Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Pawłowa Mama

Autyzm

Polecane posty

wow nie taka znowu nowa 16? A twój już odpieluchowany? Mój juz zaczyna się wkurzać do południa było fajnie a teraz już się denerwuje jak mu mówię chodz idziemy si. Zastanawiam się czy ja jestem na to gotowa hehe. kiedyś odpieluchowywałam szwagierki syna bo mieszkaliśmy z teściami i teściowa go pilnowała był mniej więcej w tym wieku ale jakoś mu to lepiej szło fakt długo nie wołał ale jak mu mówiłam że jak nie będziesz wołał to będziesz chodził w mokrych majteczkach to wiedział o co chodzi bo się buntował ale mojemu mokre gacie wogóle nie przeszkadzaja a jak narobi to chetnie by się potaplał w tych szczoszkach :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odpieluchowany od maja ale przecież on w środę 3 lata konczy:) tylko nie robi do kibla tylko na nocnik m..jest taki mały że nie umie wejść na kibel :(((( Pochwale się ze dzisiaj ułożył sam puzzle 30 elementowe. Wiem ze to pewnie nic wielkiego ale dla mnie wielki sukces :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ogryzekogryzek
podziwiam wynik 16tki, ja się teraz jeszcze raz przyjrzałam tym wynikom młodszego i wyszło mi że o 6 za dużo wam podałam bo pomyliłam odp i zamiast nie ma problemu policzyło mi 3pkt że ma, ale to i tak daje ogromną sumę 45pkt :D najwięcej mimo wszystko ma w tej części ostatniej bo 21 i jakoś nie widzę by tu coś można było ograniczyć do zera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ogryzekogryzek
mojemu fobia z kiblem znów wróciła i za nic nie chce się załatwić do toalety tylko na nocnik :/ a co do odpieluchowania to Tadek miał ze 2,5 roku jak załapał ale tylko dlatego zę był chory i miał odparzone dupsko i widział zę jak założy pieluchę to boli, za to młodszy siku zaskoczył przed 2 urodzinami a kupy długo nie cchiałw nocnik, potem do 2,5 roku musiałam pieluche zakładac na noc :/ aż w końcu przestałąm dawac pić na noc*****elucha nie była potrzebna więc zrezygnował, ale u Tadka problem właśni tkwił w tym że jemu mokre gacie kupa w majtach nie przeszkadzała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mamo kubulka to kto wystawil ci zaswiadczenie do zespolu orzekania o niepelnosprawnosci?bo nam lekarz.oraz do ppp o wwr o ks. w przyszla niedziele bede widziala sie z dyrektor synapsis. moi dzisiaj na torwarze.bo jest impreza z konmi.miaky byc jakies atrakcje dla dzieci.ja nie pojechalam bo bylam dzisiaj w pracy. kajsad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja wam powiem ze mam we wtorek obserwacje w synapsis. Ostatnio mieliśmy jak mial niespełna dwa lata. Teraz 3. Boję się...dużo się zmieniło ale nie wszystko na lepsze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiedziałam o tym teście ATEC wcześniej. Mojemu wyszło 94 pkt. Co do orzeczenia, my też nie mamy zaznaczonego punktu 7. Mamy tylko 5,6 i 8, cokolwiek to znaczy :D Nawet się zgadzam z tym pkt.7. Mój syn wraca czasami sam do domu ze szkoły i radzi sobie. Potrafi zrobić zakupy w sklepie a nawet potrafi się zrewanżować koledze, który mu coś kupił ;) Co do tego, do czego jest potrzebne orzeczenie... Występując z wnioskiem o orzeczenie, trzeba było zaznaczyć, w jakim celu jest potrzebne orzeczenie przede wszystkim. Były wymienione m.in. zasiłek piel., świadczenie piel., zaopatrzenie ortopedyczne, leki i inne. Więc orzeczenie tylko po to jest potrzebne- dla kasy albo przywilejów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamo Aspika w takim wypadku ja też się zgadzam,ale czy dziecko autystyczne,3-4 letnie które jest ciągle pobudzone, nie wie co to niebezpieczeństwo i jakby nie patrzeć myśli inaczej niż zdrowe dzieci nie wymaga opieki? Dla mnie to jest niepojęte,że takim maluchom nie zaznaczają tego punktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ogryzekogryzek
