafilabym mu dac czegos innego,bo wsyztskie etykiety na produktach czytam szczegółowo.Czasem mi tylko Go żal ,ze nie moze nawet paluszka zjesc i patrzy jak dzieci jedzą...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie taka znowu nowa
są paluszki bezglutenowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawłowa Mamo odezwij sie:) co u WAS????? Ja zaraz zmykam do łozka,bo moje chlopaki spia i musze to wykorzystac. Igus tfu tfu lepiej sypia,nie wiem czy po stramonium od Tomaszewskiej czy ogolnie jest dostymulowywany;) Nasze sukcesiki: Przybijał dzis Piątke,robil kosi kosi,i zabawa w chowanego pod koc;)Ubaw po pachy,nie to samo dziecko co pol roku temu:) OBY TAK DALEJ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie taka znowu nowa
125 g mąki z Bezglutenu (tej która jest na naleśniki i pierogi) 1/4 szklanki ksylitolu pół łyżeczki proszku do pieczenia bezglut. 1/4 szklanki rozpuszczonego masła ghee (klarowanego albo oleju po prostu) 1/2 szklanki mleka ryżowego waniliowego (albo z laską wanilii) 3 jajeczka przepiórcze mokre połączyć z suchymi, niedokładnie, napełnić papilotki i piec 18 minut w 200 stopniach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a gdzie to wszystko kupic??
????????????????????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w sklepie ze zdrowa zywnoscia.Ja wiekszosc rzeczy kupuje w realu na stoisku dla diabetyków. a moge proszek do pieczenia zastapic soda oczyszczona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a gdzie to wszystko kupic??
ksylitol i proszek bez glutenu tez??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie taka znowu nowa
proszek bezglutenowy kupuję w eko delikatesach, a najlepiej kupować przez internet, np. tu http://www.bezgluten.pl/sklep/ często kupuję też tutaj bogutynmlyn.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×