Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Pawłowa Mama

Autyzm

Polecane posty

Gość ogryzekogryzek
Mama Aspika ja mam kontrole z US co roku w zasadzie już od kilku lat, w tym roku mieć na 100% nie będę bo się nie rozliczam (nie mam z czego :) jak byłam w ciązy z Przemkiem w 9 mcu ciągali mnie po US i kontrolowali myślałam ze ich zatłukę ale cóż nikogo nie interesowało zę termin kontroli miałam na 8 września a termin 20go :/ mogłam im urodzić w tym US :D ale właśnie dopiero podczas kontroli żądali dokumentów, wtedy mnei ciągnęli za internet fv musiałam dostarczać, tłumaczyć sie itd..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamo Aspika napisz prosze dokładnie co odliczasz. Rachunki mam wszystkie z MK,ale powiedzieli mi dziś w US,że takie zajęcia nie wliczają sie do ulgi. Innych rachunków nie mam, bo reszta zajęć bezpłatnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kika moglabys napisac nazwy handlowe witamin itp ktore podajesz synkowi? ja nie wiedzialam ze eksploatacje samochodu mozna odliczyc. prosze naposzcie co odliczacie? kajsad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie odliczalam nic. Bo po pierwsze, diagnoze i orzeczenie mamy od maja, po drugie nie zbieralam rachunkow, a auto w leasingu. W tym roku juz zbieram faktury :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
my orzeczenie mamy od stycznia tego roku.wiec za zeszly nic nie odlicze.ale bede zbierala rachunki w tym roku. kajsad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kiki  86
Kansas napisze Ci jak maly pójdzie spać o tych suplementach. A teraz z innej beczki pytanie do wszystkich... Czy któraś z waszych pociech miała wieczorne napady śmiechu? Głównie przed snem? Lub szalone bieganie ze śmiechem również wieczorem? To jedna z najgorszych rzeczy naszego malca :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kiki  86
Miało być Kasjad tylko słownik zmienił :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kika domyslilam sie ze to do mnie:-)moze w PL bedzie mozna zamowic te leki/witaminy. kika moj D tak nie robil.ale takie zachowanie moze byc spowodowane candida. ja robilam synkowi badania.pierwszy raz mial srednie ilosci candidy.wytrulam mimo to.po 2mies powtorzylam badania na pasozyty i candide i jest ok. D mial zlecone rozne badania z krwi.odebralam ostatnio.i sa ok.nawet poziom witamin jest w normie.jest w polowie pulapu.myslalam ze bedzie mial znaczne niedobory a tu wszystko ladnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiki mój nie miał nigdy bezsensownych śmiechawek, jeśli się śmiał to miał jakiś powód, ale wieczorne przypływy energii, jak najbardziej były i są. Gania, prowokuje, zaczepia nas, popisuje się, skacze po kanapie... ale myślę, że to nie ma nic wspólnego z autyzmem. Mój po prostu cieszy się, że jesteśmy wszyscy razem: ja, tata i on. Ale wszystko to sprowadza się do jednego, odciąga na siłę moment pójścia spać ;) A ja zapytam o nadwrażliwość słuchową? Rozmawiałam z innymi mamami na ten temat i skłaniam się ku twierdzeniu, że mój nigdy nie miał nadwrażliwości. Filipowi nie przeszkadza ani budowa za oknem, wiercenie, piłowanie, huk samochodów ciężarowych, ani dzwonek telefonu, do drzwi, ani karetka... tym bardziej pobyt w markecie gdzie słychać pykanie przy kasach, głosy ludzi, muzykę w tle i komunikaty przez megafon... Na diagnozie wspominałam, że zatykał uszy, ale pokryło się to z płynem w jamie bębenkowej, od ustąpienia obiawów usznych nie obserwuję już zatykania uszu i szczególnego zwracania uwagi na jakieś dźwięki. Jak to jest u Waszych dzieci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kiki  86