wniosek na komisje może wypisać nawet pediatra :) ja jak raz miałam wypisany przez psychiatrę mamo kubulka idąc Twoim tokiem myślenia każde dziecko w wieku 3-4 lat i młodsze a nawet i nieco starsze wymaga opieki rodzica:) ja to się staram zrozumieć ale wkur.. mnie to że jedno dostają inni nie i to jest loteria bo albo dajmy wszystkim albo nikomu Mama Aspika podbudowałaś mnie wynikiem bo jak czytam że innym wyszło 16 czy 44 to się załamuję :/ 101 to baardzo dużo :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ogryzku a czy autystyczny 3-4 latek nie wymaga opieki? Moim zdaniem tak i tego będe się trzymać:) Nie ważne co napiszesz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wg przepisow naszego prawa dziecko do 7 rz nie moze chodzic bez opiekii po ulicy np do szkoly itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zmieniając temat:) Dostałam od nauczycielki Kubusia książkę Śmiech, zabawa i nauka z dziećmi o profilu autystycznym -Julia Moor. Bardzo fajna,polecam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ogryzekogryzek
mnie wkurza że wszyscy mi każą chodzić na zajęcia terapie a zarazem każą pracować co nie jest do pogodzenia, urzędnikom się wydaje że jak dali mi dowóz do przedszkola to już zrobili mi tak dobrze że hej a dla mnie to mega utrudnienie, bo wyjeżdża i przyjeżdża o różnych porach i nie ma szans iść do żadnej pracy na pełen etat bo niby jak między 8 a 14?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny. będę musiała też rozejrzeć się za jakimiś publikacjami w tym kierunku u mnie w księgarni (jest tylko jedna w całym mieście) nie ma nic o tej tematyce zostaje mi internet. wydrukowałam 10 przykazań dla dziadków ze strony synapis mam nadzieję że choć trochę babcie zmiienia podejście chociażby do tego by uczyć moje dziecko samodzielności bo nie moge patrzeć jak teściowa karmi moje dziecko kiedy on posługuje się widelcem nie mówiąc już o tym że codziennie potrafi mu robić rosołek bo on tak lubi zamiast dac mu to to wszyscy jedzą eh dobrze że później ze mną je jeszcze obiad w domu :-) .. mój mały coraz częściej odwraca się na swoje imię a kiedy się nie odwróci to pokazuje miną i złością że nie chcę się odwrócić :-) ale to znaczy że reaguje :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ogryzekogryzek
według komisji można pracować jak dziecko ma dowóz bo oczywiście według nich musi chodzić do integracyjnej szkoły tylko jak mam to wykonać skoro dowóz wozi na mniej niż 8 godzin, a rehabilitacje nfz sa tylko do południa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogryzku a próbowałaś się odwoływać? no mnie też się wydaję że w przypadku tadka powinnas mieć przyznane ( u mnie w mieście dają 900zł sąsiadka brała bo syn miał raka i nie mogła pójśc do pracy a chłopak miał 15 lat) z tego co opisujesz to on naprawde wymaga sporo uwagi i opieki. matko ci urzędnicy to serca nie mają wiecie straszne to jest co się dzieje w tym kraju! spróbuj może się odwołać tylko że to chyba masz ileś tam czasu na odwołanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ogryzekogryzek
u mnie problem dziadków w zasadzie nie istnieje bo nie przebywa z nim nikt poza mną i ew mężem, babci nie umiemy przegadać żeby zabawek nie kupowała ale ona chcę chyba mu wynagrodzic to że nie jest z nim i wciąz dostajemy paczki, a mój tata to widzi wnuki raz na pół roku na chwilę i nie ma potrzeby by ich odwiedzać czy coś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
smieszne to jak ma dowóz to można pracowac a co ma piernik do wiatraka to jest chore bardzo ci wspólczuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ogryzekogryzek
ja się odwoływałam zaraz po otrzymaniu orzeczenia i mi odmówiono tak jak pisałam powiedziano mi że skoro chodzi do przedszkola i może tam zostać sam bez matki to znaczy że ja mogę iść do pracy, napisali mi w uzasadnieniu jak wyżej że są dowozy i rehabilitacje popołudniowe i dziecko nie wymaga opieki, w zeszłym roku chciałąm ponowić tą komisję i byłam u kilku lekarzy i wszyscy mi odmówili wypisania wniosku twierdząć że stan się nie pogorszył a obecny nie kwlaifikuje go do św. pielęgnacyjnego i nie mam po co skłądać papierów bo nie dostanę, byłam prywatnie an wizycie nawet u tej całej orzecznik Surmaczowej i mnie wyśmiała powiedziałą że po 1 dziecko wcale autyzmu nie ma a na ciapowatość św. nie dostanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ogryzekogryzek