Kajsad, więc tak my używamy tranu- Kirkman bezsmakowy, probiotyki ma mieszane ale podstowawy to BioCare Children's BioAcidophilus (jest bananowy lub truskawkowy), witaminy BioCare Children's Complete Complex, a wyciad z pestek grejfruta to BioCare Liquid Biocidin. Niestety wątpię żeby w Polsce były, a ta firma ogólnie ma świetnie rozbudowane suplementy, ale jakby co to dam ci namiary jak zamówić z Anglii. Mają też masę innych super rzeczy dla dzieciaczków i dorosłych tylko trzeba wiedzieć czego się szuka, a dawki maja czasami końskie... Co do smiechawek to mysle że to jakas alergia bo on ma okresy gdzie się śmieje a potem spokój przez jakiś czas, różnie z nim jest. Dlatego pytam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kiki  86
plamiasty- mój nigdy nie zatyka uszu. A mamy głośnego psa, szczeka jak najęta jak lisy czy wiewiórki po ogrodzie ganiają. To samo z suszarką, odkurzaczem, czy jak jesteśmy w centrum zabaw i tam hałas nieziemski i piski. Nawet jak alarmy sprawdzają co jakiś czas i musza włączyć czy jak karetka jedzie to nie zatyka uszu. Czasami tylko klepie się tak jakby robił pa pa za blisko ucha (tak to wygląda bo póki co nie robi pa pa) ale to tak bez przyczyny a nie z powodów dźwięku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kika-moj mial smiechawki,wiąże to teraz z candidą,ktora powstala po szczepieniu...biegal tez bez celu,ale nie pamietam,zeby to bylo wieczorem... Na chrzcinach malego,palił sie kominek,a ON boki z tego zrywal,wtedy jeszcze nie wiedzialam,ze to poczatek WSZYSTKIEGO:/ Dziewczyny ale ja jestem zakręt:P:P:P Moj Mąz odliczyl za paliwo 2,280zl:P nawet nie wiedzialam:):):):):):) heehheh,musze zapytac,czy dołączal orzeczenie,ale chyba nie.... a juz NAPEWNO zadnych faktur nie dołączal,bo nie zbieralismy... Ja juz czasem nie wiem jak zyje,.tyle na gloowie;) Ide dzieciaki budzic do przedszkola;)potem zajrze:) aaa -ktos pytal skad wiem,u nas w osrodku dla niepełnosprawnych,gdzie Igus ma zajecia jest doradca socjalny,wiec sie dowiedzialam. Mozna tez 80% dofinansowania na komputer doostac zPFRON.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiks szkoda ze w Pl nie ma tych produktow.w takim razie jak znajdziesz chwile prosze o namiary jak moge to zamowic z Uk. D tez nie zatyka uszu.nie przeszkadza mu odkurzacz.suszarka.karetka itp.jak slyszy karetke na sygnale to odwraca sie w tamtym kierunku. za to ostatnio zaczal stymulowac sie wzrokowo...mamo kubulka,jak sobie poradzilas z tym u Kubusia? wczoraj jak czekalismy na swoja kolej u logopedy to byl bardzo towarzyski.w poczekalni zaczepialnfodzicow czekajacych na swoje pociechy.wzial wode od jednej mamy i zanosil ja panu ktory siedzial dalej.podstawial mu butelke do ust i chcial zeby pil.hehe.ogolnie bardzo fajnie sie zachowywal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam fajna zabawe.moj D lubi "gre cieni"wieczorem ukladam rozne "postacie"ze swoich dloni.cien fajnie odbija sie na scianie przy lozku i malemu bardzo to sie podoba.sam z siebie wieczorem szuka cieni.widzi ze zyrandol ma cien.sprzety itp i pokazuje je nazywajac po swojemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny w kaliszu jest fundacja-nowa nadzieja.oni wykonuja badania te ktore robi sie w vega.wysylaja je rowniez do usa.ogolnie zajmuja sie strona metaboliczna autystykow.badania organix i inne wykonuja nieodplatnie.nie wiem na jakiej zasadzie przyjmuja i kieruja dzieci do badan.ale my bedziemy tam uderzac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamo Kubulka- ja odliczam tylko SI. Miał jeszcze biofeedbeck, ale to było przed orzeczeniem. Z tych interpretacji, które czytałam wynika, że odlicza się tylko terapie i rehabilitacje a nie każde zajęcia dla dzieci z autyzmem. Więc to się nawet zgadza. Paniom w skarbówce nie wierzę, bo nie zawsze mają rację :D Ale z tym MK to bym się nawet zgodziła. Oczywiście można też odliczyć szeroko pojęty sprzęt do rehabilitacji albo umożliwiający normalne funkcjonowanie, przystosowanie otoczenia do potrzeb dziecka niepełnosprawnego. Ja myślę, że te wszystkie piłki do ćwiczeń, specjalne poduszki itd. też można podciągnąć. Można też odliczać wydawnictwa, materiały i pomoce szkoleniowe. Darcia- nie wiesz, czy przy tym dofinansowaniu do komputera jest brane pod uwagę kryterium dochodowe? Wszędzie na stronach PFRON piszą o zaświadczeniu o zarobkach. Kiki- Ty chyba pytałaś o te ataki śmiechu? Moje dziecko nigdy tego nie miało. Plamiasty- trochę niepokojące jest to, że mały nie zasypia od razu. U mojego też się tak zaczęło. Na początku wystarczało, że położyłam się obok i zasypiał (prosił mnie o to) a potem już nic nie pomagało :(Teraz bierze leki. Robimy jeszcze diagnozę u nefrologa, może tam znajdą przyczynę. Bezsenność to jest jednak duży problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ogryzekogryzek
hej u na s w nocy pojawiła się jelitówka na razie tylko biegunka ale... mój od urodzenia jest nadwrazliwy słuchowo :/ z podejrzeniem obecnie do niedosłuchu centralnego darcia ten komputer, buty, gry edukacyjne, kombinezony koldry i inne mozna odliczyc jak sie ma to w orzeczeniu zaznaczone, moj tadek ma ze mu nie przysluguje wiec to nie kazde orzeczenie pozwala na odliczenia :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kajsad jeszcze sobie nie poradziłam ze stymulacją wzrokową. Strasznie się ostatnio wzmocniła. Naprawdę te zaburzenia SI to Nasze największe przekleństwo. Całkowicie zaburzają zachowanie i myślenie Kuby. Kiedy jest okres ,że są wyciszone jest super, skupia się, ładnie bawi a teraz tylko stymulacje i stymulacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kiki  86
Kajsad- nowa nadzieja w Kaliszu to jedno z najlepszych miejsc. Spróbuj się dowiedzieć czy w najbliższym czasie bedzie mial wizyte dr Green ze Stanów. On jest cudotwórcą. Bardziej opiera się na biochemi itp niż na psychiatrii i on sam uważa ze dziecko ze spektrum autyzmu da się całkowicie wyleczyć, a tym z głębokim można bardzo pomóc. On nawet wyleczył zupełnie kilkuletniego chłopca który miał diagnozę pełnego autyzmu. Sama znam dwójkę dzieci którym pomógł i teraz chodzą normalnie do szkoły i poza lekkim opóźnieniem mowy nie ma różnicy miedzy dziećmi. Sama mam tego lekarza na liście jako mój cel nr 2 w ktory uderzam. Celem nr 1 jest jego odpowiednik tu w UK. Facet ma 16 letniego syna z Kannerem i sprawił ze mimo iż widać ze nie jest zupełnie normalny to funkcjonuje świetnie. Mówi, rozumie, jest w zwyklej szkole (ma tylko pomoc)....a wcześniej nawet nie chodził i to dla niego ojciec zaczal się szkolić w dziedzinie. Tyle ze on jest drogi a Greena w Kaliszu masz za darmo jak się uda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ogryzekogryzek