dowozu mi nie chcieli przyznać bo nie pracuję i nie mam meldunku w gminie i tak w koło Macieju :( komisja uważą że dowóz to ułatwienie i wtedy można iść do pracy tylko nikt się nie zastanawia że to pic na wodę bo z tym dzieckiem musze być gotowa na 7.20 i czasem i 30min stoję w oknie bo się spóźniają a popołudniu zcasem wraca o 14.40 a czasem o 15.20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mojego tate mały też rzadko widzi bo mieszkają daleko ale teraz dopóki nie pójdzie do przedszkola to jest z nim teściowa i prababcią i z tą jest najgorzej takie 80-letniej kobiecie cięzko cokolwiek wytłumaczyć ona wychowała sześcioro i swoje wie ostatnio mi powiedziała że sama jestem nienormalna że z dziecka wariata robię prawię się na mnie obraziła. Mam to gdzies niech się obraża ale chciała bym żeby jak już nie chce pomóc to niech nie przeszkadza. ostatnio powiedziałam że psycholog kazała zrobić mu plan dnia (kiedy zabawa, posiłek itd) żeby się u nich nie uwsteczniał zaniosłam im nawet powiedziałam że mogą zrobić swój żeby im pasowało to mi tesciowa powiedziała że nie ma czasu na takie coś bo musi się też domem zająć i będą robić po swojemu ręce opadają. Dobrze że czasem cos go pouczą chociaz naśladowania ostatnio prababcia nauczyła go idzie kominarz po drabinie tu zadzwoni.... ... Moje dziecko chce chodzic w mokrych gaciach :-( nie chce ich ściągnąć :-( jak nie dam rady go odpieluchowac to chyba tylko prywatne przedszkole nas czeka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ogryzku straszne jest to co piszesz biorąc pod uwagę tego piętnastolatka to on juz prawie dorosły do szkoły chodził więc matka też mogła by pójśc do pracy szkoła na miejscu nie potrzebny był dowóz do kliniki wyjazd miał raz w miesiącu a ona i tak dostała no to ja się pytam ona nie mogła pójść do pracy a ty możesz nosz k***a mać przepraszam za słownictwo ale to jest chore. Co za ludzie siedzą w tych komisjach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ogryzekogryzek
moja teściowa też nie da sobie powiedzieć wielu rzeczy bo cały czas zastawia się tym że mój mąż był taki sam ale ostatnio jak była, i zobaczyła że po cukierku dziecko szaleje i że nie patrzy w oczy, że nie odpowiada na pytania, nie wie gdzie ma prawą rękę, nie umie trzymać dobrze ołówka i że jak ma coś zrobić to trzeba go siłą między kolana unieruchomić to już zmieniła zdanie :D sama nawet przyznała ze jemu wciąż coś się rozlewa, spada, wciąż się sam przewraca o byle co i w kółko ciuchy poszarpane, pogryzione, poplamione itd..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ogryzekogryzek
ja i tak pracuję tylko że nie na etacie ana czarno i w domu, mam to szczęście że mam taką opcję, zarabiam tyle co nic ale lepsze to niż nic, pewno mogłabym pracować gdyby rynek był inny, gdybym mogła iść na pół etatu, wybrać sobie miejsce i za porządną kasę to oczywiście jest to możliwe ale czy to w PL, to raczej nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale poleciałyście! Nam z testu ATEC wyszło 27. Nie taka znowu nawa trzymam kciuki za Pitka we wtorek. Nie masz co się bać- puzzle z 30 elementów! Piotruś to bardzo kumaty, otwarty i sympatyczny chłopczyk. My na orzeczeniu punkty 7 i 8 mamy -wymaga, 5-wg wskazań lekarskich, a 6-zgodnie z obowiązującymi przepisami. Pobieramy świadczenia, bo mąż zrezygnował z zatrudnienia. To skoro mamy wskazanie od ortopedy, że mały musi nosić buty ortopedyczne to możemy coś na tym ugrać?... Buty robiliśmy na receptę. Ja tego nie ogarniam. Mam fakturę za te buty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plamiasty ja też się zastanawiam nad tymi butami, bo Kuba ortopedę musi odwiedzić napewno. No i sprzęt rehabilitacyjny ma zapisany wg wskazań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kiki  86
Ja nawet nie robię tego testu bo wynik pewnie byłby kosmiczny, ale nie ma też co szaleć bo mój ma niespełna 19 miesięcy, z których ostatnie 7 prawie cale przechorowane :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kiki  86
A wiecie co, zrobiłam ten test. Pominelam tylko pytania zupełnie nieadekwatne do wieku w częściach 2,3 i 4 jak np moczenie nocne (ma 18 miesięcy więc nie oczekujmy odpieluchowania) i np Rozumie filmy w TV bo niby skąd mam wiedzieć to raz a dwa on nie ogląda TV....m Ale wracając to wyszło mniej lub bardziej obiektywne 41. Z czego: 1-mowa- 22 2-uspołecznienie- 7 3-świadomość...-7 4-zdrowie- 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×