ja mam w orzeczeniu zaznaczone że wymaga wsparcia i rehabilitacji i nic więcej :( znów choroba tydzien temu było zapalenie oskrzeli przemka teraz jelitówka tadka i jak tu iść do pracy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale z komputerem mialam na mysli dofinansowanie z PFRON.Dofinansowują80%,do marca sie sklada wnioski i czeka,czy przyznają. Mamo Aspika-chyba tak,potrzebne zaswiadczenie o zarobkach,jakas adnotacja od pediatry i najlepiej od logopedy,ze dziecko jest takie a takie,i ze komputer umozliwyłby wiele rzeczy.troche chaotycznie napisalam,ale ja jak zwykle w biegu:) Pojde w poniedzialek to sie dowiem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez chce do tego Greena!!!!!!!!!!:) Jak sie dowiecie to piszcie,tez bede próbowac!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziewczyny ja nie wiem jak jest z ta fundacja.tzn na jakiej zasadzie przyjmuja tam dzieci.mojemu mezowi 2dni temu powiedziala tym kadrowa z pracy.bo jej przyjaciel jest twarza tej fundacji.rozmawiali o moim D i ten pan(nie wiem aktor,piosenkarz)powiedzial zebysmy tam sie zglosili.tak jak pisalam-nie wiem na jakiej zasadzie przyjmuja tam dzieci.a o tym panu Green nie slyszalam.musze poczytac. mamo Kubulka kurcze nke wiem dlaczego tak mojemu malemu ske porobilo.wczesniej nie mial tych stymulacji...my chowamy sie pod koc i swiecimy latarka.albo wlaczamy zolwia ktory swieci.na suficie ukladaja sie gwiazki i ksiezyc.staram sie odwracac uwage synka jak poklada sie i wpatruje w zabawki... kajsad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Green to po prostu mega kasa - naprawdę można u Niego za darmo? Toż już cubala jest tańsza....Jeśli się dowiecie że można mieć Greena za darmo to dajcie znać....aż mi się nie chce wierzyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kajsad cienie to bardzo dobry pomysł. Przez długi czas pomagały Kubusiowi, teraz rzadziej je robimy bo niestety czasu brak. Mamy zamiar kupic mu taki stary projektor z bajkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kajsad-jak sie stymuluje wzrokowo???? Moj czasem ogląda sobie dziwnie raczki.nie wiem czy to tez moge zaliczyc do stymulacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej !! czy wy tez zaobserwowałyście z,e autyzm, ZA, pojawiają się częściej u chlocpw niż dziewczynek? Mam 6 znajomych mające dzieci z zaburzeniami w wieku od 4 do 12 la i wszystkie mają synów właśnie. Dziewczynkę osobiście mało kiedy spotkałam z autyzmem czy ZA ,większości chłopcy Jak z plcią waszych dzieci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kiki  86
Gościu- to norma. Autyzm występuje ponad czterokrotnie częściej u chłopców niż u dziewczynek. Maja do tego i większe predyspozycje genetyczne (u chłopców musi wystąpić mutacja 1 genu a u dziewczynek aż 4) ale dzieci z tym podłożem jest mało. Za to maja też większe predyspozycje do słabej detoksykacji, chorób układu trawiennego, grzybów itd co bardzo wpływa na wskaźnik zachorowań u danej płci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziewczyny ta kobieta powiedziala mojemu mezowi ze badania typu organix(gebedalnie te ktore mozna zrobic w vega)oni robia za darmo.podobno upc sponsoruje im te badania. a ten Green na pewno nie siedzi tam non stop.jak przylatuje to moze raz do roku.tak mysle.jak czegos wiecej sie dowiem to napisze. darciu.stymulacje u nas wygladaja tak ze wlatruje sie intensywnie w dana rzecz.np.na zajeciach zobaczyl ubytek w materacu i pchal tam paluszka i tak jakby z kazdej strony ja ogladal.albo kredkami "jezdzi"tak jakby to byly samochody i tez przyglada sie temu. kasjad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×